عکس روز: کارناوال لاتینوها در لندن | DW | 28.08.2019

28/08/2019 10:06:00 ب.ظ

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

رویداد

عکس روز: کارناوال لاتینوها در لندن کارناوال‌های سرشار از رنگ و حرکت و موزیک یک سنت دیرین آمریکای لاتین است که اهالی کارائیب به اروپا سوغات آورده‌اند. آنها این هفته روزهای یکشنبه و دوشنبه در خیابان‌های محله ناتینگ هیل در غرب لندن غوغا به پا کردند.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

بن‌بست در وضعیت آوارگان روهینگافاکتور اقتصادی بودااز ماشین تا آدمکودتا یا اقدام قانونی شاه؟کشتی آماده سفر به اقیانوس‌بارش شهاب‌سنگ «Perseid»سوارکاری برای عدالتآتش‌سوزی در جنگل‌های دناراهب پرندهکارناوال لاتینوها در لندنبن‌بست در وضعیت آوارگان روهینگا

فاکتور اقتصادی بودااز ماشین تا آدمکودتا یا اقدام قانونی شاه؟کشتی آماده سفر به اقیانوس‌بارش شهاب‌سنگ «Perseid»سوارکاری برای عدالت

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل

در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند/ از مهرماه تمام دریافتی پزشکان با کارتخوان خواهد بود/ منشی‌ها می‌توانند در ۱۵ دقیقه استفاده از کارتخوان را بیاموزندرئیس سازمان امور مالیاتی در گفت وگو با ایلنا: در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند/ از مهرماه تمام دریافتی پزشکان با کارتخوان خواهد بود/ منشی‌ها می‌توانند در ۱۵ دقیقه استفاده از کارتخوان را بیاموزند

ماکرون به دنبال متقاعد کردن ترامپ برای پذیرش برخی شروط ایران است/ رییس‌جمهور فرانسه در آمریکا از ترامپ محبوب‌تر است/ تهران می‌تواند در نهایت توافقی خوب از ترامپ بگیرداستاد دانشگاه یو سی اِل اِی آمریکا در گفت‌وگو با ایلنا: ماکرون به دنبال متقاعد کردن ترامپ برای پذیرش برخی شروط ایران است/ رییس‌جمهور فرانسه در آمریکا از ترامپ محبوب‌تر است/ تهران می‌تواند در نهایت توافقی خوب از ترامپ بگیرد

رونمایی از مجسمه یوهان کرایف در برابر استادیوم نیوکمپیوهان کرایف به‌عنوان یکی از افسانه‌ای‌ترین بازیکنان و مربیان بارسلونا شناخته می‌شود.

موضع وزیر بهداشت در قبال سواری‌های دیزلی / درخواست از شهرداری درباره اتوبوس‌هاوزیر بهداشت در واکنش به اخباری درباره ورود سواری‌های دیزلی به چرخه حمل و نقل کشور و مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست با شماره‌گذاری این خودروها، گفت: ما در وزارت بهداشت به عنوان متولی امر سلامت در این زمینه در کنار سازمان محیط زیست قرار داریم.

نیروهای دولتی یمن از آزادسازی زنگبار مسیر عدن در پیش گرفتندنیروهای دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 28 آگوست 2019 شهر زنگبار، مرکز استان ابین را آزادسازی کرده و

کارناوال لاتینوها در لندن کارناوال‌های سرشار از رنگ و حرکت و موزیک یک سنت دیرین آمریکای لاتین است که اهالی کارائیب به اروپا سوغات آورده‌اند.«زامبوانگا دلنورته» جان خود را از دست دادند.امیدعلی پارسا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره مقاومت برخی از پزشکان برای استفاده از دستگاه‌های کارتخوان برای عدم پرداخت مالیات اظهار داشت: کلیه معاملات کالا و خدمات در تمام اصناف و حرف باید به سامانه امور مالیاتی متصل شوند و این حکم قانون است که از ابتدای سال مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، دندان پزشکی، دام‌پزشکی و داروسازی باید به این سامانه متصل شوند که البته تا آماده شدن بسترها به طول انجامیده است.توماس شوآرتز ، استاد علوم سیاسی دانشگاه یو سی اِل اِی آمریکا است.

آنها این هفته روزهای یکشنبه و دوشنبه در خیابان‌های محله ناتینگ هیل در غرب لندن غوغا به پا کردند. دنیا در آتش بی‌تدبیری انسان‌ها تنها جنگل‌های آمازون نیستند که دچار آتش‌سوزی شده‌اند. 102 تن از سرنشینان این قایق نجات داده شدند و عملیات نجات 69 تن دیگر ادامه دارد، همچنان، برخی مسافران این قایق خود را به دریا انداخته و با کمک قایق‌های صیادی و باربری دیگر نجات یافته‌اند. سازمان هوافضای آمریکا، ناسا عکسی هوایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد چه مناطقی از دنیا در حال حاضر در آتش می‌سوزند. پارسا ادامه داد: پزشکان تا پانزدهم شهریور ماه باید شناسه دریافت کنند و از مهرماه هم تمام دریافت‌های که دارند باید از طریق کارتخوان باشد. نقاط قرمز در این عکس، مناطقی را نشان می‌دهد که در اثر بی‌تدبیری انسان‌ها دچار حریق شده‌اند. آفریقای شرقی و مرکزی بیشترین میزان آتش‌سوزی را دارند. اما عده زیادی تصور می‌کنند این حضور به صورت غیرمنتظره و غافلگیرکننده برای ترامپ  صورت گرفته است بنابراین این احتمال زیاد است.

بن‌بست در وضعیت آوارگان روهینگا تصویری از بازی دو کودک در گل‌ولای یک اردوگاه پناهندگان روهینگا در بنگلادش. رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به آخرین رقم فرار مالیاتی در کشور گفت: در حال حاضر رقم فرار مالیاتی در کشور به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. حدود یک میلیون از مردمان روهینگا در اردوگاه‌های پناهندگان واقع در جنوب این کشور در فقر و فلاکت اسکان داده شده‌اند. حدود ۷۴۰هزار نفر آنها پس از حملات نظامیان میانمار علیه اقلیت مسلمان در سال ۲۰۱۷ به کشور همسایه گریختند. آنها بدون دادن ضمانت‌های امنیتی حاضر به ترک بنگلادش نیستند. رژه در مسکو: به چپ یا به راست؟ اگر کسی فقط از روی تنوع اونیفورم به تن نکرده باشد، می‌داند که رژه رفتن می‌تواند خیلی هم دشوار باشد. از سوی دیگر ترامپ توانسته با کره شمالی که بسیار بازیگر بدی از نظر بین‌المللی محسوب می‌شود، سازش کند بنابراین صلح با ایران محتمل است.

گاه مسئله بر سر پرسپکتیو یک تصویر است، مانند این عکس که در فستیوال موسیقی نظامی در میدان سرخ مسکو گرفته شده است. حال می‌توان حدس زد این چه موسیقی بوده که سربازان گردان کرملین را این گونه در برابرهم چرخانده است. فاکتور اقتصادی بودا نمازگزاران چینی، معبد"وات ترایمیت" در بانکوک را زیارت می‌کنند. همه ساله توریست‌ها و در میان آنها بودایی‌ها از سراسر دنیا به تایلند می‌آیند تا از این معبد دیدن کنند. امسال تعداد بازدیدکنندگان به ۴۰ میلیون نفر رسید، رکوردی تازه. از سوی دیگر برخی معتقدند اگر ایران بتواند حمایت خود از برخی گروه‌ها را کم کند شاید شرایط عوض شود، اما این اتفاق هم بعید به نظر می‌رسد.

پول رایج تایلند، باهت، پولی قوی است و جلوی هجوم بازدیدکنندگان از چین را می‌گیرد و نیز به همین دلیل، علیرغم تعداد بالای بازدیدکنندگان پول کمی به صندوق تایلند ریخته می‌شود. دنیای قشنگ رنگی ۲۱ اوت در بانکوک، پایتخت تایلند، نمایشگاه"آنیما موندی" (روح جهان) گشایش یافت. مولیانا، هنرمند سرشناس اهل اندونزی، با یک چیدمان جذاب نگاه بازدیدکنندگان را خیره کرد. او دنیایی ساخته است از رنگ، اما مواد آن را از کاغذ و پلاستیک و سایر موادی برگرفته که جامعه مصرفی در طبیعت به جا می‌گذارد. آثار او فراخوانی است برای یاری به محیط زیست.

از ماشین تا آدم در این نمایشگاه بازدیدکنندگان گاه در برابر یک موجود حیران می‌شدند: این آدم است یا ماشین؟ نمایشگاه جهانی روبات از ۲۰ اوت در پکن برگزار می‌شود. موج‌سواری کامل یک موج‌سوار بومی در سواحل تاهیتی. روز ۱۹ اوت جشنواره ورزشی موج‌سواران دریایی برگزار شد. کودتا یا اقدام قانونی شاه؟ از بامداد روز ۲۸ مرداد جمعی از طرفداران دربار در خیابان‌های تهران آشوبی به راه انداختند که در پایان روز به سرنگونی دولت دکتر محمد مصدق انجامید. پیشتر، شاه که از ایران خارج شده بود، حکم عزل او از نخست وزیری را صادر کرده بود.

عکس کیوسکی را نشان می‌دهد که ظاهرا نشریات طرفدار دکتر مصدق را به فروش می‌رساند و به آتش کشیده شده است. عکس توسط عکاس مجله آلمانی اشترن گرفته شده است. جشن پیروزی در سودان چهار ماه پس از سقوط عمر البشیر حاکم سابق سودان، دموکراسی‌خواهان و نظامیان کودتاچی در مورد یک دوره گذار و دولت انتقالی به توافق رسیدند. قدرت حکومتی در این دوره گذار میان نظامیان و دموکراسی‌خواهان تقسیم شد. مردم سودان از این توافق استقبال کردند.

تصویر مردمی را نشان می‌دهد که از استان‌های اطراف برای شرکت در جشن پیروزی راهی خارطوم هستند. کشتی آماده سفر به اقیانوس‌ ساخت کشتی"نروجین آنکور" در پاپنبورگ آلمان به پایان رسیده است. یک کارگر ایستاده در نزدیکی دماغه کشتی گردشی، خروج آن را از کارخانه نظاره می‌کند. ساخت این کشتی یک سال و نیم طول کشید. از پاییز ۲۰۱۹"نروجین کروز لاین" صاحب این کشتی خواهد بود و می‌تواند مسافران را به میامی در ایالت فلوریدای آمریکا ببرد.

فصل برداشت ذرت در چین فصل برداشت محصولات کشاورزی در چین آغاز شده است. تصویر کشاورزان روستایی در حومه کلانشهر چونگ‌کینگ واقع در مرکز چین را نشان می‌دهد که مشغول برداشت ذرت هستند. هوای آفتابی و مناسب نیز به فعالیت آنها در برداشت محصول سرعت می‌بخشد. محصول ذرت هر اندازه زودتر خشک و به بازار عرضه شود به همان اندازه سود کشاورزان بیشتر می‌شود. بارش شهاب‌سنگ «Perseid» بارش شهاب‌سنگ «Perseid» هر ساله در ماه اوت اتفاق می‌افتد.

این پدیده طبیعی امسال از روز یکشنبه ۱۱ اوت شروع شد و سه‌شنبه شب ۱۳ اوت به اوج خود رسید. این تصویر از بارش شهاب‌سنگ‌ها در شهرک اسرائیلی"میتسپه رامون"(Mitzpe Ramon) در مرکز صحرای نقب ثبت شده است. پرو لباس در دهلی نو مأموران پلیس در دهلی نو، پایتخت هند، برای شرکت در مراسم بزرگداشت روز استقلال این کشور تمرین می‌کنند. هند روز پانزدهم اوت ۱۹۴۷ از امپراطوری بریتانیا مستقل شد. این روز با مراسم بزرگی در هند جشن گرفته می‌شود.

حاضران در مراسم از چند روز قبل لباس‌ها را امتحان می‌کنند. سوارکاری برای عدالت در جزیره مینورکا در اسپانیا هر سال مراسم"سن لیورنک آلایور" برای بزرگداشت لارنس رم برگزار می‌شود. او یک قدیس مسیحی اهل اسپانیاست. در این مراسم سوارکاران لباس مخصوصی به نام"لباس عدالت" به تن دارند که ترکیبی از رنگ‌های سیاه و سفید دارد. آنها سوار بر اسب‌های خود کاروانی را تشکیل می‌دهند که از مهمترین خیابان‌ها و میدان‌های محل می‌گذرد.

