رویداد

رویداد

عکس روز: کشاورز سخت‌کوش در دوران کرونا | همه مطالب مدیا سنتر | DW | 26.03.2020

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

26/03/2020 12:56:00 ب.ظ

عکس روز: کشاورز سخت‌کوشی در منطقه ابس‌دورف واقع در ایالت نیدرزاکسن آلمان تا غروب در حال شخم زدن و آماده کردن زمین است. از روز ۶ فروردین مرزهای این کشور بر روی ۳۰۰ هزار کارگر فصلی خارجی بسته شده و کشاورزان در برداشت محصول با مشکل روبرو شده‌اند.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

در ایامی که جهان درگیر ویروس کرونا است، کشاورز سخت‌کوشی در منطقه ابس‌دورف واقع در ایالت نیدرزاکسن تا غروب خورشید درحال شخم زدن و آماده کردن زمین خود برای کشت است. از روز چهارشنبه ۶ فروردین (۲۵ مارس) مرزها بر روی ۳۰۰ هزار نفر نیروی کار فصلی خارجی که در آلمان در امر برداشت کمک می‌کنند بسته شده و کشاورزان با معضل برداشت محصولات خود روبرو شده‌اند.

اوباما در حمایت از بایدن: آمریکا رئیس جمهوری «دروغگو» نمی‌خواهد خودکشی یک دانش‌آموز دیگر به دلیل ناتوانی در تهیه گوشی هوشمند؛ نتیجه ۴۰ سال بی‌اعتنایی حکومت به محرومیت مردم هاشم خواستار، فعال مدنی، در آستانه ۷۰ سالگی زندانی است؛ «تنها جرم او: درخواست استعفای خامنه‌ای»

نوروز بدون عیدجمع‌شدن اعضای دور و نزدیک خانواده‌ها در کنار سفره هفت‌سین، برای استقبال از سال نو و دید و بازدیدهای مفصل نوروزی پس از تحویل سال، رسم ثابت عید سال نو ایرانیان است. اما امسال به دلیل همه‌گیری کرونا، از بسیاری از رسوم این سنت دیرین صرف نظر شد؛ به‌ویژه از دید و بازدیدها و روبوسی‌ها و در آغوش‌گرفتن‌ها. اما با همه این سختی‌ها بهار رسید(عکس مربوط به یکی از پارک‌های تهران است).

پوست‌اندازی فک‌ها در بهاربرنامه حفاظت از فک‌های خاکستری در اروپا موفق بوده است. شمار این نوع از فک‌ها در دهه‌های گذشته کمتر از ۱۰۰ قلاده بود، اما حال با جلوگیری از شکار بی‌رویه، تعداد آنها به ۱۳۰ هزار افزایش یافته است. هر ساله در ماه مارس شمار زیادی از فک‌های خاکستری به سواحل بریتانیا در نورفولک می‌آیند تا در آنجا پوست بیاندازند و به نوعی خود را برای سال پیش‌رو نونوار کنند.

پیوستن ایرانی‌ها به کمپین"در خانه بمانیم!"قرنطینه خودخواسته به ایران هم رسیده است. از همان آغاز شیوع کرونا در ایران، کارشناسان از ضرورت کاستن از تماس‌های اجتماعی گفتند و عده‌ای هم خواستار ایجاد کارزاری برای ماندن در خانه شدند. به راه افتادن کمپین"در خانه بمانیم" از جمله نتایج این توصیه‌هاست. بسیاری از مردم اینک برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، در خانه‌های خود به عنوان امن‌ترین مکان می‌مانند و دیگران را هم به این کار ترغیب می‌کنند.

در خانه بمان!نه تنها صدراعظم آلمان، بلکه اغلب سران کشورهای جهان با توجه به شیوع ویروس کرونا به مردم توصیه کرده‌اند که تماس‌های اجتماعی خود را حتی‌المقدور کاهش دهند. از جمله در آلمان مدارس و مهدکودک‌ها تعطیل و بخشی از مرزها بسته شده است. مردم باید خود را با محدودیت‌های شدیدی سازگار کنند. توصیه دولت‌ها و کارشناسان برای جلوگیری از سرعت انتشار کرونا به مردم این است که تا حد امکان در خانه بمانند.

نبرد موسیقایی ایتالیایی‌ها با کرونااین زن ایتالیایی با دو در قابلمه به کنسرتی برای مصاف با کرونا پیوسته که همسایگان او در بالکن‌هایشان اجرا می‌کنند. ایتالیایی‌ها در روزهای گذشته بارها در اقدامی مشترک و هم‌زمان بر بالکن‌ها و پشت پنجره‌هایشان حاضر شدند و با هم به خواندن ترانه‌هایی علیه ترس، تنهایی و ملال پرداختند. آنها برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا خود را قرنطینه کرده‌اند و تنها مجازند خانه‌هایشان را در موارد ضروری ترک کنند.

غوغای رنگ به‌رغم کروناهندوها در هند، نپال و یا مانند کودکان در این عکس در بنگلادش، با رنگین کردن چهره یکدیگر مراسم هولی را جشن می‌گیرند. این جشن نویدبخش آغاز بهار و پیروزی خیر بر شر است. مراسم امسال جشن هولی اما به گستردگی گذشته نیست، زیرا بسیاری از همایش‌های بزرگ به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده‌اند.

مورگان اورتگاس: ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت «برای همه زندانیان افغان در بالگرد جا نبود یکی را کشتند» اختصاصی| دستور دادستان کل کشور ‌‌برای پیگیری ‌فوری ضرب‌وشتم زن جوان در آبادان- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم - Tasnim

"رهبر" از ویروس هم قوی‌تر است!ارتش کره شمالی ظاهرا بیمی از دشمن ندارد، ترسی اگر هست، از ویروس کروناست که فرماندهان را هم به زدن ماسک واداشته، ولو که بینی آنها راهم نپوشانده باشد. البته"رهبر معظم" ظاهرا از ویروس هم قوی‌تر است و نیازی ندیده که شخصا ماسک بزند.

سکویی دلهره‌آور در آسمان نیویورکدرهای آسمانخراش جدیدی در نیویورک به روی گردشگران باز شده که در ارتفاع ۳۳۵ متری دارای یک پلتفرم شیشه‌ای است. این سکوی تماشا برای کسانی است که از ارتفاع بلند ترسی ندارند. به گفته مسئولان شهر این سکوی تماشا که در فضای بیرون ساختمان واقع شده به لحاظ ارتفاع در مقام پنجم در جهان قرار دارد.

بازگشت منظم و رنگارنگاین صف صبحگاهی مدرسه نیست، پادگان هم نیست. کادر پزشکی بیمارستان موقت ووهان که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ساخته شده بود، در صف‌های مجزا بر اساس رنگ ایستاده‌اند تا این بیمارستان را ترک کنند. با برچیده شدن بساط کرونا در ووهان، این بیمارستان نیز برچیده می‌شود.

زیبایی ابرماهماه در شامگاه دوشنبه ۹ مارس کوتاه‌ترین فاصله را با زمین داشت. این پدیده برای قرص کامل ماه به ابرماه مشهور است. این هواپیما که از فرودگاه فرانکفورت آلمان برخاسته در پس‌زمینه خود لحظه‌ای استثنایی را برای نمایش ابرماه به وجود آورده است. از آنجا که گسترش ویروس کرونا سبب کاهش شدید پروازها شده، شکار این صحنه کاری دشوار برای عکاس بوده است.

سکوت پایتخت در سایه کروناگاه پیش می‌آمد که مثلا در ایام نوروز به سبب مسافرت‌ها از شلوغی‌ خیابان‌های تهران کاسته می‌شد. شیوع کرونا اما بخش‌هایی از شهر را به گونه‌ای بی‌سابقه خلوت کرده است؛ وضعیتی که درهمه جای ایران مصداق ندارد و رفت‌وآمدها به رغم هشدارها ادامه دارد؛ رفتاری از سر بی‌مسئولیتی نسبت به خویش و دیگران؟ یا پیامد تردیدها به کارآمدی شیوه مدیریت بحران و فراهم نبودن همه اسباب یک قرنطینه رسمی یا غیررسمی؟ یا ...

اعتراض خاموشدر بخارست در آستانه روز جهانی زن، خاموش و در عین حال گویا به خشونت علیه زنان اعتراض می‌کنند؛ خشونتی که منحصر به رومانی نیست، بلکه همچنان به اشکال مختلفی در جهان رایج است. معترضان از جنبش حقوق زنان"دکلیک" هستند و خواست‌شان از مجلس، تصویب قانونی برای تعقیب و مراقبت الکترونیکی مردان خشونت‌گرا است. درصد زنانی که در رومانی از خشونت جان خود را از دست می‌دهند بالاتر از حد متوسط اتحادیه اروپاست.

اوکراین: حداکثر مجازات متهمان سقوط پرواز ۷۵۲ سه سال حبس خواهد بود - BBC News فارسی توضیح پلیس درباره ماجرای یک درگیری در آبادان روسای فیس‌بوک و توئیتر باید در مورد ادعای سانسور مقاله نیویورک‌پست شهادت دهند - BBC News فارسی

پناهجوی کوچولوی جزیره یونانی لسبوسکودکی پیچیده در پتو در دهکده اسکالا سیکامینیاس در جزیره لسبوس، پس از آنکه خانواده پناهجویش خود را با قایق از راه دریای اژه از ترکیه به یونان رسانده است. ترکیه چند روز مرزهایش را برای عبور پناهجویانی که خواهان رفتن به اروپا بودند گشوده بود تا اروپا را از این طریق زیر فشار بگذارد. رئیس جمهور ترکیه جمعه ۶ مارس به گارد ساحلی فرمان داد تا به دلیل خطرات موجود، ازین پس مانع حرکت پناهجویان با قایق شوند.

تلاقی سنت و کرونااین نگهبان در کاخ گیونگ‌بوک‌گونگ در سئول، پایتخت کره جنوبی، نه تنها لباس سنتی نگهبانان را بر تن کرده، بلکه ماسکی نیز برای حفاظت از خود بر دهان دارد. گسترش ویروس کرونا در کره جنوبی سریعاً رخ داد و تا کنون حدود ۵۶۰۰ نفر مبتلا به بیماری کوید -۱۹ هستند. بیش از ۶۰ درصد مبتلایان به این بیماری پیروان یک فرقه مذهبی در شهر دو و نیم میلیون نفری دئگو در این کشور هستند.

نشانه‌ای از دوران جدایی آلمان بر فراز برلینترابی، مارک اصلی و تقریبا انحصاری خودرو شخصی در حکومت آلمان شرقی بود، با اتاق و موتوری کوچک و کیفیتی در سطح نازل، مثل مثلا پراید ساخت ایران. هنوز هم این خودرو یکی از شاخصه‌های کمیک دوران جدایی آلمان به شمار می‌‌آید. حالا نمونه‌ای از آن را به عنوان یکی از دیدنی‌ها با تسمه و طناب در نزدیکی برج تلویزیون آلمان شرقی سابق، بلندترین بنا در کل آلمان، به نمایش گذاشته‌اند.

سفیر بهار و عقب‌نشینی کرونادر حالی که چین سرگرم مقابله با ویروس کرونا است، بهار با رنگ‌های گوناگون به آرامی خود را آشکار می‌سازد. در این عکس در امتداد خیابانی در وسط باغ چای در منطقه"شانشی" چین می‌توان حضور بهار را دید و حس کرد. به نظر کارشناسان آمدن بهار و به همراه آن افزایش دما، نوید عقب‌نشینی ویروس کرونا را می‌دهد.

اجنه‌ای که زمستان را به در می‌کنندکارناوال Bele Poklade بیننده را به سده‌ای دیگر می‌برد. مردان مجرد با لباس‌هایی درست‌شده از کدو، پشم، پر و نمد در پسکوچه‌های لوزوویک در صربستان به راه می‌افتند، سر و صدا می‌کنند و از روی آتش می‌پرند. مردم محلی هم به آنها تخم مرغ و شیرینی‌جات هدیه می‌کنند. خوردن تخم مرغ و لبنیات در"هفته سفید" مجاز است. با آغاز فصل روزه که تا عید پاک طول می‌کشد، روزه‌داران محلی فراورده‌های حیوانی نمی‌خورند.

خوک پر زاد و ولد باغ وحش هانوفرعکسی که روز پنجشنبه (۲۷ فوریه) گرفته شده نشان می‌دهد که توله خوک‌های ده روزه حال و روز خوبی دارند. آنها ده روز قبل از آن در باغ وحش شهر هانوفر به دنیا آمدند. این نوع خوک از نظر زیستی در شرایط نامناسبی به سر می‌برد و به گفته کارشناسان در معرض نابودی قرار دارد.

کره مگس به جای کره گاو؟بسیاری از محصولات غذایی حاوی کره یا چربی هستند. کره به میزان زیادی از شیر گاو به‌دست می‌آید. اما گاوها نیازمند آب و خوراک دام کافی هستند و گاز مضر متان تولید می‌کنند. متخصصان بلژیکی موفق شده‌اند که از حشرات به‌خصوص مگس‌ها چربی به‌دست آورند. آنها کیک‌هایی طبخ کرده‌اند که اگر یک چهارم چربی لازم‌شان از حشرات باشد مزه محصولات بسیار خوشمزه است، اما استفاده بیش‌تراز چربی حشرات، غذا را بدمزه می‌کند.

کشاورز سخت‌کوش در دوران کرونادر ایامی که جهان درگیر ویروس کرونا است، کشاورز سخت‌کوشی در منطقه ابس‌دورف واقع در ایالت نیدرزاکسن تا غروب خورشید درحال شخم زدن و آماده کردن زمین خود برای کشت است. از روز چهارشنبه ۶ فروردین (۲۵ مارس) مرزها بر روی ۳۰۰ هزار نفر نیروی کار فصلی خارجی که در آلمان در امر برداشت کمک می‌کنند بسته شده و کشاورزان با معضل برداشت محصولات خود روبرو شده‌اند.

نوروز بدون عیدجمع‌شدن اعضای دور و نزدیک خانواده‌ها در کنار سفره هفت‌سین، برای استقبال از سال نو و دید و بازدیدهای مفصل نوروزی پس از تحویل سال، رسم ثابت عید سال نو ایرانیان است. اما امسال به دلیل همه‌گیری کرونا، از بسیاری از رسوم این سنت دیرین صرف نظر شد؛ به‌ویژه از دید و بازدیدها و روبوسی‌ها و در آغوش‌گرفتن‌ها. اما با همه این سختی‌ها بهار رسید(عکس مربوط به یکی از پارک‌های تهران است).

پوست‌اندازی فک‌ها در بهاربرنامه حفاظت از فک‌های خاکستری در اروپا موفق بوده است. شمار این نوع از فک‌ها در دهه‌های گذشته کمتر از ۱۰۰ قلاده بود، اما حال با جلوگیری از شکار بی‌رویه، تعداد آنها به ۱۳۰ هزار افزایش یافته است. هر ساله در ماه مارس شمار زیادی از فک‌های خاکستری به سواحل بریتانیا در نورفولک می‌آیند تا در آنجا پوست بیاندازند و به نوعی خود را برای سال پیش‌رو نونوار کنند.

پیوستن ایرانی‌ها به کمپین"در خانه بمانیم!"قرنطینه خودخواسته به ایران هم رسیده است. از همان آغاز شیوع کرونا در ایران، کارشناسان از ضرورت کاستن از تماس‌های اجتماعی گفتند و عده‌ای هم خواستار ایجاد کارزاری برای ماندن در خانه شدند. به راه افتادن کمپین"در خانه بمانیم" از جمله نتایج این توصیه‌هاست. بسیاری از مردم اینک برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، در خانه‌های خود به عنوان امن‌ترین مکان می‌مانند و دیگران را هم به این کار ترغیب می‌کنند.

در خانه بمان!نه تنها صدراعظم آلمان، بلکه اغلب سران کشورهای جهان با توجه به شیوع ویروس کرونا به مردم توصیه کرده‌اند که تماس‌های اجتماعی خود را حتی‌المقدور کاهش دهند. از جمله در آلمان مدارس و مهدکودک‌ها تعطیل و بخشی از مرزها بسته شده است. مردم باید خود را با محدودیت‌های شدیدی سازگار کنند. توصیه دولت‌ها و کارشناسان برای جلوگیری از سرعت انتشار کرونا به مردم این است که تا حد امکان در خانه بمانند.

نبرد موسیقایی ایتالیایی‌ها با کرونااین زن ایتالیایی با دو در قابلمه به کنسرتی برای مصاف با کرونا پیوسته که همسایگان او در بالکن‌هایشان اجرا می‌کنند. ایتالیایی‌ها در روزهای گذشته بارها در اقدامی مشترک و هم‌زمان بر بالکن‌ها و پشت پنجره‌هایشان حاضر شدند و با هم به خواندن ترانه‌هایی علیه ترس، تنهایی و ملال پرداختند. آنها برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا خود را قرنطینه کرده‌اند و تنها مجازند خانه‌هایشان را در موارد ضروری ترک کنند.

غوغای رنگ به‌رغم کروناهندوها در هند، نپال و یا مانند کودکان در این عکس در بنگلادش، با رنگین کردن چهره یکدیگر مراسم هولی را جشن می‌گیرند. این جشن نویدبخش آغاز بهار و پیروزی خیر بر شر است. مراسم امسال جشن هولی اما به گستردگی گذشته نیست، زیرا بسیاری از همایش‌های بزرگ به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده‌اند.

"رهبر" از ویروس هم قوی‌تر است!ارتش کره شمالی ظاهرا بیمی از دشمن ندارد، ترسی اگر هست، از ویروس کروناست که فرماندهان را هم به زدن ماسک واداشته، ولو که بینی آنها راهم نپوشانده باشد. البته"رهبر معظم" ظاهرا از ویروس هم قوی‌تر است و نیازی ندیده که شخصا ماسک بزند.

سکویی دلهره‌آور در آسمان نیویورکدرهای آسمانخراش جدیدی در نیویورک به روی گردشگران باز شده که در ارتفاع ۳۳۵ متری دارای یک پلتفرم شیشه‌ای است. این سکوی تماشا برای کسانی است که از ارتفاع بلند ترسی ندارند. به گفته مسئولان شهر این سکوی تماشا که در فضای بیرون ساختمان واقع شده به لحاظ ارتفاع در مقام پنجم در جهان قرار دارد.

بازگشت منظم و رنگارنگاین صف صبحگاهی مدرسه نیست، پادگان هم نیست. کادر پزشکی بیمارستان موقت ووهان که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ساخته شده بود، در صف‌های مجزا بر اساس رنگ ایستاده‌اند تا این بیمارستان را ترک کنند. با برچیده شدن بساط کرونا در ووهان، این بیمارستان نیز برچیده می‌شود.

زیبایی ابرماهماه در شامگاه دوشنبه ۹ مارس کوتاه‌ترین فاصله را با زمین داشت. این پدیده برای قرص کامل ماه به ابرماه مشهور است. این هواپیما که از فرودگاه فرانکفورت آلمان برخاسته در پس‌زمینه خود لحظه‌ای استثنایی را برای نمایش ابرماه به وجود آورده است. از آنجا که گسترش ویروس کرونا سبب کاهش شدید پروازها شده، شکار این صحنه کاری دشوار برای عکاس بوده است.

سکوت پایتخت در سایه کروناگاه پیش می‌آمد که مثلا در ایام نوروز به سبب مسافرت‌ها از شلوغی‌ خیابان‌های تهران کاسته می‌شد. شیوع کرونا اما بخش‌هایی از شهر را به گونه‌ای بی‌سابقه خلوت کرده است؛ وضعیتی که درهمه جای ایران مصداق ندارد و رفت‌وآمدها به رغم هشدارها ادامه دارد؛ رفتاری از سر بی‌مسئولیتی نسبت به خویش و دیگران؟ یا پیامد تردیدها به کارآمدی شیوه مدیریت بحران و فراهم نبودن همه اسباب یک قرنطینه رسمی یا غیررسمی؟ یا ...

اعتراض خاموشدر بخارست در آستانه روز جهانی زن، خاموش و در عین حال گویا به خشونت علیه زنان اعتراض می‌کنند؛ خشونتی که منحصر به رومانی نیست، بلکه همچنان به اشکال مختلفی در جهان رایج است. معترضان از جنبش حقوق زنان"دکلیک" هستند و خواست‌شان از مجلس، تصویب قانونی برای تعقیب و مراقبت الکترونیکی مردان خشونت‌گرا است. درصد زنانی که در رومانی از خشونت جان خود را از دست می‌دهند بالاتر از حد متوسط اتحادیه اروپاست.

پناهجوی کوچولوی جزیره یونانی لسبوسکودکی پیچیده در پتو در دهکده اسکالا سیکامینیاس در جزیره لسبوس، پس از آنکه خانواده پناهجویش خود را با قایق از راه دریای اژه از ترکیه به یونان رسانده است. ترکیه چند روز مرزهایش را برای عبور پناهجویانی که خواهان رفتن به اروپا بودند گشوده بود تا اروپا را از این طریق زیر فشار بگذارد. رئیس جمهور ترکیه جمعه ۶ مارس به گارد ساحلی فرمان داد تا به دلیل خطرات موجود، ازین پس مانع حرکت پناهجویان با قایق شوند.

تلاقی سنت و کرونااین نگهبان در کاخ گیونگ‌بوک‌گونگ در سئول، پایتخت کره جنوبی، نه تنها لباس سنتی نگهبانان را بر تن کرده، بلکه ماسکی نیز برای حفاظت از خود بر دهان دارد. گسترش ویروس کرونا در کره جنوبی سریعاً رخ داد و تا کنون حدود ۵۶۰۰ نفر مبتلا به بیماری کوید -۱۹ هستند. بیش از ۶۰ درصد مبتلایان به این بیماری پیروان یک فرقه مذهبی در شهر دو و نیم میلیون نفری دئگو در این کشور هستند.

نشانه‌ای از دوران جدایی آلمان بر فراز برلینترابی، مارک اصلی و تقریبا انحصاری خودرو شخصی در حکومت آلمان شرقی بود، با اتاق و موتوری کوچک و کیفیتی در سطح نازل، مثل مثلا پراید ساخت ایران. هنوز هم این خودرو یکی از شاخصه‌های کمیک دوران جدایی آلمان به شمار می‌‌آید. حالا نمونه‌ای از آن را به عنوان یکی از دیدنی‌ها با تسمه و طناب در نزدیکی برج تلویزیون آلمان شرقی سابق، بلندترین بنا در کل آلمان، به نمایش گذاشته‌اند.

سفیر بهار و عقب‌نشینی کرونادر حالی که چین سرگرم مقابله با ویروس کرونا است، بهار با رنگ‌های گوناگون به آرامی خود را آشکار می‌سازد. در این عکس در امتداد خیابانی در وسط باغ چای در منطقه"شانشی" چین می‌توان حضور بهار را دید و حس کرد. به نظر کارشناسان آمدن بهار و به همراه آن افزایش دما، نوید عقب‌نشینی ویروس کرونا را می‌دهد.

اجنه‌ای که زمستان را به در می‌کنندکارناوال Bele Poklade بیننده را به سده‌ای دیگر می‌برد. مردان مجرد با لباس‌هایی درست‌شده از کدو، پشم، پر و نمد در پسکوچه‌های لوزوویک در صربستان به راه می‌افتند، سر و صدا می‌کنند و از روی آتش می‌پرند. مردم محلی هم به آنها تخم مرغ و شیرینی‌جات هدیه می‌کنند. خوردن تخم مرغ و لبنیات در"هفته سفید" مجاز است. با آغاز فصل روزه که تا عید پاک طول می‌کشد، روزه‌داران محلی فراورده‌های حیوانی نمی‌خورند.

خوک پر زاد و ولد باغ وحش هانوفرعکسی که روز پنجشنبه (۲۷ فوریه) گرفته شده نشان می‌دهد که توله خوک‌های ده روزه حال و روز خوبی دارند. آنها ده روز قبل از آن در باغ وحش شهر هانوفر به دنیا آمدند. این نوع خوک از نظر زیستی در شرایط نامناسبی به سر می‌برد و به گفته کارشناسان در معرض نابودی قرار دارد.

کره مگس به جای کره گاو؟بسیاری از محصولات غذایی حاوی کره یا چربی هستند. کره به میزان زیادی از شیر گاو به‌دست می‌آید. اما گاوها نیازمند آب و خوراک دام کافی هستند و گاز مضر متان تولید می‌کنند. متخصصان بلژیکی موفق شده‌اند که از حشرات به‌خصوص مگس‌ها چربی به‌دست آورند. آنها کیک‌هایی طبخ کرده‌اند که اگر یک چهارم چربی لازم‌شان از حشرات باشد مزه محصولات بسیار خوشمزه است، اما استفاده بیش‌تراز چربی حشرات، غذا را بدمزه می‌کند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

سعد حریری مامور تشکیل دولت لبنان شد

رییس جمهوری لبنان بر اساس رای موافق ۶۵ نماینده پارلمان این کشور سعد حریری را برای تشکیل کابینه معرفی کرد.

عجب عکسی عکس تکراری گذاشتید جناب دویچه!! چند روز میش این عکس رو گذاشته بودید برای توئیتی که در اون اشاره به کار کردن در مزرعه در شرایط کرونا و نبود نمیدونم چی و چی کرده بودید.. این همه موفقیت در ایران، حداقل یکیش رو توئیت کنید جناب دویچه!!! سواد رسانه ای داشته باشید.. حيف كه همه چيز را نميشه از پيش مهندسى كرد !

قشر کشاورز انگار همه جا باید کلی سختی بکشه

با افزایش آمار مبتلایان کرونا در نیویورک: کسانی که از این شهر بازگشته‌اند۱۴ روز قرنطینه شوند🔺با افزایش آمار مبتلایان کرونا در نیویورک: کسانی که از این شهر بازگشته‌اند۱۴ روز قرنطینه شوند ⚡️ با شیوع گسترده جهانی کرونا، فرماندار نیویورک پیش بینی کرده است که در زمان اوج شیوع این ویروس، شمار مبتلایان به ۱۴۰ هزار نفر برسد.

شیوع کرونا در جهان؛ تعداد جان‌باختگان در آمریکا از ۵۰۰ نفر فراتر رفتبر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی منابع رسمی تا صبح روز دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹/ ۲۳ مارس ۲۰۲۰ نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۴ هزار و ۶۹۸ نفر نیز به دلیل بیماری ناشی از ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. اماده ساختن کلیپ احیانن در منطقه 52 😂😂 کره‌ی شمالی با فاصله‌ی خیلی کم از ژاپن بیشترین میزان تخت در جهان رو داره. مطمئنید که مطالعه میکنید بعد متن مینویسید؟ کمبود امکانات درمانی؟ از نظر دستگاه‌های تنفسی هم اصلاً وضعیت بدی نداره و به مراتب از میانگین اروپا بالاتر است. احتمالا همه رو اعدام کردن 🤪🤣

مایک پمپئو در بازگشت از کابل: امیدوارم رهبران سیاسی افغانستان با هم تعامل کنندمایک پمپئو در بازگشت از کابل: امیدوارم رهبران سیاسی افغانستان با هم تعامل کنند مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، پس از دیدار با رهبران سیاسی در افغانستان و همچنین نماینده طالبان در قطر، نسبت به تعامل رهبران سیاسی افغانستان ابراز امیدواری کرد. تا زمانی که کمک مالی آمریکا به پاکستان قطع نشود پشتون ها و طالبان به اعمال جنگجویانه ادامه خواهند داد آن خانم ایتالیایی که غذای پمپوئو را داد دستش پرچمش بالا است Krona ra bordi

آشنایی با ۹ جاذبه فرهنگی که در سفر به کرواسی باید از آن‌ها بازدید کردمیراث فرهنگی غنی کرواسی این کشور را به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل کرده است. قلعه‌ها، کلیساها، تئاترها، غذاهای خاص، شراب و موسیقی از جمله جذابیت‌های فرهنگی کرواسی محسوب می‌شود. الان از خونه بیرون میشه رفت تا چند ماه که بشه رفت کرواسی عزیز دل ؟ 🤔😐 یورو نیوز الان وقت این گزارش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!😂😂😂 نوکرتم ما قبل از کرونا پول نداشتیم تا شابدولعظیم بریم الان که کلا هیچ!

شهادت ۴۳ تن از کادر بهداشتی و درمانی کشور در مقابله با کروناشهادت ۴۳ تن از کادر بهداشتی و درمانی کشور در مقابله با کرونا سخنگوی وزارت بهداشت با ابراز تاسف از شهادت ۴۳ تن از کادر بهداشتی درمانی کشور در راه مقابله با ویروس کرونا، گفت: امروز نظام سلامت داغدار این افراد است و از برکت وجود این افراد محروم شده‌ایم یاران چه غریبانه رفتند از این خانه در_خانه_بمانیم شهادت بخاطر مهربانی بجای این افاضات معوقات سال قبلشون رو پرداخت کنید.

دیده‌بان حقوق بشر: بهره‌جویی اوربان از کرونا برای استبداد در مجارستان«با توجه به ممنوعیت برگزاری هرگونه انتخاباتی در دوره فوق‌العاده، حزب فیدز و رهبر آن، عملا می‌توانند قدرت را تا هر وقت که مایل باشند در اختیار بگیرند.»