غنی: در مورد آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان لویه‌جرگه تصمیم بگیرد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

غنی: در مورد آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان لویه‌جرگه تصمیم بگیرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان فرمان آزادی ۵۰۰ زندانی دیگر گروه طالبان که جدا از فهرست ارائه شده از سوی این گروه هستند را صادر کرد. آقای غنی می‌گوید این زندانیان تا روز چهارم عید قربان آزاد می‌شوند.

آقای غنی امروز (جمعه ۱۰ اسد/مرداد) در جریان سخنرانی‌اش به مناسبت عید قربان در ارگ تاکید کرد که در میان این ۵۰۰ زندانی که طی چند روز آینده آزاد می‌شوند ترکیب اقوام و ولایات در نظر گرفته شده که با آزادی آنان شمار مجموعی زندانیان آزاده شده به ۵۱۰۰ نفر می‌رسد. رئیس جمهوری در ادامه افزود تاکنون از میان فهرست ۵ هزار نفره طالبان ۴۶۰۰ نفر آنان آزاد شده‌اند اما در مورد آزادی ۴۰۰ نفر دیگر آنان لویه جرگه باید تصمیم بگیرد.

او تاکید کرد که در میان این ۴۰۰ نفر افرادی هستند که براساس قانون اساسی، رئیس جمهوری صلاحیت آزادی آنان را ندارد.آقای غنی گفت: اما به معنی آن نیست که جواب منفی بدهیم. می‌خواهم در مدت کم به مردم مراجعه کرده از آن‌ها مشوره بخواهم. من صلاحیت آزادی آن‌ها را ندارم.آقای غنی تصریح کرد که این قدم به منظور برداشتن موانع سد راه گفتگوهای صلح برداشته می‌شود.

او همچنین از گروه طالبان خواست تا هرچه زودتر با تیم مذاکراتی دولت گفتگو را آغاز کند. آقای غنی تاکید کرد که در جریان مذاکرات در مورد آزادی زندانیان باقی مانده تصمیم گرفته خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اندکرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اند وزارت بهداشت وضعیت ۱۵ استان از جمله تهران را قرمز و وضعیت ۱۱ استان دیگر را در شرایط هشدار اعلام کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تمجید سفیر انگلیس در آنکارا از تدابیر بهداشتی ترکیه در مقابله با کرونا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیاکرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیا در استرالیا، هنگ کنگ و اسرائیل که از شمار مبتلایان به شدت کاسته شده بود، ویروس بار دیگر شدت گرفته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هنوز 4 سال از آزادی بهاره هدایت نگذشته که 4 سال حکم بگیردزهرا مینویی، وکیل پرونده بهاره هدایت، فعال دانشجویی و سیاسی، گفت: صرف حضور در تجمعی که با هدف یادبود کشته‌شده‌های سقوط هواپیمای اوکراینی و برای ادای احترام به از دست دادگان این حادثه برگزار شده، آن هم در جو روانی‌ای که تمام کشور متاثر از این اتفاق بودند، نمی‌تواند مصداق بر هم زدن امنیت ملی باشد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

مراسم متفاوت حج در سایۀ نگرانی‌ها از شیوع کرونا آغاز شدسرانجام با وجود نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، مراسم حج روز چهارشنبه ۲۹ ژوئیه (۸ مرداد) با حضور شمار محدودی از زائران شهروند یا مقیم عربستان سعودی آغاز شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واردات جنگنده پس از ۲۳ سال؛ پنج رافال فرانسوی در هند فرود آمدند«این آغاز دوره جدیدی در تاریخ نظامی ماست زیرا این هواپیماهای چند منظوره باعث ایجاد انقلابی در نیروی هوایی هند خواهند شد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »