غنی: تا سه هفته آینده رییس‌جمهوری جدید افغانستان کارش را آغاز می‌کند

13/07/1398 03:02 ب.ظ

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان شنبه 5 اکتبر در نشستی گفت، تا سه هفته آینده رییس جمهوری جدید

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان شنبه 5 اکتبر در نشستی گفت، تا سه هفته آینده رییس جمهوری جدید او علاوه کرد، مشکل ترین وظیفه از نیروهای پولیس ملی است، چون به شکل مستقیم با مردم سر و کار دارند. محمد اشرف غنی افزود: «نیروهای امنیتی و دفاعی ما مطلقاً به جلوگیری از تلفات ملکی متعهد‌اند و تلاش می‌کنند.

هیچ کسی فوق قانون نیست، تعهد من این است که قانون بالای همه یکسان تطبیق می‌گردد».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

12هزار کودک در جنگ‌های سه سال اخیر در افغانستان کشته و زخمی شدندسازمان ملل متحد پنج‌شنبه 3 اکتبر اعلام کرد که در جنگ‌های سه سال پسین در افغانستان، بیش از 12000 کودک

ناشنوایان ایرانی؛ از باغچه اطفال تا کنگره‌های جهانی | DW | 05.10.2019۹۵ سال از تاسیس اولین مدرسه ناشنوایان می‌گذرد. حالا این اقلیت زبانی، جامعه‌ای آگاه و متشکل است که در مناسبت‌های مختلف داخلی و خارجی، حقوق انسانی و اجتماعی خود از جمله دسترسی فراگیر به رابط و زبان اشاره را مطالبه می‌کند. داداش!! این مترجم‌های در پیت که کودکستان را باغچه اطفال ترجمه می‌کنن از کجا دزدیدید؟؟ خیلی کارشون درسته!! تا به حال نمیدونستیم اطفال مثل بادمجان جزء صیفی‌جات محسوب میشن!!

فقیرترین کشورهای جهان؛ از جزایر سلیمان تا اوگاندامعیارهای جهانی تشخیص فقیرترین کشورهای جهان نشان می‌دهد اتیوپی، اوگاندا، افغانستان، موزامبیک، ماداگاسکار، نیجریه، بورکینافاسو، مالی، مالاوی، چاد، زیمبابوه، گینه و رواندا جزو کشورهای فقیر جهان به شمار می‌روند.

دموکرات‌ها: تا ۱۸ اکتبر باید اسناد مکالمه ترامپ و زلنسکی ارائه شود | DW | 05.10.2019دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا که تحقیقاتی جهت استیضاح رئيس‌جمهور را آغاز کرده‌اند تا ۱۸ اکتبر به کاخ سفید مهلت داده‌اند تا اسناد ومدارک مربوط به تماس تلفنی دونالد ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین را ارائه کند. دویچوله با بي_بي_سي بریدفکرنان باشید که خربزه آب است😃😃😃

معاون پارلمانی رئیس جمهور: همکاری سه قوه برای کاهش تاثیر تحریم‌ها در کشور ادامه دارد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون پارلمانی رئیس جمهور: *همکاری سه قوه برای کاهش تاثیر تحریم‌ها در کشور ادامه دارد *آمریکا نیز امروز بهبود وضعیت در ایران را احساس کرده است و در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد شرایط تعامل در ایران است

تردد روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از مرزها/فعلا امکان تردد از مرز خسروی وجود ندارددبیر ستاد اربعین با بیان اینکه هنوز امکان تردد از مرز خسروی وجود ندارد، گفت: روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از مرزها عبور می‌کنند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، غنی در مراسم توزیع هزار باب آپارتمان برای نیروهای امنیتی و دفاعی در کابل صحبت می‌کرد گفت: «تا سه هفته آینده رئیس جمهور جدید بر اساس آرای پاک مردم افغانستان تحلیف بجا می‌آورد که مسئولیت اعلان آن به عهده کمیسیون‌های انتخاباتی می‌باشد؛ تا این مدت هر پالیسی عمده که در قسمت مسکن نیاز باشد، من در خدمت‌ام».

او علاوه کرد، مشکل ترین وظیفه از نیروهای پولیس ملی است، چون به شکل مستقیم با مردم سر و کار دارند.

محمد اشرف غنی افزود: «نیروهای امنیتی و دفاعی ما مطلقاً به جلوگیری از تلفات ملکی متعهد‌اند و تلاش می‌کنند. هیچ کسی فوق قانون نیست، تعهد من این است که قانون بالای همه یکسان تطبیق می‌گردد».

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور تا دو هفته دیگر اعلام شود.