عکس روز: دو چهره ‌متفاوت باران‌های موسمی | DW | 30.07.2019

08/05/1398 01:25 ب.ظ

عکس روز: دو چهره ‌متفاوت باران‌های موسمی با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. هفته پیش اروپا روزهایی خشک و گرم را پشت سر گذاشت. دریاچه‌ها و استخرها به ندرت تا این حد شلوغ بودند. اینجا روز ۲۵ ژوئیه ساحلی حفاظت‌شده در کپنهاگ، پایتخت دانمارک را نشان می‌دهد که پیر و جوان ساعت‌های متمادی کنار دریا بودند.

ساحل دلپذیر در فرار از گرما این طرفدار الهه شیوا در شهر"الله‌آباد" در ساحل رودخانه گنگ در شمال هند با یک مار برنامه اجرا می‌کند. این برنامه جزیی از جشن‌ها و مراسم مذهبی ماه مقدس شراوان است. در آیین هندو، مار به صورت نمادین ارتباط تنگاتنگی با شیوا دارد. شیوا از جمله بخشاینده گناهان و افزاینده روزی است. او همچنین می‌تواند الهه ویرانی باشد. البته نباید نگران این مرد بود؛ تا زمانی که شیوا مراقب اوست.

حمله جهانگردان به پلاژهای اسپانیا در جشنواره‌ای که هر سال در ۱۹ ژوئیه در ژانگیه در استان گانسو در چین برگزار می‌شود، امسال هم بالون‌های بیشماری به پرواز در آمدند. بالون‌ها باید هرچه بزرگتر و چشمگیرتر باشند و از فرسنگ‌ها دورتر چشم‌ها را خیره کنند. headtopics.com

مبارزه کاتولیک‌ها علیه سیاست مهاجرتی ترامپ چهار هفته از تولد این دو فک‌ می‌گذرد. حالا"جیمز" و"هادسون" اجازه یافته‌اند که استخرشان را در باغ‌ وحش هانوفر ترک کنند. آنها برای کشف پیرامون‌شان باید کمی به خود زحمت بدهند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مایک پمپئو: خامنه‌ای از این که مردم ایران از حقیقت آگاه شوند می‌ترسدمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دوشنبه 29 ژوئیه پس از پذیرفته نشدن پیشنهاد سفر او به ایران از سوی فعلا نقدترين حقيقت تروريسم اقتصادي بر عليه مردم ايران از سوي جنابعاليست بیا سرشو بخور ج.ا چقد بگه ، حفظ نظام از همه چی مهمتره ، حتی جوون آدما .

عکس روز: پرش خنک‌کننده | DW | 29.07.2019عکس روز: پرش خنک‌کننده با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

«تعمیر» به جای «تعویض»از سال گذشته تاکنون شاهد افزایش قیمت کالاها بوده‌ایم که لوازم خانگی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. با این وجود شرایط خرید لوازم خانگی برای مردم مشکلاتی را به وجود آورده، از این رو دیگر مردم کمتر به فکر خرید لوازم جدید می‌افتند و سعی بر آن دارند که با تعمیر مجدد از آن وسیله چندین سال دیگر استفاده کنند. همچنین از سوی دیگر مردم توان اقتصادی برای خرید یکی از نیازهای اساسی خود از قبیل پوشاک است. شرایط اقتصادی و گرانی تا جایی پیش رفته که امروزه کمتر در فروشگاه‌ها شاهد خرید و فروش وسایل مورد نیاز و زندگی هستیم و مردم با تعمیر داشته‌های خود آن‌ها را دوباره قابل استقاده می‌کنند. واقعا میشه صدای شکسته شدن استخوان طبقه ضعیف رو زیربار این همه مشکلات اقتصادی شنید. گوشت ۹۶ هزارتومنی و برنج ۳۰هزار تومنی و رب ۲۰ هزار تومنی و.... نرخ های تورم ۵۰درصد و ۴۰درصد و... کاش برجام را خراب نمی کردند یخچالمون سوخت رفتیم بگیرم یخجال ب درد بخور از 8 میلیون ب بالاست اگه 4 ماه چیزی نخورم و قسط ندیدم پول برق اب ندیم و تا 4 ماه دیگه قیمت نره بالا شاید بخریم لعنت خدا و همه فرشتگان خدا بر کسی ک بگه تحریم اثری نداره

ششمین روز از اعتصاب غذای سپیده قلیان؛ این فعال مدنی دچار «ناتوانی حرکتی» شده است🔺ششمین روز از اعتصاب غذای سپیده قلیان؛ این فعال مدنی دچار «ناتوانی حرکتی» شده است ⚡️در حالی ششمین روز از اعتصاب غذای سپیده قلیان فعال مدنی زندانی در ایران می گذارد که گزاش‌ها حاکی ضعف شدید این زندانی است به طوری که او قادر به حرکت بدون ویلچر نیست. سپیده قلیان ۲۵ سال آینده را نخواهد دید. اخبار زندانی ها همیشه منو یاد تویت مکتوب میندازه سپیده قلیان یک جاسوس تمام عیار

اسرائیل از آزمایش موفق سیستم دفاع موشکی پیکان ۳ در آمریکا خبر دادوزارت دفاع اسرائیل از آزمایش موفقیت آمیز تازه‌ترین سیستم دفاع موشکی این کشور موسوم به 'پیکان۳ ' دریک پایگاه نظامی آمریکا در آلاسکا خبر داده است. این سیستم قادر به رهگیری موشک‌های بالستیک در خارج از جو زمین است. نخست وزیر اسرائیل گفته است که با این سامانه اسرائیل قادر است با موشک‌های بالستیکی که 'از ایران یا هر جای دیگری شلیک ‌شود' مقابله کند. همونی که ایران با هرمز تو جولان نابودش کرده بود ؟ سیستمو برده بودن ریکاوری تو آلاسکا ؟🤣 ما آخرین پیکانمون مدل۸۳ بود یادش بخیر . از موشکای شما قابلیت هاش بیشتر بود همونطور که سامانه های پایین دست مثل گنبد آهنین جلوی راکت های فکسنی فلسطینی رو گرفت این سامانه هم جلوی موشک های بالستیک رو میگیره 😂

نوجوان آمریکایی برنده جام قهرمانی بازی‌های کامپیوتری «فورت نایت» شد و ۳ میلیون دلار جایزه گرفتنوجوان آمریکایی برنده جام قهرمانی بازی‌های کامپیوتری «فورت نایت» شد و ۳ میلیون دلار جایزه گرفت این مسابقات در استادیوم تنیس «آرتور اش» نیویورک برگزار شد و روز یکشنبه بیش از یک میلیون نفر از طریق اینترنت شاهد مسابقات فینال بودند.

دو چهره ‌متفاوت باران‌های موسمی

هم اکنون فصل باران‌های موسمی در شرق آسیاست. امسال بارش شدید سبب طغیان رودخانه‌ها و شکل‌گیری سیلاب‌ها شد. این سیلاب‌ها تا کنون جان ده‌ها نفر را گرفته و هزاران نفر را بی‌خانمان کرده است. به‌رغم همه این مصايب، آب ماده‌ای حیاتی است و باران‌های موسمی برای احیای طبیعت ضروری هستند . این نوجوان هندی فارغ از همه مسایل از شنا در آب‌های جمع‌شده از باران‌های موسمی لذت می‌برد.

عکس روز: پرش خنک‌کننده

هفته پیش اروپا روزهایی خشک و گرم را پشت سر گذاشت. دریاچه‌ها و استخرها به ندرت تا این حد شلوغ بودند. اینجا روز ۲۵ ژوئیه ساحلی حفاظت‌شده در کپنهاگ، پایتخت دانمارک را نشان می‌دهد که پیر و جوان ساعت‌های متمادی کنار دریا بودند.

کارزار حمایت از نماینده ترقی‌خواه کنگره آمریکا

اینجا دفتر الکساندریا اُکاسیو-کورتز، جوان‌ترین نماینده دمکرات کنگره آمریکاست. یادداشت‌هایی که بر روی تابلوی دفتر این نماینده نصب شده، پیام‌های حمایت از او در برابر حملات ترامپ و حامیان اوست. این نماینده چپگرا از نیویورک اخیرا هدف حملات نژادپرستانه و سکسیستی ترامپ قرار گرفت. یک پلیس از لوئیزیانا نیز توصیه به قتل او کرده بود. اما این پلیس از محل کارش اخراج و اُکاسیو-کورتز نماد زنان دمکرات شد.

ساحل دلپذیر در فرار از گرما

این روزها غول گرما در اروپای غربی افسار پاره کرده است. در آلمان چند روزی‌ست که دما از چهل درجه سانتیگراد بالا می‌زند. در لهیب گرما هرکس مجبور به کار نباشد، به جمع خوشبختانی می‌پیوندد که به ساحل رودها و دریاها پناه می‌برند؛ مثل این زوج که با کودک خود در کرانه بودن‌زه نشسته‌اند، بزرگترین دریاچه آلمان در جنوب غربی کشور.

خوش‌اقبالی و خطر

این طرفدار الهه شیوا در شهر"الله‌آباد" در ساحل رودخانه گنگ در شمال هند با یک مار برنامه اجرا می‌کند. این برنامه جزیی از جشن‌ها و مراسم مذهبی ماه مقدس شراوان است. در آیین هندو، مار به صورت نمادین ارتباط تنگاتنگی با شیوا دارد. شیوا از جمله بخشاینده گناهان و افزاینده روزی است. او همچنین می‌تواند الهه ویرانی باشد. البته نباید نگران این مرد بود؛ تا زمانی که شیوا مراقب اوست.

پسرک گل‌فروش

این روزها، در ماه شراوان مطابق تقویم هندو، جشن‌های نیایشی آیین شیوا برگزار می‌شود. در هند پیروان هندو پس از شستشو در آب مقدس رود گنگ، به پای شیوا گل‌های رنگین نثار می‌کنند. در میانه این جشن این پسربچه طبق گل خود را در شهر آلله‌آباد میان جمعیت می‌گرداند.

حمله جهانگردان به پلاژهای اسپانیا

سواحل اسپانیا در اواخر ژوئيه میزبان تا چهل میلیون توریست خواهد بود، حدود هفت درصد بیشتر از پارسال. گرمای طاقت‌فرسای این روزها به ازدحام توریست‌ها شدت داده است، که سواحل زیبای مدیترانه را در جنوب اسپانیا شلواغ می‌کنند و گاهی صدای مردم محل را در می‌آورند. عکس بالا روز ۲۱ ژوئیه در ساحل بنیدورم گرفته شده است.

فوج بالون‌های رنگین

در جشنواره‌ای که هر سال در ۱۹ ژوئیه در ژانگیه در استان گانسو در چین برگزار می‌شود، امسال هم بالون‌های بیشماری به پرواز در آمدند. بالون‌ها باید هرچه بزرگتر و چشمگیرتر باشند و از فرسنگ‌ها دورتر چشم‌ها را خیره کنند.

با بیل در میان سیل

باران‌های شدید سیل‌آسا در روزهای اخیر در شمال غربی هند باعث بالا آمدن آب رودخانه‌ها شده، در برخی جاها سیل‌گیرها ویران شده‌ و زمین‌هایی وسیع زیر آب رفته است. مدت زمانی طول خواهد کشید تا مدیریت بحران بتواند سدها را ترمیم کند و مردم زندگی‌ای آرام را از سر گیرند.

مبارزه کاتولیک‌ها علیه سیاست مهاجرتی ترامپ

در واشنگتن کاتولیک‌ها علیه سیاست مهاجرتی دونالت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، بسیج شده و اعتراض‌ عمومی خود را با هشتگ #CatholicDayOfAction علنی کرده‌اند. آنها با تجمع در نقاط مختلف واشنگتن، از جمله در برابر کنگره آمریکا، خواستار رفتار انسانی در برابر پناهجویان شدند. دست‌کم ۷۰ نفر از معترضان بازداشت شدند، از جمله یک راهبه ۹۰ ساله(تصویر).

کنجکاوی بچه فک‌ها در باغ‌ وحش هانوفر

چهار هفته از تولد این دو فک‌ می‌گذرد. حالا"جیمز" و"هادسون" اجازه یافته‌اند که استخرشان را در باغ‌ وحش هانوفر ترک کنند. آنها برای کشف پیرامون‌شان باید کمی به خود زحمت بدهند. صدای این فک‌ها شباهت زیادی به غرش خرس‌ها دارد، به همین دلیل آنها در زبان آلمانی"خرس دریایی" نیز نامیده می‌شوند.

پاکستان؛ بالا آمدن آب تا زانو

کار و زندگی باید ادمه یابد: سبزی فروش دوره‌گرد در شهر لاهور در پاکستان در حالی که تا زانو در آب فرو رفته منتظر مشتری است. بارش باران‌های موسمی شدید در روزهای گذشته در کشورهای جنوب شرقی آسیا دست‌کم ۲۰۰ کشته برجای گذاشته است. اکثر قربانیان در نپال جان خود را در پی جاری شدن سیلات سهمگین و یا لغزش زمین از دست دادند. جاری شدن سیل قربانیان زیادی نیز در هند، بنگلادش و پاکستان برجای گذاشته است.

رقص، موسیقی و شنا در کره جنوبی

در مسابقات قهرمانی شنای جهان در کره جنوبی توجه ویژه‌ای به ورزشکاران شنای موزون و هنری می‌شود. در این عکس صحنه‌ای از رقص ایو پلانی، ورزشکار فرانسوی را می‌بینید. در بخش شنای موزون وهنری ورزشکاران به صورت دو نفره و گروهی نیز با یکدیگر رقابت می‌کنند.

رقصنده‌های رنگین جاوه

در جزیره جاوه، یکی از جزایر اصلی اندونزی رقص محلی تنگول برگزار می‌شود. این رقص قدمتی هزاران ساله دارد اما هنوز هم نزد جوانان محبوب است. در این رقص شاد و پرتحرک، آرایش رنگین رقصندگان چشمگیر است. در اینجا رقصندگان جوان پیش از آغاز رقص با شکلک در برابر دوربین، شور و شوق خود را آشکار کرده‌اند.

تمرین در خشکی برای پیروزی در آب

مایا گوربان‌بردیوا و آلکساندر مالتسف از روسیه در بیرون آب هم تصاویر زیبایی خلق می‌کنند. این تمرین‌ها به موفقیت این دو در شنای موزون منجر می‌شود. این دو شناگر به این ترتیب بهترین شرایط را برای شرکت در فینال جام جهانی این رشته در گوانگجو در کره جنوبی دارند. شعار این دوره از مسابقات"شیرجه در صلح" است.

جنبش دانش‌آموزی در مزرعه ذرت

این هزارتوی عظیم تصویری از گرتا توندبرگ، دانش‌آموز سوئدی، فعال محیط زیست در جنبش"جمعه‌ها برای آینده" را نشان می‌دهد. بندیکت لونه‌مان، کشاورزی از شهر زلم در آلمان است که این نقش‌ها را در مزرعه ذرت خود سامان داده است. لونه‌مان تاکنون بارها از مزرعه ذرت برای ارائه طرح‌ها و موضوعات معاصر هنری بهره برده است.

قایقرانی ایستاده با سگ

یکی از تازه‌ترین شیوه‌های قایقرانی، پارو زدن ایستاده روی قایقی مسطح است. خوبی این ورزش در این است که فراگیری آن سریع و آسان است. دیگر آن که می‌توان آن را با همراهی سگ انجام داد. در سواحل شمالی آلمان آموزشگاه‌هایی هست که فن این ورزش را آموزش می‌دهند، هم به آدم‌ها و هم به سگ‌ها.

تولد پلنگ‌ها هم‌زمان با تولد باغ‌وحش کپنهاگ

باغ وحش کپنهاگ پایتخت دانمارک امسال ۱۶۰ ساله می‌شود؛ قدیمی‌ترین باغ وحش این کشور. هرساله میلیون‌ها بازدید‌کننده از بیش از ۳۵۰۰ حیوان ساکن این باغ‌وحش دیدن می‌کنند. امسال هم‌زمان با ۱۶۰ سالگی این باغ‌وحش تعدادی توله پلنگ نیز به آن اضافه شده‌اند. این بچه پلنگ‌ها هنوز اسم ندارند اما اولین معاینات پزشکی را از سر گذرانده‌اند.

تخریب طبیعت به دست انسان‌ها

یک سوم سطح کره زمین را بیابان تشکیل می‌دهد و این مناظر بی‌روح در حال افزایش هستند. مقصر اصلی هم انسان است. وقتی آدم‌ها در مناطق خشک، منابع طبیعی را از بین می‌برند، گیاهان خشک شده و زمین نابارور می‌شود. به طور متوسط در ۷۰ درصد مناطق خشک بیابان‌زایی توسط انسان‌ها صورت می‌گیرد، مثل اینجا در هند.

مجلس آلمان در دست تعمیر

میز سخنران را پوشانده‌اند و صندلی‌های مجلس را برچیده‌اند. این روزها مجلس نمایندگان آلمان (بوندس‌تاگ) تعطیل است. جایی که هر روز نمایندگان مردم آلمان در آن می‌نشینند، کارگران و صنعتگران مشغول کارند. قرار است از جمله فرشی تازه کف زمین پارلمان را بپوشاند و دستگاه‌های زنگ هشداردهنده آتش در ساختمان مجلس تعبیه شوند.

پرچم رنگین‌کمانی دگرباشان

در شهرهای بزرگ جهان غرب گردهمایی‌ها و راه‌پیمایی‌های زیادی در راستای حقوق و آزادی‌های دگرباشان برگزار شد. در مراسم گوناگون طیف رنگین‌کمان، نماد آشنای دگرباشان، زنان و مردان هم‌جنس‌گرا و تراجنسیتی، بر انبوه جمعیت سایه انداخته بود.

گرما، تشنگی، آب

کشور پرجمعیت هند که همیشه از کمبود آب رنج می‌برد، امسال با چهره خشن‌تری از ابرهای تهی از باران روبروست. از جمله در ایالت چنای هر روز مادران بیشماری برای برداشتن آب صف می‌بندند. بسیاری از آنها مثل این مادر کودکان خردسال و ریزاندام خود را به همراه می‌آورند.

دو چهره ‌متفاوت باران‌های موسمی

هم اکنون فصل باران‌های موسمی در شرق آسیاست. امسال بارش شدید سبب طغیان رودخانه‌ها و شکل‌گیری سیلاب‌ها شد. این سیلاب‌ها تا کنون جان ده‌ها نفر را گرفته و هزاران نفر را بی‌خانمان کرده است. به‌رغم همه این مصايب، آب ماده‌ای حیاتی است و باران‌های موسمی برای احیای طبیعت ضروری هستند . این نوجوان هندی فارغ از همه مسایل از شنا در آب‌های جمع‌شده از باران‌های موسمی لذت می‌برد.

عکس روز: پرش خنک‌کننده

هفته پیش اروپا روزهایی خشک و گرم را پشت سر گذاشت. دریاچه‌ها و استخرها به ندرت تا این حد شلوغ بودند. اینجا روز ۲۵ ژوئیه ساحلی حفاظت‌شده در کپنهاگ، پایتخت دانمارک را نشان می‌دهد که پیر و جوان ساعت‌های متمادی کنار دریا بودند.

کارزار حمایت از نماینده ترقی‌خواه کنگره آمریکا

اینجا دفتر الکساندریا اُکاسیو-کورتز، جوان‌ترین نماینده دمکرات کنگره آمریکاست. یادداشت‌هایی که بر روی تابلوی دفتر این نماینده نصب شده، پیام‌های حمایت از او در برابر حملات ترامپ و حامیان اوست. این نماینده چپگرا از نیویورک اخیرا هدف حملات نژادپرستانه و سکسیستی ترامپ قرار گرفت. یک پلیس از لوئیزیانا نیز توصیه به قتل او کرده بود. اما این پلیس از محل کارش اخراج و اُکاسیو-کورتز نماد زنان دمکرات شد.

ساحل دلپذیر در فرار از گرما

این روزها غول گرما در اروپای غربی افسار پاره کرده است. در آلمان چند روزی‌ست که دما از چهل درجه سانتیگراد بالا می‌زند. در لهیب گرما هرکس مجبور به کار نباشد، به جمع خوشبختانی می‌پیوندد که به ساحل رودها و دریاها پناه می‌برند؛ مثل این زوج که با کودک خود در کرانه بودن‌زه نشسته‌اند، بزرگترین دریاچه آلمان در جنوب غربی کشور.

خوش‌اقبالی و خطر

این طرفدار الهه شیوا در شهر"الله‌آباد" در ساحل رودخانه گنگ در شمال هند با یک مار برنامه اجرا می‌کند. این برنامه جزیی از جشن‌ها و مراسم مذهبی ماه مقدس شراوان است. در آیین هندو، مار به صورت نمادین ارتباط تنگاتنگی با شیوا دارد. شیوا از جمله بخشاینده گناهان و افزاینده روزی است. او همچنین می‌تواند الهه ویرانی باشد. البته نباید نگران این مرد بود؛ تا زمانی که شیوا مراقب اوست.

پسرک گل‌فروش

این روزها، در ماه شراوان مطابق تقویم هندو، جشن‌های نیایشی آیین شیوا برگزار می‌شود. در هند پیروان هندو پس از شستشو در آب مقدس رود گنگ، به پای شیوا گل‌های رنگین نثار می‌کنند. در میانه این جشن این پسربچه طبق گل خود را در شهر آلله‌آباد میان جمعیت می‌گرداند.

حمله جهانگردان به پلاژهای اسپانیا

سواحل اسپانیا در اواخر ژوئيه میزبان تا چهل میلیون توریست خواهد بود، حدود هفت درصد بیشتر از پارسال. گرمای طاقت‌فرسای این روزها به ازدحام توریست‌ها شدت داده است، که سواحل زیبای مدیترانه را در جنوب اسپانیا شلواغ می‌کنند و گاهی صدای مردم محل را در می‌آورند. عکس بالا روز ۲۱ ژوئیه در ساحل بنیدورم گرفته شده است.

فوج بالون‌های رنگین

در جشنواره‌ای که هر سال در ۱۹ ژوئیه در ژانگیه در استان گانسو در چین برگزار می‌شود، امسال هم بالون‌های بیشماری به پرواز در آمدند. بالون‌ها باید هرچه بزرگتر و چشمگیرتر باشند و از فرسنگ‌ها دورتر چشم‌ها را خیره کنند.

با بیل در میان سیل

باران‌های شدید سیل‌آسا در روزهای اخیر در شمال غربی هند باعث بالا آمدن آب رودخانه‌ها شده، در برخی جاها سیل‌گیرها ویران شده‌ و زمین‌هایی وسیع زیر آب رفته است. مدت زمانی طول خواهد کشید تا مدیریت بحران بتواند سدها را ترمیم کند و مردم زندگی‌ای آرام را از سر گیرند.

مبارزه کاتولیک‌ها علیه سیاست مهاجرتی ترامپ

در واشنگتن کاتولیک‌ها علیه سیاست مهاجرتی دونالت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، بسیج شده و اعتراض‌ عمومی خود را با هشتگ #CatholicDayOfAction علنی کرده‌اند. آنها با تجمع در نقاط مختلف واشنگتن، از جمله در برابر کنگره آمریکا، خواستار رفتار انسانی در برابر پناهجویان شدند. دست‌کم ۷۰ نفر از معترضان بازداشت شدند، از جمله یک راهبه ۹۰ ساله(تصویر).

کنجکاوی بچه فک‌ها در باغ‌ وحش هانوفر

چهار هفته از تولد این دو فک‌ می‌گذرد. حالا"جیمز" و"هادسون" اجازه یافته‌اند که استخرشان را در باغ‌ وحش هانوفر ترک کنند. آنها برای کشف پیرامون‌شان باید کمی به خود زحمت بدهند. صدای این فک‌ها شباهت زیادی به غرش خرس‌ها دارد، به همین دلیل آنها در زبان آلمانی"خرس دریایی" نیز نامیده می‌شوند.

پاکستان؛ بالا آمدن آب تا زانو

کار و زندگی باید ادمه یابد: سبزی فروش دوره‌گرد در شهر لاهور در پاکستان در حالی که تا زانو در آب فرو رفته منتظر مشتری است. بارش باران‌های موسمی شدید در روزهای گذشته در کشورهای جنوب شرقی آسیا دست‌کم ۲۰۰ کشته برجای گذاشته است. اکثر قربانیان در نپال جان خود را در پی جاری شدن سیلات سهمگین و یا لغزش زمین از دست دادند. جاری شدن سیل قربانیان زیادی نیز در هند، بنگلادش و پاکستان برجای گذاشته است.

رقص، موسیقی و شنا در کره جنوبی

در مسابقات قهرمانی شنای جهان در کره جنوبی توجه ویژه‌ای به ورزشکاران شنای موزون و هنری می‌شود. در این عکس صحنه‌ای از رقص ایو پلانی، ورزشکار فرانسوی را می‌بینید. در بخش شنای موزون وهنری ورزشکاران به صورت دو نفره و گروهی نیز با یکدیگر رقابت می‌کنند.

رقصنده‌های رنگین جاوه

در جزیره جاوه، یکی از جزایر اصلی اندونزی رقص محلی تنگول برگزار می‌شود. این رقص قدمتی هزاران ساله دارد اما هنوز هم نزد جوانان محبوب است. در این رقص شاد و پرتحرک، آرایش رنگین رقصندگان چشمگیر است. در اینجا رقصندگان جوان پیش از آغاز رقص با شکلک در برابر دوربین، شور و شوق خود را آشکار کرده‌اند.

تمرین در خشکی برای پیروزی در آب

مایا گوربان‌بردیوا و آلکساندر مالتسف از روسیه در بیرون آب هم تصاویر زیبایی خلق می‌کنند. این تمرین‌ها به موفقیت این دو در شنای موزون منجر می‌شود. این دو شناگر به این ترتیب بهترین شرایط را برای شرکت در فینال جام جهانی این رشته در گوانگجو در کره جنوبی دارند. شعار این دوره از مسابقات"شیرجه در صلح" است.

جنبش دانش‌آموزی در مزرعه ذرت

این هزارتوی عظیم تصویری از گرتا توندبرگ، دانش‌آموز سوئدی، فعال محیط زیست در جنبش"جمعه‌ها برای آینده" را نشان می‌دهد. بندیکت لونه‌مان، کشاورزی از شهر زلم در آلمان است که این نقش‌ها را در مزرعه ذرت خود سامان داده است. لونه‌مان تاکنون بارها از مزرعه ذرت برای ارائه طرح‌ها و موضوعات معاصر هنری بهره برده است.

قایقرانی ایستاده با سگ

یکی از تازه‌ترین شیوه‌های قایقرانی، پارو زدن ایستاده روی قایقی مسطح است. خوبی این ورزش در این است که فراگیری آن سریع و آسان است. دیگر آن که می‌توان آن را با همراهی سگ انجام داد. در سواحل شمالی آلمان آموزشگاه‌هایی هست که فن این ورزش را آموزش می‌دهند، هم به آدم‌ها و هم به سگ‌ها.

تولد پلنگ‌ها هم‌زمان با تولد باغ‌وحش کپنهاگ

باغ وحش کپنهاگ پایتخت دانمارک امسال ۱۶۰ ساله می‌شود؛ قدیمی‌ترین باغ وحش این کشور. هرساله میلیون‌ها بازدید‌کننده از بیش از ۳۵۰۰ حیوان ساکن این باغ‌وحش دیدن می‌کنند. امسال هم‌زمان با ۱۶۰ سالگی این باغ‌وحش تعدادی توله پلنگ نیز به آن اضافه شده‌اند. این بچه پلنگ‌ها هنوز اسم ندارند اما اولین معاینات پزشکی را از سر گذرانده‌اند.

تخریب طبیعت به دست انسان‌ها

یک سوم سطح کره زمین را بیابان تشکیل می‌دهد و این مناظر بی‌روح در حال افزایش هستند. مقصر اصلی هم انسان است. وقتی آدم‌ها در مناطق خشک، منابع طبیعی را از بین می‌برند، گیاهان خشک شده و زمین نابارور می‌شود. به طور متوسط در ۷۰ درصد مناطق خشک بیابان‌زایی توسط انسان‌ها صورت می‌گیرد، مثل اینجا در هند.

مجلس آلمان در دست تعمیر

میز سخنران را پوشانده‌اند و صندلی‌های مجلس را برچیده‌اند. این روزها مجلس نمایندگان آلمان (بوندس‌تاگ) تعطیل است. جایی که هر روز نمایندگان مردم آلمان در آن می‌نشینند، کارگران و صنعتگران مشغول کارند. قرار است از جمله فرشی تازه کف زمین پارلمان را بپوشاند و دستگاه‌های زنگ هشداردهنده آتش در ساختمان مجلس تعبیه شوند.

پرچم رنگین‌کمانی دگرباشان

در شهرهای بزرگ جهان غرب گردهمایی‌ها و راه‌پیمایی‌های زیادی در راستای حقوق و آزادی‌های دگرباشان برگزار شد. در مراسم گوناگون طیف رنگین‌کمان، نماد آشنای دگرباشان، زنان و مردان هم‌جنس‌گرا و تراجنسیتی، بر انبوه جمعیت سایه انداخته بود.

گرما، تشنگی، آب

کشور پرجمعیت هند که همیشه از کمبود آب رنج می‌برد، امسال با چهره خشن‌تری از ابرهای تهی از باران روبروست. از جمله در ایالت چنای هر روز مادران بیشماری برای برداشتن آب صف می‌بندند. بسیاری از آنها مثل این مادر کودکان خردسال و ریزاندام خود را به همراه می‌آورند.

مطالب بیشتر از مدیا سنتر