عکس روز: زیبا اما نه چندان سودمند | DW | 18.08.2020

28/05/1399 10:38:00 ق.ظ

عکس روز: زیبا اما نه چندان سودمند پس از چند هفته بی‌بارانی روزهای گذشته در آلمان روزهای پربارشی بودند. رعد و برق، طوفان و باران‌های شدید و سیل‌آسا پس از یک دوره خشکی، زمین را ناتوان از جذب مناسب آب کرده و این یعنی نگرانی از پوشش گیاهی همچنان پابرجاست.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. سومین یک‌شنبه ماه اوت در آرژانتین روز کودک است که امسال مصادف شده است با بحران کرونا و وضعیت خطیر آمریکای جنوبی در مقابله با این ویروس کشنده. میکی‌ماوس اما در آرژانتین گویا کرونا نمی‌شناسد.

او برای شادی کودکان هر کاری می‌کند، حتی حضور بدون ماسک و بدون رعایت فاصله اجتماعی در خیابان‌های بوئنوس آیرس.

تقدیم گل برای جلوگیری از خشونت روز ۱۲ اوت (۲۲ مرداد) در لندن هم مثل همه جاهای اروپا از آسمان آتش می‌بارید. مردم در فرار از هوای داغ به پارک‌ها و رودها پناه برده بودند. مثل اینجا در کرانه رود تیمز. نشستن در کنار بستنی‌های غول‌آسا حتما دهان آدم را آب می‌اندازد، اما در دوران کرونا خیلی مفید است و شما را یک دو متری از آدم بغلی دور می‌کند.

برخورداری کامل از توان دریانوردی گرمای شدیدی که این روزها در آلمان حاکم است، بسیاری را از لحاظ جسمی با مشکلات زیادی روبرو کرده است. تنها دلگرمی کسانی که امکان استفاده از استخرهای سر باز را ندارند گذار در طبیعت و تماشای زیبایی‌های آن است. headtopics.com

زمانی که غم به خشم فرا می‌روید گروهی از هنرمندان کلمبیا روز ششم اوت برای پیکار با اپیدمی کرونا و تشویق مردم به فاصله‌گیری اجتماعی به خیابان آمدند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

روزگاری دکتر مصدق در این خانه 'حصر' بود!+عکس«در این قلعه مانده‌ام و با این وضعیت می‌سازم تا عمرم به سر آید و از این زندگی خلاصی یابم.»؛ این را محمد مصدق از روزهای تبعیدش در احمدآباد می‌گوید؛ انتظاری که تا سال ۱۳۴۵ و زمان درگذشتش ادامه یافت و همانجا هم دفن شد.

مخابره تصاویر ستاره‌۷۰۰ برابر خورشید؛ هابل راز توقف مرگ «شبان‌شانه» را فاش کردتازه‌ترین تصاویر مخابره شده توسط تلسکوپ هابل راز فروغ رو به افول ستاره غول پیکری را که تصور می‌شد، روند انفجارهای مرگبار آن آغاز شده، فاش کرد.

شب کنکور دور این غذاها را خط بکشیدکنکور_سراسری | این روزها با توجه به شرایط کرونایی در کشور، کنکوری‌ها بیش از سایر افراد دچار استرس می‌شوند اما توجه به برخی نکات تغذیه‌ای و مصرف مواد غذایی مفید می‌تواند علاوه بر کنترل و مهار استرس، باعث قوای جسمانی و روانی نیز شود حوزه‌های امتحانی کنکور ضدعفونی می‌شوند | ۲۰۰تیم مشترک سازمان‌های مدیریت پسماند و آتش‌نشانی، وظیفه ضدعفونی کردن حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری در پایتخت را بر عهده گرفت

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: خروج آمریکا از برجام مبنای توافق خارق‌العاده اسرائیل و امارات بود؛ این توافق نتیجه کار دیپلماتیک بسیار دشوار تحت رهبری پرزیدنت ترامپ است🔺مشاور امنیت ملی کاخ سفید: خروج آمریکا از برجام مبنای توافق خارق‌العاده اسرائیل و امارات بود؛ این توافق نتیجه کار دیپلماتیک بسیار دشوار تحت رهبری پرزیدنت ترامپ است

فروش و عرضه نفت در بورس نباید برای دولت بعد بدهی به بار آورد/ این طرح می‌تواند آثار مخربی روی سود بازارهای سرمایه‌ای داشته باشدسخنگوی کمیسیون اقتصادی گفت: هنگامی که صحبت از فروش و عرضه نفت در بورس می‌شود باید حواسمان باشد این طرح بدهی برای دولت بعد به بار نیاورد و آثار مخرب بر روی بازارهای سرمایه ای نداشته باشد.

ایالات متحده و لهستان یک توافق‌نامه دفاعی امضا کردند؛ مایک پمپئو: این توافق گامی در جهت تقویت همکاری‌های دفاعی دیرینه بین دو کشور است🔺ایالات متحده و لهستان یک توافق‌نامه دفاعی امضا کردند؛ مایک پمپئو: این توافق گامی در جهت تقویت همکاری‌های دفاعی دیرینه بین دو کشور است ⚡️مایک پمپئو در آخرین روز سفر خود به لهستان از امضاء یک توافق‌نامه همکاری دفاعی با مقامات این کشور خبر داد.