عکس روز: هشتگ دست‌نویس | DW | 18.06.2021

28/03/1400 11:49 ق.ظ

عکس روز: هشتگ دست‌نویس روی ساعد این بومی برزیلی نوشته شده است: دولت دست به کشتار قومی می‌زند. این بومی متعلق به قوم پاتاکسو است که در شمال شرق ایالت باهیا سکونت دارد. بومیان این منطقه از جمله به خاطر پیامدهای پروژه‌های استخراج از معدن‌ اعتراض کرده‌اند.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. باز هم زمان برگزاری مسابقات اسب‌دوانی"رویال اسکات" در شهر برکشایر بریتانیا رسید؛ رویدادی که مورد علاقه شهروندان طبقه مرفه و اشراف این کشور است.

برخی از بازدیدکنندگان مسابقات اسکات برای دیدن مسابقات به برکشایر می‌آیند و برخی دیگر برای دیدن و دیده شدن. از جمله جاذبه‌های این مسابقات کلاه‌های غیرمعمول بازدیدکنندگان است. مطمئنا طراحان کلاه از طرفداران همیشگی"رویال اسکات" هستند.

طلوع افسونگر خورشید بر فراز"گلاستون‌بری تور" تا چشم کار می‌کند، می‌توان در این مزرعه رنگ زیبای اسطوخودوس را دید و عطر آن را هم استنشاق کرد. اگر فکر می‌کنید این مزارع در فرانسه واقع هستند، اشتباه می‌کنید. آنها در هوچن در چین قرار دارند و کشت این گیاه در آنجا بسیار مرسوم است. اسطوخودوس حدود ۶۰ سال پیش از ناحیه مدیترانه به چین برده شد.

استقبال باکو از مسابقات جام ملت‌های اروپا حدود ۱۴۰ سال از انقراض کرکس ریش‌دار در آلمان می‌گذرد اما دو جوجه پرورشی نر و ماده به تازگی در پارک ملی بایرن رهاسازی شده‌اند. به این دو پرنده استخوان‌خوار، ردیاب و دوربین متصل شده تا محیط بانان بتوانند آنها را در همه حال تحت نظر داشته باشند. آنها فعلا در حال خورد و خواب هستند اما به زودی خودشان به جست‌و‌جوی طعمه خواهند رفت.

ادامه مطلب:
dw_persian »

واعظی: نامزدها به جای توهین به ترامپ به دولت توهین کردند | DW | 17.06.2021رئیس دفتر روحانی با انتقاد از 'سیاه‌نمایی' کاندیداها علیه دولت، ابراز امیدواری کرده که مردم پس از انتخابات متوجه واقعیت‌ها شوند. او گفت، 'کاش زاکانی و جلیلی انصراف نمی‌دادند تا معلوم می‌شد چقدر وزن و رأی دارند'. دولت بیستر از ترامپ به ایران خیانت کرده و....

نامه شاکی سعید طوسی به رییسی: درباره این پرونده هیچ‌کاری انجام ندادید

انتخابات ریاست جمهوری از مهمترین انتخابات کشور است/ همه جهان امروز به انتخابات ایران نگاه می‌کنندرئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری را از مهمترین انتخابات کشور دانست و گفت: این انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است و از مردم درخواست می کنم که به مشکلات و مسائلی که در مراحل قبل از ثبت نام نامزدها تاکنون وجود داشته توجه نکرده و با حضور در پای صندوق‌های رای به نامزد مورد نظر خود رای دهند.

خاتمی اقدام مهرعلیزاده مبنی بر انصراف از رقابت به نفع همتی را ستوددیدیم حکومت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران گماشتگان صلیبچیها بازم معرکه گیری کرد نمیخواهد بدون خونریزی حکومت کشور را به خردمندان حضوریکتائی ملتهای ایرانیان واگذار کنند بایستی با اتش زدن اوباشان جاهلان ملاهای فرقه در خیابانها به این بساط شئونیزم فارسی پایان داد.

بهنام‌ شیخی‌ فعال سیاسی آذربایجانی از زندان اوین به‌ مرخصی‌ اعزام‌ شد

زاکانی به نفع رئیسی از کاندیداتوری انصراف داد | DW | 16.06.2021علیرضا زاکانی به نفع ابراهیم رئیسی از نامزدی انتخابات ۱۴۰۰ انصراف داد. او پیش‌تر گفته بود که شرکت او در مناظره‌ها با هدف 'امیدزایی' بوده است. زاکانی متهم شده بود که تنها یک کاندیدای پوششی برای رئیسی است. یک حقه باز مسلمان، ابروی اسلام را با این کاراتون بردید، دیگر کسی نه به اسلام و نه مسلمان باور ندارد اینها هیچکدام انسان خودشان نیستند همتی هم کاندایدای روکشی هست برای روحانی گرین کارتی.

هشتگ دست‌نویس

اتهامی که مطرح شده، سنگین است. روی ساعد این بومی برزیلی نوشته شده است: دولت دست به کشتار قومی می‌زند. این بومی متعلق به قوم پاتاکسو است که در شمال شرق ایالت باهیا سکونت دارد. بومیان این منطقه از جمله به خاطر پیامدهای پروژه‌های استخراج از معدن‌ دست به اعتراض زده‌اند.

در پی دیدن و دیده شدن

باز هم زمان برگزاری مسابقات اسب‌دوانی"رویال اسکات" در شهر برکشایر بریتانیا رسید؛ رویدادی که مورد علاقه شهروندان طبقه مرفه و اشراف این کشور است. برخی از بازدیدکنندگان مسابقات اسکات برای دیدن مسابقات به برکشایر می‌آیند و برخی دیگر برای دیدن و دیده شدن. از جمله جاذبه‌های این مسابقات کلاه‌های غیرمعمول بازدیدکنندگان است. مطمئنا طراحان کلاه از طرفداران همیشگی"رویال اسکات" هستند.

دوش آب سرد

موج گرمایی که امسال از میانه ماه ژوئن آلمان را فرا گرفته دمای هوا را در برخی مناطق این کشور به ۳۷ درجه سانتی‌گراد رسانده است. بازار راه‌کارهای مفید برای خنک کردن هم داغ است. اگرچه این مرد هندی می‌داند چطور با گرمای سوزان کنار بیاید اما متاسفانه روش او در دفتر کار قابل اجرا نیست.

طلوع افسونگر خورشید بر فراز"گلاستون‌بری تور"

در آستانه فرارسیدن اولین امواج گرمای تابستانی در اروپا نگاهی می‌اندازیم به طلوع خورشید برفراز تپه"گلاستون‌بری تور" در جنوب غربی انگلستان. زوجی بر روی تپه به تماشای طلوع این ستاره گرمابخش ایستاده‌اند تا جاذبه این لحظه آنان را نیز همچون ما افسون کند.

زیبایی اسطوخودوس در خاور دور

تا چشم کار می‌کند، می‌توان در این مزرعه رنگ زیبای اسطوخودوس را دید و عطر آن را هم استنشاق کرد. اگر فکر می‌کنید این مزارع در فرانسه واقع هستند، اشتباه می‌کنید. آنها در هوچن در چین قرار دارند و کشت این گیاه در آنجا بسیار مرسوم است. اسطوخودوس حدود ۶۰ سال پیش از ناحیه مدیترانه به چین برده شد.

جلبک‌های چسبنده در سواحل ترکیه

سواحل ترکیه در کنار دریای مرمره چند هفته‌‌ای است که از شر لجن‌های چسبنده‌ای رها نمی‌شود. دمای بالا و فاضلاب آلوده که هم‌چون کود شیمیایی عمل می‌کند باعث شده که جلبک‌های دریایی به طرز بی‌سابقه‌ای رشد کنند و سواحل را به لجنزار تبدیل کنند. نه تنها شنا کردن در این سواحل ممکن نیست، بلکه ماهیگیران نیز جرئت نمی‌کنند که با قایق‌های خود از میان این جلبک‌ها عبور کنند.

استقبال باکو از مسابقات جام ملت‌های اروپا

مسابقات جام ملت‌های اروپا با یک سال تاخیر آغاز شد. بر خلاف دوره‌های پیشین یک یا دو کشور میزبان این مسابقات نیستند، بلکه بازی‌ها در ۱۰ کشور مختلف برگزار می‌شود. جمهوری آذربایجان یکی از میزبانان این دوره است. به یوفا، فدراسیون فوتبال اروپا، به دلیل این انتخاب انتفادهای فراوانی شده است. اما همانطور که در این عکس دیده می‌شود باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان به استقبال این مسابقات رفته است.

سلفی با کرکس ریشو

حدود ۱۴۰ سال از انقراض کرکس ریش‌دار در آلمان می‌گذرد اما دو جوجه پرورشی نر و ماده به تازگی در پارک ملی بایرن رهاسازی شده‌اند. به این دو پرنده استخوان‌خوار، ردیاب و دوربین متصل شده تا محیط بانان بتوانند آنها را در همه حال تحت نظر داشته باشند. آنها فعلا در حال خورد و خواب هستند اما به زودی خودشان به جست‌و‌جوی طعمه خواهند رفت. در اینترنت هم وبلاگی برای رصد کردن تحرکات این شکاری‌ها باز شده است.

