غریب‌آبادی: ایران به قطعنامه شورای حکام واکنش مقتضی و مناسب نشان خواهد داد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

واکنش ایران به قطعنامه شورای حکام «غریب‌آبادی» نماینده ایران در آژانس: این قطعنامه نه موجب ترغیب ایران به ارائه دسترسی به آژانس بر اساس ادعاهای واهی و بی اساس می شود و نه موجب اعمال فشار به آن

ایران اخبار, ایران سرفصلها

، به دنبال تصویب قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به بهانه عدم ارائه دو دسترسی تکمیلی به آژانس، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین با قرائت بیانیه ای، مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را در این رابطه تشریح نمود. متن سخنان غریب آبادی به شرح زیر است:

مایه تأسف جدی است که این قطعنامه از سوی کشورهایی ارائه شده که یا دارنده سلاح هسته ای هستند و یا اینکه میزبانی چنین سلاح های مخرب و کشنده ای را برعهده دارند. آیا این به سخره گرفتن تمامی هنجارها و قواعد بین المللی نیست که چنین کشورهایی نگرانی پادمانی دارند؟! از سوی دیگر، همین سه کشور تاکنون گام های ملموس و عملی برای اجرای تعهدات خود تحت برجام بر نداشته اند و این بی عملی آن ها، در کنار اقدامات مخرب و غیرقانونی و یکجانبه رژیم آمریکا، موجب شده است تا آینده برجام در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

این که اظهار شود این قطعنامه برای حمایت از نظام پادمانی و راستی آزمایی آژانس است، خود یکی از تناقضات مهم در رفتار و عمل هم آژانس و هم بانیان این قطعنامه است. اگر می خواهید رژیم پادمان و راستی آزمائی حفظ شود و به مخاطره نیفتد، به شما توصیه اکید می کنیم که یک رهیافت حرفه ای و بی طرفانه اتخاذ کنید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

غریب آبادی:ایران، این قطعنامه را کاملا رد می نماید و اقدام مقتضی و مناسب را در واکنش به آن اتخاذ خواهد نمود که مسئولیت و عواقب آن، بر عهده بانیان چنین قطعنامه ای خواهد بود چند نصیحت جدی هم برای دبیرخانه آژانس بین المللی انرژی اتمی: به حدود اختیارات خود پایبند باشید

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مخالفت چین با صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام - BBC News فارسیمخالفت شدید چین در شورای حکام با صدور قطعنامه علیه ایران، تصمیم‌گیری درباره برنامه هسته‌ای ایران را به جلسه‌ای 'حضوری'، فردا، جمعه موکول کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اعضای شورای حکام آژانس برای بررسی قطعنامه محکومیت ایران خواستار برگزاری نشست حضوری شدند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در پی مخالفت چین با قطعنامه علیه ایران، جلسه شورای حکام آژانس حضوری برگزار می‌شودبه دلیل مخالفت چین با صدور قطعنامه علیه ایران در چهار جلسه مجازی شورای حکام سازمان بین‌المللی انرژی اتمی، قرار شد جلسه بعدی این شورا به صورت حضوری برگزار شود.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

نشست حضوری شورای حکام برای تصویب قطعنامه علیه ایران | DW | 19.06.2020مخالفت چین با تصویب قطعنامه‌ای علیه ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اعضای آن را ودار کرد که روز جمعه ۳۰ خرداد نشستی حضوری برگزار کنند. قطعنامه توسط فرانسه، انگلیس و آلمان ارائه شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قطعنامه‌ انتقادی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران تصویب شدشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جلسه امروز جمعه ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) قطعنامه‌ای را علیه ایران تصویب کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قطعنامه تروئیکای اروپا علیه ایران به تائید شورای حکام رسیدلندن – ایرنا – قطعنامه تروئیکای اروپا علیه ایران، به رغم مخالفت جدی چین و روسیه در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه ۳۰ خرداد به تصویب رسید. سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین: جمهوری اسلامی ایران قطعنامه شورای حکام را کاملاً رد می کند و اقدام مقتضی و مناسب را در واکنش به آن اتخاذ خواهد کرد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »