عکس روز: 'ری‌پابلیکا' بعد از دوسال دوباره حضوری | DW | 10.06.2022

20/03/1401 12:29:00 ب.ظ

ری‌پابلیکا' بعد از دوسال دوباره حضوری متخصصان، صاحب‌نظران و منتقدان فناوری‌ها و روند دیجیتالیسم در آلمان دوباره این فرصت را دارند که به جای دیدار ویدیویی از نزدیک و در زندگی واقعی با یکدیگر دیدار کنند. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. باز کردن چتر، نمایشی است که طاوس نر با آن طاووس ماده را طلسم می‌کند. این پرهای باشکوه اما کاربرد حفاظتی هم دارند، طاووس نر با تکان دادن آنها حیوانات شکارچی را می‌ترساند و از خود دور می‌کند.

این پرها اما قدرت پرواز ندارند، هرچند اینجا در باغ وحش اولموتس در جمهوری چک، طاووس اصلا به آن نیازی ندارد. پس از پایان فصل جفت‌گیری این پرهای زیبا می‌ریزند و احتمالا سر از دنیای مد انسان‌ها در می‌آورند.

روز ملی بستنی شکلاتی رافائل نادال، یکی از ستارگان بزرگ تنیس توانست در این دوره از رقابت‌های گرند اسلم فرانسه گوی سبقت را از رقیبان برباید و برای چهاردهمین بار عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند. این تنیس‌باز ۳۶ ساله در فینال در سه ست پیاپی حریف خود، کاسپر رود را شکست داد. نادال تماشاگران و گردانندگان گرند اسلم فرانسه را خطاب قرار داد و از آنان تشکر کرد که همواره به او این حس را داده‌اند که در خانه خود است.

اولین بچه لاک‌پشت زال از یک گونه کمیاب گروهی از پژوهشگران آلمانی برای اولین بار میکروپلاستیک‌ها را در تار عنکبوت هم پیدا کرده‌‌اند. تارهای چسبنده مثل تله‌ای برای این ذرات عمل می‌کنند. به گفته آنها۹۰ درصد ذرات گرفتار در تار عنکبوت‌ را پلی‌اتیلن ترفتالات، پی‌وی‌سی و مواد به کار رفته در لاستیک خودروها تشکیل می‌دهند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

ابراز همدردی ترکیه در پی خروج قطار مسافری از ریل در ایرانوزارت امور خارجه ترکیه در پی حادثه خروج قطار از ریل در ایران، با مردم و دولت این کشور ابراز همدردی کرد. - خبرگزاری آناتولی

مسری‌ترین زیر واریانت اومیکرون در نزدیکی ایران/ نگرانی از تکرار دلتا در جهاناستاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به روند افزایشی مبتلایان به کرونا در جهان، خیزش زیرواریانت جدید اومیکرون به لحاظ شدت بیماری و سرایت آن را همانند دلتا دانست.

فعالیت تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی آژانس در ایران قطع می‌شودسازمان انرژی اتمی با صدور بیانیه‌ای از قطع فعالیت‌ دوربین‌های فرا‌پادمانی دستگاه اندازه‌گیری بر خط سطح غنا OLEMو فلومتر آژانس در ایران خبر داد. رهبر فرزانه عزيز بايستي هر چه زودتر این مسخره بازي كه آژانس و قواي غربي حدوداً ۲۰ سال پیش با ملت ایران براه انداختن حالاً متوقف كنند يعني بايستي فرمان ' تطهير ' صادر كنند و تمام دوربينها و بازرسهاي آژانس در ایران طرد كنند

فعالیت تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی آژانس در ایران قطع شدفعالیت تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی آژانس در ایران قطع شد سازمان انرژی اتمی با صدور بیانیه‌ای از قطع فعالیت‌ دوربین‌های فراپادمانی دستگاه اندازه‌گیری بر خط سطح غنا OLEM و فلومتر آژانس در ایران خبر داد.

خروج قطار از ریل در خراسان؛ آمار کشته‌ها به ۲۱ نفر رسید | DW | 08.06.2022آخرین خبر از خروج قطار از ریل در خراسان؛ آمار کشته‌ها به ۲۱ نفر رسید بر اثر خروج قطار مسافربری طبس - یزد از ریل تا کنون ۲۱ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شده‌اند. این قطار ۴۳۰ مسافر و خدمه داشته و سه واگن آن واژگون شده است. خبرهای اعتراضات مردم را چرا پوشش نمی‌دهید رژیم dw_persian هم نفوذ کرده؟

برخورد خودرو با جمعیتی از مردم در برلین ۳۰ مصدوم بر جای گذاشتبرخورد یک خودرو با گروهی از مردم در برلین در روز چهارشنبه، ۱۸ خرداد، دست‌کم ۳۰ زخمی و مصدوم بر جا گذاشت. حتما راننده اش مسلمان و تروریست بوده