رویداد

رویداد

عکس روز: جایی برای غسل تعمید واکسن | DW | 23.01.2021

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

23/01/2021 03:07:00 ب.ظ

عکس روز: جایی برای غسل تعمید واکسن اولین محموله واکسن آسترازنکا در فرودگاه ریودوژانیرو بر زمین نشست. به نظر می‌رسد که هواپیما برای رعایت تدابیر بهداشتی ضدعفونی می‌شود، اما چنین نیست. برزیلی‌ها ورود واکسن ‌را با 'غسل تعمید' دادن هواپیما جشن گرفته‌‌اند.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

اولین محموله واکسن آسترازنکا در فرودگاه ریودوژانیرو بر زمین نشسته است. در بدو امر به نظر می‌رسد که هواپیما را برای رعایت تدابیر بهداشتی ضدعفونی می‌کنند، اما چنین نیست. برزیلی‌ها ورود واکسن ‌را به شیوه‌ای بدیع جشن گرفته‌ ومحموله را"غسل تعمید" دادند.

جان مکافی، خالق اولین نرم‌افزار آنتی‌ویروس، به کلاهبرداری در رمزارز و پولشویی متهم شد - BBC News فارسی ادای احترام کمونیست‌های روسیه به استالین در سالگرد مرگ او آتش‌سوزی مخازن سوخت در گذرگاه مرزی افغانستان با کمک آتش‌نشانان ایران مهار شد

هوای تازه با اسکیتشهروندان شیلی پس از هفته‌ها خانه‌نشینی، بالاخره اجازه یافته‌اند به خیابان‌ها بیایند و نفسی تازه کنند. طبق مقررات سفت و سخت قرنطینه، آنها صرفا با مجوز مخصوص حق خروج از خانه را داشتند. خیلی‌ها مثل این جوان، احساس آزادی را با چرخ زدن در پیست اسکیت مزه مزه می‌کنند.

استراحت در کلیسا پس از واکسیناسیون کرونااجرای برنامه واکسیناسیون کرونا در کشورهای گوناگون با احداث مرکزهایی تازه همراه بوده است. البته بسیاری از اماکن بزرگ که امکان استفاده از فضاهای آن‌ها برای انجام وکسیناسیون مناسب است نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند، برای نمونه سالن‌های ورزشی یا کلیساها. تصویری از سالمندانی که پس از دریافت واکسن کرونا در کلیسای جامع سالزبری صباحی استراحت می‌کنند. headtopics.com

یادبود قربانیان کرونا در نزدیکی کاخ کنگرهکاخ کنگره یا کاپیتول در رأس میدان مرکزی واشنگتن قرار گرفته است. امروز در این بنای تاریخی ریاست جمهوری جو بایدن آغاز می‌شود. در مراسم از شر و شور دوره‌های پیشین خبری نخواهد بود و علت آن را چیدمانی نورانی نشان می‌دهد که در انتهای میدان است؛ دهها ستون روشن برای گرامیداشت قربانیان کرونا. در آمریکا حدود ۴۰۰ هزار نفر از آفت کرونا درگذشته‌اند؛ حدودا به اندازه قربانیان آمریکا در میدان‌های جنگ جهانی دوم.

اشک‌های یخ‌زدهدریاچه سایرام در شمال باختری چین در نزدیکی مرز این کشور با قزاقستان واقع شده است. در مورد پیدایش این دریاچه داستان عشقی سوزناکی روایت می‌شود. برپایه داستان‌های مردم منطقه، دریاچه سایرام از اشک‌های یک دختر و پسر عاشق قزاق به وجود آمده که عشق آنها در پی مداخله شیطان ناکام ماند. این تکه‌های یخی که به اشک‌های منجمد می‌مانند، حباب‌های یخ‌زده گاز متان در دریاچه سایرام هستند.

مسجد سفیدپوشکلان‌شهر استانبول شنبه گذشته (۲۷ دی / ۱۶ ژانویه) شاهد بارش شدید برف تا ۴۰ سانتی‌متر بود؛ رویدادی که به ندرت پیش می‌آید. کشورهای"گرمسیری" مانند اسپانیا، ایتالیا و یونان نیز در هفته‌های اخیر با توده هوای سرد و بارش برف روبه‌رو بوده‌ و یکی از سردترین زمستان‌های دهه‌های اخیر را تجربه می‌کنند. نمایی از مسجد معروف سلطان احمد در استانبول که سفیدپوش شده است.

پرواز با صندلی چرخدارگرچه لای چی‌­−وای فلج است و نیازمند به ویلچیر، اما قادر به انجام کارهایی است که احتمالا دیگران توان انجام آن را ندارند. او نه تنها با پاراگلایدر پرواز می‌کند، بلکه خود نیز به تنهایی مسیر رسیدن به پرتگاه و نقطه آغاز پرواز را پشت سر می‌گذارد. تصویری از او در حین پرواز در ارتفاع ۳۲۰ متری در نزدیکی برج نینا، آسمانخراشی هشتاد طبقه‌ای در هنگ‌کنگ. headtopics.com

پاپ در سفر به اربیل و موصل: منطقه کردستان عراق خانۀ مسیحیان آواره است کارمندان زن 'تلویزیون انعکاس' به دلیل تهدیدات امنیتی خانه‌نشین شدند - BBC News فارسی سردار سلامی: دشمنان را وادار می‌کنیم به اراده ملت ایران تن دهند- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

هشدار، جانور درنده!در پارک جنگلی"پاسادنا جوراسیک" در نزدیکی لس‌انجلس، برخی از جانوران منقرض شده از دوران پیشاتاریخی به روزگار ما بازگشته‌اند تا دل مردمان را از وحشت و هراس پر کنند. دایناسورهای این پارک همه چیزشان طبیعی است جز آن که جان ندارند و اهل شوخی و مزاح هم هستند و سر به سر بازدیدکنندگان می‌گذارند. گردش در پارک حتی در روزگار کرونا برای همگان آزاد است به شرط آن که از خودرو پیاده نشوند.

شکرگزاری به سبک هندیدر ماه ژانویه مردم هند، نپال و سایر کشورهای با اکثریت هندو به خاطر محصولات کشاورزی از خدایان تشکر می‌کنند. رسوم مختلفی در این جشن انجام می‌شوند؛ از بادبادک هوا کردن تا جوشاندن برنج. در ایالت بنگال غربی واقع در شمال هند، باورمندان به این رسم در یک ساعت دقیق اخترشناسی در آب رود گنگ که مقدس شمرده می‌شود از خدایان تشکر می‌کنند؛ کاری که این زنان در حال انجام آنند.

عکس روز: در پهنای صحراتصویری از صخره‌هایی عظیم و خودرویی که در پشت خود گرد و خاکی چشمگیر بر پا کرده است. صحنه‌ای از مسابقه پرقدمت اتومبیلرانی پاریس − داکار که امسال برای دومین بار در عربستان سعودی برگزار می‌شود. در این دوره ۳۱۰ ورزشکار فعال در صحنه اتومبیلرانی در این مسابقه دو هفته‌ای شرکت دارند؛ مسابقه‌ای که پرخطر است. از زمان راه‌اندازی این مسابقه در سال ۱۹۸۷ تا کنون ۶۹ نفر جان خود را در جریان آن از دست داده‌اند.

صحت آب گرم!ماکاک میمون عجیبی است که در برف و بوران زندگی می‌کند و در عین حال عاشق آب داغ است! روز ۱۲ ژانویه خانواده‌ای از ماکاک‌ها ساعت‌ها در چشمه آب گرمی در کناره هاکودات لم داده بودند. هاکودات در جزیره هاکایدو قرار دارد، جزیره‌ بزرگی در شمال سرزمین ژاپن. headtopics.com

درخت کاج نوش جان!درختان کاج که تا چندی پیش به خاطر کریسمس آرایش شده و زینت‌بخش خانه‌ها بودند، اکنون جهت جمع‌آوری در کنار خیابان‌ها قرار دارند. البته برخی این درختان را به باغ‌وحش‌ها و پارک‌های وحشی اهدا می‌کنند تا به عنوان خوراک جانواران مورد استفاده قرار گیرند. درختان کاج به ویژه برای فیل‌ها و شترها خوراکی لذیذ محسوب می‌شوند. تصویری از فیل‌های باغ‌وحشی در جمهوری چک که سرگرم چشیدن طعم درختان کاج هستند.

