غرضی: فروش اوراق نفت به مردم غیرقانونی و غیرشرعی است

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محمد غرضی، وزیر نفت دوران جنگ، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:فروش اوراق_نفت به مردم غیرقانونی و غیرشرعی است/در روزهای جنگی توانستیم بازار نفت‌مان را به خوبی تنظیم کنیم این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

راهکاری که دولت برای گشایش اقتصادی در نظر دارد این است که نفت را به مردم بفروشد تا بلکه از این طریق تبعات تحریم نفتی را حتی‌المقدور کمرنگ‌تر کند. در طول مدتی که این خبر اعلام شده بحث و تحلیل‌های زیادی درباره چگونگی اجرای این طرح و همچنین آثار احتمالی‌ آن در میان آمده است.در این‌باره اظهار داشت: تصمیم دولت مبنی بر پیش‌فروش نفت به مردم، کاری است که هم به لحاظ قانونی هم به لحاظ بازار و البته هم به لحاظ شرعی اشکال دارد و معامله‌ای باطل است.

این فعال سیاسی در ادامه گفت: وقتی دولتی که هم امکانات و هم رابطه‌‌های فراوان دارد‌ نمی‌تواند نفت بفروشد بخش خصوصی چطور و با چه راهکاری می‌تواند نفتی را که از دولت خریده است بفروشد و سرمایه‌اش را بازگرداند؟ اساساً اگر بخش خصوصی نتوانست نفت بفروشد، چه‌کاری می‌تواند انجام بدهد؟ نفت خریداری‌شده را به دولت برگرداند یا به چاه‌های نفت بریزد؟او توضیح داد: دلیل اینکه بر غیرشرعی بودن فروش نفت به مردم تاکید دارم این است که سلف یا معامله‌ای که در آینده انجام می‌شود از نظر تمام مراجع و رسایل ‌چاپ‌شده‌‌ای که...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر نفت: دولت بر فروش آنی نفت متمرکز استاوراق_سلف_نفتی | وزیر نفت: مشکلات قانونی و جزییات این طرح در این چند روز در جلسه مشترک دیوان محاسبات، وزارت نفت، سازمان بورس و اوراق بهادار و کمیسیون برنامه و بودجه بررسی و حل شود زیرا قرار نیست کار خلاف قانونی انجام شود
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

اگر دولت قوی باشد، یعنی نظام قوی است و اگر دولت بشکند یعنی نظام شکسته استرئیس جمهور تلاش تازه آمریکا برای بهره گیری از یک سازوکار قطعنامه 2231 جهت ضربه زدن به برجام را از پیش شکست خورده دانست و تاکید کرد: آمریکا اکنون عضو برجام نیست که بخواهد از این سازوکار استفاده کند و همه طرفها نیز پیشاپیش این تلاش آمریکا را محکوم کرده اند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

مجلس با نوع فروش نفت در بورس مخالف است/ طرح‌هایی تصویب نکنیم که برای مردم و نظام مشکل ایجاد کند/ از راهکارهای قانونی استفاده خواهیم کردنایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بنا است دولت در زمینه فروش نفت کاری انجام دهد اقدام قطعی کند؛ چراکه در حال حاضر ما افرادی داریم که نفت را خریداری می‌کنند خب به صورت قطعی و نقدی به آنان فروخته شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ویدیوی افشاگرانه؛ رفتاری که از پلیس آلمان پذیرفته نیست | DW | 19.08.2020در فضای مجازی ویدیویی به گردش در آمده که پلیس آلمان را زیر فشار قرار داده است. رفتار خشونت‌آمیزی که مأمور پلیس هنگام دستگیری نشان داده، خشم گروهی از مردم و نگرانی مسئولان را برانگیخته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: در برابر پیمانی که می‌خواهند در مدیترانه‌شرقی به ما تحمیل کنند، زانو نخواهیم زداردوغان: همانطور که یک قرن پیش به عنوان یک ملت معاهده «سور» را پاره کرده‌ایم، امروز نیز در برابر پیمان دیگر که در مدیترانه شرقی به ما تحمیل می‌شود، زانو نخواهیم زد اردوغان: هیچ قدرت استعمارگری نخواهد توانست کشورمان را از دستیابی به منابع غنی نفت و گاز‌ احتمالی موجود در مدیترانه شرقی محروم کند اردوغان: مبارزه ترکیه در جبهه‌های مختلف از مدیترانه شرقی تا لیبی تنها مبارزه محقانه نبوده بلکه مبارزه برای آینده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نگاهی به زندگی و آثار «بهمن مفید» هنرمندی که سالها در ایران اجازه کار نداشتنگاهی به زندگی و آثار «بهمن_مفید» هنرمندی که سالها در ایران اجازه کار نداشت بعد از مرگ آقای مفید بسیاری از هنرمندان و هنردوستان ایرانی و طرفداران بهمن مفید با انتشار تصاویر و کلیپ‌های مختلفی از این هنرمند فقید، یاد و خاطره او را گرامی داشتند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »