عکس‌هایی که این روزها باید می‌دیدید | DW | 26.07.2019

04/05/1398 08:10:00 ب.ظ

دیدار خامنه‌ای با مرد پنج میلیون دلاری، شهر ارواح، 'علی تگری'، پرواز با هواپیمای تحریمی، دورهمی نفتی‌ها، چاق‌سلامتی محمد شریعتمداری و تصاویر دست​چین دیگری از رویدادهای این روزهای ایران که باید می‌دیدید.

دیدار خامنه‌ای با مرد پنج میلیون دلاری، شهر ارواح، 'علی تگری'، پرواز با هواپیمای تحریمی، دورهمی نفتی‌ها، چاق‌سلامتی محمد شریعتمداری و تصاویر دست​چین دیگری از رویدادهای این روزهای ایران که باید می‌دیدید. دیدار خامنه‌ای با مرد پنج میلیون دلاری فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس (شمال شرق تهران) متشکل از حدود ۵۶۴...

دیدار خامنه‌ای با مرد پنج میلیون دلاری فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس (شمال شرق تهران) متشکل از حدود ۵۶۴ بلوک ۱۵ طبقه است که در هر طبقه ۴ واحد مسکونی تعبیه شده است. وعده تکمیل و تحویل این آپارتمان‌ها هر سال به تاخیر می‌افتد و خلف وعده مسئولین به یک ماجرای تکراری تبدیل شده است. سئوال اصلی اما اینجاست:«واقعا چه کسانی می‌خواهند در بیابان و بدون هرگونه امکانات شهری در این بلوک‌های بتنی زندگی کنند».

پرواز با هواپیمای تحریمی علی دلفی مشهور به"علی تگری" بیش از ۳۰ سال است که به همراه دو برادرش در گوشه پیاده‌رو یکی از خیابان‌های اهواز با تشت‌هایی از یخ نوشابه‌های تگری می‌فروشد و گذران زندگی می‌کند. در تمام شهرهای ایران"پدیده اجتماعی" مشابه"علی‌تگری" یافت می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

فرقه_تبهکار مرگ بر خامنه اى حرومزاده داعشى هيتلر نازى بى ناموس وخامنه اى حرومزاده داعشى شبيه هم حرامزادگی ،حرف مفت زدن و گه خوری دویچه وله را باید ببینید مرگ_بر_جمهوری_عسلامی_و_رهبر_کثیفش مرگ مرگ_بر_خامنه_ای شرافت و بیطرفیه رسانه ای که میگن یعنی این . Fox news هم از لفظ آیت الله و یا supreme leader استفاده میکنه . شما به عنوان ی رسانه بیطرف (اگه واقعا اینطور باشید)باید با من و امثال من فرق داشته باشید . مگه پسر خالته که میگی خامنه ای؟

رژیم جنایتکار آلمان رو به نابودی كون كَش اين چه جور خبر دادنه!؟ شبيه دادنه ننته علي تگري كيه؟ شهر ارواح كجاست؟ مرد پنج ميليون دلاري كيست؟ اين چه نحوه ي اطلاع رساني است؟

الباجی قاید السبسی، رئیس جمهوری تونس درگذشتنهاد ریاست‌جمهوری تونس روز پنج‌شنبه 25 ژوئیه 2019 اعلام کرد که الباجی قاید السبسی، رئیس‌جمهور این

حکم دادگاه عالی بریتانیا درباره قرارداد قدیمی فروش تانک‌های چیفتن به ایراندادگاه عالی بریتانیا با صدور حکمی به نفع یک شرکت تسلیحاتی بریتانیایی، اعلام کرد که این شرکت نباید همه سود ناشی از مبلغی را که بابت فروش تانک به ایران دریافت کرده، به تهران پرداخت کند. این شرکت پیش از این بر پایه حکم دیوان بین‌المللی تجارت به پرداخت سود به ایران محکوم شده بود. این انگلیس چقدر دزده چهل و پنج ساله پول ایران رو گرفته که تانک بده اما تانک ها رو داده به صدام که ایرانی ها رو بکشه. بعد از 45 سال اصل پول ایران رو هم پس نمیده FarKashani انگلیسیهای دزد،حیا کنید.

عبور ناو جنگی آمریکا از تنگه تایوانارتش آمریکا اعلام کرد که یک ناو جنگی از تنگه تایوان که این منطقه را از چین جدا می‌کند، گذشته است. خب ؟

آزادی ۹ خدمه هندی کشتی ریاحمقامات رسمی هند اعلام کردند که تعدادی از شهروندان این کشور که هنگام توقیف نفت‌کش ریاح روی عرشه آن بودند، توسط ایران آزاد شده‌اند.

عکس روز: ساحل دلپذیر در فرار از گرما | DW | 24.07.2019در لهیب گرما هرکس مجبور به کار نباشد، به جمع خوشبختانی می‌پیوندد که به ساحل رودها و دریاها پناه می‌برند؛ مثل این زوج که با کودک خود در کرانه بودن‌زه در جنوب آلمان نشسته‌اند. عکس‌های روز دویچه وله در این لینک: عاخه.... کل آمال و آرزتونو لخت شدنه... خیلی بدبختید آنجا گشت ارشاد ندارید؟ مامور 'فرستادن شهروندان به بهشت' چطور؟ آه خیلی کسالت بار است که احتمالاحتی بسیجی ضابط هم ندارید. آنجا چگونه جایی است؟! daneshgariy بیا ترجمه کن ببینم این چی میگه؟؟

جزئیات تازه از انفجارهای کابل؛ طالبان تنها مسئولیت یکی از حملات را به عهده گرفت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimجزئیات تازه از انفجارهای کابل؛ طالبان تنها مسئولیت یکی از حملات را به عهده گرفت «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با اشاره به این موضوع تصریح کرد که دو حمله نخست در منطقه پل محمود خان که کارمندان وزارت معادن را هدف قرار داده ربطی به این گروه ندارد. تکمیلی/وی در بیانیه‌ای تصریح کرد که تنها انفجار سوم در منطقه دسپیچری شهر کابل که نیروهای خارجی راهدف قرار داده از سوی این گروه صورت گرفته است. سخنگوی طالبان اعلام کرد که بر اثر حمله خودروی بمب گذاری شده به کاروان نیروهای خارجی در منطقه دسپیچری شهر کابل 9 نظامی خارجی کشته شده است