جشن سن قانونیجوانان در ژاپن رسما در ۲۰ سالگی به سن بلوغ می‌رسند. این رویداد همواره با جشن و شادی همراه است. این روز در ژاپن تحت عنوان"روز بزرگسالان" در دومین دوشنبه ماه ژانویه جشن گرفته می‌شود. در این روز در سراسر ژاپن با برگزاری مراسمی ویژه به جوانانی که به سن قانونی رسیده‌اند، به خاطر اختیارات و مسئولیت‌هایی که کسب می‌کنند، تبریک گفته می‌شود. زنان جوان معمولا کیمونو به تن دارند.

روحانی در دیدار با وزیر خارجه ایرلند: اروپایی‌ها از تهدید و فشار خودداری کنند سنای آمریکا بسته ۱.۹ تریلیون دلاری کمک اقتصادی را تصویب کرد آمادگی نیروی هوایی ارتش برای دفاع از امنیت آسمان کشور

گرمای همیاری در برابر سرمای سوزندهافزایش شمار آوارگان دولت بوسنی و هرزگوین را با چالش‌های زیادی روبه‌رو کرده است. پناهجویان از سرما، کمبود مواد غذایی و دارویی و ناروشنی از وضعیت خود به شدت رنج می‌برند. اغلب این پناهجویان از کشورهای پاکستان و افغانستان هستند. در کمپ‌های موقت پختن غذا برعهده پناهجویان است.

رستوران در برف و بورانمالاگا در جنوب اسپانیا با سواحل روشن و آفتابی‌اش از مقصدهای محبوب گردشگرانی از سراسر دنیاست؛ امسال اما برف و بوران بر سواحل زیبای این منطقه تاخت و سرمایی بی‌سابقه با ۳۵ درجه زیر صفر به کرانه دریا هجوم آورد. تراس‌های ساحلی که با بحران کرونا خلوت شده بودند، این بار در امواج بلند دریا غرق شدند.

رئیس جمهور آغشته به خونروند و عملیات پاکسازی و ایجاد نظم و ترتیب در کنگره آمریکا پس از حمله خشونت‌بار هوادران ترامپ همچنان ادامه دارد. در جریان این هجوم و حمله خسارات زیادی به بار آمده و شماری از اشیاء موجود در کنگره آسیب دیده‌اند، از جمله مجسمه زکری تیلور، دوازدهمین رئیس جمهور آمریکا که به خون آغشته شده است. بازرسان این مجسمه را در نایلون پیچیده‌اند. تحقیقات آنان همچنان جریان دارد.

حمله به دموکراسیاین صحنه‌ای از یک فیلم اکشن نیست، بلکه نمایی از یک واقعیت تلخ است: محافظان مسلح تلاش می‌کنند هواداران خشمگین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را از ورود به بخشی از ساختمان کنگره بازدارند. مهاجمان تقریبا به تمام قسمت‌های کاخ کنگره، قلب دموکراسی آمریکا وارد شدند.

کارناوال به رغم کرونااهالی آمریکای لاتین واقعا نمی‌توانند بدون رقص و آواز روزگار را سر کنند حتی در دوران کرونا. جماعت هنرمندان کارناوالی روز ۵ ژانویه مثل هر سال غوغا به پا کردند، در خیابان‌های سوت و کور و خالی از جمعیت. آنها به جای آرایش رنگارنگ ماسک به صورت داشتند. روز ۵ ژانویه مثل هر سال کارناوالی پرشکوه در شهر پاستو در کلمبیا برگزار شد؛ اما مردم از شرکت در مراسم منع شده بودند.

وقتی تست کرونا هم موتوریزه می‌شوداینجا محل نمایش خودرو نیست، میدانی برای آزمایش خودرو هم نیست، این صف تست کرونا درپارکینگ استادیوم دودگر در لس‌آنجلس است. آمریکا با عبور از مرز ۳۵۰ هزار تلفات پاندمی کرونا صدرنشین مرگ‌ومیر بیماری کووید ۱۹ در جهان است. از زمان آغاز پاندمی تا کنون نزدیک به ۳۰ میلیون نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند.

پرواز بر فراز شهریِوگنی کلیموف، ورزشکار روس از روی سکوی پرش بر فراز مرکز شهر اینسبروک در اتریش می‌پرد؛ لااقل از این زاویه دید! سکوی پرش اسکی برگیسل در اینسبروک سومین ایستگاه در مسابقات چهارمرحله‌ای پرش اسکی است و برای بسیاری از ورزشکاران"ایستگاه سرنوشت" محسوب می‌شود.

جایی برای غسل تعمید واکسناولین محموله واکسن آسترازنکا در فرودگاه ریودوژانیرو بر زمین نشسته است. در بدو امر به نظر می‌رسد که هواپیما را برای رعایت تدابیر بهداشتی ضدعفونی می‌کنند، اما چنین نیست. برزیلی‌ها ورود واکسن ‌را به شیوه‌ای بدیع جشن گرفته‌ ومحموله را"غسل تعمید" دادند.

هوای تازه با اسکیتشهروندان شیلی پس از هفته‌ها خانه‌نشینی، بالاخره اجازه یافته‌اند به خیابان‌ها بیایند و نفسی تازه کنند. طبق مقررات سفت و سخت قرنطینه، آنها صرفا با مجوز مخصوص حق خروج از خانه را داشتند. خیلی‌ها مثل این جوان، احساس آزادی را با چرخ زدن در پیست اسکیت مزه مزه می‌کنند.

استراحت در کلیسا پس از واکسیناسیون کرونااجرای برنامه واکسیناسیون کرونا در کشورهای گوناگون با احداث مرکزهایی تازه همراه بوده است. البته بسیاری از اماکن بزرگ که امکان استفاده از فضاهای آن‌ها برای انجام وکسیناسیون مناسب است نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند، برای نمونه سالن‌های ورزشی یا کلیساها. تصویری از سالمندانی که پس از دریافت واکسن کرونا در کلیسای جامع سالزبری صباحی استراحت می‌کنند.

یادبود قربانیان کرونا در نزدیکی کاخ کنگرهکاخ کنگره یا کاپیتول در رأس میدان مرکزی واشنگتن قرار گرفته است. امروز در این بنای تاریخی ریاست جمهوری جو بایدن آغاز می‌شود. در مراسم از شر و شور دوره‌های پیشین خبری نخواهد بود و علت آن را چیدمانی نورانی نشان می‌دهد که در انتهای میدان است؛ دهها ستون روشن برای گرامیداشت قربانیان کرونا. در آمریکا حدود ۴۰۰ هزار نفر از آفت کرونا درگذشته‌اند؛ حدودا به اندازه قربانیان آمریکا در میدان‌های جنگ جهانی دوم.

اشک‌های یخ‌زدهدریاچه سایرام در شمال باختری چین در نزدیکی مرز این کشور با قزاقستان واقع شده است. در مورد پیدایش این دریاچه داستان عشقی سوزناکی روایت می‌شود. برپایه داستان‌های مردم منطقه، دریاچه سایرام از اشک‌های یک دختر و پسر عاشق قزاق به وجود آمده که عشق آنها در پی مداخله شیطان ناکام ماند. این تکه‌های یخی که به اشک‌های منجمد می‌مانند، حباب‌های یخ‌زده گاز متان در دریاچه سایرام هستند.

مسجد سفیدپوشکلان‌شهر استانبول شنبه گذشته (۲۷ دی / ۱۶ ژانویه) شاهد بارش شدید برف تا ۴۰ سانتی‌متر بود؛ رویدادی که به ندرت پیش می‌آید. کشورهای"گرمسیری" مانند اسپانیا، ایتالیا و یونان نیز در هفته‌های اخیر با توده هوای سرد و بارش برف روبه‌رو بوده‌ و یکی از سردترین زمستان‌های دهه‌های اخیر را تجربه می‌کنند. نمایی از مسجد معروف سلطان احمد در استانبول که سفیدپوش شده است.

پرواز با صندلی چرخدارگرچه لای چی‌­−وای فلج است و نیازمند به ویلچیر، اما قادر به انجام کارهایی است که احتمالا دیگران توان انجام آن را ندارند. او نه تنها با پاراگلایدر پرواز می‌کند، بلکه خود نیز به تنهایی مسیر رسیدن به پرتگاه و نقطه آغاز پرواز را پشت سر می‌گذارد. تصویری از او در حین پرواز در ارتفاع ۳۲۰ متری در نزدیکی برج نینا، آسمانخراشی هشتاد طبقه‌ای در هنگ‌کنگ.

هشدار، جانور درنده!در پارک جنگلی"پاسادنا جوراسیک" در نزدیکی لس‌انجلس، برخی از جانوران منقرض شده از دوران پیشاتاریخی به روزگار ما بازگشته‌اند تا دل مردمان را از وحشت و هراس پر کنند. دایناسورهای این پارک همه چیزشان طبیعی است جز آن که جان ندارند و اهل شوخی و مزاح هم هستند و سر به سر بازدیدکنندگان می‌گذارند. گردش در پارک حتی در روزگار کرونا برای همگان آزاد است به شرط آن که از خودرو پیاده نشوند.

شکرگزاری به سبک هندیدر ماه ژانویه مردم هند، نپال و سایر کشورهای با اکثریت هندو به خاطر محصولات کشاورزی از خدایان تشکر می‌کنند. رسوم مختلفی در این جشن انجام می‌شوند؛ از بادبادک هوا کردن تا جوشاندن برنج. در ایالت بنگال غربی واقع در شمال هند، باورمندان به این رسم در یک ساعت دقیق اخترشناسی در آب رود گنگ که مقدس شمرده می‌شود از خدایان تشکر می‌کنند؛ کاری که این زنان در حال انجام آنند.

عکس روز: در پهنای صحراتصویری از صخره‌هایی عظیم و خودرویی که در پشت خود گرد و خاکی چشمگیر بر پا کرده است. صحنه‌ای از مسابقه پرقدمت اتومبیلرانی پاریس − داکار که امسال برای دومین بار در عربستان سعودی برگزار می‌شود. در این دوره ۳۱۰ ورزشکار فعال در صحنه اتومبیلرانی در این مسابقه دو هفته‌ای شرکت دارند؛ مسابقه‌ای که پرخطر است. از زمان راه‌اندازی این مسابقه در سال ۱۹۸۷ تا کنون ۶۹ نفر جان خود را در جریان آن از دست داده‌اند.

صحت آب گرم!ماکاک میمون عجیبی است که در برف و بوران زندگی می‌کند و در عین حال عاشق آب داغ است! روز ۱۲ ژانویه خانواده‌ای از ماکاک‌ها ساعت‌ها در چشمه آب گرمی در کناره هاکودات لم داده بودند. هاکودات در جزیره هاکایدو قرار دارد، جزیره‌ بزرگی در شمال سرزمین ژاپن.

درخت کاج نوش جان!درختان کاج که تا چندی پیش به خاطر کریسمس آرایش شده و زینت‌بخش خانه‌ها بودند، اکنون جهت جمع‌آوری در کنار خیابان‌ها قرار دارند. البته برخی این درختان را به باغ‌وحش‌ها و پارک‌های وحشی اهدا می‌کنند تا به عنوان خوراک جانواران مورد استفاده قرار گیرند. درختان کاج به ویژه برای فیل‌ها و شترها خوراکی لذیذ محسوب می‌شوند. تصویری از فیل‌های باغ‌وحشی در جمهوری چک که سرگرم چشیدن طعم درختان کاج هستند.

جشن سن قانونیجوانان در ژاپن رسما در ۲۰ سالگی به سن بلوغ می‌رسند. این رویداد همواره با جشن و شادی همراه است. این روز در ژاپن تحت عنوان"روز بزرگسالان" در دومین دوشنبه ماه ژانویه جشن گرفته می‌شود. در این روز در سراسر ژاپن با برگزاری مراسمی ویژه به جوانانی که به سن قانونی رسیده‌اند، به خاطر اختیارات و مسئولیت‌هایی که کسب می‌کنند، تبریک گفته می‌شود. زنان جوان معمولا کیمونو به تن دارند.

گرمای همیاری در برابر سرمای سوزندهافزایش شمار آوارگان دولت بوسنی و هرزگوین را با چالش‌های زیادی روبه‌رو کرده است. پناهجویان از سرما، کمبود مواد غذایی و دارویی و ناروشنی از وضعیت خود به شدت رنج می‌برند. اغلب این پناهجویان از کشورهای پاکستان و افغانستان هستند. در کمپ‌های موقت پختن غذا برعهده پناهجویان است.

رستوران در برف و بورانمالاگا در جنوب اسپانیا با سواحل روشن و آفتابی‌اش از مقصدهای محبوب گردشگرانی از سراسر دنیاست؛ امسال اما برف و بوران بر سواحل زیبای این منطقه تاخت و سرمایی بی‌سابقه با ۳۵ درجه زیر صفر به کرانه دریا هجوم آورد. تراس‌های ساحلی که با بحران کرونا خلوت شده بودند، این بار در امواج بلند دریا غرق شدند.

رئیس جمهور آغشته به خونروند و عملیات پاکسازی و ایجاد نظم و ترتیب در کنگره آمریکا پس از حمله خشونت‌بار هوادران ترامپ همچنان ادامه دارد. در جریان این هجوم و حمله خسارات زیادی به بار آمده و شماری از اشیاء موجود در کنگره آسیب دیده‌اند، از جمله مجسمه زکری تیلور، دوازدهمین رئیس جمهور آمریکا که به خون آغشته شده است. بازرسان این مجسمه را در نایلون پیچیده‌اند. تحقیقات آنان همچنان جریان دارد.

حمله به دموکراسیاین صحنه‌ای از یک فیلم اکشن نیست، بلکه نمایی از یک واقعیت تلخ است: محافظان مسلح تلاش می‌کنند هواداران خشمگین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را از ورود به بخشی از ساختمان کنگره بازدارند. مهاجمان تقریبا به تمام قسمت‌های کاخ کنگره، قلب دموکراسی آمریکا وارد شدند.

کارناوال به رغم کرونااهالی آمریکای لاتین واقعا نمی‌توانند بدون رقص و آواز روزگار را سر کنند حتی در دوران کرونا. جماعت هنرمندان کارناوالی روز ۵ ژانویه مثل هر سال غوغا به پا کردند، در خیابان‌های سوت و کور و خالی از جمعیت. آنها به جای آرایش رنگارنگ ماسک به صورت داشتند. روز ۵ ژانویه مثل هر سال کارناوالی پرشکوه در شهر پاستو در کلمبیا برگزار شد؛ اما مردم از شرکت در مراسم منع شده بودند.

وقتی تست کرونا هم موتوریزه می‌شوداینجا محل نمایش خودرو نیست، میدانی برای آزمایش خودرو هم نیست، این صف تست کرونا درپارکینگ استادیوم دودگر در لس‌آنجلس است. آمریکا با عبور از مرز ۳۵۰ هزار تلفات پاندمی کرونا صدرنشین مرگ‌ومیر بیماری کووید ۱۹ در جهان است. از زمان آغاز پاندمی تا کنون نزدیک به ۳۰ میلیون نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند.

پرواز بر فراز شهریِوگنی کلیموف، ورزشکار روس از روی سکوی پرش بر فراز مرکز شهر اینسبروک در اتریش می‌پرد؛ لااقل از این زاویه دید! سکوی پرش اسکی برگیسل در اینسبروک سومین ایستگاه در مسابقات چهارمرحله‌ای پرش اسکی است و برای بسیاری از ورزشکاران"ایستگاه سرنوشت" محسوب می‌شود.

ادامه مطلب: DW فارسی »

بازدید نایب رئیس مجلس از مناطق زلزله‌زده سی‌سخت / نیکزاد پای صحبت‌های مردم این منطقه نشست + فیلم- اخبار کهگیلویه و بویراحمد - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

lovlyiranian مطمئنین water salute نیست؟ 🤔 دیوانگی یک مقامیست که انسانها راههای خودشون را برای رسیدن به آن دارند! من فک میکردم شیعه ها کسخولن فقط وقتی یه هواپیما با رجیستری مشخص اولین بار وارد یه فرودگاه میشه واترسالوت میکنن... ربطی به واکسن و این حرفا نداره... احمق همه جای دنیا هست به این رسم که همیشه وقتی برای اولین بار یک هواپیما وارد یک فرودگاه میشه، انجام میدن؛ میگن water salut . غسل تعمید چیه؟