غلامحسین محسنی‌اژه‌ای بر اجرای «امر به معروف و نهی از منکر» تاکید کرد

21/04/1400 04:48 ب.ظ

🔺غلامحسین محسنی‌اژه‌ای بر اجرای «امر به معروف و نهی از منکر» تاکید کرد غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه_قضائیه جمهوری اسلامی ایران، با تعیین ماموریتی ویژه، «حمایت از آمران معروف» را در دستور کار این قوه قرار داد

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، با تعیین ماموریتی ویژه، «حمایت از آمران معروف» را در دستور کار این قوه قرار داد.بر اساس گزارش‌ها، غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، روز دوشنبه ۲۱ تیر گفت که «اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با ضوابط و شرایط و دستورالعمل‌هایش موجب کاهش ورودی پرونده‌ها به قوه قضاییه و اقدامات قهرآمیز می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، روز دوشنبه ۲۱ تیر گفت که «اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با ضوابط و شرایط و دستورالعمل‌هایش موجب کاهش ورودی پرونده‌ها به قوه قضاییه و اقدامات قهرآمیز می‌شود.»

او همچنین، رئيس حوزه ریاست قوه قضاییه را مامور کرد که با همکاری نماینده قوه قضائیه در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سازوکارهای حمایت از «آمران به معروف و ناهیان از منکر» را که از مطالبات آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است، پیشنهاد دهد.

هفته گذشته اما محسنی اژه‌ای در جلسه معارفه خود بر رعایت «حریم خصوصی» تاکید کرده بود. حسین رئیسی، یک کارشناس حقوق در واکنش به این اظهارات محسنی اژه‌ای، به صدای آمریکا گفته بود که حریم خصوصی مردم هیچ‌گاه مورد احترام جمهوری اسلامی نبوده و محسنی اژه‌ای نگران خودش و سایر مقامات حکومتی است. headtopics.com

یعنی اگر یارو تو خیابون با کتش زد تو سر دختر مردم که حجابش درست نیست یا آخوندهه زد تو گوش زن مردم باید مثل هویج وایسی و نگاه کنی.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هیچ فرقی بین رژیم اخندی نکبت بار ایران و طالبان وحشی مزدور نیست ، اینها عقب مانده های ذهنی استن و هردو یک مفکوره شیطانی دارند ،

ممیزی برای چین سرآستین؛ کناره‌گیری ژیلا صادقی از اجرای یک مسابقه تلویزیونی

ورود بیش از 307 هزار گردشگر از روسیه به آنتالیا در دو هفته اخیربا لغو محدودیت‌های مسافرتی طی دوهفته اخیر 307 هزار 411 گردشگر روسیه طی 1095 پرواز وارد آنتالیا شدند. - خبرگزاری آناتولی

جمع آوری نمادهای برده داری از سطح شهر شارلوتزویل آمریکا چهار سال پس از درگیری‌های خونینپیش از این در سال ۲۰۱۷ میلادی صدها نفر از اعضای گروههای راست افراطی این شهر، در اعتراض به برنامه شهرداری برای حذف این مجسمه‌ها دست به تظاهرات زده بودند؛ اعتراضی که به درگیری میان آنها با طرفداران جنبش‌های ضدنژادپرستی منجر شد و یک کشته و ده‌ها زخمی نیز برجای گذاشت. دمتون گرم جمع کنید این مجسمه های مزخرف رو کار پسندیده ایه ،ای کاش کشور بلژیکم مجسمه های لئوپولد که مربوط به دوران او هست و برده داری و خشونت علیه سیاه پوستان رواج داشت رو برداره، و کشور های زیر سلطه بریتانیا مجسمه های ملکه های انگلیس رو به خاطر نسل کشیه کودکان بومیه کانادا وردارن.

