عکس روز: در آغوش کشیدن گاو نر وحشی | DW | 17.01.2020

17/01/2020 10:18:00 ق.ظ

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

رویداد

📸 عکس روز: در آغوش کشیدن گاو نر وحشی در سنتی تامیلی مردان جوان در مراسمی سعی می‌کنند یک گاو نر وحشی را مهار کنند. کسی که موفق شود، به عنوان یک فرد شجاع شناخته می‌شود. این جشن همه ساله در اواسط ژانویه برگزار می‌شود و مجموعا چهار روز به طول می‌کشد.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

عروسک غول‌آسای اسکاتلندسوگواری در تورنتو برای قربانیان سقوط هواپیمابا قطار الویس به قلب آتشاعتراض به تهدیدات ترامپ علیه ایران در مراسم گلدن گلوباژدها بر روی یخآتش‌سوزی غم‌انگیز در باغ‌وحش کرفلد آلمانشورشیان مسلح به آرد و تخم‌مرغسال موشبابانوئل سرگشته در وسط سیلاب

در آغوش کشیدن گاو نر وحشیعروسک غول‌آسای اسکاتلندسوگواری در تورنتو برای قربانیان سقوط هواپیمابا قطار الویس به قلب آتشاعتراض به تهدیدات ترامپ علیه ایران در مراسم گلدن گلوباژدها بر روی یخآتش‌سوزی غم‌انگیز در باغ‌وحش کرفلد آلمانشورشیان مسلح به آرد و تخم‌مرغ

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

خریت تاکجا ای بشر خوبه كه با انواع نيزه نمي كشند، در اغوش مي گيرند. اينها متمدن ترند. حقوق بشر پيش كش ،حقوق حيوونارو حفظ كنين بعد كاسه ي داغ تر از آش باشيد.

گزارشی از بازداشت دانشجویان نداریم/ نگران رفتارهای خارج از عرف و انضباط دانشجویان در دانشگاه‌ها هستیموزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جانباختگان حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مانند فرزندان ما بودند و حتما دلشان با کشورشان بوده است. شرایط فعلی خیلی از آنها نشان می‌داد که قصد بازگشت به کشور را داشتند.

فرانسه: حل بحران ایران در گرو موافقت این کشور با توافق تازه استژان ایو لو دریان وزیر امورخارجه فرانسه، چهارشنبه 15 ژانویه با تأکید بر اینکه تنها راه‌حل بحران The new agreement only sign after the fall of the mullahs! Open your eyes! Iran is being liberated! DemsAffairWithAyatollahs FranceenIran francediplo_EN JY_LeDrian EU_Commission HeikoMaas ما بحرانی برای ایران نمی بینیم که ایرانی نتواند آن را حل کند ، به نظرم حل بحران اروپای محتاج به آمریکا در گرو توافق تازه است. برخلاف برخی از حکام کشور های عربی ایران استعمار غرب را نمی پذیرد. Down with the Islamic Republic.

اذعان ارتش آمریکا به زخمی‌شدن نظامیان این کشور در حمله سپاه به عین‌الاسدمقامات آمریکایی پس از انکار چند روزه عدم خسارات جانی در عملیات انتقام‌جویانه سپاه پاسداران علیه پایگاه عین الاسد در عراق، به تازگی اعتراف کرده‌اند که یازده نظامی آمریکایی در پی این حمله آسیب دیده‌اند. کشتینشون قناری اصل خبر به زبان انگلیسی رو کجا میشه خوند؟

۱۷۰۰ میلیارد تومان، برآورد اولیه از خسارت سیل در جنوب شرقی ایرانمحمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، میزان خسارات اولیه وارد شده به «راه‌ها، پل‌ها، آب‌روها و ابنیه فنی راه‌های استان سيستان_و_بلوچستان» بر اثر سیل را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد. در حوزه کشاورزی و دامداری نیز سیل صدها میلیارد تومان خسارت برجای گذاشته است. بی لیاقتی حکومت پلید دزد و مکار و جنایتکار ایران

استقبال گردشگران از مجموعه های مراکز اسکی در ترکیهمجموعه های مجهز و پیشرفته مراکز اسکی ترکیه آماده میزبانی از گردشگران است. - خبرگزاری آناتولی

