عکس روز: بازگشت اردک غول‌آسا | DW | 29.10.2021

07/08/1400 12:25 ب.ظ

بازگشت اردک غول‌آسا این اردک پلاستیکی حدود ۲۰ متر ارتفاع دارد و ساخته فلورتین هوفمان، هنرمند هلندی است. این اردک غول‌آسا در پارکی در سانتیاگو پایتخت شیلی در حوضچه‌ای شنا می‌کند و بزرگترین تندیس در یک نمایشگاه هنر خیابانی است. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. جایزه بین‌المللی عکاسی سییِنا از معتبر‌ترین جوایزی است که به عکاسان در جهان اهدا می‌شود. این جایزه در سال ۲۰۲۱ نصیب ممت اسلان شد. عکس او که"تنگنای زندگی" نام دارد، از بین ۵۰ هزار عکس ارسالی انتخاب شد.

در این تصویر پدری دیده می‌شود که یک پایش را در جریان بمباران در سوریه از دست داده است. پسر او نیز بدون دست و پا به دنیا آمد، چون مادرش در حین بارداری گاز سمی سارین استنشاق کرده و مسموم شده بود.

غول آهنی با ارزش یک جفت کتانی متعلق به مایکل جردن، ستاره اسطوره‌ای بسکتبال آمریکا، به قیمت یک میلیون و ۴۷۰ هزار دلار در یک حراجی به فروش رفت. جردن این کفش‌ها را در نخستین فصل حضورش در لیگ ان‌بی‌ای به پا کرده بود. نیک فیورلا، خریدار این کفش یکی از مجموعه‌داران سرشناس است. بیشترین رقمی که تا کنون برای خریداری کفش‌های یک فرد مشهور پرداخت شده، یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار برای کتانی‌های کانیه وست، رپر آمریکایی، بوده است.

فیل در فنجان زرافه‌هایی که در باغ‌وحش مونری در مکزیک به سر می‌برند، خوش‌برخورد و مهمان‌دوست هستند، دست‌کم زمانی که هویج در کار باشد. اگر چه بین بازدید‌کنندگان باغ وحش و محوطه زرافه‌ها فاصله‌ای درنظر گرفته شده، اما زرافه‌ها با توجه به گردن درازشان و همچنین با"زبان‌درازی" طعم هویج‌های اهدایی را می‌چشند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

پاکستان: پول‌های افغانستان در خارج از این کشور باید آزاد شودپاکستان: پول‌های افغانستان در خارج از این کشور باید آزاد شود وزیر امور خارجه پاکستان خواستار آزادسازی دارایی‌های خارجی افغانستان شد.

کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند🔺کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند گزارش جدید گروه مبارزه با فقر «وان» نشان می‌دهد از بیش از ۶۵۷ میلیون دز واکسن وعده داده شده توسط کشورهای گروه ۲۰، حدود ۴۴ درصد تحویل داده شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

بررسی رویکرد ترکیه به «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» در رُمپنل بررسی رویکرد ترکیه در مورد شیوه‌های «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» پیش از آغاز اجلاس گروه 20 در رم برگزار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

اتخاذ تدابیر امنیتی در واشنگتن در پی تهدید به بمب‌گذاریبسیاری از کوچه‌ها و خیابان‌های منتهی به کنگره آمریکا به دلیل «تهدید بمب گذاری» در وزارت بهداشت آمریکا مسدود و تدابیر امنیتی اتخاذ شده است. - خبرگزاری آناتولی

در نشست کشورهای همسایه افغانستان در تهران چه گذشت؟ | DW | 27.10.2021دومین نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان به همراه روسیه با موضوع محوری حل بحران آن کشور در تهران برگزار شد. دبیرکل سازمان ملل و وزیران امور خارجه چین و روسیه به شکل ویدیویی در این نشست شرکت کرده بودند.

آغاز بارندگی در برخی استان‌ها طی دو روز آینده/ بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیرآغاز بارندگی در برخی استان‌ها طی دو روز آینده رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارندگی در بخش‌هایی از کشور طی دو روز آینده و تداوم آن در برخی مناطق تا پنج آتی، از بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر خبر داد.