لایحه ناظر بر روند مطالبه اجرت‌المثل زوجه در ایام زوجیت روی میز دولتمعاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری به منظور حمایت از نقش و جایگاه زن در نهاد خانواده و ارزشگذاری برای کار خانگی وی لایحه ناظر بر اجرت‌المثل زوجه در ایام زوجیت را تهیه و به هیات دولت ارائه کرده است. | بیشتر بخوانید:

عکس روز: نقش کرونا بر مزرعه ذرت | همه مطالب مدیا سنتر | DW | 12.07.2021نقش کرونا بر مزرعه ذرت بندیکت لونه‌من، کشاورز آلمانی در ده سال گذشته مزرعه ذرت خود را به شکلی می‌آراید که توجه رسانه‌ها و هنردوستان را جلب می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند از ۱۶ ژوئیه تا پایان اکتبر در پیچ و خم این اثر هنری قدم بزنند. عکس روز:

سخنان پایانی ظریف؛ چه تحریم‌هایی بر پایه گزارش وزارت خارجه ایران به مجلس لغو می‌شوند؟وزارت خارجه ایران با ارسال بیست و دومین و «آخرین» گزارش سه‌ماهه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به مجلس ایران به آخرین وضعیت مذاکرات جاری میان تهران و کشورهای باقی‌مانده در وین پرداخت.

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، با تعیین ماموریتی ویژه، «حمایت از آمران معروف» را در دستور کار این قوه قرار داد.

بر اساس گزارش‌ها، غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، روز دوشنبه ۲۱ تیر گفت که «اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با ضوابط و شرایط و دستورالعمل‌هایش موجب کاهش ورودی پرونده‌ها به قوه قضاییه و اقدامات قهرآمیز می‌شود.»

او همچنین، رئيس حوزه ریاست قوه قضاییه را مامور کرد که با همکاری نماینده قوه قضائیه در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سازوکارهای حمایت از «آمران به معروف و ناهیان از منکر» را که از مطالبات آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است، پیشنهاد دهد.

هفته گذشته اما محسنی اژه‌ای در جلسه معارفه خود بر رعایت «حریم خصوصی» تاکید کرده بود. حسین رئیسی، یک کارشناس حقوق در واکنش به این اظهارات محسنی اژه‌ای، به صدای آمریکا گفته بود که حریم خصوصی مردم هیچ‌گاه مورد احترام جمهوری اسلامی نبوده و محسنی اژه‌ای نگران خودش و سایر مقامات حکومتی است.

حسین رئیسی، حقوق‌دان: حریم خصوصی مردم هیچ‌گاه مورد احترام جمهوری اسلامی نبوده؛ محسنی اژه‌ای نگران خودش است

رییس جدید قوه قضاییه ایران در تبیین برنامه‌هایش بر «گسترش آزادی‌های مشروع در جامعه»، «جلوگیری از تجسس و تفحص بی‌مورد ... و ورود به حریم خصوصی» تاکید کرد. حسین رئیسی، حقوق‌دان، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا، این اظهارات محسنی اژه‌ای را ناشی از نگرانی او از برملا شدن ابعاد تاریک گذشته خودش و سایر مقامات جمهوری اسلامی دانست.

هم‌زمان، روز دوشنبه کاظم صدیقی، رئيس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، با تاکید بر نقش نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی انتظامی در مبارزه با بی‌حجابی، نیروی انتظامی را پیشتاز و ممتاز امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد که حتی به گفته او از خود این ستاد نیز جلوتر است.

صدیقی از «دولت، صداوسیما، حوزه‌های علمیه، وزات ارشاد، سازمان تبلیغات، رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی» خواست برای امر به معروف و نهی از منکر به میدان بیایند و گفت: «شخصیت انسان با برهنگی سازگاری ندارد.»

بسیاری از منتقدان می‌گویند که مقامات قضایی و روحانیون حاکم در ایران نباید در سبک زندگی مردم دخالت کنند و سلیقه خود در مسائلی نظیر پوشش را به آنها تحمیل کنند.