عکس روز: پیروزی نور بر پاندمی | DW | 07.01.2022

17/10/1400 10:35:00 ق.ظ

پیروزی نور بر پاندمی پس از یک سال توقف به دلیل پاندمی کرونا، از پنج شنبه شب ۶ ژانویه آثار هنری خلق‌شده با نور بر دیوارها، سقف کلیساها و میادین شهر لوتسرن سوئیس به نمایش درآمدند. هنرمندان از سراسر دنیا چیدمان‌های نوری خود را عرضه می‌کنند. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. شهر رم میزبان اولین نمایشگاه بادکنک در دنیاست.

در این موزه صدها هزار بادکنک و نقاشی‌های قابل باد کردن به نمایش گذاشته شده‌اند. اینها بخشی از یک نمایشگاه بزرگتر با نام"بیا پرواز کنیم" هستند. بر خلاف سایر موزه‌ها، بازدیدکنندگان نه تنها مجازند بادکنک‌ها و نقاشی‌ها را لمس کنند بلکه به آنها توصیه می‌شود که این کار را بکنند!

بوران واشنگتن را فلج کرد تظاهرات ضد دولتی در پایتخت هلند با زد و خورد و خشونت همراه شد. با وجود ممنوعیت، ده هزار نفر در آمستردام به خیابان ریختند و پلیس با اسب و باتوم به مصاف جمعیت رفت. دستکم ۳۰ نفر به اتهام اخلال در نظم عمومی، بدرفتاری یا حمل غیرقانونی سلاح بازداشت شدند. محدودیت‌های سنگین در هلند برای پیشگیری از گسترش اومیکرون تا ۱۵ژانویه ادامه می‌یابد. معترضان سفیدپوش شعار می‌دادند: »اینجا جای دیکتاتورها نیست.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تا حکومت کومونیست چین رو مجبور به پاسخ و تنبیه نکنید احتمال تکرار تاریکیهای بیشتر هست.

بازگشت لوکاکو به تمرینات چلسی پس از عذرخواهی از هوادارانروملو لوکاکو، ستاره خط هجومی باشگاه چلسی، پس از عذرخواهی از هواداران و با اجازه توماس توخل، سرمربی این تیم، به تمرینات «آبی‌های لندن» بازگشت.پس از تنش‌ها‌ی Muhammad Qasim has been communicated in his divine dreams, events of the future for the last 30 years. Many of these events he has seen are coming true now, and have been accurate as per his dream. Why is he seeing these dreams? Is he Al-Mahdi?

بازجویی از مسافران ایرانی مقیم خارج از کشور در فرودگاه تهران

اینستاگرام در پاسخ به صدای آمریکا: ممنوعیت استفاده از هشتگ‌های حمایت از پرواز پی‌‌اس‌۷۵۲ برداشته شد▪️اینستاگرام در پاسخ به صدای آمریکا درباره ایجاد محدودیت برای هشتگ‌های حمایت از خانواده‌های قربانیان پرواز PS752، ضمن عذرخواهی اذعان کرد که این محدودیت «به اشتباه» بوده و از برداشته شدن آن خبر داد من_هم_شمعی_روشن_خواهم_کرد IWillLightACandelToo ps752justice از شما سپاسگزارم

تأمین بیش از ۷۰ درصد تجهیزات صنعت نفت در داخل کشوروزیر نفت با بیان اینکه «اکنون ۷۰ درصدی تجهیزات صنعت نفت از تولید داخل تأمین می‌شود، اعلام کرد این توانمندی وجود دارد که تا ۹۵ درصد کالاها هم داخلی‌سازی شوند.

پس از تکذیب «ممنوعیت واردات واکسن» هلال احمر ایران اعلام کرد: درخواستی برای واردات دریافت نکرده‌ایمپس از تکذیب «ممنوعیت واردات واکسن» هلال احمر ایران اعلام کرد: درخواستی برای واردات دریافت نکرده‌ایم پیشتر، رئیس سازمان غذا و داروی ایران گفته بود «در حال حاضر واردات واکسن_کرونا نداریم و متکی به تولیدات داخلی هستیم.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

پلیس برلین فعلا اجازه استفاده از بسیاری سگ‌ها را ندارد | DW | 05.01.2022نیروهای پلیس برلین فعلا اجازه به کار گرفتن بخش قابل توجهی از سگ‌های حفاظتی خود را ندارند. مقررات جدید حفاظت از حیوانات می‌گوید، روش کنونی آموزش و هدایت این سگ‌ها به دلیل فشار دردآور به گردن و بستن راه تنفس ممنوع است.