غنی: مهاجران افغان در ایران و پاکستان تنها با درآمد روزانه 2 دلار امرار معاش می‌کنند

20/11/2020 05:04:00 ب.ظ

#غنی: #مهاجران افغان در #ایران و #پاکستان تنها با درآمد روزانه 2 دلار امرار معاش می‌کنند

غنی, مهاجران

غنی : مهاجران افغان در ایران و پاکستان تنها با درآمد روزانه 2 دلار امرار معاش می‌کنند

رئيس جمهور افغانستان گفت جنگ چهل ساله و فقر در این کشور باعث شده افغانستان در بین سه کشور نخست که بیشترین مهاجر را در سطح جهان دارد، قرار گیرد. - خبرگزاری آناتولی

20.11.2020استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولیمحمد اشرف غنی، رئيس جمهور افغانستان امروز جمعه در نشست مشورتی مجازی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اظهار داشت:"چهل سال جنگ باعث شده که افغانستان در میان سه کشور نخست که تقریبا نیمی از مهاجران جهان را تشکیل می‌دهند، قرار گیرد. میلیون‌ها تن از افغان‌ها خارج از کشور، اکثریت در ایران و پاکستان، زندگی می‌کنند؛ شمار زیادی از آنها در فقر و با درآمد روزانه تنها 2 دلار امرار معاش می‌کنند".

وی افزود:"فقر در افغانستان نیز یک چالش عمده و تهدید برای ماست. آخرین آمارها نشان می‌دهد که شمار مهاجران افغان از 54.5 درصد در سال 2016 به 47.3 درصد در سال 2020 کاهش یافته است. وقتی صلح در افغانستان تأمین شود، پیش بینی ما این است که نه تنها شرایط برای بازگشت میلیون‌ها تن از مهاجران به کشورشان فراهم می‌شود، بلکه ما با وظیفه دشوار ادغام مجدد جنگجویان طالبان نیز روبرو خواهیم شد. این یک وظیفه عمده و دو بعدی برای ما خواهد بود. در صورتی که این روند با شتاب‌زدگی و اتخاذ تدابیر ضعیف صورت گیرد، ممکن است به یک عامل بی‌ثباتی و خطرناک تبدیل شود".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

ت رئیس حزب ملی افغانستان رکیه ۲۸۰۰ افغانی را چندین ساله در زندان نگهداشته و برای مهاجرین افغانی اجازه کار در ترکیه نمی دهند و از آنها سو استفاده به کار اجباری می برنند خوش به حال مردمی که اسلام ريشه انسانيت و وجودی شان را می سوزاند. می ميرند و به بهشت ميروند که باميد خدا، بهشت آنچنان پر شود که جائی برای ما نماند که واقعا با اين عنتر چهره های مسلمان، بهشت هم جهنمی است زشت و نازيبا.

Follow me dear Aimen_Kashmiri

غنی: مهاجران افغان در ایران با روزی ۲ دلار زندگی می‌کنند | DW | 21.11.2020رئیس جمهوری افغانستان می‌گوید بسیاری از مهاجران افغان در ایران و پاکستان با روزی دو دلار و در فقر زندگی می‌کنند. به گفته او به علت چهار دهه جنگ، افغانستان یکی از سه کشور نخست جهان با بیشترین تعداد مهاجر است. ببخشید ولی نصف بیشتر ایران محتاج ماهی ۴ دلار یارانه اند. خو برید یه کشور دیگه برای کار وقتی می‌بینید تو ایران حلوا نمی‌دن. عن هم گیر خودمون نیومده. مردک ما خودمون با روزی 4 5 دلار سر میکنیم خود ایرانی ها مگه با روزی چند دلار زندگی میکنن؟

دیدار نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با غنی در کابلنماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان با رئیس جمهور این کشور در کابل دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

غنی: هدف اساسی ما در سال 1400 رسیدن به صلح پایدار در افغانستان استرئیس‌جمهوری افغانستان در مراسم عید نوروز در کابل اعلام کرد هدف اساسی ما در سال 1400 رسیدن به صلح پایدار در کشور است. - خبرگزاری آناتولی

دیدار غنی با نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستانرئیس جمهور افغانستان با نماینده غیرنظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان در کابل دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

غنی با سفیر انگلستان در کابل دیدار کردرئیس جمهور افغانستان و سفیر انگلستان در کابل دیدار و پیرامون ادامه حمایت لندن از نیروهای امنیتی افغان گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

رئيس جمهور افغانستان گفت جنگ چهل ساله و فقر در این کشور باعث شده افغانستان در بین سه کشور نخست که بیشترین مهاجر را در سطح جهان دارد، قرار گیرد.محمد اشرف غنی در نشست مشورتی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل که به صورت مجازی برگزار شد گفت: «چهل سال جنگ باعث شده که افغانستان در میان سه کشور نخست که تقریبا نیمی از مهاجران جهان را تشکیل می‌دهند، قرار گیرد.نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان با رئیس جمهور این کشور در کابل دیدار و گفتگو کرد.رئیس‌جمهوری افغانستان در مراسم عید نوروز در کابل اعلام کرد هدف اساسی ما در سال 1400 رسیدن به صلح پایدار در کشور است.

