عکس روز: زندانیان در قوطی کنسرو | DW | 05.09.2020

15/06/1399 02:17:00 ب.ظ

عکس روز: السالوادور با ۶۲۰ زندانی در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، از نظر شمار زندانیان دومین مقام جهانی را دارد. در عکسی که روز ۴ سپتامبر گرفته شده، زندانیان از بیم کرونا ماسک به صورت دارند؛ اما آیا در این فضای تنگ و شلوغ با زدن ماسک می‌توان از پاندمی در امان ماند؟

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. زن جوانی با ماسکی بر صورت بر بام ایج، بلندترین بام نیویورک ایستاده و شهر را تماشا می‌کند.

بام بلندترین آسمانخراش نیویورک چند ماهی به علت گسترش کرونا تعطیل بود، اما سرانجام چهارشنبه دوم سپتامبر به روی عموم باز شد، تا از بلندترین نقطه شهری را تماشا کنند که خواب ندارد.

پاندا به جای پاندمی سه هفته پس از آغاز ناآرامی‌ها در بلاروس در پی انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری وضعیت در این کشور روز به روز وخیم‌تر می‌شود. نیروهای امنیتی در آخر هفته‌ای که گذشت با تانک به رویارویی تظاهرکنندگان و معترضان رفتند. آلکساندر لوکاشنکو که زمام قدرت در بلاروس را در دست دارد، عکسی با تفنگی در دست منتشر کرد؛ اما عمل یکی از زنان معترض که در برابر مأموران زانو زده است، به مراتب تآثیرگذارتر به نظر می‌رسد.

زمین همچون اثر هنری تصویری از کریستیان آوه (Christian Awe) در حین آماده‌سازی نمایشگاهی از آثارش تحت عنوان"ضربان قلب" که در فضایی به مساحت ۵۰۰ متر مربع در سالن هنری روستوک، در شمال‌شرق آلمان، افتتاح می‌شود. علاقمندان می‌توانند به عبارتی در آثار هنری این نقاش و هنرمند آلمانی قدم و پرسه بزنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

در صورت پرداخت جریمه به ویلموتس، این مبلغ از منابع دولتی برداشت نخواهد شدمعاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد: تنها زمانی فدراسیون فوتبال از این معاونت درخواست کمک بنماید، معاونت حقوقی با رعایت اصول استقلال و عدم دخالت در امور، اقدام به کمک به این نهاد خواهد کرد.

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه

تبدیل مانش به مدیترانه ؛ نجات بیش از پنجاه پناهجو در کانال مانش در دو روز گذشتهنیروهای گارد ساحلی فرانسه نزدیک به شصت پناهجویی که در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه قصد عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا داشتند را در دریا بازداشت کردند.

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۲ هزار نفر گذشت/۱۱۸ فوتی در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه

تیم پزشکی لوییزیانا چگونه در زمان «طوفان دریایی لورا» از بیماران «کووید-۱۹» حفاظت کردتیم پزشکی لوییزیانا چگونه در زمان «طوفان دریایی لورا» از بیماران «کووید۱۹» حفاظت کرد لوییزیانا در ایالات متحده بیشترین نرخ مبتلایان به ویروس_کرونا را نسبت به جمعیتش دارد.