رویداد

رویداد

عکس روز: قربانیانی برای خدایان بر بلندای آتش‌فشان | DW | 08.07.2020

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

08/07/2020 12:58:00 ب.ظ

قربانیانی برای خدایان بر بلندای آتش‌فشان نام 'برهما' ایزد آفرینش در آیین هندو، الهام‌بخش انتخاب نام یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های دنیا در اندونزی بوده است. در دامنه کوه برومو معبدی قرار دارد که از آنجا باریکه‌راهی با ۲۴۱ پله به دهانه آتشفشان ختم می‌شود.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

نام"برهما" ایزد آفرینش در آیین هندو، الهام‌بخش انتخاب نام یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های دنیا در اندونزی بوده است. در دامنه کوه برومو معبدی قرار دارد که از آنجا باریکه‌راهی با ۲۴۱ پله به دهانه آتشفشان ختم می‌شود. هزاران هندوی مؤمن هر ساله این مسیر پرشیب را طی می‌کنند تا در جشن کاسادا، حیوانات، میوه و برنج در دهان جوشان آتشفشان بیندازند؛ سنتی نه چندان بی‌خطر، باقیمانده از قرن ۱۶ میلادی.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

فرونشاندن آتش با حداقل امکاناتمراتع مربوط به دانشگاه علوم پزشکی کردستان روز دوشنبه ۱۶ تیر طعمه حریق شد. فرونشاندن آتش با امکانات محدود تنها پس از ساعت‌ها تلاش امکان یافت. علاوه بر تناوب کم‌سابقه آتش‌سوزی‌ در مراتع و جنگل‌های کشور، کمبود امکانات برای خاموش کردن آتش هم مزید بر علت است. این عده در سنندج شاید از خوش‌شانس‌ها هستند که از امکانات نازلی برخوردارند، اما برخی از آنها نهایتا چاره‌ای جز استفاده از بیل نداشته‌اند.

نماد کمونیسم در پرتو قرص ماهکارگر چکش خود را به سوی آسمان برده و دهقان مزارع اشتراکی داسش را. این تندیس اولین بار سال ۱۹۳۷ در غرفه شوروی سابق در نمایشگاهی در پاریس به نمایش گذاشته شد. بعدها به مسکو انتقال یافت و به یکی از نمادهای نظام شوروی و پایتخت آن بدل شد؛ نمادی که اینک همراه با فروپاشی آن نظام، از درخشش و جذابیت پیشین افتاده، ولی پرتو قرص ماه از آن ظاهرا نمای جالبی برای عکس و عکاسی ساخته است. headtopics.com

جرعه‌ای زندگی عادیدرهای موزه ملی و بنای یادبود ۱۱ سپتامبر درست در روز استقلال آمریکا (۴ ژوئیه) بار دیگر به روی عموم باز شدند. این مجموعه یادبود کشته‌شدگان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، در پی همه‌گیری ویروس سارس-کوو۲ بسته شده بود. در حال حاضر در آمریکا در هر شبانه روز حدود ۵۰ هزار نفر به ویروس آلوده می‌شوند. سرعت انتشار ویروس به مراتب بیشتر از ماه آوریل (زمان بسته شدن مجموعه) است.

با حفظ فاصله در محضر ون‌گوگنحوه ایستادن بازدیدکنندگان در این نمایشگاه چندرسانه‌ای در کلانشهر تورنتو در کانادا قرار نیست تنهایی تحمل‌ناپذیر ونسان ون‌گوگ، هنرمند برجسته هلندی را به تصویر بکشد. مدیران موزه‌ها و گالری‌های هنری بدون خلاقیت از پس رعایت‌کردن پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه در دوران کرونا برنمی‌آیند.

