عیسی سحرخیز، از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر به دادسرا احضار شد

21/09/1398 10:09:00 ب.ظ

عیسی_سحرخیز، روزنامه‌نگار و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر در واکنش به برخورد حکومت با معترضان سراسری آبان ۱۳۹۸، به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری اعتراضات_پاییز_۹۸

تصویر برگه احضاریه او که در شبکه‌های اجتماعی روز ۲۱ آذر منتشر شده، نشان می‌دهد وی با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» مواجه است. در انتهای این احضاریه تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۹۸ قید شده است.

براساس آن چه در احضاریه نوشته شده است، سحرخیز باید ظرف پنج روز خود را به شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه معرفی کند.

«نصراله لشنی»، فعال سیاسی در توییتر خود با انتشار برگه احضاریه سحرخیز، با کنایه به رفتار حکومت نوشته است: «شانس آورده‌ایم که با اعتراض مشکلی ندارند.» در این احضاریه به طور مشخص عنوان نشده براساس چه مستندات و دلیلی عیسی سحرخیز به اتهام تبلیغ علیه نظام متهم شده است. او یکی از ۷۷ شهروند اصلاح‌طلب ایرانی است که چندی پیش در اعتراض به رفتار حکومت با معترضان سراسری ماه گذشته بیانیه‌ای منتشر کردند.

سه روز پیش نیز «مهدی محمودیان»، یکی دیگر از امضاکنندگان این بیانیه پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت و روانه زندان شد. تاکنون «مصطفی تاج‌زاده»، «حسین کروبی»، «قربان بهزادیان‌نژاد»، «حسن اسد زیدآبادی» و «ریحانه طباطبایی» نیز در پی امضای بیانیه فوق احضار شده‌اند. headtopics.com

دارن دوباره زندانی سیاسی تقلبی درست میکنند . حتمن چند وقت دیگه تاجزاده هم احضار میشه و جمع زندانی سیاسی خودی جمع میشه !

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

یک اجرای هنری در کالیفرنیا: مریم مقدس و عیسی مسیح پشت میله‌های زندانیک کلیسا در کالیفرنیای آمریکا برای گرامیداشت سال جدید میلادی و برگزاری مراسم آئینی تولد عیسی مسیح یک کار هنری انجام داده که هدف از اجرای آن یادآوری وضعیت خانواده‌های مهاجری است که از هم جدا افتاده‌اند. آمریکا برخی کودکان مهاجر را در بازداشتگاه مرزی خود با مکزیک نگهداری می‌کند.

مهدی محمودیان، فعال سیاسی، بازداشت شد🔺مهدی محمودیان، فعال سیاسی، بازداشت شد ⚡️مهدی محمودیان، زندانی_سیاسی سابق و از امضا کنندگان بیانیه «۷۷ نفر»، در پی احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شد.

تیراندازی در ایالت نیوجرسی منجر به کشته شدن شش نفر از جمله یک افسر پلیس شد🔺تیراندازی در ایالت نیوجرسی منجر به کشته شدن شش نفر از جمله یک افسر پلیس شد ⚡️در پی کشته شدن یک افسر پلیس و پنج از شهروندان شهر جرسی سیتی در نزدیکی نیویورک، پرزیدنت ترامپ با قربانیان حادثه و خانواده های آنها ابراز همدردی کرد.

اعتراض به قانون شهروندی خارجیان غیرمسلمان در هند؛ یک نفر در آسام کشتهاین قانون شامل باورمندان به ۶ دین یعنی هندو، مسیحی، بودایی، جینز، پارسی (زرتشتی) و سیک است، اما شامل اقلیت مهاجر مسلمان نمی‌شود.

مرگ 60 نفر از افراد مبتلا به تالاسمی در ایران

نوشدارو برای تخریب ۸۰ هکتار از منطقه حفاظت شده میشداغاهواز - ایرنا - ۸۰ هکتار از زمین‌های منطقه حفاظت شده میشداغ (مشداخ) در خوزستان به دلیل تاخیر در برخورد با متعرضان به این منطقه، شخم‌زده و تخریب شد.