هزاران گوسفند برای عید قربان این عکس یکی از بازارهای فروش گوسفند در سومالی را نشان می‌دهد. هزاران گوسفند در این بازار به مناسبت فرا رسیدن عید قربان برای فروش عرضه می‌شوند. عید قربان در پایان مراسم حج یا‌دآور ‌آمادگی ابراهیم برای قربانی کردن فرزندش در راه خدا بود. در بسیاری از کشورهای اسلامی گوشت قربانی میان نیازمندان تقسیم می‌شود. آتش‌سوزی در جنگل‌های دنا فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد در ایران روز جمعه ۱۸ مرداد از آتش‌سوزی در منطقه حفاظت‌شده دنا خبر داد.

به گفته عنایت آرامشیان، علت این آتش‌سوزی که از ظهر پنجشنبه آغاز شده بوده، در دست بررسی است."وزش باد" موجب کندی کار مهار آتش شده بوده و بیم آن می‌رود که باد سبب سرایت آتش به نقاط دیگر شود. مسابقات بین‌المللی نظامیان جهان در قزاقستان ده کشور میزبان مسابقات بین‌المللی نظامیان جهان ۲۰۱۹ هستند که روسیه آن را سازماندهی می‌کند. در این مسابقات هزاران سرباز از جمله در رشته‌های بیاتلون تانک‌ها، گشت جاده‌ای یا اسب‌سواری با هم رقابت می‌کنند. بیش از ۱۰۰ نیروی نظامی ایران هم در مسابقات سال جاری حضور دارند.

قزاقستان یکی از میزبانان است. این تصویر بخشی از مراسم افتتاحیه در پایگاه نظامی اُتار در این کشور را نشان می‌دهد. راهب پرنده "شائولین کونگ‌فو" معروف‌ترین ورزش رزمی چینی در دنیاست. در این ورزش با تمرین‌های بدنی سخت و حرکات تمرینی تکرارشونده تنها دفاع شخصی محوریت ندارد، بسیار بیشتر از آن کنترل متمرکز بر بدن است که اهمیت دارد. راهبان بودایی شائولین‌کار در یک صومعه در چین در حال تمرین برای غلبه بر نیروی جاذبه زمین هستند.

نهضت مشروطه همچنان الهام‌بخش است ۱۱۳ سال پس از اعلام فرمان مشروطه، شعارهای این قیام تاریخی همچنان سرلوحه مبارزات امروز مردم ایران است: حاکمیت ملی، مردم‌سالاری و حکومت قانون. فرمان مشروطه در ۱۴ مرداد ۱۲۸۵ صادر شد. عکس بالا نمایندگان منتخب اولین دوره مجلس شورای ملی را نشان می‌دهد. کارناوال لاتینوها در لندن کارناوال‌های سرشار از رنگ و حرکت و موزیک یک سنت دیرین آمریکای لاتین است که اهالی کارائیب به اروپا سوغات آورده‌اند. آنها این هفته روزهای یکشنبه و دوشنبه در خیابان‌های محله ناتینگ هیل در غرب لندن غوغا به پا کردند.

دنیا در آتش بی‌تدبیری انسان‌ها تنها جنگل‌های آمازون نیستند که دچار آتش‌سوزی شده‌اند. سازمان هوافضای آمریکا، ناسا عکسی هوایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد چه مناطقی از دنیا در حال حاضر در آتش می‌سوزند. نقاط قرمز در این عکس، مناطقی را نشان می‌دهد که در اثر بی‌تدبیری انسان‌ها دچار حریق شده‌اند. آفریقای شرقی و مرکزی بیشترین میزان آتش‌سوزی را دارند. بن‌بست در وضعیت آوارگان روهینگا تصویری از بازی دو کودک در گل‌ولای یک اردوگاه پناهندگان روهینگا در بنگلادش.

حدود یک میلیون از مردمان روهینگا در اردوگاه‌های پناهندگان واقع در جنوب این کشور در فقر و فلاکت اسکان داده شده‌اند. حدود ۷۴۰هزار نفر آنها پس از حملات نظامیان میانمار علیه اقلیت مسلمان در سال ۲۰۱۷ به کشور همسایه گریختند. آنها بدون دادن ضمانت‌های امنیتی حاضر به ترک بنگلادش نیستند. رژه در مسکو: به چپ یا به راست؟ اگر کسی فقط از روی تنوع اونیفورم به تن نکرده باشد، می‌داند که رژه رفتن می‌تواند خیلی هم دشوار باشد. گاه مسئله بر سر پرسپکتیو یک تصویر است، مانند این عکس که در فستیوال موسیقی نظامی در میدان سرخ مسکو گرفته شده است.

حال می‌توان حدس زد این چه موسیقی بوده که سربازان گردان کرملین را این گونه در برابرهم چرخانده است. فاکتور اقتصادی بودا نمازگزاران چینی، معبد"وات ترایمیت" در بانکوک را زیارت می‌کنند. همه ساله توریست‌ها و در میان آنها بودایی‌ها از سراسر دنیا به تایلند می‌آیند تا از این معبد دیدن کنند. امسال تعداد بازدیدکنندگان به ۴۰ میلیون نفر رسید، رکوردی تازه. پول رایج تایلند، باهت، پولی قوی است و جلوی هجوم بازدیدکنندگان از چین را می‌گیرد و نیز به همین دلیل، علیرغم تعداد بالای بازدیدکنندگان پول کمی به صندوق تایلند ریخته می‌شود.

دنیای قشنگ رنگی ۲۱ اوت در بانکوک، پایتخت تایلند، نمایشگاه"آنیما موندی" (روح جهان) گشایش یافت. مولیانا، هنرمند سرشناس اهل اندونزی، با یک چیدمان جذاب نگاه بازدیدکنندگان را خیره کرد. او دنیایی ساخته است از رنگ، اما مواد آن را از کاغذ و پلاستیک و سایر موادی برگرفته که جامعه مصرفی در طبیعت به جا می‌گذارد. آثار او فراخوانی است برای یاری به محیط زیست. از ماشین تا آدم در این نمایشگاه بازدیدکنندگان گاه در برابر یک موجود حیران می‌شدند: این آدم است یا ماشین؟ نمایشگاه جهانی روبات از ۲۰ اوت در پکن برگزار می‌شود.

موج‌سواری کامل یک موج‌سوار بومی در سواحل تاهیتی. روز ۱۹ اوت جشنواره ورزشی موج‌سواران دریایی برگزار شد. کودتا یا اقدام قانونی شاه؟ از بامداد روز ۲۸ مرداد جمعی از طرفداران دربار در خیابان‌های تهران آشوبی به راه انداختند که در پایان روز به سرنگونی دولت دکتر محمد مصدق انجامید. پیشتر، شاه که از ایران خارج شده بود، حکم عزل او از نخست وزیری را صادر کرده بود.عکس کیوسکی را نشان می‌دهد که ظاهرا نشریات طرفدار دکتر مصدق را به فروش می‌رساند و به آتش کشیده شده است.

عکس توسط عکاس مجله آلمانی اشترن گرفته شده است. جشن پیروزی در سودان چهار ماه پس از سقوط عمر البشیر حاکم سابق سودان، دموکراسی‌خواهان و نظامیان کودتاچی در مورد یک دوره گذار و دولت انتقالی به توافق رسیدند. قدرت حکومتی در این دوره گذار میان نظامیان و دموکراسی‌خواهان تقسیم شد. مردم سودان از این توافق استقبال کردند. تصویر مردمی را نشان می‌دهد که از استان‌های اطراف برای شرکت در جشن پیروزی راهی خارطوم هستند.

کشتی آماده سفر به اقیانوس‌ ساخت کشتی"نروجین آنکور" در پاپنبورگ آلمان به پایان رسیده است. یک کارگر ایستاده در نزدیکی دماغه کشتی گردشی، خروج آن را از کارخانه نظاره می‌کند. ساخت این کشتی یک سال و نیم طول کشید. از پاییز ۲۰۱۹"نروجین کروز لاین" صاحب این کشتی خواهد بود و می‌تواند مسافران را به میامی در ایالت فلوریدای آمریکا ببرد. فصل برداشت ذرت در چین فصل برداشت محصولات کشاورزی در چین آغاز شده است.

تصویر کشاورزان روستایی در حومه کلانشهر چونگ‌کینگ واقع در مرکز چین را نشان می‌دهد که مشغول برداشت ذرت هستند. هوای آفتابی و مناسب نیز به فعالیت آنها در برداشت محصول سرعت می‌بخشد. محصول ذرت هر اندازه زودتر خشک و به بازار عرضه شود به همان اندازه سود کشاورزان بیشتر می‌شود. بارش شهاب‌سنگ «Perseid» بارش شهاب‌سنگ «Perseid» هر ساله در ماه اوت اتفاق می‌افتد. این پدیده طبیعی امسال از روز یکشنبه ۱۱ اوت شروع شد و سه‌شنبه شب ۱۳ اوت به اوج خود رسید.

