غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی انتشار اطلاعاتی در مورد ساخت کارخانه تولید کیک زرد توسط عربستان، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی، از آژانس بین المللی انرژی اتمی خواست درباره برنامه پنهانی هسته ای این کشور شفاف سازی کرده و گزارشی را به اعضای آژانس ارائه کند

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی با اشاره به این که عربستان سعودی در حال توسعه و اجرای یک برنامه بسیار غیرشفاف هسته‌ای می‌باشد، اظهار داشت: علیرغم اینکه عربستان عضو ان. پی. تی است و توافقنامه جامع پادمان دو جانبه در حال اجراء با آژانس دارد، ولی متاسفانه هنوز از تعهد پذیرش بازرسی‌های پادمانی آژانس خودداری می کند و علیرغم درخواست‌های مکرر چندین ساله آژانس نیز تعهدات خود را به گونه ای اصلاح نکرده است که اجازه بازرسی به آژانس را بدهد.

نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین المللی انرژی با تصریح به این که عربستان سعودی هیچ رآکتور فعال تحقیقاتی و قدرت ندارد که بخواهد دنبال تولید کیک زرد باشد، گفت: این موضوع در کنار اقدامات پنهانی سعودی ها در حوزه هسته ای و عدم اجازه ورود به بازرسان آژانس و همچنین فعالیت های بی ثبات کننده آن در منطقه‌، نگرانی ها درخصوص یک برنامه پنهانی سلاح هسته ای در این کشور را تقویت می کند.

سفیر کشورمان تاکید کرد دولت‌ها و آژانس بایستی برای عربستان سعودی شفاف کنند که جامعه بین المللی هرگونه انحراف را از یک برنامه هسته‌ای صلح آمیز قبول نکرده و با آن مقابله خواهد کرد. غریب آبادی گفت: عربستان سعودی چنانچه دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است، بایستی تعهدات مربوطه آژانس را بپذیرد و کاملا شفاف عمل کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قرار نبود اصلاح ساختار بودجه به مجلس راه پیدا کند/ نوبخت: سازوکار الکترونیکی کردن توزیع کالاها را نداریم- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimنوبخت: سازوکار الکترونیکی کردن توزیع کالاها را نداریم رئیس سازمان برنامه و بودجه: رهبری تصریح فرموده بودند که اصلاح ساختار باید در همان شورای عالی مورد تایید قرار بگیرد و قرار نبود به مجلس راه پیدا کند نوبخت:از آنجا که برنامه اصلاح ساختار، در مجلس یا از سوی شورای عالی سران سه قوه، تصویب نشده بود، بودجه سال ۹۹ در چارچوب آن تدوین نشده است قریب به ۱۶هزار میلیارد تومان در چهار ماه گذشته، توانسته‌ایم سهام واگذار کنیم که تا حدودی کسری عدم تحقق درآمد ناشی از فروش نفت را جبران کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است - BBC News فارسیشماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران پیامک‌هایی دریافت کرده‌اند که اطلاعات موثق درباره دخالت اشخاص یا دولت‌ها در انتخابات آمریکا تا ده میلیون دلار پاداش دارد. وزارت خارجه آمریكا این موضوع را تایید کرده و گفته است ارسال این پیامک‌ها بخشی از یک کارزار جهانی به زبان‌های مختلف است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بازگشت برنامه قرنطینه در نروژ؛ مسافران از فرانسه هدف قرار می‌گیرندنروژ برنامه قرنطینه ۱۰ روزه را بار دیگر برای تمام مسافرانی که از فرانسه، سوئیس، چک برمی‌گردنند، برقرار کرد. محدودیت‌های جدید در نروژ از روز شنبه به اجرا گذاشته می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قربانی: استقلال نایب قهرمان می‌شود / مصدومیت‌ها به برنامه مجیدی لطمه می‌زندپیشکسوت استقلال تهران ابراز امیدواری کرد با کسب امتیازات در مسابقات پیش رو آبی پوشان فصل را با کسب رتبه دوم جدول رده بندی به پایان برسانند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مقام سابق سعودی محمد بن‌ سلمان را به تلاش برای ترور در کانادا متهم کرد - BBC News فارسییک مقام اطلاعاتی ارشد سابق عربستان سعودی محمد بن سلمان، ولیعد این کشور، را به تلاش برای ترور خود و به گروگان گرفتن فرزندان و بستگانش متهم کرده است. سعد جابری از دستیاران محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان سعودی، می گوید که به خاطر داشتن اطلاعاتی حساس درباره نحوه به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، هدف قرار گرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

خروج پراید از خط تولید سایپا/ تولید انبوه شاسی بلند جدید تا پایان سال- اخبار خودرو - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimمدیرعامل سایپا: تولید پراید با همه خوبی‌ها و بدی‌ها به پایان رسیدامسال ۳ محصول و سال آینده ۵ خودروی جدید رونمایی خواهیم کردتاکنون ۳ دستگاه از محصول جدید سایپا به نامsp۱۰۰ نمونه سازی شده استاین خودرو تا پایان سال به تولید انبوه می‌رسد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »