رویداد

رویداد

عکس روز: سرخی مسحورکننده قرقیزستان | DW | 05.03.2021

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

05/03/2021 03:39:00 ب.ظ

عکس روز: سرخی مسحورکننده قرقیزستان قرقیزستان در ماه مارس جشن‌های مختلفی را برگزار می‌کند. روز پرچم ملی این کشور در اوایل مارس است و کالپاک، کلاه سنتی قرقیزستان نیز دلیلی برای برپایی جشن و سرور است. رنگ سرخ رنگ سنتی این کشور است.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

قرقیزستان در ماه مارس جشن‌های مختلفی را برگزار می‌کند. روز پرچم ملی این کشور در اوایل مارس است و کالپاک، کلاه سنتی قرقیزستان نیز دلیلی برای برپایی جشن و سرور است. در این عکس یک زن قرقیز با لباسی زیبا به رنگ سرخ که رنگ سنتی این کشور است به استقبال جشن‌های ماه مارس رفته است.

اذعان پکن به اثربخشی ضعیف واکسن‌های ساخت چین کاریکاتور/آنقدرکه آقایان برای گرفتن امتیاز ازغرب جلسه گذاشتندبرای تولیدوقت میگذاشتندمشکلات رفع می‌شد- گرافیک و کاریکاتور کاریکاتور تسنیم | Tasnim رشد اقتصادی منفی را از سال ٩٢ تا ٩٧ مثبت کردیم

ووهان غرق در شکوفهبا نزدیک شدن فصل بهار، درختان گیلاس غرق شکوفه‌ می‌شوند و تصویری زیبا ترسیم می‌کنند. امسال این زیبایی برای شهروندان کلان‌شهر ووهان اهمیتی ویژه دارد؛ شهری که نخستین کانون پاندمی کرونا بود. در ووهان جشن شکوفه‌های گیلاس آغاز شده و ساکنان این شهر در این جشن از تمامی امدادگران و کسانی که در راه مقابله با پاندمی تلاش کردند، سپاسگذاری می‌کنند.

غرش مجدد سینابونگحجمی غول‌آسا از دود و خاکستر بر فراز کوه سینابورگ در جزیره سوماترا در اندونزی به آسمان برخاسته است. آرامش چند سده‌ای این قله آتش‌فشان از سال ۲۰۱۰ به پایان رسیده است. از آن زمان تا کنون ۱۳ فوران ثبت شده است. با وجود خروج مواد گداخته، این بار بر خلاف سال‌های گذشته کسی آسیب ندیده است. headtopics.com

رقص بهاری و دموکراسی‌خواهیاین زنان بلاروس به شکل یک گل صف‌آرایی کرده‌اند تا در روز اول مارس به پیشواز فصل بهاری بروند که ماه‌های مارس، آوریل و مه را در برمی‌گیرد. البته صف‌آرایی زیبای این زنان که در ۱۰۰ کیلومتری مینسک گرد هم آمده‌اند، در اصل پس‌زمینه‌ای سیاسی دارد. آنان از معدود کسانی هستند که همچنان علیه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و آلکساندر لوکاشنکو دست به اعتراض می‌زنند.

غوغای لاله‌هااگر چه هلند به سرزمین لاله‌ها شهرت یافته، اما زادگاه این گل کشورهای قزاقستان، ایران و افغانستان است و در دربار سلاطین عثمانی بود که لاله به نماد ثروت و دارایی بدل شد. حتی گفته می‌شود که زمانی ارزش یک گل لاله بیشتر از جان انسان بود. امروزه اما لاله به گلی جهانی بدل شده و در نقاط مختلف دنیا از اروپا گرفته تا شمال آفریقا و هند یافت می‌شود. در این روزها لاله‌ها در هند حس و حالی بهاری پدید آورده‌اند.

خلاصی از ۳۵ کیلو پشمباراک نامی است که بر این گوسفند گریخته به حیات وحش در جنگل‌های ایالت ویکتوریای استرالیا نهاده‌اند. زمانی که جنگل‌بانان او را یافتند، پشم‌هایش که سال‌ها کوتاه نشده بود، بیش از ۳۵ کیلو وزن داشت. پشم‌های باراک که جلوی دید او را گرفته و راه رفتن را برایش دشوار کرده بود، حدود ۵ سال کوتاه نشده بود. اینک باراک از توده انبوه پشم خلاص شده و نفس راحتی می‌کشد.

