غنی, سازمان_ملل, صلح, افغانستان, آتش بس, صلح, طالبان, محمد اشرف غنی, هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی

غنی, سازمان_ملل

غنی: اعضای سازمان ملل برای تامین صلح به افغانستان کمک کنند

22/09/2020 02:48:00 ب.ظ

غنی : اعضای سازمان_ملل برای تامین صلح به افغانستان کمک کنند

22.09.2020استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولیمحمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در یک پیام ویدئویی در هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اظهار داشت:"من با استفاده از این فرصت، از تمامی اعضای مجمع عمومی و 5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهم تا ما را در رسیدن به هدف نهایی یک افغانستان مستقل، متحد، دموکرات و تامین صلح و ثبات در منطقه کمک و همکاری و به تعهدات خود عمل کنند. البته برای افغانستانی که در داخل و منطقه در صلح باشد و بتواند دستاوردهای 19 سال گذشته را حفظ و گسترش دهد."

واکنش‌ها به سیلی خوردن و اعدام طنزپرداز قندهاری به دست طالبان ویدیو؛ سیل و تگرگ در ایتالیا به ده‌ها خودروی سواری خسارت زد چرا ماسک زدن در مکان‌های سربسته حتی برای واکسینه شده‌ها بار دیگر توصیه می‌شود؟

وی پایان هرچه زودتر خشونت در کشورش را ارزشمندتر از همه چیز دانسته و گفت که این تلاش‌ها برای ما فرصت پیشرفت می‌دهد. ما همزمان با بحران‌های مختلف روبرو هستیم که این امر آتش‌بس را برای ما در یک اولویت فوری قرار داده است".در همین حال رئیس جمهور افغانستان عصر روز گذشته در مراسم گرامی‌داشت از روز بین المللی صلح در کابل گفت:"طالبان باید آتش‌بس را بپذیرند. باید در مذاکرات مداخله صورت نگیرد و از هیئت مذاکره کننده دولت پشتیبانی کامل صورت گیرد. شکل جنگ تغییر کرده است، تروریسم مرز ندارد. تروریسم جنگ شبکه‌هاست و ما قربانی آن هستیم".

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

خنده فایده ندارد این قصه های مفت. گفتم که کلیدی صلح افغانستان در دستی من است نه دین دارم و نه دین دار را قبول دارم. بس خلاص.

کلی کرفت: برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران نیازی به اجماع اعضای شورای امنیت نیست!سفیر آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شد که ایالات متحده برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان علیه ایران نیازی به اجماع دیگر اعضای شورای امنیت ندارد.

اولین رای‌گیری پس از شیوع کرونا در ایتالیا؛ همه‌پرسی برای کاهش اعضای پارلمانهمزمان با این همه‌پرسی، رای‌دهندگان ایتالیایی هزار شهردار در هفت ناحیه این کشور را نیز انتخاب خواهند کرد. اگر شرف انسانی و مسئولیت‌پذیری خبرنگاری دارید پس چرا صدایتان درباره کودکان یمن فلسطین کشمیر اویغورهای چین مسلمانان روهینگیا مسلمانان مظلوم جنوب تایلند جنوب فیلیپین و مسلمانان وشیعیان نیجریه افغانستان عراق سوریه و کودکان بیمار ایرانی که بر اثر تحریم دارویی میمیرند درنمی‌آید؟

درخواست اعضای پارلمان فرانسه از شهروندان: واکسن آنفلوانزا بزنیدگروهی از نمایندگان مجلس ملی فرانسه تزریق واکسن آنفلوانزای فصلی همزمان با شیوع ویروس کرونا را «اقدامی شهروندی» توصیف کرده‌اند. ما تو ایران اسیر دیکتاتورهایی هستیم حتی توان تامین دارو هم ندارند

کلی کرفت: برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران نیازی به اجماع اعضای شورای امنیت نیست!سفیر آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شد که ایالات متحده برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان علیه ایران نیازی به اجماع دیگر اعضای شورای امنیت ندارد.

مذاکرات صلح افغانستان در دوحه: 'پیشرفت‌هایی برای حل اختلافات بر سر کارشیوه مذاکرات صورت گرفته' - BBC News فارسیگروه مذاکره کننده دولت افغانستان در دوحه قطر اعلام کرده که 'در زمینه موارد اختلافی' بر سر کارشیوه مذاکرات صلح با نمایندگان طالبان 'پیشرفت صورت گرفته و طرزالعمل مذاکرات به زودی نهایی می‌شود.' گفته شده یکی از موارد اختلافی تاکید طالبان بر 'مبنا قرار گرفتن مذهب سنی حنفی به عنوان اصول مباحث در جریان مذاکرات' بوده است.

طعنه به ترامپ؛ ماکرون تضعیف سازمان ملل را نتیجه ضربه پایه‌گذاران آن دانستامانوئل ماکرون در حالی از ضربه‌های پایه‌گذاران سازمان ملل متحد به این نهاد سخن گفت که آمریکا از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ از سازمان ملل متحد فاصله گرفته است. واشنگتن همچنین طی سه سال گذشته از چند نهاد وابسته به سازمان ملل متحد خارج شده است. Merci beaucoup monsieur le président ! مکرون حامی رژیم تروریستی آیت الله ها است . خفه شو فرانسه هم تنها به اين مفتخر باشه كه مامن امني براي تروريستا و تكثير آن به ساير نقاط شده است