عکس روز: وقتی زبان جای قلم‌مو را می‌گیرد | DW | 09.10.2020

18/07/1399 10:47:00 ق.ظ

وقتی زبان جای قلم‌مو را می‌گیرد بنیامین هولیهان، هنرمند آلمانی آثار خود را با زبان می‌آفریند. او برای خلق تابلوها‌یش از ترکیبی از کوارک (نوعی ماست چکیده) و رنگ‌های خوراکی استفاده می‌کند. تابلوی۳۰ متر مربعی او قرار است در شهر ولفسبورگ به نمایش گذاشته شود.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. افتتاح بازار سنتی و پاییزی فرانکفورت فعلا منتفی شده است.

غرفه‌های مختلف و چرخ و فلک این بازار ده‌ها سال میزبان گردشگران، تماشاگران و بازی بچه‌ها بوده‌اند اما حضور در چنین فضایی خطرناک است و حفظ فاصله در آن دشوار. مسئولان بهداشتی آلمان می‌گویند سلامتی به سرگرمی و خوش‌‌گذرانی تقدم دارد. تعطیلی اما ضرری سنگین برای کسانی است که روزی‌شان به رونق این بازارها وابسته است.

مراقبت از کاشانه به هر قیمت به ابتکار"انجمن ملی قربانیان کرونا" و بازماندگان افراد درگذشته، هزاران هزار پرچم اسپانیا در کرانه‌های شهر ساحلی آلبرایا در استان والنسیا نصب شد. یک هفته قبل مادرید شاهد چنین یادمانی بود. اسپانیا از جمله کشورهایی است که متحمل آسیب‌های سنگینی در پاندمی کرونا شدند. تا کنون ۳۲ هزار اسپانیایی در این همه‌گیری جان باخته‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تصاویر اختصاصی یورونیوز از مراسم اقامه نماز بر پیکر شجریانعباس صالحی، وزیر ارشاد، حسین علیزاده، آهنگ ساز و نوازنده، سهراب پورناظری، موسیقی‌دان و محمود دعایی، مدیر روزنامه اطلاعات از جمله شخصیت‌هایی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

علی‌اف: این موضوع نباید از بعد آذربایجان و‌ ارمنستان خارج شودرئیس جمهور آذربایجان با بیان اینکه ارمنستان به دنبال کشاندن کشورهای دیگر به میدان جنگ است گفت این موضوع نباید از بعد آذربایجان و‌ ارمنستان خارج شود. - خبرگزاری آناتولی

مراسم اقامه نماز بر پیکر محمدرضا شجریان انجام شد + تصاویرمراسم تطهیر و اقامه نماز بر پیکر استاد محمدرضا شجریان، دقایقی قبل در بهشت زهرا تهران (س) انجام شد تا طبق برنامه ریزی انجام شده، پیکر این هنرمند از آنجا به فرودگاه مهرآباد و سپس جهت خاکسپاری در شهر توس، به مشهد منتقل شود. درود برپهلوی. درود براستاد شجریان. درود بر مردم ایران. مرگ برحامیان خمینی. مرگ بر شورشیهای 1357.مرگ بر خامنه ای. مرگ برروحانی. مرگ برخاتمی. مرگ برموسوی. مرگ برکروبی. مرگ برمطهری. مرگ برخزعلی. مرگ بر تقی رحمانی.مرگ بر نوری زاد. مرگ برصادق صبا. مرگ بر مسعود بهنود خامنه ای چه موجه بودنی دارد قاتل که هست. حامی فخراور فاسد فوحش دهنده به امام حسین هم است. مرگ بر خامنه ای که بزرگترین دشمن تشیع است نکته پسر شجریان همون باجناغش هست 8)

اسد درواکنش به قصدترامپ برای ترورش:این بازتابی ازسیاست ترور آمریکاست/بزودی با پوتین دیدار میکنمرئیس جمهور سوریه در سخنانی اظهارات رئیس جمهوری آمریکا مبنی برقصد قبلی وی برای ترورش را بازتابی از سیاست آمریکا دانست که مبتنی بر ترور است. وی بر لزوم ایجاد توازن بین المللی برای بازدارندگی یا مجازات این کشور به دلیل 'اقدامات شرورانه' تاکید کرد.

کودکان کار یا کار کودک؛ مساله این استپنج کودک کار هفت تا 15ساله که تجربه دستگیر شدن توسط ماموران سازمان بهزیستی را دارند، در گزارش «اعتمادآنلاین» روایت خود را بازگو می‌کنند؛ از شیوه برخورد ماموران بهزیستی، مراکزی که محل نگهداری‌شان بوده و وضعیتی که پس از بیرون آمدن از بهزیستی پیدا کرده‌اند.

عراق|مشارکت بیش از 14 میلیون و 500 هزار زائر در مراسم اربعین حسینی+تصاویر- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر در مراسم اربعین رسانه‌های عراقی به نقل از مقامات ذیربط از شرکت بیش از۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر در مراسم اربعین حسینی امسال خبر دادند طرح اولیه اصلاحیه ماده54قانون مالیاتهای مستقیم، یک تبصره3بودکه به هرکدملی اجازه داشتن یک واحد مسکونی میداد اما با بازگشت ناگهانی بی اجازه از صحن علنی به کمیسیون اقتصادی، این تبصره حذف و فقط کل خانواده 1 واحد اجازه داد.چرا بقیه اعضای خانوار حق مسلم مصرح قانون اساسی، محروم میشود؟