کشته شدن بیش از پنج هزار شتر در استرالیا«شمار شترهای غیربومی در سالهای اخیر به شکل انفجاری رشد کرده، آسیب‌های جدی به زیرساختها و پوشش گیاهی زده و خطری برای خانواده‌ها و اجتماعات شهری ایجاد کرده است.» بعد از جنگل نوبت صحرا های استرالیا هست. چه خبر تو دنیا؟ 5 هزار یا خدااا چه خبرشونه به نظرم تو ایران اتفاق می افتاد یه سری روشنفکر در اعتراض شبیه شتر می شدن. کلا تو ایران گوه خور این جور مسائل زیاده

در آغوش کشیدن گاو نر وحشی انسان‌ها در مقابل حیوانات؛ سنتی تامیلی به نام مسابقه جالی‌کاتو در هند.«منصور غلامی» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که در اعتراضات اخیر چه تعداد دانشجو بازداشت شدند؟ گفت: هیچ گزارشی در این زمینه به ما ارائه نشده است و عدد و آماری در این زمینه نداریم.ایران، موافقت تهران با اجرای مذاکرات پیرامون توافق فراگیر تازه و کاهش از تحریم‌ها است، خاطرنشان کرد که برجام در معرض خطر است و او خواستار آن است که تهران به تعهدات برجامی خود عمل کند.به گزارش ایسنا، کاپیتان بیل اربن سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در یک بیانیه که شبکه سی.

مردان جوان مقابل چشمان هزاران تماشاگر سعی می‌کنند یک گاو نر وحشی را مهار کنند. کسی که موفق به این کار شود، به عنوان یک فرد شجاع شناخته می‌شود. غلامی در پاسخ به سوالی که چه اقدامی برای آینده دانش‌آموختگان نخبه باید انجام شود تا شاهد خروج آنها از کشور نباشیم؟ گفت: اکثر دانشگاه‌های کشور ما انجمن دانش‌آ‌موختگان دارند. این مسابقه پر سر و صدا بخشی از جشن تامیلی شکرگزاری است. او ادامه داد: «این برنامه هنوز مطرح بوده و امکان پذیر است. این جشن همه ساله در اواسط ژانویه برگزار می‌شود و مجموعا چهار روز به طول می‌کشد. البته ممکن است دانشگاه‌های جوان ما هنوز این امکان را نداشته باشند، اما این ارتباط میان دانش آ‌موختگان و دانشگاه‌ها بوده و هست. در گذار از دوران دشوار طفولیت شیرهای سفید سه قلو هنوز اسمی ندارند، ولی از چک‌ اپ پزشکی و اولین دور واکسیناسیون موفق بیرون آمده‌اند. این اعتراف ارتش آمریکا در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور پیشتر مدعی شده بود که در پی این حمله، هیچ یک از نظامیان آمریکایی آسیب ندیده یا کشته نشده‌اند.

دو ماهی از عمرشان بیشتر نمی‌گذرد، و در همین مدت وزنشان ۵ برابر شده، موفقیتی برای باغ‌وحش ماگدبورگ در شرق آلمان. وی در واکنش به اینکه در حادثه هواپیمای ۷۳۷ از تعداد ۱۴۷ نفر ایرانی بیش از ۲۰ نفر آنها نخبه و فارغ‌التحصیل بودند، گفت: اینکه برخی نخبگان برای تحصیل به خارج از کشور می‌روند، ایرادی ندارد. و در حال حاضر تنها راه برون رفت از بحران است. از سال ۲۰۱۶ تا کنون این چهارمین تلاش موفق برای زاد و ولد شیرهای سفید نادر در این باغ وحش است که ۱۳ شیر حاصل آن است. عروسک غول‌آسای اسکاتلند گروه تئاتر عروسکی"ویژن مکانیک" در اسکاتلند این فیگور غول‌آسا را از روی الگوی یک الهه دریایی به نام"استورم" ساخته و به زودی آن را در جشنی نمایشی به تماشا می‌گذارد. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره بازگشت نخبگان به کشور گفت: تعداد زیادی از نخبگان بر اساس تحقیقاتی که معاونت علمی و فناوری انجام داده‌است به ایران بازمی‌گردند و آمار برگشتی‌های ما خوب و قابل توجه است. قامت استورم ده متر قد دارد و یکسره از مواد بازیافتی ساخته شده است. آتش بس در لیبی لو دریان در خصوص موضوع لیبی، با تاکید بر اینکه مذاکرات در مسکو تعیین کننده نبوده، از طرف‌های لیبیایی خواست، قبل از کنفرانس برلین در روز یک شنبه آینده؛ به آتش بس احترام بگذارند. فریاد یک قاره مردی از روی وحشت و استیصال فریاد می‌زند. این اتفاق بسیار تاثربرانگیز است و نباید آن را با موضوع خاص مهاجرت نخبگان اشتباه بگیریم، زیرا اصل این مساله و نخبگانی که از دست رفتند نگرانی‌، حزن و اندوه زیادی برای ما به همراه داشته است.

