عکس روز: اشک‌های یخ‌زده | DW | 19.01.2021

30/10/1399 12:56 ب.ظ

عکس روز: اشک‌های یخ‌زده دریاچه سایرام در شمال باختری چین در نزدیکی مرز این کشور با قزاقستان واقع شده است. درباره این دریاچه داستان عشقی سوزناکی روایت می‌شود. برپایه داستان‌های مردم منطقه، این دریاچه از اشک‌های یک دختر و پسر عاشق قزاق به وجود آمده است.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. کلان‌شهر استانبول شنبه گذشته (۲۷ دی / ۱۶ ژانویه) شاهد بارش شدید برف تا ۴۰ سانتی‌متر بود؛ رویدادی که به ندرت پیش می‌آید.

کشورهای"گرمسیری" مانند اسپانیا، ایتالیا و یونان نیز در هفته‌های اخیر با توده هوای سرد و بارش برف روبه‌رو بوده‌ و یکی از سردترین زمستان‌های دهه‌های اخیر را تجربه می‌کنند. نمایی از مسجد معروف سلطان احمد در استانبول که سفیدپوش شده است.

هشدار، جانور درنده! در ماه ژانویه مردم هند، نپال و سایر کشورهای با اکثریت هندو به خاطر محصولات کشاورزی از خدایان تشکر می‌کنند. رسوم مختلفی در این جشن انجام می‌شوند؛ از بادبادک هوا کردن تا جوشاندن برنج. در ایالت بنگال غربی واقع در شمال هند، باورمندان به این رسم در یک ساعت دقیق اخترشناسی در آب رود گنگ که مقدس شمرده می‌شود از خدایان تشکر می‌کنند؛ کاری که این زنان در حال انجام آنند.

صحت آب گرم! درختان کاج که تا چندی پیش به خاطر کریسمس آرایش شده و زینت‌بخش خانه‌ها بودند، اکنون جهت جمع‌آوری در کنار خیابان‌ها قرار دارند. البته برخی این درختان را به باغ‌وحش‌ها و پارک‌های وحشی اهدا می‌کنند تا به عنوان خوراک جانواران مورد استفاده قرار گیرند. درختان کاج به ویژه برای فیل‌ها و شترها خوراکی لذیذ محسوب می‌شوند.

ادامه مطلب:
dw_persian »