فاکس‌نیوز: تصاویر ماهواره‌ای از تاسیسات هسته‌ای ایران نگرانی‌ها را افزیش داده است

19/03/1400 03:24 ق.ظ

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در گزارشی اعلام کرد به تصاویر ماهواره‌ای از سایت سنجریان در ایران دست یافته است که تحولاتی «مشکوک» در آن را نشان می‌دهد.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در گزارشی اعلام کرد به تصاویر ماهواره‌ای از سایت سنجریان در ایران دست یافته است که تحولاتی «مشکوک» در آن را نشان می‌دهد. این گزارش که شامگاه سه‌شنبه ۱۸ خرداد منتشر شده می‌گوید تصاویر جدید ماهواره‌ای شرکت Maxar نشان می‌دهد که ۱۸ خودرو در این سایت در ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۰ مشغول فعالیت بوده‌اند.

فعالیت‌ها در این سایت به تدریج بیشتر شد و یک مسیر دسترسی جدید ساخته شد ولی در مارس ۲۰۲۱، همه آثار آن پوشانده شد.

این گزارش می‌گوید طبق بررسی دو موسسه اطلاعاتی، چیزی که الان در تصاویر ماهواره‌ای دیده می‌شود، کانال‌های حفاری و کانال‌های جدید است. سایت سنجریان در ۴۰ کیلومتری تهران واقع شده و جمعیتی حدود ۳۶۱ تن دارد. این سایت در جریان افشای اطلاعات هسته‌ای ایران از سوی موساد در سال ۲۰۱۸ شناسایی و معرفی شد.

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دکه بازرسان آژانس چهار محل را در ایران شناسایی کرده‌اند که در آنها آثار مواد هسته‌ای پیدا شده است و ایران قبلاً این سایت‌ها را به اطلاع آژانس نرسانده بود. به گفته او، در سه ماهه گذشته ایران هیچ اطلاعاتی در مورد یکی از سایت‌ها نداده، پرسش‌ها در مورد دو سایت دیگر را نادیده گرفته، و نوشته‌ای که در خصوص سایت چهارم ارائه شده فاقد سندیت است. او گفت این امر بر خلاف ادعای تعاملی است که علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در نامه خود آورده است. headtopics.com

حزب دموکرات و اسلیپی جو تحویل بگیر.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

افزایش 134 درصدی قیمت مرغ در کمتر از یک سال در ایرانرسانه‌های داخلی ایران، گزارش دادند که قیمت مرغ طی کمتر از یک سال بیش از 134 درصد افزایش داشته است و کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.به گزارش روز سه

سانسور و سرکوب هفتگی؛ حذف تصاویر دو رییس‌جمهور سابق ایران در یک مستند انتخاباتی

فرشاد اسماعیلی: از ابتدای انقلاب ۵۷ استراتژی واحدی در تعیین حقوق کارگران حاکم بوده استاعتراضات و اعتصاب های کارگری در ایران در هشت سال اخیر افزایش بی سابقه ای یافته است. آیا وضعیت کارگران و حقوق کار چالش اصلی دولت آینده در سال های پیش رو خواهد بود؟ یورونیوز در همین رابطه با فرشاد اسماعیلی، حقوقدان و پژوهشگر حقوق کار در ایران گفتگو کرده است.

زنان در دومین مناظره انتخابات ۱۴۰۰؛ از پیامک وحشت تا کارخانه افزایش جمعیت

اسرائیل: در جنگ آینده با حزب الله از حداکثر قدرت استفاده خواهیم کردبینی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، روز دوشنبه 17 خرداد، گفت که در هر جنگی که در آینده با حزب الله رخ دهد، اسرائیل حداکثر قدرت را به‌کار خواهد گرفت.وزیر دفاع گنبد آهنین😅😅😅 😂😂😂 مرکاوا در جنگ بعد اسراییل محو میشه و نوکرانش در منطقه نابود میشوند

گوترش از کشته شدن یک خانواده مسلمان در کانادا 'بسیار شوکه' شده استدبیر کل سازمان ملل از کشته شدن 4 عضو یک خانواده مسلمان در کانادا 'بسیار شوکه' شده است. - خبرگزاری آناتولی دروغ میگه کسکش. جماعت ختنه نشده هیچوقت از کشته شدن یه مسلمان شوکه نمیشه

سایت سنجریان پیشتر مشکوک به تولید و ساخت «ژنراتورهای تولید امواج شوک» بوده که اجازه می‌دهد سلاح هسته‌ای در ابعاد کوچک‌تر ساخته شود.

این گزارش که شامگاه سه‌شنبه ۱۸ خرداد منتشر شده می‌گوید تصاویر جدید ماهواره‌ای شرکت Maxar نشان می‌دهد که ۱۸ خودرو در این سایت در ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۰ مشغول فعالیت بوده‌اند. فعالیت‌ها در این سایت به تدریج بیشتر شد و یک مسیر دسترسی جدید ساخته شد ولی در مارس ۲۰۲۱، همه آثار آن پوشانده شد.

این گزارش می‌گوید طبق بررسی دو موسسه اطلاعاتی، چیزی که الان در تصاویر ماهواره‌ای دیده می‌شود، کانال‌های حفاری و کانال‌های جدید است.

سایت سنجریان در ۴۰ کیلومتری تهران واقع شده و جمعیتی حدود ۳۶۱ تن دارد. این سایت در جریان افشای اطلاعات هسته‌ای ایران از سوی موساد در سال ۲۰۱۸ شناسایی و معرفی شد.

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دکه بازرسان آژانس چهار محل را در ایران شناسایی کرده‌اند که در آنها آثار مواد هسته‌ای پیدا شده است و ایران قبلاً این سایت‌ها را به اطلاع آژانس نرسانده بود. به گفته او، در سه ماهه گذشته ایران هیچ اطلاعاتی در مورد یکی از سایت‌ها نداده، پرسش‌ها در مورد دو سایت دیگر را نادیده گرفته، و نوشته‌ای که در خصوص سایت چهارم ارائه شده فاقد سندیت است. او گفت این امر بر خلاف ادعای تعاملی است که علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در نامه خود آورده است.

ایران می‌گوید قصد تولید ساخت سلاح هسته ای ندارد. اما بسیاری از کشورهای دیگر به ویژه اسرائيل، نگران اقدامات هسته‌ای ایران هستند.