استرالیا همچنان در آتش و خاکستر می‌سوزد. انسان‌های بیشماری مثل این مرد نعره سر داده‌اند. شرایط فعلی خیلی از آنها نشان می‌داد که قصد بازگشت به کشور داشتند.. به کجا باید پناه برد؟ این تندیس را یک مأمور آتش‌نشانی با شن و ماسه ساخته است. سوگواری در تورنتو برای قربانیان سقوط هواپیما هواپیمای مسافری اوکراینی که در آسمان تهران هدف موشک‌های پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت ۱۷۶ قربانی به‌جای گذاشت. لینک کوتاه. ۶۳ تن از جان‌باختگان شهروندان ایرانی‌تبار کانادا بودند.

در چند شهر کانادا مراسم سوگواری برای قربانیان برگزار شد. تصویر مربوط به مراسم سوگواری در تورنتو است. ریسک تماس با مجسمه نهم ماه ژانویه هر سال صدها هزار نفر از کاتولیک‌ها در فیلیپین به خیابان می‌آیند و در بزرگداشت"بلک نازارین" (نازارین سیاه) شرکت می‌کنند تا مجسمه‌ای از عیسی مسیح و یک صلیب از نقطه‌ای در مانیل به نقطه‌ای دیگر منتقل کنند. باور این است که لمس مجسمه بیماری‌ها را دور کرده و شفا می‌دهد. همین لمس معمولا به ازدحام و فشار جمعیت منجر می‌‌شود، به گونه‌ای که تنها در ساعات اولیه برنامه امسال ۳۰۰ نفر مجروح شدند.

با قطار الویس به قلب آتش نه، الویس پریسلی نیست، شبیه اوست و از شیفتگانش. سوار قطار ویژه‌ای شده تا از سیدنی، به"جشنواره الویس" برود، جشنواره‌ای که شیفتگان الویس پریسلی از ۱۹۹۳ هر سال در روز تولد پریسلی در ۸ ژانویه برگزار می‌کنند. محل این جشنواره شهر پارکس در ایالت نیو ساوت ولز است، جایی که در آن شعله‌های آتش بی‌سابقه‌ای که استرالیا را فراگرفته شددیدتر از همه جاست. عشق به پریسلی اما ظاهرا قوی‌تر از خطر آتش است. پیامد فاجعه‌بار آتش‌سوزی استرالیا برای حیوانات آتش‌سوزی جنگل‌ها در استرالیا برای حیوانات فاجعه‌بار بود.

جزیره کانگوروها در سواحل جنوبی استرالیا نیز از این آتش‌سوزی به شدت آسیب دیده است. تقریبا نیمی از حیوانات این جزیره در اثر آتش‌سوزی و یا عواقب آن از بین رفته‌اند. طبق برآوردها حدود ۴۸۰ میلیون حیوان در آتش‌سوزی‌ها از بین رفته‌اند. این کوالا (تصویر) از شعله‌های آتش فرار کرده و یک طرفدار حیوانات او را به محلی امن در نزدیکی"کیپ بوردا" می‌برد. اعتراض به تهدیدات ترامپ علیه ایران در مراسم گلدن گلوب پاتریشیا آرکیت، یکی از برندگان این دوره از مراسم گلدن گلوب هنگام دریافت جایزه خود از اظهارات تهدیدآمیز ترامپ علیه ایران انتقاد کرد و گفت: «آمریکا در آستانه جنگ است و رئیس جمهوری در توییتر تهدید می‌کند که ۵۲ نقطه از جمله اماکن فرهنگی را هدف قرار خواهد داد.

.. و مردم (ایران) نمی‌دانند که آیا بمب بر سر فرزندانشان خواهد افتاد یا نه». شهری از یخ در شهر هاربین در چین از ۲۲ دسامبر تا پایان ماه فوریه ۲۰۲۰ فستیوال یخ برگزار می‌شود. در این فستیوال آثار هنری مانند مجسمه و بناهای تاریخی که از یخ ساخته شده‌اند به نمایش گذاشته شده‌اند.

