عکس: عراقی‌ها در موج گرمای بالای ۵۰ درجه خودشان را خنک می‌کنند - BBC News فارسی

عکس: عراقی‌ها در موج گرمای بالای ۵۰ درجه خودشان را خنک می‌کنند

31/07/2020 01:57:00 ق.ظ

عکس: عراقی‌ها در موج گرمای بالای ۵۰ درجه خودشان را خنک می‌کنند

عراقی‌ها می‌کوشند در موج گرما که سراسر خاورمیانه را فرا گرفته خودشان را خنک کنند. روز سه شنبه دمای هوا در بغداد پایتخت عراق به حدود ۵۲ درجه رسید که یکی از گرمترین روزهای پایتخت بود.

۴۳ دقیقه پیشEPAعراقی‌ها می‌کوشند در موج گرما که سراسر خاورمیانه را گرفته خودشان را خنک کنند.روز سه شنبه دمای هوا در بغداد پایتخت عراق به حدود ۵۲ درجه رسید که یکی از گرمترین روزهای پایتخت بود.قرار است روز چهارشنبه حرارت به بالای ۵۱ درجه برسد.بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند در خانه بمانند و بعضی هم زیر دوش های موقت خودشان را خنک می‌کنند.

"سید‌حسن نصرالله" خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران ‌می‌شود- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnim یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است کمیته بین‌المللی المپیک، سوابق تیرانداز سپاه را بررسی می‌کند

منبع تصویر،EPAدمای فوق العاده فشار بیشتری را بر بخش خدمات شهری که با محدودیت هم مواجه است، وارد کرده استبه خاطر قطعی برق بسیاری از ساکنان بغداد برای به کار بردن پنکه و کولر از ژنراتورهای دستی استفاده می‌کنند.منبع تصویر،وضعیت کنونی باعث ناخرسندی گسترده مردم و از سرگیری تظاهرات در اوایل این هفته شد.

روز دوشنبه دست کم دو نفر در تظاهرات کشته شدند.در شهر موصل هم جوانان خودشان را در آب دجله خنک می‌کنند. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

کرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیاکرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیا در استرالیا، هنگ کنگ و اسرائیل که از شمار مبتلایان به شدت کاسته شده بود، ویروس بار دیگر شدت گرفته است.

بنکسی سه نقاشی را برای وقف به بیمارستانی در بیت‌لحم به حراج گذاشت - BBC News فارسینقاشی‌های بنکسی، دیوارنگار نامدار، با تم بحران پناهندگی به مبلغ بیش از ۲.۲ میلیون پوند (۲.۹ میلیون دلار) در یک حراجی در لندن به فروش رفت؛ مبلغ فروش قرار است وقف بیمارستانی در بیت‌لحم شود.

اینفوگرافی| کدام کشورها بیشترین نرخ تورم را در جهان دارند؟براساس بررسی‌های اقتصادی در سال 2020 میلادی، گزارش مرکز آمار و صندوق بین‌المللی پول، ایران چهارمین کشور پرتورم جهان شده است. ایران بالاترین میزان تورم در بین کشورهای منطقه و خاورمیانه را دارد.

آمریکا: اقدام ایران در مسلح کردن حوثی‌ها درگیری‌های یمن را طولانی کرده استکلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، ضمن هشدار نسبت به ارسال تسلیحات از سوی ایران برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن، این اقدام را باعث تداوم ناآرامی‌ها در این کشور دانست.

آتش سوزی در نیروگاه طرشت؛ مدیرعامل نیروگاه احتمال خرابکاری را رد کردمدیرعامل نیروگاه طرشت اعلام کرد آتش‌سوزی ظهر در واحد گازی ۲۵ مگاواتی این نیروگاه مهار شده و تلفات جانی نداشته است.

قوه قضاییه خودکشی سه زندانی در قرچک را تکذیب کردمرکز رسانه قوه قضاییه: *شایعه خودکشی ۳ زندانی در زندان قرچک از اساس کذب است *هیچ موردی از آنچه در رسانه‌های معاند گفته شده در زندان زنان قرچک رخ نداده است