الهه ویکتوریا در پرتو ماهستون پیروزی که در فاصله سال‌های ۱۸۶۴ تا ۱۸۷۳ ساخته شده از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی برلین و بناهای ملی آلمان است. این ستون که نماد پیروزی‌های نظامی آلمان در جنگ‌های تاریخی‌اش است مجسمه‌ای از ویکتوریا یا الهه پیروزی روم باستان را بر فراز خود دارد؛ الهه‌ای که در این تصویر با پرتو ماه درخششی تازه یافته است. headtopics.com

موج چهارم کرونا؛ زنگ خطر وضعیت سیاه | DW | 11.04.2021 چین اثربخشی ناچیز واکسن‌های خود را پذیرفت | DW | 11.04.2021 نماینده مجلس: با همکاری چینی‌ها بر فضای مجازی حاکمیت پیدا می‌کنیم

بفرمایید میوه!تلاش‌های این دستفروش برای جلب توجه مشتریان ورزشکار چندان نتیجه‌بخش نیست. در این روزها مسابقات دوچرخه‌سواری دور امارات متحده عربی جریان دارد. رکاب‌زنان در این مرحله یکی‌ مانده به آخر، باید مسافتی ۱۷۰ کیلومتری را طی می‌کردند و در مسیر خود تمایل چندانی به صرف میوه و جذب ویتامین تازه ندارند. مسابقات دوچرخه‌سواری دور امارات متحده روز شنبه ۲۷ فوریه (۹ اسفند) به پایان می‌رسد.

پراگ در غم و مهاین صحنه خیابانی از پراگ و پل کارل که در مه فرو رفته است، به‌گونه‌ای بیانگر حس و حال شهروندان جمهوری چک در این دوران است. با توجه به افزاش شمار مبتلایان کرونا دولت این کشور قصد ادامه و تشدید محدودیت‌های کرونایی را دارد. در این فضای مه‌آلود و غم‌زده روزنه ذره‌ای نور نیز دیده می‌شود: اسرائیل ۵ هزار دوز واکسن کرونا در اختیار جمهوری چک قرار داده است.

نوعی از اعتراض به رسوایی کلیساتندیسی برای اعتراض به عدم برخورد جدی اصحاب کلیسا با پرونده رسوایی سوءاستفاده جنسی کشیش‌ها و اسقف‌ها از محصلان مدارس مذهبی؛ کلاه اسقف بخشی از اندام جنسی مرد را تداعی می‌کند، و روی سینه‌اش هم نوشته شده: معضل اصلی در کلیسا. تندیس را چند روزی است که به عنوان اعتراض در برابر کلیسای جامع شهر کلن قرار داده‌اند. اسقف‌های کلیسای کاتولیک هنوز هم به قول خود برای برخورد ریشه‌ای با معضل یادشده عمل نکرده‌اند.

ملخ‌های نفس‌گیرکنیا در این دوران تنها با پاندمی کرونا دست و پنجه نرم نمی‌کند. هجوم ملخ‌ها به مزارع کشاورزی نیز بلایی دیگر است که نفس این کشور را گرفته است. در سال گذشته میلادی هجوم ملخ‌ها به چندین کشور آفریقا از جمله کنیا زندگی بیش از دو و نیم میلیون آفریقایی را تحت تأثیر قرار داد. پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال ۲۰۲۱ حتی به سه و نیم میلیون نفر برسد. headtopics.com

لذت آبتنی در چله زمستاناز دید بعضی‌ها لذت آبتنی سرما و گرما نمی‌شناسد، اگر چه این روزها تابش آفتاب در آلمان حس و حالی بهاری پدید آورده و به برخی‌ها حس تابستانی بخشیده است. شماری حتی مایو پوشیده و تن به آب زده‌اند، البته با دستکش. از جمله این عده که عضو باشگاه شنای"سگ‌های دریایی روستوک" هستند و برای آنکه استقامت بدنشان را بالا ببرند، در دمای ۲ درجه برای شنا راهی دریا شده‌اند.

بخت مردم در زمین و آسمانآتش گرفتن موتور هواپیمایی در آمریکا با حدود ۲۳۰ مسافر که از دنور به سوی هونولولو در پرواز بود، خطی طولانی از دود به وجود آورد. با آنکه در جریان این حادثه قطعات موتور هواپیما از آن جدا شدند، خلبان اما توانست هواپیما و مسافران را سالم به فرودگاه دنور بازگرداند. به رغم فرو افتادن قطعات هواپیما در مناطق مسکونی، بخت یار مردم این مناطق هم بود و کسی آسیبی ندید.

آیت‌الله علم‌الهدی به کرونا مبتلا شد / انجام فعالیت‌های روزانه ‌در بیت + فیلم- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim دو روز پس از آزادسازی نفت‌کش؛ برای اولین بار در عمر جمهوری اسلامی، نخست وزیر کره‌ جنوبی به ایران آمد رسانه‌های اسرائیلی: حادثه نطنز نتیجه حمله سایبری بود | DW | 11.04.2021

کوهپیمایی با کاروان واکسنپزشک و پرستاری از بیمارستان عمومی باغچه‌سرای برای مقابله با بیماری کووید۱۹ (سینوواک) راهی روستاهای دورافتاده شده‌اند تا به سالمندان واکسن تزریق کنند. کارزار واکسیناسیون در ترکیه از نیمه ژانویه شروع شد و در شهرهای بزرگ به سرعت پیش می‌رود؛ رساندن واکسن اما به روستائیان آن هم در مناطق ناهموار کوهستانی به کندی جریان دارد.

بازگشت بهاری برای عشق و عاشقیفریدولین، سرشناس‌ترین لک‌لک آلمان به اتفاق همسرش، بانو مای از کوچ زمستانی برگشته‌اند. کوچ این دو لک‌لک هر سال بازتابی رسانه ای دارد. لانه بهاری محبوب این زوج منطقه حفاظت شده‌ای در نیدرساکسن آلمان است. حالا هر دو دوباره در بازگشت از کوچ زمستانی به اینجا تشریف فرما شده‌اند. بهار هم که در راه هست و موسم عشق و عاشقی. دوربینی هم عشق ورزی آنها را ثبت و ضبط می کند، گویی که لک‌لک‌ها حریم خصوصی ندارند!

برف نماد یونان باستان را سفیدپوش کردآتن، پایتخت یونان در این روزها شاهد بارش برفی سنگین است؛ برفی که این شهر، از جمله آکروپولیس و محوطه پیرامون آن را سفیدپوش کرده است. آکروپولیس نماد ملی یونان محسوب می‌شود و در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. آکروپولیس به زبان یونانی قدیم به معنی بلندشهر یا دژشهر است و در شمال شرقی پارتنون در آتن، در مرتفع‌ترین نقطه و ۱۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

آتشفشان سیسیل بیدار شدکوه آتشفشانی اتنا در جزیره سیسیل ایتالیا بیدار شده و فوران خاکستر، سنگ و گدازه را آغاز کرده است. اتنا که ۳۳۰۰ متر ارتفاع دارد، بزرگ‌ترین آتشفشان فعال در اروپا محسوب می‌شود و در طی ۵۰۰ هزار سال گذشته بارها و بارها خاموش شده و دوباره از خواب بیدار شده است. مقامات محلی گفته‌اند که این رویداد خطری برای ساکنان نخواهد داشت.

پهپاد در تعقیب موج‌سواربرخی‌ها مدعی هستند که بریتانیا در مقابله با پاندمی کرونا بهتر عمل کرده است، به ویژه در زمینه واکسیناسیون. از آن گذشته بسیاری از بریتانیا‌ها نمی‌گذارند همه‌گیری کرونا باعث افسردگی آنها شود و با فعالیت خود را سرگرم می‌کنند. یکی از این فعالیت‌ها موج سواری است. تصویری از یک موج‌سوار در"سالتبرن بای د سی" در سواحل شرقی بریتانیا که دوربین یک پهپاد در تعقیب آن است.

یخبندان در سرزمین لاله‌هاهلند به سرمین لاله‌ها شهرت دارد و به ندرت پیش می‌آید که این کشور شاهد یخبندان چندین ‌روزه باشد. سرمای پیگیر در بسیاری از نقاط اروپا از جمله در هلند سبب یخ‌زدن دریاچه‌ها و رودخانه‌ها شده و فضایی مناسب برای اسکیت‌سواری روی یخ پدید آورده است. البته مقامات از امکان تجمع بیش‌ از اندازه شهروندان نگران شده و از آنان خواسته‌اند به موازین و محدودیت‌های کرونایی توجه کنند.

کارناوال در ریوگرچه برگزاری کارناوال در ریودوژانیرو به علت پاندمی کرونا رسماً ممنوع اعلام شده است، اما با وجود این شمار زیادی در این مراسم سالانه شرکت کردند. مسئولان شهر ریودوژانیرو در برزیل هشدار داده‌اند که در صورت برگزاری جشن‌های خیابانی جریمه‌های سنگینی در انتظار شرکت‌کنندگان خواهد بود.

سرخی مسحورکننده قرقیزستانقرقیزستان در ماه مارس جشن‌های مختلفی را برگزار می‌کند. روز پرچم ملی این کشور در اوایل مارس است و کالپاک، کلاه سنتی قرقیزستان نیز دلیلی برای برپایی جشن و سرور است. در این عکس یک زن قرقیز با لباسی زیبا به رنگ سرخ که رنگ سنتی این کشور است به استقبال جشن‌های ماه مارس رفته است.

ووهان غرق در شکوفهبا نزدیک شدن فصل بهار، درختان گیلاس غرق شکوفه‌ می‌شوند و تصویری زیبا ترسیم می‌کنند. امسال این زیبایی برای شهروندان کلان‌شهر ووهان اهمیتی ویژه دارد؛ شهری که نخستین کانون پاندمی کرونا بود. در ووهان جشن شکوفه‌های گیلاس آغاز شده و ساکنان این شهر در این جشن از تمامی امدادگران و کسانی که در راه مقابله با پاندمی تلاش کردند، سپاسگذاری می‌کنند.

غرش مجدد سینابونگحجمی غول‌آسا از دود و خاکستر بر فراز کوه سینابورگ در جزیره سوماترا در اندونزی به آسمان برخاسته است. آرامش چند سده‌ای این قله آتش‌فشان از سال ۲۰۱۰ به پایان رسیده است. از آن زمان تا کنون ۱۳ فوران ثبت شده است. با وجود خروج مواد گداخته، این بار بر خلاف سال‌های گذشته کسی آسیب ندیده است.

رقص بهاری و دموکراسی‌خواهیاین زنان بلاروس به شکل یک گل صف‌آرایی کرده‌اند تا در روز اول مارس به پیشواز فصل بهاری بروند که ماه‌های مارس، آوریل و مه را در برمی‌گیرد. البته صف‌آرایی زیبای این زنان که در ۱۰۰ کیلومتری مینسک گرد هم آمده‌اند، در اصل پس‌زمینه‌ای سیاسی دارد. آنان از معدود کسانی هستند که همچنان علیه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و آلکساندر لوکاشنکو دست به اعتراض می‌زنند.

غوغای لاله‌هااگر چه هلند به سرزمین لاله‌ها شهرت یافته، اما زادگاه این گل کشورهای قزاقستان، ایران و افغانستان است و در دربار سلاطین عثمانی بود که لاله به نماد ثروت و دارایی بدل شد. حتی گفته می‌شود که زمانی ارزش یک گل لاله بیشتر از جان انسان بود. امروزه اما لاله به گلی جهانی بدل شده و در نقاط مختلف دنیا از اروپا گرفته تا شمال آفریقا و هند یافت می‌شود. در این روزها لاله‌ها در هند حس و حالی بهاری پدید آورده‌اند.

خلاصی از ۳۵ کیلو پشمباراک نامی است که بر این گوسفند گریخته به حیات وحش در جنگل‌های ایالت ویکتوریای استرالیا نهاده‌اند. زمانی که جنگل‌بانان او را یافتند، پشم‌هایش که سال‌ها کوتاه نشده بود، بیش از ۳۵ کیلو وزن داشت. پشم‌های باراک که جلوی دید او را گرفته و راه رفتن را برایش دشوار کرده بود، حدود ۵ سال کوتاه نشده بود. اینک باراک از توده انبوه پشم خلاص شده و نفس راحتی می‌کشد.

الهه ویکتوریا در پرتو ماهستون پیروزی که در فاصله سال‌های ۱۸۶۴ تا ۱۸۷۳ ساخته شده از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی برلین و بناهای ملی آلمان است. این ستون که نماد پیروزی‌های نظامی آلمان در جنگ‌های تاریخی‌اش است مجسمه‌ای از ویکتوریا یا الهه پیروزی روم باستان را بر فراز خود دارد؛ الهه‌ای که در این تصویر با پرتو ماه درخششی تازه یافته است.

بفرمایید میوه!تلاش‌های این دستفروش برای جلب توجه مشتریان ورزشکار چندان نتیجه‌بخش نیست. در این روزها مسابقات دوچرخه‌سواری دور امارات متحده عربی جریان دارد. رکاب‌زنان در این مرحله یکی‌ مانده به آخر، باید مسافتی ۱۷۰ کیلومتری را طی می‌کردند و در مسیر خود تمایل چندانی به صرف میوه و جذب ویتامین تازه ندارند. مسابقات دوچرخه‌سواری دور امارات متحده روز شنبه ۲۷ فوریه (۹ اسفند) به پایان می‌رسد.

پراگ در غم و مهاین صحنه خیابانی از پراگ و پل کارل که در مه فرو رفته است، به‌گونه‌ای بیانگر حس و حال شهروندان جمهوری چک در این دوران است. با توجه به افزاش شمار مبتلایان کرونا دولت این کشور قصد ادامه و تشدید محدودیت‌های کرونایی را دارد. در این فضای مه‌آلود و غم‌زده روزنه ذره‌ای نور نیز دیده می‌شود: اسرائیل ۵ هزار دوز واکسن کرونا در اختیار جمهوری چک قرار داده است.

نوعی از اعتراض به رسوایی کلیساتندیسی برای اعتراض به عدم برخورد جدی اصحاب کلیسا با پرونده رسوایی سوءاستفاده جنسی کشیش‌ها و اسقف‌ها از محصلان مدارس مذهبی؛ کلاه اسقف بخشی از اندام جنسی مرد را تداعی می‌کند، و روی سینه‌اش هم نوشته شده: معضل اصلی در کلیسا. تندیس را چند روزی است که به عنوان اعتراض در برابر کلیسای جامع شهر کلن قرار داده‌اند. اسقف‌های کلیسای کاتولیک هنوز هم به قول خود برای برخورد ریشه‌ای با معضل یادشده عمل نکرده‌اند.

ملخ‌های نفس‌گیرکنیا در این دوران تنها با پاندمی کرونا دست و پنجه نرم نمی‌کند. هجوم ملخ‌ها به مزارع کشاورزی نیز بلایی دیگر است که نفس این کشور را گرفته است. در سال گذشته میلادی هجوم ملخ‌ها به چندین کشور آفریقا از جمله کنیا زندگی بیش از دو و نیم میلیون آفریقایی را تحت تأثیر قرار داد. پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال ۲۰۲۱ حتی به سه و نیم میلیون نفر برسد.

لذت آبتنی در چله زمستاناز دید بعضی‌ها لذت آبتنی سرما و گرما نمی‌شناسد، اگر چه این روزها تابش آفتاب در آلمان حس و حالی بهاری پدید آورده و به برخی‌ها حس تابستانی بخشیده است. شماری حتی مایو پوشیده و تن به آب زده‌اند، البته با دستکش. از جمله این عده که عضو باشگاه شنای"سگ‌های دریایی روستوک" هستند و برای آنکه استقامت بدنشان را بالا ببرند، در دمای ۲ درجه برای شنا راهی دریا شده‌اند.

بخت مردم در زمین و آسمانآتش گرفتن موتور هواپیمایی در آمریکا با حدود ۲۳۰ مسافر که از دنور به سوی هونولولو در پرواز بود، خطی طولانی از دود به وجود آورد. با آنکه در جریان این حادثه قطعات موتور هواپیما از آن جدا شدند، خلبان اما توانست هواپیما و مسافران را سالم به فرودگاه دنور بازگرداند. به رغم فرو افتادن قطعات هواپیما در مناطق مسکونی، بخت یار مردم این مناطق هم بود و کسی آسیبی ندید.