این شهر یخی در شب به کمک نورهای رنگارنگ شکوهی دیگر می‌یابد. هاربین با سه و نیم میلیون جمعیت میزبان ده‌ها هزار توریست است. درجه حرارت درزمستان در این شهر به منهای ۴۰ درجه می‌رسد. اژدها بر روی یخ مسابقه قایق‌رانی بر روی یخ یکی از سنت‌های قدیمی در شمال شرقی چین است. در این مسابقه نواختن طبل برای ایجاد هماهنگی میان اعضای تیم نقش مهمی دارد.

گفته می‌شود که ریتم طبل در اصل ضربان قلب اعضای تیم را تداعی می‌کند. به نظر می‌رسد که این مسابقه بیش از آنکه یادآور سنتی دیرینه باشد، به دلیل جذابیت و تفریح زیاد هر ساله برگزار می‌شود. یادمان مرشد اعظم "گوبیند سینگ" دهمین مرشد (گورو) سیک‌های هند بود."اریون دیو"، یکی از پیشینیان او، معبدی طلایی ساخت که روزانه ده‌ها هزار زائر محلی و گردشگر خارجی از آن بازدید می‌کنند. هر یک از این بازدیدکنندگان معبد یک وعده غذا رایگان دریافت می‌کنند.

این وعده غذایی گیاهی است و در بزرگترین آشپزخانه جهان تهیه و توزیع می‌شود. آتش‌سوزی غم‌انگیز در باغ‌وحش کرفلد آلمان در آخرین ساعات سال ۲۰۱۹ آتش‌سوزی بزرگی در باغ‌وحش شهر کرفلد در غرب آلمان (شمال دوسلدورف) رخ داد. نتیجه این حادثه بسیار غم‌انگیز بود: بیش از ۳۰ جانور باغ‌‌وحش از جمله پنج اورانگوتان، یک شامپانزه و دو گوریل جان خود را از دست دادند. مردم متاثر از این حادثه در مقابل ورودی باغ‌وحش شمع روشن کرده‌اند. علت آتش‌سوزی احتمالا آتش‌بازی‌های جشن سال نو بوده است.

پاسداری از سنت در دوره مدرن ژاپنی‌ها خود را برای غذای سنتی سال نو آماده می‌کنند. این غذا در اصل ترکیبی از خوراکی‌های متفاوت است. هر کدام از این خوراکی‌ها معنای خاصی دارند. برای مثال برخی از آنها مصداق رفاه یا سلامتی هستند. از آنجایی که پخت و پز در نخستین روز سال نو بنا به سنت دیرینه در ژاپن تابو به شمار می‌آید، این غذا در آخرین روز سال آماده می‌شود و البته برخی ترجیح می‌دهند که غذای سال نو را آماده بخرند.

شورشیان مسلح به آرد و تخم‌مرغ معمولا نباید با مواد غذایی بازی کرد. اما در منطقه ایبی در ایالت آلیکانته‌ی اسپانیا هر ساله وضعیت اضطراری و جنگ خیابانی برقرار است. در این مراسم سنتی برخی شهروندان با کت و شلوار و کلاه شاپو در نقش نیروهای شورشی ظاهرا می‌شوند و دست به قیام برای تصرف قدرت می‌زنند. اما سلاح این افراد آرد و تخم‌مرغ است. در پایان این مراسم تمامی خیابان سفیدپوش می‌شود.

توجه به کسوف یا پرتاب موشک به فضا در نگاه اول این‌گونه به نظر می‌رسد که گروهی از شهروندان چینی در حال عکس گرفتن از خورشید گرفتگی هستند. اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان دید که موضوع جذاب برای مردم پرتاب توانمندترین موشک جهان به ایستگاه فضایی است. پرتاب این موشک در چارچوب ماموریت سفر به کره مارس است. این پروژه با نام"راه‌پیمایی بزرگ"قرار است در سال ۲۰۲۰ آغاز شود. سال موش بر اساس گاه‌شمار و طالع‌بینی چینی"سال خوک" به پایان خود نزدیک می‌شود و از ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی سال موش اغاز خواهد شد.

این شیردریایی در پارک تفریحی یوکوهاما در ژاپن خود را برای سال جدید آماده می‌کند. او نگارش موش به خط چینی را بر روی کاغذ تمرین می‌کند. زمین‌لرزه‌ای با بیش از ۳۰ هزار قربانی در ساعت ۵:۲۶ بامداد روز جمعه ۵ دی ۱۳۸۲ زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۶،۶ ریشتر شهر تاریخی بم را لرزاند. زمین‌لرزه‌ای که در یکصد سال گذشته بی‌مانند بود و حدود ۳۰هزار تا ۵۰هزار نفر را قربانی خود کرد. از این شهر ۹۰هزار نفری تنها یک سوم ساکنان آن زنده ماندند.

به دلیل ضعف مدیریت، فساد، ناهماهنگی، عدم استفاده بهینه از کمک‌های خارجی، عدم آموزش امدادگران و غیره بازسازی این شهر هنوز به پایان نرسیده است. بابانوئل سرگشته در وسط سیلاب ونیز، عروس شهرهای اروپا در آستانه سال نو مسیحی، غرق سیلاب است. اینجا یک بابانوئل مبهوت و حیران وسط آب گیر افتاده است. میدان سن مارکو، معروف‌ترین مکان شهر بندری در ۲۳ دسامبر امسال. زیبایی‌های یخی شهر هاربین در چین به"شهر یخ" شهرت دارد.

این کلان‌شهر میلیونی واقع در منطقه منچوری، به جشن‌های یخی و برفی‌اش مشهور است. در سرمای دو رقمی زیر صفر هیچکس نگران از بین رفتن آثار هنری تراشیده‌شده از یخ نیست. در شب کریسمس نیز این آثار یخی پابرجا می‌مانند. در آغوش کشیدن گاو نر وحشی انسان‌ها در مقابل حیوانات؛ سنتی تامیلی به نام مسابقه جالی‌کاتو در هند. مردان جوان مقابل چشمان هزاران تماشاگر سعی می‌کنند یک گاو نر وحشی را مهار کنند.

کسی که موفق به این کار شود، به عنوان یک فرد شجاع شناخته می‌شود. این مسابقه پر سر و صدا بخشی از جشن تامیلی شکرگزاری است. این جشن همه ساله در اواسط ژانویه برگزار می‌شود و مجموعا چهار روز به طول می‌کشد. در گذار از دوران دشوار طفولیت شیرهای سفید سه قلو هنوز اسمی ندارند، ولی از چک‌ اپ پزشکی و اولین دور واکسیناسیون موفق بیرون آمده‌اند. دو ماهی از عمرشان بیشتر نمی‌گذرد، و در همین مدت وزنشان ۵ برابر شده، موفقیتی برای باغ‌وحش ماگدبورگ در شرق آلمان.

از سال ۲۰۱۶ تا کنون این چهارمین تلاش موفق برای زاد و ولد شیرهای سفید نادر در این باغ وحش است که ۱۳ شیر حاصل آن است. عروسک غول‌آسای اسکاتلند گروه تئاتر عروسکی"ویژن مکانیک" در اسکاتلند این فیگور غول‌آسا را از روی الگوی یک الهه دریایی به نام"استورم" ساخته و به زودی آن را در جشنی نمایشی به تماشا می‌گذارد. قامت استورم ده متر قد دارد و یکسره از مواد بازیافتی ساخته شده است. فریاد یک قاره مردی از روی وحشت و استیصال فریاد می‌زند. استرالیا همچنان در آتش و خاکستر می‌سوزد.

انسان‌های بیشماری مثل این مرد نعره سر داده‌اند. به کجا باید پناه برد؟ این تندیس را یک مأمور آتش‌نشانی با شن و ماسه ساخته است. سوگواری در تورنتو برای قربانیان سقوط هواپیما هواپیمای مسافری اوکراینی که در آسمان تهران هدف موشک‌های پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت ۱۷۶ قربانی به‌جای گذاشت. ۶۳ تن از جان‌باختگان شهروندان ایرانی‌تبار کانادا بودند. در چند شهر کانادا مراسم سوگواری برای قربانیان برگزار شد.

تصویر مربوط به مراسم سوگواری در تورنتو است. ریسک تماس با مجسمه نهم ماه ژانویه هر سال صدها هزار نفر از کاتولیک‌ها در فیلیپین به خیابان می‌آیند و در بزرگداشت"بلک نازارین" (نازارین سیاه) شرکت می‌کنند تا مجسمه‌ای از عیسی مسیح و یک صلیب از نقطه‌ای در مانیل به نقطه‌ای دیگر منتقل کنند. باور این است که لمس مجسمه بیماری‌ها را دور کرده و شفا می‌دهد. همین لمس معمولا به ازدحام و فشار جمعیت منجر می‌‌شود، به گونه‌ای که تنها در ساعات اولیه برنامه امسال ۳۰۰ نفر مجروح شدند. با قطار الویس به قلب آتش نه، الویس پریسلی نیست، شبیه اوست و از شیفتگانش.

سوار قطار ویژه‌ای شده تا از سیدنی، به"جشنواره الویس" برود، جشنواره‌ای که شیفتگان الویس پریسلی از ۱۹۹۳ هر سال در روز تولد پریسلی در ۸ ژانویه برگزار می‌کنند. محل این جشنواره شهر پارکس در ایالت نیو ساوت ولز است، جایی که در آن شعله‌های آتش بی‌سابقه‌ای که استرالیا را فراگرفته شددیدتر از همه جاست. عشق به پریسلی اما ظاهرا قوی‌تر از خطر آتش است. پیامد فاجعه‌بار آتش‌سوزی استرالیا برای حیوانات آتش‌سوزی جنگل‌ها در استرالیا برای حیوانات فاجعه‌بار بود. جزیره کانگوروها در سواحل جنوبی استرالیا نیز از این آتش‌سوزی به شدت آسیب دیده است.

تقریبا نیمی از حیوانات این جزیره در اثر آتش‌سوزی و یا عواقب آن از بین رفته‌اند. طبق برآوردها حدود ۴۸۰ میلیون حیوان در آتش‌سوزی‌ها از بین رفته‌اند. این کوالا (تصویر) از شعله‌های آتش فرار کرده و یک طرفدار حیوانات او را به محلی امن در نزدیکی"کیپ بوردا" می‌برد. اعتراض به تهدیدات ترامپ علیه ایران در مراسم گلدن گلوب پاتریشیا آرکیت، یکی از برندگان این دوره از مراسم گلدن گلوب هنگام دریافت جایزه خود از اظهارات تهدیدآمیز ترامپ علیه ایران انتقاد کرد و گفت: «آمریکا در آستانه جنگ است و رئیس جمهوری در توییتر تهدید می‌کند که ۵۲ نقطه از جمله اماکن فرهنگی را هدف قرار خواهد داد..

. و مردم (ایران) نمی‌دانند که آیا بمب بر سر فرزندانشان خواهد افتاد یا نه». شهری از یخ در شهر هاربین در چین از ۲۲ دسامبر تا پایان ماه فوریه ۲۰۲۰ فستیوال یخ برگزار می‌شود. در این فستیوال آثار هنری مانند مجسمه و بناهای تاریخی که از یخ ساخته شده‌اند به نمایش گذاشته شده‌اند. این شهر یخی در شب به کمک نورهای رنگارنگ شکوهی دیگر می‌یابد.

هاربین با سه و نیم میلیون جمعیت میزبان ده‌ها هزار توریست است. درجه حرارت درزمستان در این شهر به منهای ۴۰ درجه می‌رسد. اژدها بر روی یخ مسابقه قایق‌رانی بر روی یخ یکی از سنت‌های قدیمی در شمال شرقی چین است. در این مسابقه نواختن طبل برای ایجاد هماهنگی میان اعضای تیم نقش مهمی دارد. گفته می‌شود که ریتم طبل در اصل ضربان قلب اعضای تیم را تداعی می‌کند.

به نظر می‌رسد که این مسابقه بیش از آنکه یادآور سنتی دیرینه باشد، به دلیل جذابیت و تفریح زیاد هر ساله برگزار می‌شود. یادمان مرشد اعظم "گوبیند سینگ" دهمین مرشد (گورو) سیک‌های هند بود."اریون دیو"، یکی از پیشینیان او، معبدی طلایی ساخت که روزانه ده‌ها هزار زائر محلی و گردشگر خارجی از آن بازدید می‌کنند. هر یک از این بازدیدکنندگان معبد یک وعده غذا رایگان دریافت می‌کنند. این وعده غذایی گیاهی است و در بزرگترین آشپزخانه جهان تهیه و توزیع می‌شود.

