غرق شدن دست‌کم ۲۳ پناهجوی دیگر در نزدیک ساحل صفاقس در تونس | DW | 02.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

واژگون شدن قایق باعث کشته شدن شماری از پناهجویانی شد که تلاش داشتند خود را از طریق دریای مدیترانه به ایتالیا برسانند. هلال احمر تونس اعلام کرد امدادگران موفق به نجات جان ۷۰ نفر دیگر از پناهجویان شده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

یک حادثه دردناک دیگر در آب‌های دریای مدیترانه. دست‌کم ۲۳ نفر از پناهجویانی که قصد رساندن خود به ایتالیا را داشتند، در اثر واژگون شدن قایق، جان خود را از دست داده‌اند. این حادثه در نزدیکی سواحل تونس روی داده است.

امدادگرایان موفق به نجات جان ۷۰ نفر دیگر از پناهجویان شده‌اند. این پناهجویان قصد داشتند از لیبی خود را به لامپدوسا، واقع در ایتالیا برسانند. گفته می‌شود قایق دیگری نیز در نزدیکی ساحل صفاقس در تونس غرق شده، اما ۳۹ پناهجوی این قایق توسط امدادگران نجات یافته‌اند.این نخستین باری نیست که قایق‌های حامل پناهجویان در نزدیکی ساحل صفاقس دچار سانحه می‌شوند. در ماه آوریل نیز ۲۱ نفر دیگر از پناهجویانی که قصد رساندن خود به اروپا را داشتند، جان خود را در آب‌های این منطقه از دست داده بودند. در ماه مارس سال جاری نیز، در حادثه مشابهی، ۳۹ پناهجو جان باختند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که تنها در سال ۲۰۱۹، بیش از ۱۲۰۰ پناهجو در مسیر خود به سوی اروپا در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند. طی این مدت ۱۲ هزار نفر به علت وضعیت وخیم اقتصادی و فقدان حقوق اجتماعی تلاش کرده بودند، از تونس و لیبی خود را به اروپا برسانند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نصف شدن سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی طی ۴۰ سال گذشته | DW | 01.06.2021سهم اقتصاد ایران در اقتصاد بین‌المللی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون به کمتر از یک درصد تنزل یافته است. غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران ضمن اعتراف به این موضوع آن را 'خجالت‌آور' دانسته است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. در عوض حکومت بالاترین سهم رو در چپاول مردم ایران داره. هیچ مشکلی هم نیست. ملت هر چه بدبخت‌تر فرمانبردار‌تر، اینو سرنوشت حکومت پهلوی ثابت کرد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کشته و زخمی شدن ۱۷ کولبر تنها در یک ماه گذشته
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کشته شدن دو خلبان ایرانی در حادثه فنی جنگنده F5خبرگزاری‌های داخلی ایران از حادثه فنی در یک هواپیمای نظامی F5، در پایگاه چهارم شکاری دزفول خبر داده‌اند.این منابع خبری اعلام کرده‌اند که صبح سه‌شنبه 11 هواپیما های جمهوری اسلامی فرسوده هستند! بازی با جان خلبانان. اقتدار پوشالی 😏🤚
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

لواندا؛ ابرشهری آفریقایی که در انتظار کشف شدن استپایتخت آنگولا شهری ساحلی و پیوسته در تغییر است که دیدنی‌های بسیار دارد، از معماری دوران استعمار پرتغال گرفته، تا موسیقی‌های مختلف، سواحل ماسه‌ای جذاب و ماهی‌های سوخاری با طعم به‌یاد ماندنی. غربی ها برای چورکردن این شهر پروژه های تروریستی آماده میسازد. تو تهران هم فقط یه برج میلاده که خودنمایی میکنه😐 کاش دولت بیشتر به زیبایی شهری اهمیت میداد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجمع روحانیون مبارز در انتخابات از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند | DW | 02.06.2021مجمع روحانیون مبارز از تشکل‌های نزدیک به اصلاح طلبان به ریاست محمد خاتمی اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند. این مجمع همچنین از عملکرد شورای نگهبان در رد صلاحیت‌ها به شدت انتقاد کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اسرائیل پست دیده‌بانی سوریه در بلندی‌های جولان را تخریب کرد | DW | 02.06.2021ارتش اسرائیل اعلام کرد، به یک پست دیده‌بانی ارتش سوریه در منطقه آلفای بلندی‌های جولان حمله کرده و آن را تخریب کرده است. بنا بر اظهارات سخنگوی ارتش اسرائیل، این کشور 'نقض حاکمتیش' را تحمل نخواهد کرد. مگه اسقاطیل کشوره؟؟؟؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »