عکس روز: ای لک‌لک سپید، آیا ندیده‌ای فصل بهار را؟ | DW | 22.06.2020

22/06/2020 04:44:00 ب.ظ

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

رویداد

ای لک‌لک سپید، آیا ندیده‌ای فصل بهار را؟ دراروپا معروف است که نوزاد آدمی را لک‌لک‌ها می‌آورند. این لک لک ولی ظاهرا دیر به فکر افتاده و در روزهایی که جوجه لک‌لک‌ها سر از تخم درآورده‌اند، در گوشه‌ای از جنوب آلمان آشیانه می‌سازد. عکس‌های روز دویچه وله:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

تابلوی رنگ و نور به بزرگی تمام سالنیادمان‌های خاموش کروناحفظ فاصله!غرق در نورکریستف کلمب بدون سر در بوستونتندبادی که عجله داردزانو زدن نخست‌وزیر به احترام سیاه‌پوستاندر آستانه ورود به دوره آموزشینمک صورتی با طعم تمشکای لک‌لک سپید، آیا ندیده‌ای فصل بهار را؟

تابلوی رنگ و نور به بزرگی تمام سالنیادمان‌های خاموش کروناحفظ فاصله!غرق در نورکریستف کلمب بدون سر در بوستونتندبادی که عجله داردزانو زدن نخست‌وزیر به احترام سیاه‌پوستان

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

تصاویر خیره‌کنندهٔ تلسکوپ هابل از دو سحابی سیّاره‌نمااین چشم عظیم بشر در فضا، دو نمونه از پرگازترین و پرغبارترین مرگ‌های ستاره‌ای را ثبت کرده است.

روزنامه دیلی تلگراف: نخست وزیر بریتانیا این هفته مقررات جدید «بیش از یک متر فاصله» را اعلام خواهد کرد

تولیدکنندگان سلاح‌های هسته‌ای حق ندارند برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم‌ بگیرند/ ایران باید دیپلماسی عمومی فعال‌تری داشته باشد/ با ادامه این روند آژانس همه خاصیت خود را از دست می‌دهدمهمانپرست در گفت‌وگو با ایلنا: تولیدکنندگان سلاح‌های هسته‌ای حق ندارند برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم‌ بگیرند/ ایران باید دیپلماسی عمومی فعال‌تری داشته باشد/ با ادامه این روند آژانس همه خاصیت خود را از دست می‌دهد

جمعیت امام علی می گوید موسس و دو عضو این جمعیت از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند🔺جمعیت امام علی می گوید موسس و دو عضو این جمعیت از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند ⚡️گزارش‌ها حاکی است که موسس و دو عضو جمعیت_امام_علی از سوی نیروی‌های امنیتی بازداشت شده و دفتر این جمعیت نیز پلمپ شده است.

مصطفوی: کفاشیان اگر از مردم حیا نمی‌کند از خودش حیا کند/ تکلیف پول‌هایی که کمیته اخلاق به خاطرش حکم صادر کرد چه شد؟/ خیانت را کسانی به فوتبال کردند که اساسنامه‌ای نوشتند تا این افراد وارد فوتبال شوندقرارداد ویلموتس ترکمانچای نبود مصطفوی: کفاشیان اگر از مردم حیا نمی‌کند از خودش حیا کند/ تکلیف پول‌هایی که کمیته اخلاق به خاطرش حکم صادر کرد چه شد؟/ خیانت را کسانی به فوتبال کردند که اساسنامه‌ای نوشتند تا این افراد وارد فوتبال شوند

با تشکیل گروه بانوان موافق نیستم/ ترجیحم این است کار نکنم اما به قشر و جنسیتی خاص محدود نشوم/ علیزاده و لطفی به من نظم و اخلاق‌مداری را آموخته‌اندآهنگساز و سرپرست گروه بانگ نو می‌گوید: هیچ‌گاه اجرای اختصاصی برای بانوان نداشته‌ام و شخصا تشکیل گروه بانوان را دوست ندارم و با آن موافق نیستم. همواره برای خوانندگان خانمی که نمی‌توانند اجرا داشته باشند و در این زمینه محدودیت دارند، غصه می‌خورم. شخصا معتقدم اجرا برای یک گروه از مخاطبان چه خانم‌ها چه آقایان، آن تاثیرگذاری لازم را نخواهد داشت، به همین دلیل هم هست که هیچ‌گاه اجرای بانوان نداشته‌ام.

ای لک‌لک سپید، آیا ندیده‌ای فصل بهار را؟ دراروپا معروف است که نوزاد آدمی را لک‌لک‌ها می‌آورند.Aa سحابی‌های حاصل از مرگ ستارگان از چشمگیرترین پدیده‌های آسمانی هستند که مطالعهٔ گاز و غبار منتشر شده از آنها پژوهشگران را یاری می‌کند تا دربارهٔ چگونگی مرگ ستارگان به دانشی ژرفتر دست یابند.بوریس جانسون روزنامه دیلی تلگراف شب شنبه گزارش داد که بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، این هفته و در آستانه بازگشایی بریتانیا و بازگشت به روال عادی زندگی، مقررات «بیش از یک متر فاصله‌» اعلام خواهد کرد.شورای حکام آژانس بین‌المللی انررژی اتمی در اقدامی عجیب اتهامات غیر موثق اسرائیل که به گفته خودش بر اساس جاسوسی از ایران به دست آمده را مبنای صدور قطعنامه علیه ایران قرار داده و به آنها استناد کرده و این در حالی است که رژیم صهیونیستی، خود هیچ یک از پروتکل‌های آژانس نپذیرفته است.

این لک لک ولی خودش ظاهرا دیر به فکر بچه افتاده و در روزهایی که جوجه لک‌لک‌ها سر از تخم درآورده‌اند، تازه در گوشه‌ای از جنوب آلمان برای نسل در راه آشیانه می‌سازد. ولی به مصداق مثل"دیر و زود دارد، سوخت و سوز ندارد"، باز هم تلاشش شاید که نعمت است، چرا که به‌رغم بهبود در وضعیت جمعیتی لک‌لک‌ها، هنوز هم خطر انقراض آنها کاملا منتفی نشده است. سحابی «ساس جواهری» تصویر از وبسایت ناسا NASA, ESA and J. آخرین خورشیدگرفتگی قرن شمسی بامداد یکشنبه آسمان جولانگاه یک خورشیدگرفتگی بود.. این کسوف ناکامل در نیمکره جنوبی با جلوه بیشتری هویدا بود و عده زیادی از علاقه‌مندان دگرگونی‌های آسمانی را دعوت به تماشا کرد. به گفتهٔ دانشمندان تلسکوپ هابل، جامع‌ترین و پرجزئیات‌ترین تصاویر را تا به‌ امروز از این دو سحابی تهیه کرده است. خورشیدگرفتگی امروز را آخرین خورشیدگرفتگی قرن ۱۴ هجری شمسی دانسته‌اند. وی افزود: ثانیا زمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام آن می‌توانند کار خودشان را به درستی انجام دهند که منع دسترسی به سلاح‌های هسته‌ای برای همه کشورها بدون تبعیض وجود داشته باشد.

تابلوی رنگ و نور به بزرگی تمام سالن در نمایشگاه هنرمند آلمانی کاتارینا گروسه، یک چیدمان تمام فضا یا سالن نمایشگاه را اشغال می‌کند. هر دوی این سحابی‌ها یونیزاسیون و تحرک بسیار بالای دارند که نشان‌ می‌دهد ستارگان درون آنها بسیار داغ اند. در نمایشگاهی تحت عنوان"ما نبودیم" که روز ۱۹ ژوئن در موزه"هامبورگر بانهوف" پایتخت آلمان گشایش یافت، تابلوی نقاشی حد و مرز ندارد و تمام فضا را پر می‌کند. کارها با رنگ‌های درخشان چندبعدی هستند و دیوارها و سقف و زمین را فرا می‌گیرند. Kastner (RIT) گرچه شکل این هر دو سحابی با هم تفاوت دارد اما دانشمندان می‌گویند شیوهٔ پیدایش آنها احتمالا یکسان بوده است. این نمایشگاه تا دهم ژانویه ۲۰۲۱ ادامه دارد. نوری رسواکننده بر مجسمه یک ژنرال برده‌دار در روزهای پیکار با نژادپرستی، نکوهش برده‌داری نیز به سر زبان‌ها افتاده است. توضیح دیگر آن است که دو ستاره در هم ادغام شده‌اند و چنین ابری از گاز و غبار به بیرون افکنده‌اند و الگوهایی را در فضا ساخته‌اند که در سحابی پروانه دیده می‌شود. به گفته مهمانپرست کسانی که در جهت تولید و به کارگیری سلاح‌های هسته‌ای فعال بوده و هستند‌، قدرت تصمیم‌گیری و تاثیرگذاری در آژانس و شورای حکام را به دست گرفته‌اند که باعث تاسف است و نشان می‌دهد که اگر این رویه ادامه پیدا کند، آژانس همه خاصیت خودش را از دست می‌دهد و از سویی نیز دلیلی برای کشورهای مستقل نمی‌ماند که در چنین رویه‌ای همکاری خودشان با آژانس را ادامه دهند.

بسیاری پیکره برده‌داران نامدار را تخریب می‌کنند اما هنرمند آمریکایی داستین کلاین، شگردی تازه یافته است که به مجسمه ژنرال رابرت لی، از مدافعان نامدار برده‌داری، آسیب نمی‌زند اما بر آن نوری رسواکننده می‌پاشد. او اسلایدی از جورج فلوید، سیاه‌پوست مقتول، را روی مجسمه انداخته است. در مقابل عمر چند میلیون سالهٔ ستارها، عمر سحابی‌های سیاره‌ای کوتاه و حدود ده هزار سال است. یادمان‌های خاموش کرونا ویروس کرونا همچنان در سراسر جهان پیش می‌تازد. در آمریکای لاتین، به ویژه برزیل، شمار مبتلایان و قربانیان بیماری کووید۱۹ رو به افزایش است. یادمانی با چهره‌های بیشمار در کرانه معروف کوپاکابانا، در ساحل ریودوژانیرو شکل گرفته، تا هر قربانی کرونا تنها یک عدد نباشد و سیمای قربانیان پاندمی زنده بماند. این تحلیل‌گر مسائل بین‌المللی با بیان اینکه توضیح دادن واقعیت‌ها بیش از اینکه این قبیل کشورها را به راه درست هدایت کند باید در افکار عمومی مردم دنیا تاثیر داشته باشد، بیان داشت: ایران باید دیپلماسی عمومی قوی‌تر و فعال‌تری داشته باشد تا مردم دنیا بدانند تعاریفی که در چارچوب‌های بین‌المللی برای سازمان‌های مختلف شده است با  آن چیزی که عمل می‌شود، تفاوت زیادی دارد.

عملیات نجات منجی واقعی در حقیقت این مرد نیست، لاک‌پشت عظیمی است که این امدادگر آن را حمل می‌کند."دیِگو" پس از آنکه بانی به وجود آمدن صدها لاک‌پشت کوچولو شد و گامی مهم در جلوگیری از انقراض این گونه برداشت، با یاری یک تیم ویژه به جزیره اسپانولا (واقع در اکوادور) بازگردانده شد. حفظ فاصله! برای اینکه هیچ اشتباهی رخ ندهد، محل ایستادن مشتریان یک مرکز خرید در جاکارتا بر روی پله برقی دقیقا مشخص شده است. وزارت خارجه آلمان ضمن اشاره به مقررات سختگیرانه قرنطینه در کشور اندونزی، هشدار داده است که در این کشور نمی‌توان همیشه به فوریت‌های پزشکی و درمان فوری دسترسی داشت. بیا فانوس دریایی که دل تاریک و تنها شد گرچه محدودیت‌های مسافرتی مربوط به کرونا در اروپا از امروز کاهش یافتند، ولی همچنان بسیاری از مقاصد توریستی مشمول محدودیت‌ها هستند، مثل این فانوس دریایی در خاک روسیه که با ۳۱ متر بلندی و ۹ طبقه تا مدتی دیگر بر روی توریست‌ها بسته می‌ماند.

علاقه‌مندان به این گونه آثار می‌توانند تا اطلاع ثانوی به فانوس‌های دریایی در جاهایی مثل کرواسی که دیگر مشمول محدودیت نیستند رضایت دهند. غرق در نور نمایشگاه هنرنورپردازی در فضای آزاد در شهر براونشوایگ آلمان که برگزاری آن به خاطر پاندمی کرونا مدت‌ها مشخص نبود، اکنون آغاز شده است. ۱۶ هنرمند از نقاط مختلف جهان آثاری هنری با نور خلق کرده‌اند که رودخانه این شهر، یعنی رودخانه"اوکر" را نورباران کرده است. پل تئاتر در براونشوایگ یکی از ۲۴ پل این شهر است که در چارچوب این نمایشگاه نورپردازی شده است. با وجود کرونا.

.. زندگی ادامه دارد مرد موتوری با تمام زار و زندگی‌اش در جاده روان است. همسرش در تخت‌آویز راحت لم داده است و در عوالم اینترنت سیر می‌کند. در کامبوج گسترش ویروس کرونا پایین بوده است.

تنها ۱۲۶ نفر بیمار در کشور مبتلا شده و همگی درمان یافته‌اند. عکس بالا ۱۲ ژوئن در حومه شهر پنوم‌ پن پایتخت کامبوج برداشته شده است. کریستف کلمب بدون سر در بوستون پس از کشته شدن جورج فلوید سیاه‌پوست به دست یک پلیس سفید، معترضان به نژادپرستی در آمریکا بیش از یک هفته سراسر این کشور را صحنه تظاهرات خود کردند. خشم آنها گاه دامن سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها را گرفت و گاه آتشی شد بر خودروهای پلیس. اینجا در بوستون اما خشم معترضان بر سر کریستف کلمب خالی شده؛ مجسمه کاشف قاره آمریکا بدون سر! آمریکا در آتش "بنکسی" معتقد است این تنها سیاه‌پوستان نیستند که باید پس از کشته شدن جورج فلوید علیه نژادپرستی مبارزه کنند.

این گرافیتی‌کار بریتانیایی ابتدا در اینستاگرامش نوشته بود بهتر است دهانش را ببندد و تنها به سیاهان گوش کند. بعدا اما نظرش را تغییر داد و نوشت:"من چرا باید ساکت بمانم؟ این مشکل آنها نیست، مشکل من است." به نظر او"سیستم سفید" رنگین‌پوست‌ها را به حال خود رها کرده است. تندبادی که عجله دارد فصل تندبادها امسال زودتر از همیشه شروع شده است. سومین فصل گردبادهای آتلانتیک با"کریستوبال" آغاز شد.

به گزارش رسانه‌ها این زودهنگام‌ترین زمان ثبت‌شده برای آغاز فصل تندبادهاست. گردباد کریستوبال آخر هفته گذشته به سواحل لوئیزیانا رسید. جلو افتادن فصل تندبادها به نظر کارشناسان با تغییرات اقلیمی رابطه دارد. شور بازی در شوق غلبه بر کرونا در استرالیا مثل خیلی از جاهای دیگر کووید۱۹ رو به زوال است؛ محدودیت‌ها روز به روز کمتر می‌شوند و مردم نفس راحتی می‌کشند. بچه‌ها برای ورزش و تفریح از خانه بیرون می‌آیند و شور شادی سر می‌دهند.

مثل اینجا که آنها روز ششم ژوئن در پارکی در شهر پرث، در غرب استرالیا، با اسکیت‌های خود غوغا به پا کرده بودند. زانو زدن نخست‌وزیر به احترام سیاه‌پوستان جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، روز پنجم ژوئن با ماسک ضدکرونا بر صورت، در گردهمایی اعتراض به مرگ جورج فلوید در اوتاوا پایتخت این کشور شرکت کرد. ترودو به سبکی که این روزها رواج پیدا کرده است، به احترام سیاه‌پوستان زانو زده است. مرگ جورج فلوید در بسیاری از کشورها خشم و انزجار برانگیخته است. خوابی دگرگون با هدف غلبه بر بحران کرونا فرانک و پاتریک ریکلین، هنرمندان سوئیسی، این چیدمان هنری خود در دل طبیعت را"ملک مجانی" نامیده‌اند.

آنها در این عکس در اتاق خواب این چیدمان ایستاده‌اند؛ چیدمانی در صحن باشکوه سلسله کوه‌های"کورفیرستن" بر حاشیه دریاچه"والِنزه" در کانتون (ایالت) سنت‌گالن. این دو هنرمند می‌گویند: «ما عاشق بر پا کردن آثار هنری در مکان‌هایی هستیم که کسی انتظارش را ندارد.» در آستانه ورود به دوره آموزشی این پرنده‌های دو ماهه باغ پرندگان"مارلو" در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن در شمال آلمان به زودی وارد دوره آموزشی می‌شوند. آنها پس از آموزش، در حضور بازدیدکنندگان پرواز نمایشی و حرکت‌های نمایشی اجرا می‌کنند. در این پارک ۲۳۰ پرنده در فضایی هزار و ۵۰۰ متر مربعی زندگی می‌کنند.

میزان بازدیدکنندگان پارک پرندگان ملکنبورگ-فورپومرن پس از بازطراحی و بازگشایی به میزان سال گذشته رسیده است. بالاخره باران می‌بارد تصویری از ارتفاعات رشته‌کوه‌های ارتس در شرق آلمان. یک سامانه جوی در روزهای اخیر بارش‌های قابل توجهی برای شرق آلمان به ارمغان آورد. وضعیت جوی در روزهای آینده قرار است در سراسر آلمان اینچنین باشد. در این کشور چشم‌ها به آسمان دوخته شده.

در ماه‌های معمولا پرباران آوریل و مه، امسال تنها ۳۰ درصد میزان معمول بارش وجود داشته است. ارتفاع کم خورشید این سایه-روشن هنرمندانه را به این عکس زده است. نمک صورتی با طعم تمشک از سال ۲۰۱۴ که کرملین شبه‌جزیره کریمه در اوکراین را به خاک روسیه ضمیمه کرد، صادرات نمک کریمه متوقف شد. توقف صادرات یکی از پیامدهای تحریم‌های بین‌المللی علیه مسکو بوده است. نمک کریمه طعمی شیرین دارد و رنگ صورتی خود را از نوعی خاص از جلبک‌ها می‌گیرد.

ترکیب شیمیایی نمک و رنگ آن برای گردشگران اهمیتی ندارد. آنها بیشتر به فکر زیباترشدن عکس‌های خود در ساحل دریاچه سیواش هستند. امید به شروعی دوباره ایتالیا یکی از کشورهایی است که به شدت از شیوع ویروس کرونا و پیامدهای آن آسیب دیده است. بیش از ۳۳ هزار نفر در پی بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند. حال ایتالیایی‌ها به شروعی دوباره به‌ویژه در عرصه گردشگری امید بسته‌اند.

در این عکس بلم‌رانی (گوندولا) در شهر ونیز با خوش‌بینی به آینده، کسب و کار خود را از سر گرفته و در انتظار گردشگران است. البته در بلم‌های ونیزی گردشگران باید قواعد بهداشتی را رعایت کنند. ای لک‌لک سپید، آیا ندیده‌ای فصل بهار را؟ دراروپا معروف است که نوزاد آدمی را لک‌لک‌ها می‌آورند. این لک لک ولی خودش ظاهرا دیر به فکر بچه افتاده و در روزهایی که جوجه لک‌لک‌ها سر از تخم درآورده‌اند، تازه در گوشه‌ای از جنوب آلمان برای نسل در راه آشیانه می‌سازد. ولی به مصداق مثل"دیر و زود دارد، سوخت و سوز ندارد"، باز هم تلاشش شاید که نعمت است، چرا که به‌رغم بهبود در وضعیت جمعیتی لک‌لک‌ها، هنوز هم خطر انقراض آنها کاملا منتفی نشده است.

آخرین خورشیدگرفتگی قرن شمسی بامداد یکشنبه آسمان جولانگاه یک خورشیدگرفتگی بود. این کسوف ناکامل در نیمکره جنوبی با جلوه بیشتری هویدا بود و عده زیادی از علاقه‌مندان دگرگونی‌های آسمانی را دعوت به تماشا کرد. خورشیدگرفتگی امروز را آخرین خورشیدگرفتگی قرن ۱۴ هجری شمسی دانسته‌اند. تابلوی رنگ و نور به بزرگی تمام سالن در نمایشگاه هنرمند آلمانی کاتارینا گروسه، یک چیدمان تمام فضا یا سالن نمایشگاه را اشغال می‌کند. در نمایشگاهی تحت عنوان"ما نبودیم" که روز ۱۹ ژوئن در موزه"هامبورگر بانهوف" پایتخت آلمان گشایش یافت، تابلوی نقاشی حد و مرز ندارد و تمام فضا را پر می‌کند.

کارها با رنگ‌های درخشان چندبعدی هستند و دیوارها و سقف و زمین را فرا می‌گیرند. این نمایشگاه تا دهم ژانویه ۲۰۲۱ ادامه دارد. نوری رسواکننده بر مجسمه یک ژنرال برده‌دار در روزهای پیکار با نژادپرستی، نکوهش برده‌داری نیز به سر زبان‌ها افتاده است. بسیاری پیکره برده‌داران نامدار را تخریب می‌کنند اما هنرمند آمریکایی داستین کلاین، شگردی تازه یافته است که به مجسمه ژنرال رابرت لی، از مدافعان نامدار برده‌داری، آسیب نمی‌زند اما بر آن نوری رسواکننده می‌پاشد. او اسلایدی از جورج فلوید، سیاه‌پوست مقتول، را روی مجسمه انداخته است.

یادمان‌های خاموش کرونا ویروس کرونا همچنان در سراسر جهان پیش می‌تازد. در آمریکای لاتین، به ویژه برزیل، شمار مبتلایان و قربانیان بیماری کووید۱۹ رو به افزایش است. یادمانی با چهره‌های بیشمار در کرانه معروف کوپاکابانا، در ساحل ریودوژانیرو شکل گرفته، تا هر قربانی کرونا تنها یک عدد نباشد و سیمای قربانیان پاندمی زنده بماند. عملیات نجات منجی واقعی در حقیقت این مرد نیست، لاک‌پشت عظیمی است که این امدادگر آن را حمل می‌کند."دیِگو" پس از آنکه بانی به وجود آمدن صدها لاک‌پشت کوچولو شد و گامی مهم در جلوگیری از انقراض این گونه برداشت، با یاری یک تیم ویژه به جزیره اسپانولا (واقع در اکوادور) بازگردانده شد.

حفظ فاصله! برای اینکه هیچ اشتباهی رخ ندهد، محل ایستادن مشتریان یک مرکز خرید در جاکارتا بر روی پله برقی دقیقا مشخص شده است. وزارت خارجه آلمان ضمن اشاره به مقررات سختگیرانه قرنطینه در کشور اندونزی، هشدار داده است که در این کشور نمی‌توان همیشه به فوریت‌های پزشکی و درمان فوری دسترسی داشت. بیا فانوس دریایی که دل تاریک و تنها شد گرچه محدودیت‌های مسافرتی مربوط به کرونا در اروپا از امروز کاهش یافتند، ولی همچنان بسیاری از مقاصد توریستی مشمول محدودیت‌ها هستند، مثل این فانوس دریایی در خاک روسیه که با ۳۱ متر بلندی و ۹ طبقه تا مدتی دیگر بر روی توریست‌ها بسته می‌ماند. علاقه‌مندان به این گونه آثار می‌توانند تا اطلاع ثانوی به فانوس‌های دریایی در جاهایی مثل کرواسی که دیگر مشمول محدودیت نیستند رضایت دهند. غرق در نور نمایشگاه هنرنورپردازی در فضای آزاد در شهر براونشوایگ آلمان که برگزاری آن به خاطر پاندمی کرونا مدت‌ها مشخص نبود، اکنون آغاز شده است.

۱۶ هنرمند از نقاط مختلف جهان آثاری هنری با نور خلق کرده‌اند که رودخانه این شهر، یعنی رودخانه"اوکر" را نورباران کرده است. پل تئاتر در براونشوایگ یکی از ۲۴ پل این شهر است که در چارچوب این نمایشگاه نورپردازی شده است. با وجود کرونا...

زندگی ادامه دارد مرد موتوری با تمام زار و زندگی‌اش در جاده روان است. همسرش در تخت‌آویز راحت لم داده است و در عوالم اینترنت سیر می‌کند. در کامبوج گسترش ویروس کرونا پایین بوده است. تنها ۱۲۶ نفر بیمار در کشور مبتلا شده و همگی درمان یافته‌اند. عکس بالا ۱۲ ژوئن در حومه شهر پنوم‌ پن پایتخت کامبوج برداشته شده است.

کریستف کلمب بدون سر در بوستون پس از کشته شدن جورج فلوید سیاه‌پوست به دست یک پلیس سفید، معترضان به نژادپرستی در آمریکا بیش از یک هفته سراسر این کشور را صحنه تظاهرات خود کردند. خشم آنها گاه دامن سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها را گرفت و گاه آتشی شد بر خودروهای پلیس. اینجا در بوستون اما خشم معترضان بر سر کریستف کلمب خالی شده؛ مجسمه کاشف قاره آمریکا بدون سر! آمریکا در آتش "بنکسی" معتقد است این تنها سیاه‌پوستان نیستند که باید پس از کشته شدن جورج فلوید علیه نژادپرستی مبارزه کنند. این گرافیتی‌کار بریتانیایی ابتدا در اینستاگرامش نوشته بود بهتر است دهانش را ببندد و تنها به سیاهان گوش کند. بعدا اما نظرش را تغییر داد و نوشت:"من چرا باید ساکت بمانم؟ این مشکل آنها نیست، مشکل من است.

" به نظر او"سیستم سفید" رنگین‌پوست‌ها را به حال خود رها کرده است. تندبادی که عجله دارد فصل تندبادها امسال زودتر از همیشه شروع شده است. سومین فصل گردبادهای آتلانتیک با"کریستوبال" آغاز شد. به گزارش رسانه‌ها این زودهنگام‌ترین زمان ثبت‌شده برای آغاز فصل تندبادهاست. گردباد کریستوبال آخر هفته گذشته به سواحل لوئیزیانا رسید.

جلو افتادن فصل تندبادها به نظر کارشناسان با تغییرات اقلیمی رابطه دارد. شور بازی در شوق غلبه بر کرونا در استرالیا مثل خیلی از جاهای دیگر کووید۱۹ رو به زوال است؛ محدودیت‌ها روز به روز کمتر می‌شوند و مردم نفس راحتی می‌کشند. بچه‌ها برای ورزش و تفریح از خانه بیرون می‌آیند و شور شادی سر می‌دهند. مثل اینجا که آنها روز ششم ژوئن در پارکی در شهر پرث، در غرب استرالیا، با اسکیت‌های خود غوغا به پا کرده بودند. زانو زدن نخست‌وزیر به احترام سیاه‌پوستان جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، روز پنجم ژوئن با ماسک ضدکرونا بر صورت، در گردهمایی اعتراض به مرگ جورج فلوید در اوتاوا پایتخت این کشور شرکت کرد.

ترودو به سبکی که این روزها رواج پیدا کرده است، به احترام سیاه‌پوستان زانو زده است. مرگ جورج فلوید در بسیاری از کشورها خشم و انزجار برانگیخته است. خوابی دگرگون با هدف غلبه بر بحران کرونا فرانک و پاتریک ریکلین، هنرمندان سوئیسی، این چیدمان هنری خود در دل طبیعت را"ملک مجانی" نامیده‌اند. آنها در این عکس در اتاق خواب این چیدمان ایستاده‌اند؛ چیدمانی در صحن باشکوه سلسله کوه‌های"کورفیرستن" بر حاشیه دریاچه"والِنزه" در کانتون (ایالت) سنت‌گالن. این دو هنرمند می‌گویند: «ما عاشق بر پا کردن آثار هنری در مکان‌هایی هستیم که کسی انتظارش را ندارد.

» در آستانه ورود به دوره آموزشی این پرنده‌های دو ماهه باغ پرندگان"مارلو" در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن در شمال آلمان به زودی وارد دوره آموزشی می‌شوند. آنها پس از آموزش، در حضور بازدیدکنندگان پرواز نمایشی و حرکت‌های نمایشی اجرا می‌کنند. در این پارک ۲۳۰ پرنده در فضایی هزار و ۵۰۰ متر مربعی زندگی می‌کنند. میزان بازدیدکنندگان پارک پرندگان ملکنبورگ-فورپومرن پس از بازطراحی و بازگشایی به میزان سال گذشته رسیده است. بالاخره باران می‌بارد تصویری از ارتفاعات رشته‌کوه‌های ارتس در شرق آلمان.

یک سامانه جوی در روزهای اخیر بارش‌های قابل توجهی برای شرق آلمان به ارمغان آورد. وضعیت جوی در روزهای آینده قرار است در سراسر آلمان اینچنین باشد. در این کشور چشم‌ها به آسمان دوخته شده. در ماه‌های معمولا پرباران آوریل و مه، امسال تنها ۳۰ درصد میزان معمول بارش وجود داشته است. ارتفاع کم خورشید این سایه-روشن هنرمندانه را به این عکس زده است.

نمک صورتی با طعم تمشک از سال ۲۰۱۴ که کرملین شبه‌جزیره کریمه در اوکراین را به خاک روسیه ضمیمه کرد، صادرات نمک کریمه متوقف شد. توقف صادرات یکی از پیامدهای تحریم‌های بین‌المللی علیه مسکو بوده است. نمک کریمه طعمی شیرین دارد و رنگ صورتی خود را از نوعی خاص از جلبک‌ها می‌گیرد. ترکیب شیمیایی نمک و رنگ آن برای گردشگران اهمیتی ندارد. آنها بیشتر به فکر زیباترشدن عکس‌های خود در ساحل دریاچه سیواش هستند.

امید به شروعی دوباره ایتالیا یکی از کشورهایی است که به شدت از شیوع ویروس کرونا و پیامدهای آن آسیب دیده است. بیش از ۳۳ هزار نفر در پی بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند. حال ایتالیایی‌ها به شروعی دوباره به‌ویژه در عرصه گردشگری امید بسته‌اند. در این عکس بلم‌رانی (گوندولا) در شهر ونیز با خوش‌بینی به آینده، کسب و کار خود را از سر گرفته و در انتظار گردشگران است. البته در بلم‌های ونیزی گردشگران باید قواعد بهداشتی را رعایت کنند.

مطالب بیشتر از مدیا سنتر .