این تصویر از بارش شهاب‌سنگ‌ها در شهرک اسرائیلی"میتسپه رامون"(Mitzpe Ramon) در مرکز صحرای نقب ثبت شده است. پرو لباس در دهلی نو مأموران پلیس در دهلی نو، پایتخت هند، برای شرکت در مراسم بزرگداشت روز استقلال این کشور تمرین می‌کنند. هند روز پانزدهم اوت ۱۹۴۷ از امپراطوری بریتانیا مستقل شد. این روز با مراسم بزرگی در هند جشن گرفته می‌شود. حاضران در مراسم از چند روز قبل لباس‌ها را امتحان می‌کنند.

سوارکاری برای عدالت در جزیره مینورکا در اسپانیا هر سال مراسم"سن لیورنک آلایور" برای بزرگداشت لارنس رم برگزار می‌شود. او یک قدیس مسیحی اهل اسپانیاست. در این مراسم سوارکاران لباس مخصوصی به نام"لباس عدالت" به تن دارند که ترکیبی از رنگ‌های سیاه و سفید دارد. آنها سوار بر اسب‌های خود کاروانی را تشکیل می‌دهند که از مهمترین خیابان‌ها و میدان‌های محل می‌گذرد. هزاران گوسفند برای عید قربان این عکس یکی از بازارهای فروش گوسفند در سومالی را نشان می‌دهد.

هزاران گوسفند در این بازار به مناسبت فرا رسیدن عید قربان برای فروش عرضه می‌شوند. عید قربان در پایان مراسم حج یا‌دآور ‌آمادگی ابراهیم برای قربانی کردن فرزندش در راه خدا بود. در بسیاری از کشورهای اسلامی گوشت قربانی میان نیازمندان تقسیم می‌شود. آتش‌سوزی در جنگل‌های دنا فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد در ایران روز جمعه ۱۸ مرداد از آتش‌سوزی در منطقه حفاظت‌شده دنا خبر داد. به گفته عنایت آرامشیان، علت این آتش‌سوزی که از ظهر پنجشنبه آغاز شده بوده، در دست بررسی است.

"وزش باد" موجب کندی کار مهار آتش شده بوده و بیم آن می‌رود که باد سبب سرایت آتش به نقاط دیگر شود. مسابقات بین‌المللی نظامیان جهان در قزاقستان ده کشور میزبان مسابقات بین‌المللی نظامیان جهان ۲۰۱۹ هستند که روسیه آن را سازماندهی می‌کند. در این مسابقات هزاران سرباز از جمله در رشته‌های بیاتلون تانک‌ها، گشت جاده‌ای یا اسب‌سواری با هم رقابت می‌کنند. بیش از ۱۰۰ نیروی نظامی ایران هم در مسابقات سال جاری حضور دارند. قزاقستان یکی از میزبانان است.

این تصویر بخشی از مراسم افتتاحیه در پایگاه نظامی اُتار در این کشور را نشان می‌دهد. راهب پرنده "شائولین کونگ‌فو" معروف‌ترین ورزش رزمی چینی در دنیاست. در این ورزش با تمرین‌های بدنی سخت و حرکات تمرینی تکرارشونده تنها دفاع شخصی محوریت ندارد، بسیار بیشتر از آن کنترل متمرکز بر بدن است که اهمیت دارد. راهبان بودایی شائولین‌کار در یک صومعه در چین در حال تمرین برای غلبه بر نیروی جاذبه زمین هستند. نهضت مشروطه همچنان الهام‌بخش است ۱۱۳ سال پس از اعلام فرمان مشروطه، شعارهای این قیام تاریخی همچنان سرلوحه مبارزات امروز مردم ایران است: حاکمیت ملی، مردم‌سالاری و حکومت قانون.

فرمان مشروطه در ۱۴ مرداد ۱۲۸۵ صادر شد. عکس بالا نمایندگان منتخب اولین دوره مجلس شورای ملی را نشان می‌دهد. مطالب بیشتر از مدیا سنتر .