گردگیری زیر آباین غواص نه راه گم کرده، نه برای غذا دادن به این فُک به زیر آب رفته است. او در حال پاک کردن شیشه آکواریوم تایموث در شهر نورث شیلدز در شمال شرق انگلستان است. این مرکز تفریحی که برای مهار شیوع ویروس سارس-کوو۲ تعطیل شده بود، از روز شنبه، چهارم ژوئیه (چهاردم تیر) فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

فریاد نمادتظاهرکنندگان هنگ‌کنگی پرچم‌های چین را در خیابان رها کردند تا از این طریق اعتراض خود را به مصوبه مناقشه‌برانگیز پکن موسوم به"قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ" نشان دهند. این قانون را کنگره حزب کمونیست حاکم بر چین تصویب کرد؛ در سالگشت همان روزی که بریتانیا مستعمره سابق خود، هنگ‌کنگ را به چین سپرد. headtopics.com

طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021 فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد»

جشن برنج با طعم شراببرگزاری جشنی با پیشینه‌ای غنی در نپال اینک مدت‌هاست به جشنواره‌ای بدل شده که گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود می‌کشاند. هر ساله در"روز ملی برنج" فصل کشت این ماده غذایی آغاز می‌شود. در این میان نوشیدن جرعه‌ای شراب سنگین برنج که اندکی از کار طاقت‌فرسا می‌کاهد، مجاز است. این جشن ـ در کاتماندوـ همچنین فراخوانی برای افزایش تولید سالانه برنج است.

انسان همچون"منطقه ممنوع"دنیس یوزف مزگ، دانشجوی آلمانی رشته هنر، پس از پوشاندن آدمک‌های ویترین مغازه‌ها با نوارهای مخصوص ایجاد حصار، آنها را در برابر ساختمان بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت قرار داده است. از این نوارها معمولا برای محصور کردن مناطقی استفاده می‌شود که ورود به آنها ممنوع است. اینک در مورد انسان‌ها هم قاعده"فاصله‌گذاری اجتماعی" اعمال می‌شود. این چیدمان هنری عنوان"همین است که هست" را بر خود دارد.

ابری از غبار در غروبی خیره‌کنندهشامگاه شنبه ۲۷ ژوئن ۲۰۲۰ خورشید در شهر کانزاس‌سیتی غروبی خیره‌کننده داشت. طلوع و غروب خورشید در روزهای گذشته در این منطقه، به خاطر ایجاد ابرهایی از گرد و غبار که از بیابان این شهر در ایالت میزوری آمریکا برمی‌خیزند، تماشایی‌تر از همیشه بودند.

بنوش فرزندم!روز ۲۵ ژوئن ۲۰۲۰ در باغ‌وحش انتورپ (انور) در بلژیک، گوریلی به نام مامبل کودکی به دنیا آورد. اسم نوزاد را وسترن گذاشتند. پس از زایمان مادر در شادمانی و سعادتی آرام‌بخش فرو رفته است. این گوریل درشت‌اندام و قوی‌هیکل بومی کشورهای مرکز آفریقاست. headtopics.com

در خنکای آب در ستیز با گرمای هوادر اودورپ، شهری در هلند، پسربچه‌ای از روی پل به دریاچه می‌پرد تا تن داغ خود را به خنکای پرنشاط آب بسپارد. در سراسر اروپا روز ۲۵ ژوئن یکی از گرم‌ترین روزهای ۲۰۲۰ گزارش شد. تابستانی که امسال دیر از راه رسیده شاید گرم‌تر و پردوام تر باشد و به احتمال قوی خشک‌تر: بی‌جهت نیست که کشاورزان نگران هستند.

فصل هندوانه‌، قرمز و خوشمزه و چهارگوش!در زنتسوجی در غرب ژاپن هندوانه‌های چهارگوش برای عرضه به بازار کنترل می‌شوند و مارک می‌خورند. نوبرانه‌های چهارگوش در فضاهای مکعب رشد می‌کنند و از اوایل تابستان به بازارهای سراسر جهان عرضه می‌شوند. آنها طرفداران خود را دارند و قیمتشان گران است و دانه‌ای تا حدود صد دلار آمریکایی به فروش می‌رسند. عکس بالا روز ۲۴ ژوئن گرفته شده است.

تجمع اعتراضی در محوطه تئاتر شهر تهران 'به خشونت کشیده شد' | DW | 31.07.2021 اسرائیل مهاجمان به نفتکش خود در دریای عرب را به‌ پاسخ محکم تهدید کرد تناقض‌گویی مسئولان در آخرین نشست ستاد ملی کرونای دولت روحانی | DW | 31.07.2021

جشن پایان دبیرستان با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعیاین روزها در سراسر آلمان دانش‌آموزان به دنبال موفقیت در امتحانات نهایی، دیپلم می‌گیرند. جشن پایان تحصیل دبیرستانی معمولا در فضای سرور و شادمانی با حضور والدین دانش‌آموزان برگزار می‌شود. روز سه‌شنبه ۲۳ ژوئن این مراسم در زمین بازی دبیرستانی در راینگاو به همراه مقررات روزگار کرونا برگزار شد. خانواده‌ها جدا از هم، روی زمین چمن در جشن پایان دبیرستان بچه‌های خود شرکت کردند.

فریاد کمک‌خواهی از دریچه نورقصر سن‌سوسی (تصویر بالا) در پوتسدام، دروازه براندنبورگ برلین، برج هاینریش هرتس در سنت پاولی هامبورگ و بسیاری دیگر از عمارت‌های تاریخی آلمان شامگاه گذشته در چارچوب کارزار"شب نور" با نورپردازی‌های خیره‌کننده همگان را به حمایت از حوزه برنامه‌گذاری‌های فرهنگی فرخواندند. سازمانگران این برنامه‌ها به خاطر تدابیر کرونایی در معرض ورشکستگی کامل‌اند.

ای لک‌لک سپید، آیا ندیده‌ای فصل بهار را؟دراروپا معروف است که نوزاد آدمی را لک‌لک‌ها می‌آورند. این لک لک ولی خودش ظاهرا دیر به فکر بچه افتاده و در روزهایی که جوجه لک‌لک‌ها سر از تخم درآورده‌اند، تازه در گوشه‌ای از جنوب آلمان برای نسل در راه آشیانه می‌سازد. ولی به مصداق مثل"دیر و زود دارد، سوخت و سوز ندارد"، باز هم تلاشش شاید که نعمت است، چرا که به‌رغم بهبود در وضعیت جمعیتی لک‌لک‌ها، هنوز هم خطر انقراض آنها کاملا منتفی نشده است.

آخرین خورشیدگرفتگی قرن شمسیبامداد یکشنبه آسمان جولانگاه یک خورشیدگرفتگی بود. این کسوف ناکامل در نیمکره جنوبی با جلوه بیشتری هویدا بود و عده زیادی از علاقه‌مندان دگرگونی‌های آسمانی را دعوت به تماشا کرد. خورشیدگرفتگی امروز را آخرین خورشیدگرفتگی قرن ۱۴ هجری شمسی دانسته‌اند.

تابلوی رنگ و نور به بزرگی تمام سالندر نمایشگاه هنرمند آلمانی کاتارینا گروسه، یک چیدمان تمام فضا یا سالن نمایشگاه را اشغال می‌کند. در نمایشگاهی تحت عنوان"ما نبودیم" که روز ۱۹ ژوئن در موزه"هامبورگر بانهوف" پایتخت آلمان گشایش یافت، تابلوی نقاشی حد و مرز ندارد و تمام فضا را پر می‌کند. کارها با رنگ‌های درخشان چندبعدی هستند و دیوارها و سقف و زمین را فرا می‌گیرند. این نمایشگاه تا دهم ژانویه ۲۰۲۱ ادامه دارد.

نوری رسواکننده بر مجسمه یک ژنرال برده‌داردر روزهای پیکار با نژادپرستی، نکوهش برده‌داری نیز به سر زبان‌ها افتاده است. بسیاری پیکره برده‌داران نامدار را تخریب می‌کنند اما هنرمند آمریکایی داستین کلاین، شگردی تازه یافته است که به مجسمه ژنرال رابرت لی، از مدافعان نامدار برده‌داری، آسیب نمی‌زند اما بر آن نوری رسواکننده می‌پاشد. او اسلایدی از جورج فلوید، سیاه‌پوست مقتول، را روی مجسمه انداخته است.

یادمان‌های خاموش کروناویروس کرونا همچنان در سراسر جهان پیش می‌تازد. در آمریکای لاتین، به ویژه برزیل، شمار مبتلایان و قربانیان بیماری کووید۱۹ رو به افزایش است. یادمانی با چهره‌های بیشمار در کرانه معروف کوپاکابانا، در ساحل ریودوژانیرو شکل گرفته، تا هر قربانی کرونا تنها یک عدد نباشد و سیمای قربانیان پاندمی زنده بماند.

قربانیانی برای خدایان بر بلندای آتش‌فشاننام"برهما" ایزد آفرینش در آیین هندو، الهام‌بخش انتخاب نام یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های دنیا در اندونزی بوده است. در دامنه کوه برومو معبدی قرار دارد که از آنجا باریکه‌راهی با ۲۴۱ پله به دهانه آتشفشان ختم می‌شود. هزاران هندوی مؤمن هر ساله این مسیر پرشیب را طی می‌کنند تا در جشن کاسادا، حیوانات، میوه و برنج در دهان جوشان آتشفشان بیندازند؛ سنتی نه چندان بی‌خطر، باقیمانده از قرن ۱۶ میلادی.

فرونشاندن آتش با حداقل امکاناتمراتع مربوط به دانشگاه علوم پزشکی کردستان روز دوشنبه ۱۶ تیر طعمه حریق شد. فرونشاندن آتش با امکانات محدود تنها پس از ساعت‌ها تلاش امکان یافت. علاوه بر تناوب کم‌سابقه آتش‌سوزی‌ در مراتع و جنگل‌های کشور، کمبود امکانات برای خاموش کردن آتش هم مزید بر علت است. این عده در سنندج شاید از خوش‌شانس‌ها هستند که از امکانات نازلی برخوردارند، اما برخی از آنها نهایتا چاره‌ای جز استفاده از بیل نداشته‌اند.

نماد کمونیسم در پرتو قرص ماهکارگر چکش خود را به سوی آسمان برده و دهقان مزارع اشتراکی داسش را. این تندیس اولین بار سال ۱۹۳۷ در غرفه شوروی سابق در نمایشگاهی در پاریس به نمایش گذاشته شد. بعدها به مسکو انتقال یافت و به یکی از نمادهای نظام شوروی و پایتخت آن بدل شد؛ نمادی که اینک همراه با فروپاشی آن نظام، از درخشش و جذابیت پیشین افتاده، ولی پرتو قرص ماه از آن ظاهرا نمای جالبی برای عکس و عکاسی ساخته است.

جرعه‌ای زندگی عادیدرهای موزه ملی و بنای یادبود ۱۱ سپتامبر درست در روز استقلال آمریکا (۴ ژوئیه) بار دیگر به روی عموم باز شدند. این مجموعه یادبود کشته‌شدگان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، در پی همه‌گیری ویروس سارس-کوو۲ بسته شده بود. در حال حاضر در آمریکا در هر شبانه روز حدود ۵۰ هزار نفر به ویروس آلوده می‌شوند. سرعت انتشار ویروس به مراتب بیشتر از ماه آوریل (زمان بسته شدن مجموعه) است.

با حفظ فاصله در محضر ون‌گوگنحوه ایستادن بازدیدکنندگان در این نمایشگاه چندرسانه‌ای در کلانشهر تورنتو در کانادا قرار نیست تنهایی تحمل‌ناپذیر ونسان ون‌گوگ، هنرمند برجسته هلندی را به تصویر بکشد. مدیران موزه‌ها و گالری‌های هنری بدون خلاقیت از پس رعایت‌کردن پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه در دوران کرونا برنمی‌آیند.

گردگیری زیر آباین غواص نه راه گم کرده، نه برای غذا دادن به این فُک به زیر آب رفته است. او در حال پاک کردن شیشه آکواریوم تایموث در شهر نورث شیلدز در شمال شرق انگلستان است. این مرکز تفریحی که برای مهار شیوع ویروس سارس-کوو۲ تعطیل شده بود، از روز شنبه، چهارم ژوئیه (چهاردم تیر) فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

فریاد نمادتظاهرکنندگان هنگ‌کنگی پرچم‌های چین را در خیابان رها کردند تا از این طریق اعتراض خود را به مصوبه مناقشه‌برانگیز پکن موسوم به"قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ" نشان دهند. این قانون را کنگره حزب کمونیست حاکم بر چین تصویب کرد؛ در سالگشت همان روزی که بریتانیا مستعمره سابق خود، هنگ‌کنگ را به چین سپرد.

جشن برنج با طعم شراببرگزاری جشنی با پیشینه‌ای غنی در نپال اینک مدت‌هاست به جشنواره‌ای بدل شده که گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود می‌کشاند. هر ساله در"روز ملی برنج" فصل کشت این ماده غذایی آغاز می‌شود. در این میان نوشیدن جرعه‌ای شراب سنگین برنج که اندکی از کار طاقت‌فرسا می‌کاهد، مجاز است. این جشن ـ در کاتماندوـ همچنین فراخوانی برای افزایش تولید سالانه برنج است.

انسان همچون"منطقه ممنوع"دنیس یوزف مزگ، دانشجوی آلمانی رشته هنر، پس از پوشاندن آدمک‌های ویترین مغازه‌ها با نوارهای مخصوص ایجاد حصار، آنها را در برابر ساختمان بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت قرار داده است. از این نوارها معمولا برای محصور کردن مناطقی استفاده می‌شود که ورود به آنها ممنوع است. اینک در مورد انسان‌ها هم قاعده"فاصله‌گذاری اجتماعی" اعمال می‌شود. این چیدمان هنری عنوان"همین است که هست" را بر خود دارد.

ابری از غبار در غروبی خیره‌کنندهشامگاه شنبه ۲۷ ژوئن ۲۰۲۰ خورشید در شهر کانزاس‌سیتی غروبی خیره‌کننده داشت. طلوع و غروب خورشید در روزهای گذشته در این منطقه، به خاطر ایجاد ابرهایی از گرد و غبار که از بیابان این شهر در ایالت میزوری آمریکا برمی‌خیزند، تماشایی‌تر از همیشه بودند.

بنوش فرزندم!روز ۲۵ ژوئن ۲۰۲۰ در باغ‌وحش انتورپ (انور) در بلژیک، گوریلی به نام مامبل کودکی به دنیا آورد. اسم نوزاد را وسترن گذاشتند. پس از زایمان مادر در شادمانی و سعادتی آرام‌بخش فرو رفته است. این گوریل درشت‌اندام و قوی‌هیکل بومی کشورهای مرکز آفریقاست.

در خنکای آب در ستیز با گرمای هوادر اودورپ، شهری در هلند، پسربچه‌ای از روی پل به دریاچه می‌پرد تا تن داغ خود را به خنکای پرنشاط آب بسپارد. در سراسر اروپا روز ۲۵ ژوئن یکی از گرم‌ترین روزهای ۲۰۲۰ گزارش شد. تابستانی که امسال دیر از راه رسیده شاید گرم‌تر و پردوام تر باشد و به احتمال قوی خشک‌تر: بی‌جهت نیست که کشاورزان نگران هستند.

فصل هندوانه‌، قرمز و خوشمزه و چهارگوش!در زنتسوجی در غرب ژاپن هندوانه‌های چهارگوش برای عرضه به بازار کنترل می‌شوند و مارک می‌خورند. نوبرانه‌های چهارگوش در فضاهای مکعب رشد می‌کنند و از اوایل تابستان به بازارهای سراسر جهان عرضه می‌شوند. آنها طرفداران خود را دارند و قیمتشان گران است و دانه‌ای تا حدود صد دلار آمریکایی به فروش می‌رسند. عکس بالا روز ۲۴ ژوئن گرفته شده است.

جشن پایان دبیرستان با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعیاین روزها در سراسر آلمان دانش‌آموزان به دنبال موفقیت در امتحانات نهایی، دیپلم می‌گیرند. جشن پایان تحصیل دبیرستانی معمولا در فضای سرور و شادمانی با حضور والدین دانش‌آموزان برگزار می‌شود. روز سه‌شنبه ۲۳ ژوئن این مراسم در زمین بازی دبیرستانی در راینگاو به همراه مقررات روزگار کرونا برگزار شد. خانواده‌ها جدا از هم، روی زمین چمن در جشن پایان دبیرستان بچه‌های خود شرکت کردند.

فریاد کمک‌خواهی از دریچه نورقصر سن‌سوسی (تصویر بالا) در پوتسدام، دروازه براندنبورگ برلین، برج هاینریش هرتس در سنت پاولی هامبورگ و بسیاری دیگر از عمارت‌های تاریخی آلمان شامگاه گذشته در چارچوب کارزار"شب نور" با نورپردازی‌های خیره‌کننده همگان را به حمایت از حوزه برنامه‌گذاری‌های فرهنگی فرخواندند. سازمانگران این برنامه‌ها به خاطر تدابیر کرونایی در معرض ورشکستگی کامل‌اند.

ای لک‌لک سپید، آیا ندیده‌ای فصل بهار را؟دراروپا معروف است که نوزاد آدمی را لک‌لک‌ها می‌آورند. این لک لک ولی خودش ظاهرا دیر به فکر بچه افتاده و در روزهایی که جوجه لک‌لک‌ها سر از تخم درآورده‌اند، تازه در گوشه‌ای از جنوب آلمان برای نسل در راه آشیانه می‌سازد. ولی به مصداق مثل"دیر و زود دارد، سوخت و سوز ندارد"، باز هم تلاشش شاید که نعمت است، چرا که به‌رغم بهبود در وضعیت جمعیتی لک‌لک‌ها، هنوز هم خطر انقراض آنها کاملا منتفی نشده است.

آخرین خورشیدگرفتگی قرن شمسیبامداد یکشنبه آسمان جولانگاه یک خورشیدگرفتگی بود. این کسوف ناکامل در نیمکره جنوبی با جلوه بیشتری هویدا بود و عده زیادی از علاقه‌مندان دگرگونی‌های آسمانی را دعوت به تماشا کرد. خورشیدگرفتگی امروز را آخرین خورشیدگرفتگی قرن ۱۴ هجری شمسی دانسته‌اند.

تابلوی رنگ و نور به بزرگی تمام سالندر نمایشگاه هنرمند آلمانی کاتارینا گروسه، یک چیدمان تمام فضا یا سالن نمایشگاه را اشغال می‌کند. در نمایشگاهی تحت عنوان"ما نبودیم" که روز ۱۹ ژوئن در موزه"هامبورگر بانهوف" پایتخت آلمان گشایش یافت، تابلوی نقاشی حد و مرز ندارد و تمام فضا را پر می‌کند. کارها با رنگ‌های درخشان چندبعدی هستند و دیوارها و سقف و زمین را فرا می‌گیرند. این نمایشگاه تا دهم ژانویه ۲۰۲۱ ادامه دارد.

نوری رسواکننده بر مجسمه یک ژنرال برده‌داردر روزهای پیکار با نژادپرستی، نکوهش برده‌داری نیز به سر زبان‌ها افتاده است. بسیاری پیکره برده‌داران نامدار را تخریب می‌کنند اما هنرمند آمریکایی داستین کلاین، شگردی تازه یافته است که به مجسمه ژنرال رابرت لی، از مدافعان نامدار برده‌داری، آسیب نمی‌زند اما بر آن نوری رسواکننده می‌پاشد. او اسلایدی از جورج فلوید، سیاه‌پوست مقتول، را روی مجسمه انداخته است.

یادمان‌های خاموش کروناویروس کرونا همچنان در سراسر جهان پیش می‌تازد. در آمریکای لاتین، به ویژه برزیل، شمار مبتلایان و قربانیان بیماری کووید۱۹ رو به افزایش است. یادمانی با چهره‌های بیشمار در کرانه معروف کوپاکابانا، در ساحل ریودوژانیرو شکل گرفته، تا هر قربانی کرونا تنها یک عدد نباشد و سیمای قربانیان پاندمی زنده بماند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

هزاران هندوی مؤمن هر ساله این مسیر پرشیب را طی می‌کنند تا در جشن کاسادا، حیوانات، میوه و برنج در دهان جوشان آتشفشان بیندازند؛ سنتی نه چندان بی‌خطر، باقیمانده از قرن ۱۶ میلادی.

رئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید لیونل مسی ستاره آرژانتینی از این تیم جدا نمی‌شودرئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید لیونل_مسی ستاره آرژانتینی از این تیم جدا نمی‌شود به گزارش سایت سرویس جهانی «بی بی سی»، ژوزپ ماریا بارتومئو در جریان یک مصاحبه تلویزیونی، خبرهای منتشره درباره عدم علاقه لیونل مسی برای تمدید قراردادش با بارسلونا را نادرست خواند

رئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید لیونل مسی ستاره آرژانتینی از این تیم جدا نمی‌رودرئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید لیونل مسی ستاره آرژانتینی از این تیم جدا نمی‌رود به گزارش سایت سرویس جهانی «بی بی سی»، ژوزپ ماریا بارتومئو در جریان یک مصاحبه تلویزیونی، خبرهای منتشره درباره عدم علاقه لیونل مسی برای تمدید قراردادش با بارسلونا را نادرست خواند

دبیر فدراسیون بوکس ایران: چند هزار زن غیرقانونی این ورزش را انجام می‌دهنددبیر فدراسیون بوکس ایران می‌گوید راه‌اندازی بوکس زنان مطالبه ۳۰ ساله دختران ایرانی است و در حال حاضر هزاران زن به طور غیرقانونی این ورزش را انجام‌ می‌دهند.

عکس روز: نماد کمونیسم در پرتو قرص ماه | DW | 06.07.2020عکس روز: نماد کمونیسم در پرتو قرص ماه کارگر چکش خود را به سوی آسمان برده و دهقان مزارع اشتراکی داسش را. این تندیس اولین بار سال ۱۹۳۷ در غرفه شوروی سابق در نمایشگاهی در پاریس به نمایش گذاشته شد. بعدها به مسکو انتقال یافت و به یکی از نمادهای نظام شوروی و پایتخت آن بدل شد؛ نمادی که اینک همراه با فروپاشی آن نظام، از درخشش و جذابیت پیشین افتاده، ولی پرتو قرص ماه از آن ظاهرا نمای جالبی برای عکس و عکاسی ساخته است

آمریکا رسما از سازمان جهانی بهداشت خارج شد | DW | 08.07.2020آمریکا به همکاری با سازمان جهانی بهداشت پایان داد. ترامپ در ماه مه از قصد کشورش برای خروج از سازمان جهانی بهداشت خبر داده بود. او نهاد بهداشتی سازمان ملل را به ناکارآمدی در پیکار با کرونا و پیروی از چین متهم کرده است.

زنی سراينده در جهانی مردسالار | DW | 08.07.2020هجده تير ۶۹۹: ۷۰۰ سال پيش در چنين روزی جهان ملک خاتون در شيراز زاده شد.