آتش‌سوزی غم‌انگیز در باغ‌وحش کرفلد آلمان در آخرین ساعات سال ۲۰۱۹ آتش‌سوزی بزرگی در باغ‌وحش شهر کرفلد در غرب آلمان (شمال دوسلدورف) رخ داد. نتیجه این حادثه بسیار غم‌انگیز بود: بیش از ۳۰ جانور باغ‌‌وحش از جمله پنج اورانگوتان، یک شامپانزه و دو گوریل جان خود را از دست دادند. مردم متاثر از این حادثه در مقابل ورودی باغ‌وحش شمع روشن کرده‌اند. علت آتش‌سوزی احتمالا آتش‌بازی‌های جشن سال نو بوده است. پاسداری از سنت در دوره مدرن ژاپنی‌ها خود را برای غذای سنتی سال نو آماده می‌کنند.

این غذا در اصل ترکیبی از خوراکی‌های متفاوت است. هر کدام از این خوراکی‌ها معنای خاصی دارند. برای مثال برخی از آنها مصداق رفاه یا سلامتی هستند. از آنجایی که پخت و پز در نخستین روز سال نو بنا به سنت دیرینه در ژاپن تابو به شمار می‌آید، این غذا در آخرین روز سال آماده می‌شود و البته برخی ترجیح می‌دهند که غذای سال نو را آماده بخرند. شورشیان مسلح به آرد و تخم‌مرغ معمولا نباید با مواد غذایی بازی کرد.

اما در منطقه ایبی در ایالت آلیکانته‌ی اسپانیا هر ساله وضعیت اضطراری و جنگ خیابانی برقرار است. در این مراسم سنتی برخی شهروندان با کت و شلوار و کلاه شاپو در نقش نیروهای شورشی ظاهرا می‌شوند و دست به قیام برای تصرف قدرت می‌زنند. اما سلاح این افراد آرد و تخم‌مرغ است. در پایان این مراسم تمامی خیابان سفیدپوش می‌شود. توجه به کسوف یا پرتاب موشک به فضا در نگاه اول این‌گونه به نظر می‌رسد که گروهی از شهروندان چینی در حال عکس گرفتن از خورشید گرفتگی هستند.

اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان دید که موضوع جذاب برای مردم پرتاب توانمندترین موشک جهان به ایستگاه فضایی است. پرتاب این موشک در چارچوب ماموریت سفر به کره مارس است. این پروژه با نام"راه‌پیمایی بزرگ"قرار است در سال ۲۰۲۰ آغاز شود. سال موش بر اساس گاه‌شمار و طالع‌بینی چینی"سال خوک" به پایان خود نزدیک می‌شود و از ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی سال موش اغاز خواهد شد. این شیردریایی در پارک تفریحی یوکوهاما در ژاپن خود را برای سال جدید آماده می‌کند.

او نگارش موش به خط چینی را بر روی کاغذ تمرین می‌کند. زمین‌لرزه‌ای با بیش از ۳۰ هزار قربانی در ساعت ۵:۲۶ بامداد روز جمعه ۵ دی ۱۳۸۲ زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۶،۶ ریشتر شهر تاریخی بم را لرزاند. زمین‌لرزه‌ای که در یکصد سال گذشته بی‌مانند بود و حدود ۳۰هزار تا ۵۰هزار نفر را قربانی خود کرد. از این شهر ۹۰هزار نفری تنها یک سوم ساکنان آن زنده ماندند. به دلیل ضعف مدیریت، فساد، ناهماهنگی، عدم استفاده بهینه از کمک‌های خارجی، عدم آموزش امدادگران و غیره بازسازی این شهر هنوز به پایان نرسیده است.

بابانوئل سرگشته در وسط سیلاب ونیز، عروس شهرهای اروپا در آستانه سال نو مسیحی، غرق سیلاب است. اینجا یک بابانوئل مبهوت و حیران وسط آب گیر افتاده است. میدان سن مارکو، معروف‌ترین مکان شهر بندری در ۲۳ دسامبر امسال. زیبایی‌های یخی شهر هاربین در چین به"شهر یخ" شهرت دارد. این کلان‌شهر میلیونی واقع در منطقه منچوری، به جشن‌های یخی و برفی‌اش مشهور است.

در سرمای دو رقمی زیر صفر هیچکس نگران از بین رفتن آثار هنری تراشیده‌شده از یخ نیست. در شب کریسمس نیز این آثار یخی پابرجا می‌مانند. مطالب بیشتر از مدیا سنتر .