کوهپیمایی با کاروان واکسنپزشک و پرستاری از بیمارستان عمومی باغچه‌سرای برای مقابله با بیماری کووید۱۹ (سینوواک) راهی روستاهای دورافتاده شده‌اند تا به سالمندان واکسن تزریق کنند. کارزار واکسیناسیون در ترکیه از نیمه ژانویه شروع شد و در شهرهای بزرگ به سرعت پیش می‌رود؛ رساندن واکسن اما به روستائیان آن هم در مناطق ناهموار کوهستانی به کندی جریان دارد.

بازگشت بهاری برای عشق و عاشقیفریدولین، سرشناس‌ترین لک‌لک آلمان به اتفاق همسرش، بانو مای از کوچ زمستانی برگشته‌اند. کوچ این دو لک‌لک هر سال بازتابی رسانه ای دارد. لانه بهاری محبوب این زوج منطقه حفاظت شده‌ای در نیدرساکسن آلمان است. حالا هر دو دوباره در بازگشت از کوچ زمستانی به اینجا تشریف فرما شده‌اند. بهار هم که در راه هست و موسم عشق و عاشقی. دوربینی هم عشق ورزی آنها را ثبت و ضبط می کند، گویی که لک‌لک‌ها حریم خصوصی ندارند!

برف نماد یونان باستان را سفیدپوش کردآتن، پایتخت یونان در این روزها شاهد بارش برفی سنگین است؛ برفی که این شهر، از جمله آکروپولیس و محوطه پیرامون آن را سفیدپوش کرده است. آکروپولیس نماد ملی یونان محسوب می‌شود و در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. آکروپولیس به زبان یونانی قدیم به معنی بلندشهر یا دژشهر است و در شمال شرقی پارتنون در آتن، در مرتفع‌ترین نقطه و ۱۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

آتشفشان سیسیل بیدار شدکوه آتشفشانی اتنا در جزیره سیسیل ایتالیا بیدار شده و فوران خاکستر، سنگ و گدازه را آغاز کرده است. اتنا که ۳۳۰۰ متر ارتفاع دارد، بزرگ‌ترین آتشفشان فعال در اروپا محسوب می‌شود و در طی ۵۰۰ هزار سال گذشته بارها و بارها خاموش شده و دوباره از خواب بیدار شده است. مقامات محلی گفته‌اند که این رویداد خطری برای ساکنان نخواهد داشت.

پهپاد در تعقیب موج‌سواربرخی‌ها مدعی هستند که بریتانیا در مقابله با پاندمی کرونا بهتر عمل کرده است، به ویژه در زمینه واکسیناسیون. از آن گذشته بسیاری از بریتانیا‌ها نمی‌گذارند همه‌گیری کرونا باعث افسردگی آنها شود و با فعالیت خود را سرگرم می‌کنند. یکی از این فعالیت‌ها موج سواری است. تصویری از یک موج‌سوار در"سالتبرن بای د سی" در سواحل شرقی بریتانیا که دوربین یک پهپاد در تعقیب آن است.

یخبندان در سرزمین لاله‌هاهلند به سرمین لاله‌ها شهرت دارد و به ندرت پیش می‌آید که این کشور شاهد یخبندان چندین ‌روزه باشد. سرمای پیگیر در بسیاری از نقاط اروپا از جمله در هلند سبب یخ‌زدن دریاچه‌ها و رودخانه‌ها شده و فضایی مناسب برای اسکیت‌سواری روی یخ پدید آورده است. البته مقامات از امکان تجمع بیش‌ از اندازه شهروندان نگران شده و از آنان خواسته‌اند به موازین و محدودیت‌های کرونایی توجه کنند.

کارناوال در ریوگرچه برگزاری کارناوال در ریودوژانیرو به علت پاندمی کرونا رسماً ممنوع اعلام شده است، اما با وجود این شمار زیادی در این مراسم سالانه شرکت کردند. مسئولان شهر ریودوژانیرو در برزیل هشدار داده‌اند که در صورت برگزاری جشن‌های خیابانی جریمه‌های سنگینی در انتظار شرکت‌کنندگان خواهد بود.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد