عکس روز: وضعیت قرمز کرونا در میان پرده‌ها | DW | 14.07.2020

24/04/1399 01:31 ب.ظ

عکس روز: وضعیت قرمز کرونا در میان پرده‌ها شماری از استان‌ها در ایران به وضعیت قرمز رسیده‌اند، از جمله اینجا استان گلستان. با پرده‌های پلاستیکی اتاق‌ها را تقسیم کرده‌اند، و شمار بالای بیماران و کمبود جا، تفکیک بخش زن و مرد هم را ظاهرا ناممکن کرده است.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. رانندگان مسابقات اتوموبیلرانی National Hot Rod Association (NHRA) در بخش"تاپ فیول" با بیش از ۱۱هزار اسب بخار می‌توانند سرعت خودرو را در عرض پنج ثانیه به ۵۰۰ کیلومتر در ساعت برسانند.

این تصویری است از این مسابقات در کلرمونت در ایالت ایندیانای آمریکا که موتور خودرو منفجر شده است. منتقدان این حادثه را یک"مسخره‌بازی بی‌معنا در دوران پاندمی کرونا در آمریکا" تفسیر کرده‌اند.

پرشی شگفت‌انگیز در ساحل غزه عکاس هیچ وقت در عکس خودش ظاهر نمی‌شود، اما گاهی هم این وسوسه با اوست. آنیش کاپور، هنرمند ۶۶ ساله هندی که از دهه ۱۹۷۰ در لندن زندگی می‌کند، نمی‌تواند از دیدن عکس خود در مخلوق هنری‌اش چشم بپوشد. اما این تندیس عظیم از آینه در پارکی در نورفولک در شرق انگلستان که یکی از معروف‌ترین کارهای اوست، برای انعکاس تصویر هنرمند کمی بزرگ است!

قربانیانی برای خدایان بر بلندای آتش‌فشان مراتع مربوط به دانشگاه علوم پزشکی کردستان روز دوشنبه ۱۶ تیر طعمه حریق شد. فرونشاندن آتش با امکانات محدود تنها پس از ساعت‌ها تلاش امکان یافت. علاوه بر تناوب کم‌سابقه آتش‌سوزی‌ در مراتع و جنگل‌های کشور، کمبود امکانات برای خاموش کردن آتش هم مزید بر علت است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مقاله چاووش‌اوغلو در پولیتیکو در انتقاد از رویکرد اتحادیه اروپا در قبال آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه در مقاله‌ای برای نشریه پولیتیکو از رویکرد برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مورد آنکارا انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی

موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است🔺موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است ⚡️ یک گروه نظارت در سوریه روز شنبه ۲۱ تیر گزارش داد که دست کم دو پزشک دیگر در بیمارستان ادلب در شمال غربی سوریه، که در دست مخالفان رژیم سوری است، به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.

کرونا در ایران؛ تهران در وضعیت قرمز، مرگ ۹۷ نفر در ۲۴ ساعت

نجات سگ‌ها در اندونزی از بازار تجارت گوشت سگدکتر سوزانا سومالی و همکارانش با راهنمایی اهالی، سرزده به سراغ قصابی‌های گوشت سگ می‌روند. گاهی با قصاب‌ها معامله می‌کنند و سگ‌ها را زنده می‌خرند و گاهی هم دیر می‌رسند.

آمار بهبودیافتگان از کرونا در جهان به مرز 7 میلیون 600 هزار رسید

سه تروریست‌‌ پ.ک.ک توسط پهپاد‌های مسلح در منطقه عملیات پنجه-ببر از پای درآمدندسه تروریست‌‌ پ.ک.ک توسط پهپاد‌های مسلح در منطقه عملیات پنجه-ببر از پای درآمدند