غنی: اعضای سازمان ملل برای تامین صلح به افغانستان کمک کنند

22/09/2020 02:48:00 ب.ظ

غنی, سازمان_ملل

غنی : اعضای سازمان_ملل برای تامین صلح به افغانستان کمک کنند

22.09.2020استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولیمحمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در یک پیام ویدئویی در هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اظهار داشت:"من با استفاده از این فرصت، از تمامی اعضای مجمع عمومی و 5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهم تا ما را در رسیدن به هدف نهایی یک افغانستان مستقل، متحد، دموکرات و تامین صلح و ثبات در منطقه کمک و همکاری و به تعهدات خود عمل کنند. البته برای افغانستانی که در داخل و منطقه در صلح باشد و بتواند دستاوردهای 19 سال گذشته را حفظ و گسترش دهد."

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

خنده فایده ندارد این قصه های مفت. گفتم که کلیدی صلح افغانستان در دستی من است نه دین دارم و نه دین دار را قبول دارم. بس خلاص.

کلی کرفت: برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران نیازی به اجماع اعضای شورای امنیت نیست!سفیر آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شد که ایالات متحده برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان علیه ایران نیازی به اجماع دیگر اعضای شورای امنیت ندارد.

اولین رای‌گیری پس از شیوع کرونا در ایتالیا؛ همه‌پرسی برای کاهش اعضای پارلمانهمزمان با این همه‌پرسی، رای‌دهندگان ایتالیایی هزار شهردار در هفت ناحیه این کشور را نیز انتخاب خواهند کرد. اگر شرف انسانی و مسئولیت‌پذیری خبرنگاری دارید پس چرا صدایتان درباره کودکان یمن فلسطین کشمیر اویغورهای چین مسلمانان روهینگیا مسلمانان مظلوم جنوب تایلند جنوب فیلیپین و مسلمانان وشیعیان نیجریه افغانستان عراق سوریه و کودکان بیمار ایرانی که بر اثر تحریم دارویی میمیرند درنمی‌آید؟

درخواست اعضای پارلمان فرانسه از شهروندان: واکسن آنفلوانزا بزنیدگروهی از نمایندگان مجلس ملی فرانسه تزریق واکسن آنفلوانزای فصلی همزمان با شیوع ویروس کرونا را «اقدامی شهروندی» توصیف کرده‌اند. ما تو ایران اسیر دیکتاتورهایی هستیم حتی توان تامین دارو هم ندارند

کلی کرفت: برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران نیازی به اجماع اعضای شورای امنیت نیست!سفیر آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شد که ایالات متحده برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان علیه ایران نیازی به اجماع دیگر اعضای شورای امنیت ندارد.

مذاکرات صلح افغانستان در دوحه: 'پیشرفت‌هایی برای حل اختلافات بر سر کارشیوه مذاکرات صورت گرفته' - BBC News فارسیگروه مذاکره کننده دولت افغانستان در دوحه قطر اعلام کرده که 'در زمینه موارد اختلافی' بر سر کارشیوه مذاکرات صلح با نمایندگان طالبان 'پیشرفت صورت گرفته و طرزالعمل مذاکرات به زودی نهایی می‌شود.' گفته شده یکی از موارد اختلافی تاکید طالبان بر 'مبنا قرار گرفتن مذهب سنی حنفی به عنوان اصول مباحث در جریان مذاکرات' بوده است.

طعنه به ترامپ؛ ماکرون تضعیف سازمان ملل را نتیجه ضربه پایه‌گذاران آن دانستامانوئل ماکرون در حالی از ضربه‌های پایه‌گذاران سازمان ملل متحد به این نهاد سخن گفت که آمریکا از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ از سازمان ملل متحد فاصله گرفته است. واشنگتن همچنین طی سه سال گذشته از چند نهاد وابسته به سازمان ملل متحد خارج شده است. Merci beaucoup monsieur le président ! مکرون حامی رژیم تروریستی آیت الله ها است . خفه شو فرانسه هم تنها به اين مفتخر باشه كه مامن امني براي تروريستا و تكثير آن به ساير نقاط شده است

رئیس جمهور افغانستان از سازمان ملل متحد خواست برای برقراری صلح و آتش‌بس در کشورش همکاری و کمک کنند.به گزارش ایسنا، کلی کرفت، سفیر آمریکا دز سازمان ملل روز دوشنبه در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شده است که در هیچ کجای پاراگراف‌های 11 الی 15 قطعنامه 2231 به این اشاره نشده است که برای بازگرداندن اقدامات تعیین شده نیاز به اجماع میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل باشد.Aa رای دهندگان در ایتالیا روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۰ و ۲۱ سپتامبر (۳۰ و ۳۱ شهریور) پای صندوق‌های رای رفتند تا نظر خودشان را درباره کاهش شمار اعضای پارلمان این کشور اعلام کنند.Aa دهها نماینده مجلس ملی فرانسه روز یکشنبه از شهروندان این کشور خواستند که همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا طی هفته های آینده خود را در برابر آنفلوانزای فصلی واکسینه کنند.

22.09. کلی کرفت همچنین در توییتی ادعا کرد: تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل صلح و امنیت آمریکایی‌ها و تمام جهان را ارتقا می‌بخشند.2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در یک پیام ویدئویی در هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اظهار داشت:"من با استفاده از این فرصت، از تمامی اعضای مجمع عمومی و 5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهم تا ما را در رسیدن به هدف نهایی یک افغانستان مستقل، متحد، دموکرات و تامین صلح و ثبات در منطقه کمک و همکاری و به تعهدات خود عمل کنند. این طرح که پیشتر در قالب متمم قانون اساسی به تصویب نمایندگان مجلس رسیده است در صورت تایید در سال ۲۰۲۳ میلادی اجرا خواهد شد. البته برای افغانستانی که در داخل و منطقه در صلح باشد و بتواند دستاوردهای 19 سال گذشته را حفظ و گسترش دهد. انتهای پیام." وی پایان هرچه زودتر خشونت در کشورش را ارزشمندتر از همه چیز دانسته و گفت که این تلاش‌ها برای ما فرصت پیشرفت می‌دهد. گروهی از نمایندگان مجلس ملی فرانسه مجلس ملی فرانسه AP Photo این گروه از اعضای مجلس ملی فرانسه همچنین خواستار عرضه رایگان واکسن آنفلوانزای فصلی برای همه گروه های سنی شده اند.

ما همزمان با بحران‌های مختلف روبرو هستیم که این امر آتش‌بس را برای ما در یک اولویت فوری قرار داده است". پیش از این قرار بود این همه پرسی در ماه مه برگزار شود که به دلیل شیوع بیماری «کووید-۱۹» به تاخیر افتاد. در همین حال رئیس جمهور افغانستان عصر روز گذشته در مراسم گرامی‌داشت از روز بین المللی صلح در کابل گفت:"طالبان باید آتش‌بس را بپذیرند. باید در مذاکرات مداخله صورت نگیرد و از هیئت مذاکره کننده دولت پشتیبانی کامل صورت گیرد. شکل جنگ تغییر کرده است، تروریسم مرز ندارد. تا کنون حدود ۳۰۰ هزار تن در ایتالیا به بیماری «کووید-۱۹» مبتلا شده‌اند که از این میان بیش از ۳۵ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. تروریسم جنگ شبکه‌هاست و ما قربانی آن هستیم". بسیاری از کارشناسان حوزه بهداشت و درمان از احتمال شیوع همزمان ویروس آنفلوانزای فصلی و ویروس جدید کرونا در پائیز و زمستان امسال در نیم کره شمالی ابراز نگرانی کرده اند.

وی گفت:"مقصد اصلی ما از صلح، ختم اساسی تمام خشونت‌های میراثی 40 سال گذشته است. منافع افغانستان و جامعه بین المللی به ویژه ایالات متحده آمریکا بر اساس منطق استوار است". .