عکس- خبر؛ برگزاری مراسم عید قربان در کشورهای اسلامی

20/05/1398 02:23 ب.ظ

امروز یکشنبه ۲۰ مرداد (۱۲ اوت)، در اکثرکشورهای مسلمان جهان از جمله افغانستان عراق، سوریه، مصر روز عید قربان جشن گرفته می‌شود. این روز در کشورهای اسلامی تعطیل است. از جمله مراسم این روز برگزاری نماز عید قربان و قربانی کردن است.

امروز یکشنبه ۲۰ مرداد (۱۲ اوت)، در اکثرکشورهای مسلمان جهان از جمله افغانستان عراق، سوریه، مصر روز عید قربان جشن گرفته می‌شود. این روز در کشورهای اسلامی تعطیل است. از جمله مراسم این روز برگزاری نماز عید قربان و قربانی کردن است.

در ایران فردا (دوشنبه ۲۱ مرداد) عید قربان اعلام شده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ای بابا دلتون خوشه گوسفند پشمینه جفتی 8 ملیون بز جفتی 6 تومن کی دیگه عید قربون رو یادشه الان مسوت رفته باغ جوج زدن 😊

تنش در نماز عید قربان؛ ۱۴ فلسطینی‌ در درگیری با نیروهای اسرائیلی مجروح شدندبیت المقدس روز یکشنبه همزمان با برگزاری نماز عیدقربان به صحنه درگیری فلسطینیان و پلیس اسرائیل تبدیل شد. مگر عید قربان فردا نیست .چرا مسلمانان اینقدر با هم تفاهم دارند؟ آیا پلیس رژیم صهیونیستی ناقض حقوق_بشر نیست؟ یک پلیس در ایران به یکنفر تذکر شفاهی میده هزار جور براش خبر سازی می کنید.

عکس روز: هزاران گوسفند برای عید قربان | DW | 11.08.2019📸 عکس روز: این عکس یکی از بازارهای فروش گوسفند در سومالی را نشان می‌دهد. هزاران گوسفند در این بازار به مناسبت فرا رسیدن عید قربان برای فروش عرضه می‌شوند. در بسیاری از کشورهای اسلامی گوشت قربانی میان نیازمندان تقسیم می‌شود. اینا گوسفند هستند یا مسلمانانی که بخاطر جشن و عید خودشان میلیون ها تن از این گوسفندان را ذبح می کنند؟ دنیا برعکس میچرخه 🤡 از بدو پا ماندن انسان در کره زمین خدایان زیاد برای راهنمایی بشر هر چند از گاهی بنابر ضرورت در جغرافیایی مختص ظهور کرده اند. و اما خدای مسلمان! برای ۲۳ سال ظهور کرد و اوامر و نواحی و نصایحش را ذریعه جبریل به پیامبر انتقال دار که بعد از چند ده کتابی ساخته شد و نامش را گذاشتند قرآن نیازمندان؟ این مسلمانان نادان قتل عام دستجمعی گوسفند راه میندازن تا از گوسفند بودن خودشون فرار کنند. یک سنت عقب‌مانده عصر حجر.

هشدار وزارت بهداشت درباره 'تب‌کریمه کنگو' در آستانه عید قربانرییس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، با اشاره به افزایش آمار ذبح دام در کشور همزمان با عید قربان، توصیه‌هایی در جهت ذبح بهداشتی دام و همچنین طریقه مصرف و نگهداری گوشت دام ارائه کرد.

موافقت مشروط شورای ریاستی لیبی با آتش‌بس در ایام عید قربانشورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی عصر روز گذشته -جمعه- از پذیرش آتش‌بس در ایام عید قربان مشروط به چهار شرط خبر داد.

پیام نماینده سازمان ملل در افغانستان به‌مناسبت عید قرباننماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان طی پیامی از طرف‌های درگیر در این کشور خواست در ایام عید قربان به خشونت نپردازند. - خبرگزاری آناتولی

اتخاذ تدابیر ویژه امنیتی به مناسبت عید قربان در افغانستانهمزمان با فرا رسیدن عید قربان، نهادهای امنیتی افغانستان از اتخاذ تدابیر ویژه‌ای برای تامین امنیت مساجد، عیدگاه‌ها و مراکز تفریحی در سراسر این کشور خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی