فاطمه معتمدآریا: من در سانسور و توقیف فیلم‌هایم رکورددار هستم

26/06/1399 09:41:00 ب.ظ

فاطمه_معتمدآریا: «سانسور متوجه کسانی است که صاحب تفکر و اندیشه هستند و آن‌هایی مشکل دارند که می‌خواهند درد و واقعیتی را بیان کنند یا به شیوه‌ای دیگر سخن بگویند.» این خبر را در ایران‌وایر بخوانید👇 خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی اخبار_ایران

این بازیگر با اشاره به بازی‌هایش در فیلم‌های که در نهایت با سانسور یا توقیف مواجه شده‌اند، گفته است: «من در خیلی چیزها رکورد دارم، یکی از آن‌ها همین نشان ندادن یا سانسور و توقیف فیلم‌هایم است.

» نه تنها برخی از فیلم‌هایی که فاطمه معتمدآریا در آن‌ها بازی کرده است، دچار سانسور و توقیف شده‌اند بلکه حتی حضور فیزیکی‌ او نیز سال‌ها است که در تلویزیون منع شده است. دو فیلم «پریناز» و «صد سال به این سال‌ها» با بازی او هم‌چنان در توقیف به سر می‌برند.

معتمدآریا در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹، درباره فضای سانسور و احتیاط حاکم بر فیلم بنفشه آفریقایی به کارگردانی «مونا زندی» گفته است: «برای این که فیلم دچار سخت‌گیری‌های سانسور نشود، کارگردان خیلی محتاطانه رفتار و عامدانه خود را سانسور کرده است تا دچار سانسور مضاعف و بنیان‌کن نشود.»

معتمدآریا در پاسخ به این سوال که نتیجه این همه احتیاط و خودسانسوری در سینما به کجا خواهد رسید، گفته است: «این روزها یک بحث خیلی صحیح وجود دارد و آن هم حذف سانسور از سینما است. اخیرا هم بیانیه‌ای از طرف عده زیادی از افراد صنف‌های مختلف در این مورد، یعنی مخالفت با سانسور منتشر شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

تجمع هواداران استقلال به مقابل فدراسیون فوتبال کشیده شدتجمع هواداران استقلال به مقابل فدراسیون فوتبال کشیده شد تعدادی از هواداران استقلال در پی اظهارات اخیر استراماچونی و در اعتراض به قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی، در برابر ساختمان فدراسیون فوتبال تجمع کردند.

باد و باران در ۱۱ استانباد و باران در ۱۱ استان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران، همراه با وزش باد و رعد و برق در ۱۱ استان کشور طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ شهریورماه) خبر داد.

خدمات زندانبانی ایران در دنیا کم‌نظیر استحاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها:خدمات زندانبانی_ایران در دنیا کم‌نظیر است رئیس سازمان زندان‌ها گفت: اقدامات و خدمات زندانبانی ما در بسیاری از شاخص‌ها در دنیا کم‌نظیر است هرچند با نقطه مطلوب و آنچه براساس آموزه‌های دینی توقع است، هنوز فاصله داریم.

تاکید سخنگوی دولت بر لزوم همراهی دو قوه دیگر با دولتسخنگوی دولت: *نگرانی سفره خالی مردم نگرانی هر روزه ما است *دولت تعطیل نیست *مطمئن هستم پرونده نوید افکاری شاکی خصوصی داشت *دولت منتظر تحول بیرونی نیست *منابع ارزی خوبی در خارج از کشور داریم *هر اقدام آمریکا با پاسخ ایران مواجه می‌شود

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/06/25؛ آخرین قیمت‌ها از بازار دلار و سکه؛ سکه 12 میلیون و 900 هزار تومان شد- اخبار قیمت طلا، سکه و ارز - اخبار بازار تسنیم - Tasnimسکه ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شد هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌ میلیون و ۱۹۶ هزار تومان، قیمت_سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است

جوزپ بورل: روابط اتحادیه اروپا و ترکیه به «مقطع سرنوشت سازی» رسیده استرهبران اتحادیه اروپا هفته آینده قرار است در جریان نشست سران در بروکسل مهم‌ترین موضوعات روز به ویژه مسئله بحران جاری در شرق مدیترانه و نیز روابط با ترکیه را بررسی کنند.