عکس روز: ″زنگ تفریح″ برای ریکشاها | همه مطالب مدیا سنتر | DW | 21.06.2022

31/03/1401 11:08:00 ق.ظ

📸 عکس روز: 'زنگ تفریح' برای ریکشاها تاکسی‌های ریکشا در صف پمپ بنزین در کلمبو، سری‌لانکا؛ فرصتی برای تنفس و دراز کشیدن و پاها را از پنجره بیرون دادن! این خودروهای کوچک به دلیل کوچکی می‌توانند به راحتی از میان ترافیک وحشتناک خیابان‌ها راه خود را باز کنند.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. این یک نقاشی نیست، ابری از دود است که شهر را در بر گرفته؛ دود ناشی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در شمال اسپانیا؛ سنت مارتین دِ اونکس در منطقه ناوارا. وضعیت در ناوارا بحرانی است و طبق اعلام مقامات رسمی پنج آتش‌سوزی در این منطقه گزارش شده است.

ساکنان بسیاری از شهرها در این منطقه به جاهای امن انتقال داده شده‌اند.

هنگامه‌ای از هنر اسب‌سواری کاتولیک‌های جهان هشتمین پنجشنبه بعد از عید پاک را به باور حضور عیسی مسیح در مراسم عشای ربانی جشن می‌گیرند؛ جشنی به نام"کورپوس کریستی" یا آیین جسم و خون مسیح. اینجا پایکوبی مؤمنان در سن فرنسیسکو د یاره در هفتاد کیلومتری جنوب کاراکاس است؛ همایشی پرهیاهو با ماسک شیطان و مناسکی آکنده از رنگ قرمز جلوی شهرداری سیمون بولیوار.

تاجی به یاد وطن تالاب"مره" قم در دشت مسیله، در کیلومتر ۵۰ اتوبان قم به گرمسار واقع شده و بیش از هزار هکتار مساحت دارد. این تالاب فصلی در سال‌های گذشته به دلیل بی‌توجهی‌‌ها و قطع حقابه با خطر خشکی روبروست و دچار مرگ تدریجی شده است. تالاب مره در روزهای طراوتش میزبان حدود ۶ هزار پرنده مهاجر و ۴۰ گونه گیاهی بوده و نقش مؤثری در مقابله با گرد و غبار در استان قم و مرکز ایران داشته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شنیده‌های جدید از برجام؛ پیشنهاد لغو تحریم‌های قرارگاه خاتم به جای خروج سپاه از فهرست تروریستیهمچنین یک منبع نزدیک به هیئت مذاکره کننده آمریکایی در گفتگو با یورونیوز تایید کرده که مقام‌های جمهوری اسلامی ایران چنین پیشنهادی را به آمریکا ارائه داده و از واشنگتن خواسته‌اند در ازای باقی ماندن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت امور خارجه این کشور، تحریم‌ها علیه قرارگاه خاتم الانبیا لغو شود. این پیشنهاد به درد عمه عظمای الدنگ میخوره نمیخواد اصلا بازم جایی که لازمتون میشه سندهاتون همون شنیده ها و گفته ها میشن.جایی که طرف روبرو حرفی برای گفتن داشته باشه حتی سند هم براتون کافی نیست.عین گربه که هرجور پرتش کنی چهاردست و پا میاد زمین.یکجا استناد به فعال سیاسی بیسواد و دوزاری میکنید و یکجا سخن دیپلمات هم براتون سند نیست.کثیفید.

نگرانی از «حمله ایران به شهروندان اسرائیلی»؛ وزیر خارجه اسرائیل به ترکیه‌ می‌رودهم‌زمان با تشدید هشدارهای دولت اسرائیل به شهروندانش درباره سفر به ترکیه، وزیر خارجه این کشور روز پنج‌شنبه، دوم ماه تیر به ترکیه سفر خواهد کرد. ایران🇮🇷 اگر نیازی به کشتن گردشگران اسرائیلی داشت، خیلی راحت می توانست آنها را مدتها پیش بکشد! یادی کنیم از ترور یک فرمانده حماس که مأموران جاسوسی اسرائیل🇮🇱 در امارات🇦🇪 او را کشتند! آن مأموران در پوشش گردشگر به امارات رفته بودند و البته با گذرنامه بریتانیا!

اقتصاد ایران؛ از این سرکوب قیمتی تا آن سرکوب قیمتی فرج استاین روزها میانگین قیمت دلار در سامانه نیما با وجود افزایش بیش از ۲۵ درصدی قیمت‌ها در بازار آزاد، در همان کانال قبلی باقی مانده است. نگاه بدبینانه و احتمالا واقع‌بینانه به این وضعیت حاکی از سرکوب قیمتی در بازار نیما است. اطلاع_رسانی گزارش arashhnia 👇

هر آنچه باید از ترکیب پارلمان جدید فرانسه و نیروهای اپوزیسیون این کشور بدانیمدر این انتخابات نه تنها امانوئل ماکرون قدرت مطلقه خود را در پارلمان از دست داد که علاوه بر مطرح شدن ائتلاف چپ‌ها به رهبری ژان لوک ملانشون بعنوان دومین گروه بزرگ پارلمانی، راست‌گرایان افراطی به رهبری مارین لوپن هم به یک رکورد تاریخی دست یافتند.

الجزایر چگونه از توسعه انسانی برای رشد اقتصادی بهره می‌گیرد؟الجزایر سیاست تمرکز بر «کارآفرینی» به جای تلاش برای استخدام شدن و تحصیل در خارج با هدف بازگشت به کشور را در میان جوانان دنبال می‌کند. یک فارسی‌زبان ‌را در صداوسیما «مهمان خارجی» جا زده‌اند. وسط ترجمه همزمان، طرف گاف می‌دهد و به فارسی جواب می‌دهد: «بله! صدا رو دارم» 🤦

اسرائیل از برنامه 'دفاع هوایی خاورمیانه' برای مقابله با ایران خبر داد | DW | 20.06.2022بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید کشورش در حال تشکیل ائتلافی برای 'دفاع هوایی خاورمیانه' تحت حمایت آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی است. آمریکا در صدد است پیوند نزدیک‌تری میان اسرائیل و کشورهای عربی برقرار شود. بزرگ نمایی کمتر از عوام فریبی نیست آنهم جایی را که همه میدانند چگونه اند چه عالی...نیروهای بسیجی و سلطنت طلبو شاهزاده زده ها و سایبریها به فرمانده تون سلام کنید... 😆😆😆