غریب آبادی: سلاح اتمی رژیم صهیونیستی تهدیدی جدی برای منطقه و جهان است

18/09/2020 03:34:00 ب.ظ

نماینده ایران در آژانس: دستیابی رژیم صهیونیستی اسرائیل به سلاح هسته ای، تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان است

نماینده ایران در آژانس: دستیابی رژیم صهیونیستی اسرائیل به سلاح هسته ای، تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان است

نماینده ایران در آژانس گفت: دستیابی رژیم صهیونیستی اسرائیل به سلاح هسته ای، تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در ابتدا با اشاره به پنجاهمین سالگرد ان.پی.تی و ابراز تاسف از اینکه این معاهده کماکان تا جهانی شدن فاصله زیادی دارد، گفت: در میان کسانی که خارج از این معاهده هستند، برخی الحاقشان را مشروط به ایجاد"یک محیط خاص" نموده اند و برخی دیگر به دلیل تهدیدی که از سوی کشورهای سلاح هسته ای مشاهده می شود، از انجام این کار دریغ می کنند.

غریب آبادی در ادامه اظهار داشت: بدون شک، پس از شکست بر سر توافق در مورد نتیجه نهایی کنفرانس بازنگری معاهده عدم اشاعه در سال 2015، آن هم صرفاً به دلیل اعتراض سه کشور در حمایت از یک غیر عضو ان.پی.تی، کنفرانس بازنگری ان.پی.تی در سال 2021 یک سنگ محک قوی برای جامعه جهانی خواهد بود تا ببینیم آیا چندجانبه گرایی هنوز در حوزه کنترل تسلیحات و خلع سلاح موثر است یا خیر.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اسپانیا به قربانیان رژیم فرانکو غرامت پرداخت می‌کنددر پی تصویب یک قانون جدید در اسپانیا، قربانیان ژنرال فرانکو دیکتاتور پیشین این کشور غرامت دریافت خواهند کرد.

بازرسان سازمان ملل متحد رژیم مادورو را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم می‌کنندبازرسان سازمان ملل متحد رژیم مادورو را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم می‌کنند بازرسان سازمان ملل متحد می‌گویند که دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا با انجام اقداماتی شامل قتل، شکنجه، و دیگر قساوت‌ها، مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.

جکی ولکات: دادن دسترسی به بازرسان آژانس، نگرانی‌ها نسبت به فعالیت‌های رژیم ایران را برطرف نمی‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

پرزیدنت ترامپ: به هیچ وجه نمی‌گذاریم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد🔺پرزیدنت ترامپ: به هیچ وجه نمی‌گذاریم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد ⚡️رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران را «وحشتناک و ابلهانه» خواند و گفت دولت اوباما بر مبنای آن ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد به ایران داد و چیزی عاید ما نشد

مایک پمپئو با اشاره با اعدام نوید افکاری: وحشیگری رژیم ایران باید عواقبی در پی داشته باشدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

لبنان|حزب‌الله: حاکمان بحرین و امارات به مسئله فلسطین خیانت کردند/ کارشکنی آمریکا در مسیر تشکیل دولت جدید- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimفراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان با محکوم کردن توافق ننگین حکام بحرین و امارات برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، آن را خیانت به مسئله فلسطین قلمداد کرد.

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، در نشست شورای حکام مواضع کشورمان را در مورد خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای و قابیلت های هسته ای رژیم صهیونیستی تشریح نمود.Aa در پی تصویب قریب الوقوع یک قانون جدید در اسپانیا، قربانیان رژیم ژنرال فرانکو دیکتاتور پیشین این کشور غرامت دریافت خواهند کرد.Share via Email Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ بازرسان سازمان ملل متحد می‌گویند که دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا با انجام اقداماتی شامل قتل، شکنجه، و دیگر قساوت‌ها، مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.جکی ولکات نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌گوید که نگرانی‌ها از فعالیت هسته‌ای رژیم ایران تنها با دادن اجازه دسترسی به بازرسان آژانس برطرف نخواهد شد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در ابتدا با اشاره به پنجاهمین سالگرد ان.پی. بیش از ۱۱۰ هزار نفر از مردم اسپانیا در طول جنگ داخلی این کشور در بین‌ سال‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۹ کشته شدند.تی و ابراز تاسف از اینکه این معاهده کماکان تا جهانی شدن فاصله زیادی دارد، گفت: در میان کسانی که خارج از این معاهده هستند، برخی الحاقشان را مشروط به ایجاد"یک محیط خاص" نموده اند و برخی دیگر به دلیل تهدیدی که از سوی کشورهای سلاح هسته ای مشاهده می شود، از انجام این کار دریغ می کنند. بنا بر این گزارش، از آن جا که مقام‌های ارشد ونزوئلا بر نیروهای امنیتی و سازمان‌های اطلاعاتی کنترل داشتند، مسئولیت متوجه آنها است. غریب آبادی در ادامه اظهار داشت: بدون شک، پس از شکست بر سر توافق در مورد نتیجه نهایی کنفرانس بازنگری معاهده عدم اشاعه در سال 2015، آن هم صرفاً به دلیل اعتراض سه کشور در حمایت از یک غیر عضو ان. کارمن کالوو، معاون نخست‌وزیر اسپانیا گفت این غرامت به منزله «سپاس، جبران، کرامت و عدالت برای قربانیان است، برای هموطنانی که در دورانی دشوار علیه فاشیسم جنگیدند.پی.» او گفت اقدام ایران در خودداری از دادن دسترسی الزامی به آژانس اقدامی بی‌سابقه و کاملا غیرقابل پذیرش است.

تی، کنفرانس بازنگری ان.» قانون جدید بخشی از تصمیم دولت برای محدود کردن حمایت‌ها از دیکتاتور سابق اسپانیا است. از سال ۲۰۱۳ که مادورو قدرت را در دست گرفت، ونزوئلا شاهد تورم افسارگسیخته، سرکوب خشونت‌بار دولتی، و مهاجرت و گریختن میلیون‌ها شهروند آن کشور به کشورهای همسایه برای نجات یافتن از آشوب و هرج و مرج بوده است.پی.تی در سال 2021 یک سنگ محک قوی برای جامعه جهانی خواهد بود تا ببینیم آیا چندجانبه گرایی هنوز در حوزه کنترل تسلیحات و خلع سلاح موثر است یا خیر. دولت اسپانیا قبل از این با تصویب طرحی بحث‌برانگیز جسد ژنرال فرانکو را نبش قبر کرده و بقابای جسد او را از این منطقه بیرون برده بود. این دیپلمات ارشد کشورمان با اشاره به اینکه به موضوع جهان شمولی ان. ماده ۷ معاهده سازمان ملل متحد که به تاسیس دادگاه جرائم بین المللی منجر شد، جنایت علیه بشریت را اقدامی که بخشی از «حمله گسترده یا برنامه‌ریزی شده علیه هر جمعیت غیرنظامی» است، تعریف کرده است.پی. دموکراسی در اسپانیا با مرگ فرانکو در سال ۱۹۷۵ احیا شد، با این حال منتقدان می‌گویند این کشور هرگز به طور مستقیم به جنایاتی که در سال‌های حکومت فرانکو انجام شده نپرداخته است.

تی و خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای بایستی بدون هیچ تعصبی رسیدگی شود، افزود: ما اعتقاد داریم نادیده گرفتن چنین موضوع مهمی مستقیماً بر صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی تأثیر می گذارد، هنجارهای جهانی کنترل تسلیحات را به چالش می کشد و به اعتبار و دوام ساختار کنونی خلع سلاح و کنترل تسلیحات، از جمله آژانس و رژیم پادمان آن آسیب می رساند. به همین دلیل است که تأکید می کنیم نادیده گرفتن بررسی وضعیت تأسیسات هسته ای و فعالیت های رژیم اسرائیل، آن هم در شرایط عدم حضور تدابیر پادمانی آژانس، اقدامی کاملا خطرناک است. سفیر و نماینده دائم کشورمان خاطرنشان ساخت: از آنجا که همه در منطقه خاورمیانه، به جز رژیم اسرائیل، عضو ان.پی.تی هستند و متعهد شده اند پادمان های جامع آژانس را بپذیرند، دستیابی مخفی این رژیم به توانایی هسته ای، در بی توجهی کامل به تمام قوانین و هنجارهای بین المللی، تداوم تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان می باشد.

علاوه بر این، این وضعیت، دلیلی روشن برای کشورهای منطقه است تا به دنبال ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای در خاورمیانه باشند. غریب آبادی با اشاره به اینکه مخالفت با موضوع رسیدگی به موضوع هسته ای رژیم صهیونیستی اسرائیل به معنی رد کردن تمامی گام های عملی برداشته شده برای ایجاد منطقه خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای می باشد، افزود: قویا معتقدیم با نادیده گرفتن نگرانی های مشروع منطقه ای و بین المللی ناشی از خودداری رژیم اسرائیل از پایبندی به ان.پی.تی، این رژیم و طرفداران آن در حال نقض عمدی تمامی هنجارها و مقررات بین المللی هستند. سفیر کشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین اظهار داشت: الحاق فوری و بدون قید و شرط رژیم اسرائیل به ان.

پی.تی و قرار دادن تمام مواد، فعالیت ها و تاسیسات هسته ای این رژیم تحت پادمان جامع آژانس، گام های ضروری برای  بهبود بحران هسته ای فعلی در خاورمیانه هستند. سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، در پایان با اشاره به نقش برجسته آژانس در اجرای تصمیمات و مصوبات کنفرانس عمومی، تأکید کرد: آژانس نباید در این مسیر تحت تأثیر ملاحظات سیاسی قرار گیرد و همچنین نباید به نیابت از یکی از طرف ها در منطقه، وضعیت سیاسی منطقه را در گزارشات خود توصیف کند. از  اینرو، منطق حرفه ای، آژانس را ملزم می کند تا تدابیری برای هدف اجرای پادمان در کل خاورمیانه اتخاذ کند. در این راستا، آژانس باید گزارش مستقل و بی طرفانه ای را در مورد اینکه چه کسی، چگونه، چرا و تا چه اندازه در کار آژانس برای اجرای مأموریت خود در این مسیر اخلال ایجاد می کند، به کشورهای عضو ارائه نماید.

انتهای پیام .