20.11. اشرف غنی با بیان این که به جز جنگ، فقر هم در افغانستان یک"چالش عمده و تهدید" است، افزود تازه‌ترین آمار نشان می‌دهد که طی چهار سال اخیر شمار مهاجران افغان از ۵۴ و نیم درصد جمعیت به اندکی بیش از ۴۷ درصد کاهش یافته است.2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی محمد اشرف غنی، رئيس جمهور افغانستان امروز جمعه در نشست مشورتی مجازی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اظهار داشت:"چهل سال جنگ باعث شده که افغانستان در میان سه کشور نخست که تقریبا نیمی از مهاجران جهان را تشکیل می‌دهند، قرار گیرد.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی به گزارش دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری افغانستان٬ محمد اشرف غنی رئیس جمهور این کشور امروز با محمد ابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان در کابل دیدار کرد. میلیون‌ها تن از افغان‌ها خارج از کشور، اکثریت در ایران و پاکستان، زندگی می‌کنند؛ شمار زیادی از آنها در فقر و با درآمد روزانه تنها 2 دلار امرار معاش می‌کنند".» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید نمایندگان دولت افغانستان و  اسلام‌گرایان افراطی طالبان از میانه ماه سپتامبر مذاکرات مستقیم برای برقراری آتش‌بس و صلح را در دوحه، پایتخت قطر آغاز کرده‌اند؛ مذاکراتی که شهروندان افغان امید زیادی به آن دارند اما تا کنون به توقف یا حتی کاهش خشونت منجر نشده است. وی افزود:"فقر در افغانستان نیز یک چالش عمده و تهدید برای ماست. صلح پایدار٬ صلحی است که ثبات و سعادت را به مردم افغانستان به ارمغان می‌آورد.

آخرین آمارها نشان می‌دهد که شمار مهاجران افغان از 54. ادامه خشونت و ناامنی در افغانستان با این همه این روند در هفته‌های اخیر دوباره تغییر کرده و ده‌ها غیرنظامی افغان قربانی حمله‌های مسلحانه و بمب‌گذاری شده‌اند..5 درصد در سال 2016 به 47.3 درصد در سال 2020 کاهش یافته است. رئیس جمهوری افغانستان می‌گوید روند بازگشت داوطلبانه مهاجران و ادغام ستیزه‌جویان سابق طالبان"یک وظیفه عمده و دو بعدی" خواهد بود و در صورتی که با شتاب‌زدگی و اتخاذ تدابیر ضعیف صورت گیرد، ممکن است به"یک عامل بی‌ثباتی و خطرناک" تبدیل شود. وقتی صلح در افغانستان تأمین شود، پیش بینی ما این است که نه تنها شرایط برای بازگشت میلیون‌ها تن از مهاجران به کشورشان فراهم می‌شود، بلکه ما با وظیفه دشوار ادغام مجدد جنگجویان طالبان نیز روبرو خواهیم شد. این یک وظیفه عمده و دو بعدی برای ما خواهد بود.» آمار متناقض مهاجران افغان در ایران درباره شمار مهاجران افغان در ایران آمار متفاوتی اعلام شده است.

در صورتی که این روند با شتاب‌زدگی و اتخاذ تدابیر ضعیف صورت گیرد، ممکن است به یک عامل بی‌ثباتی و خطرناک تبدیل شود". رئيس جمهور افغانستان تاکید کرد:"روند صلح یک بار دیگر تصویری متفاوت از بازگشت فوری مهاجران و ادغام آنان ارائه می‌کند.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بر پایه آمار رسمی و داده‌های برگرفته از سرشماری سال ۹۵ شمار افغان‌های مقیم ایران نزدیک به یک میلیون و ۵۸۴ هزار نفر بوده است. بنابراین، همان طور که در این راستا به جلو حرکت می‌کنیم، ما موضوعات بازگشت مهاجران، و جنگجویان اسبق را در چارچوب ملی صلح و توسعه افغانستان گنجانیده‌ایم. این چارچوب در نشست آینده ژنو ارائه خواهد شد". غنی: مهاجران افغان در ایران و پاکستان تنها با درآمد روزانه 2 دلار امرار معاش می‌کنند. غنی همچنین گفت: ما متعهد هستیم که با همکاران خود برای یک روند صلح فراگیر که شامل بازگشت داوطلبانه مهاجران و ادغام مجدد جنگجویان سابق که از یک توافق سیاسی پیروی کنند، کار کنیم.

این امر نیازمند همکاری گسترده و منسجم از سوی جامعه بین‌المللی و همکاری با دولت‌های افغانستان، ایران و پاکستان و همچنین شهروندان افغانستان در داخل و خارج از کشور است". .