عینک گاندی در حراجی لندن ۲۶۰ هزار پوند فروخته شد

01/06/1399 05:42 ب.ظ

یک مسئول حراجی بریستول پیش‌ از این گفته بود که عینکی که به نظر می‌آید متعلق به ماهاتما گاندی است به همراه یادداشتی در صندوق پستی این موسسه انداخته شده بود.

یک مسئول حراجی بریستول پیش‌ از این گفته بود که عینکی که به نظر می‌آید متعلق به ماهاتما گاندی است به همراه یادداشتی در صندوق پستی این موسسه انداخته شده بود. مسئولان موسسه بریستول پس از بررسی و اطمینان از درستی این ادعا سپس در متنی که در وب‌سایت این موسسه منتشر شده نوشتند که عینک متعلق به گاندی است و وی طی سالهای دهه ۲۰ میلادی در جریان دیدار از آفریقا آنرا به عموی فرد فروشنده اهدا کرده بود.

مسئولان موسسه بریستول پس از بررسی و اطمینان از درستی این ادعا سپس در متنی که در وب‌سایت این موسسه منتشر شده نوشتند که عینک متعلق به گاندی است و وی طی سالهای دهه ۲۰ میلادی در جریان دیدار از آفریقا آنرا به عموی فرد فروشنده اهدا کرده بود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ناوالنی، منتقد پوتین در بیمارستان در حالت اغما به سر می‌برد | DW | 20.08.2020آلکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین به دلیل وضعیت بحرانی شدید جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان در حالت اغما به سر می‌برد. گفته می‌شود که وضعیت ناوالنی به دلیل 'مسمومیت احتمالی' بحرانی شده است.

آمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 37 هزار و 894 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان اعلام کرد آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 37 هزار و 894 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

مایک پمپئو به روسیه و چین در مورد نادیده گرفتن بازگشت تحریم‌ها علیه ایران هشدار دادمایک پمپئو به روسیه و چین در مورد نادیده گرفتن بازگشت تحریم‌ها علیه ایران هشدار داد مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، به چین و روسیه در مورد هرگونه نادیده گرفتن بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، هشدار داد.

بیانیه بسیج ورزشکاران در واکنش به اظهارات مربی فوتبال: آقای مایلی کهن راه مطرح شدواکنش بسیج ورزشکاران به اظهارات اخیر مایلی‌کهن: *از سخنان مایلی‌کهن تنها بوی مطرح‌شدن استشمام می‌شود *او هر چند وقت یک‌بار سخنانی مطرح می‌کند تا برای جلب توجه دیگران گدایی کند *آیا می‌دانید شبکه‌های اسرائیلی با ذوق و شوق سخنان شما را منتشر کردند؟

برادر عامل بمب‌گذاری در منچستر به دست کم ۵۵ سال زندان محکوم شدهاشم عبیدی هنگام وقوع این حمله هزاران کلیومتر دورتر از منچستر، در لیبی، کشور زادگاهش به سر می‌برد، جایی که وی یک ماه قبل از حمله از آن خارج شده بود.

شمار بهبود یافتگان از کرونا در ترکیه به 234 هزار و 797 نفر رسیدشمار بهبود یافتگان از کرونا در ترکیه به 234 هزار و 797 نفر رسید

بر این اساس گفته می‌شود در یادداشتی که به همراه عینک در صندوق پستی موسسه حراجی بریستول پیدا شد نوشته شده بود که عینک متعلق به گاندی است و فرد فروشنده خواسته بود که با وی تماس گرفته شود.

مسئولان موسسه بریستول پس از بررسی و اطمینان از درستی این ادعا سپس در متنی که در وب‌سایت این موسسه منتشر شده نوشتند که عینک متعلق به گاندی است و وی طی سالهای دهه ۲۰ میلادی در جریان دیدار از آفریقا آنرا به عموی فرد فروشنده اهدا کرده بود.

خانه حراج بریستول پس از به حراج گذاشتن و فروش این عینک جمعه شب در توضیح ویدیویی که در حساب این موسسه در اینستاگرام منتشر شد، نوشت: «لحظه‌ای را که عینک گاندی به قیمت ۲۶۰ هزار پوند فروخته شد، تماشا کنید. ما این عینک را تنها چهار هفته پیش از طرف فردی که عموی او آنرا از دستان گاندی گرفته بود در صندوق پستی دریافت کردیم. نتیجه‌ای فوق‌العاده برای یک شیء باورنکردنی!»