از کوه راشمور تا کوه آشغال

کوهستان راشمور در ایالت داکوتا به خاطر مجسمه‌های حکاکی شده چهار رئیس جمهور آمریکا بر صخره‌ها شهرت دارد. حالا جو راش، یک هنرمند انگلیسی به مناسبت اجلاس سران هفت کشور صنعتی در کورن‌وال، چیدمان مشابهی خلق کرده اما در ریشخند رهبران. این بار روسای دولتی از دل خاک سر برآورده‌اند و از پسماند اقلام الکتریکی ساخته شده‌اند. کنایه‌ای به فجایع زیست محیطی و اهمال کشورهای صنعتی در بازیافت وسایل برقی دور ریخته.

چرت گروهی فیل‌ها

این فیل‌های وحشی که این چنین از نفس‌افتاده‌اند و زیر آفتاب در آرامش چرت می‌زنند بیش از ۵۰۰ کیلومتر از زیست‌گاه طبیعی خود در جنوب غربی چین فاصله دارند.مسئولان حیات‌وحش چین می‌گویند علت ترک زیست‌گاه طبیعی این گله فیل و شروع این راهپیمایی طولانی مشخص نیست. برای دور نگه‌داشتن این گله از مناطق پرجمعیت مسیر حرکت این ۱۵ فیل با پهپاد تعقیب می‌شود.

ادای احترام به ماه

لوک جرام، هنرمند بریتانیایی به دلیل چیدمان‌های تماشایی‌اش معروف است. او ویروس کرونا و کره زمین را نیز به گونه‌ای هنری بازسازی کرده است. از سال گذشته نیز ماهی با شعاع هفت متری ساخته که نه در آسمان بلکه همین نزدیکی در"چرخش" است. در حال حاضر این کره عظیم نورانی و بی‌وزن در کلیسای جامع استراسبورگ در حالت بی‌وزنی شناور است؛ ادای احترام به ماهی که در نزدیکی ماست اما همچنان برایمان ناشناخته است.

بادبادک به جای پهپاد در آسمان بغداد

اینبار خبر از پرواز پهپادهای مسلح و جت‌های جنگی نیست؛ آسمان بغداد در آخرهفته گذشته شاهد پرواز بادبادک‌های قابل کنترل بود."جشنواره کایت بغداد" فرصتی بود تا آسمان این شهر به جای دود ناشی از انفجار، پهنه پرواز بادبادک‌های رنگی باشد.

ماسکی می‌بینید؟!

هزاران نفر برای لذت بردن از هوای آفتابی و زیبا در ساحل"ال استریت" در بوستون جمع شده‌اند، البته نه از ماسک خبری است و نه از فاصله‌گذاری اجتماعی. اصلا کسی را در این تصویر پیدا می‌کنید که ماسک زده باشد؟ بوستون و مناطق پیرامونی آن از لحاظ میزان واکسیناسیون علیه کرونا در آمریکا از شهر‌های پیشتاز هستند. این تصویر به‌گونه‌ای دوران پساکرونایی را نشان می‌دهد، اگر چه در این ایام کمی عجیب به نظر می‌رسد.

نهایت تمرکز و انعطاف

آنچه نله آرند، ورزشکار نوجوان آلمانی در نهایت سبکی به نمایش می‌گذارد، حاصل تلاش و تمرین چندین ساله است. او که ۱۵ سال بیشتر ندارد، یکی از استعدادها و امیدهای بزرگ آلمان در رشته ژیمناستیک ریتمیک است. تمرکز و انعطاف او از ویژگی‌های است که هر انسان می‌تواند با تکیه به آ‌ن‌ها در زندگی شخصی و کاری خود به اهدافش برسد.

دوچرخه‌های ابدی

هنرمند چینی آی وی‌وی از متصل کردن ۹۶۰ دوچرخه از مارک"forever" سازه‌ای آهنی خلق کرده که ده سال است در شهرهای مختلف به نمایش در می‌آید. این اثر در نمایشگاه بزرگ او که جمعه چهارم ژوئن در لیسبون پرتغال افتتاح می‌شود، مرکز توجه خواهد بود. دوچرخه‌هایی در هم آمیخته و فاقد پدال و زین که از هر زاویه شکل دیگری می‌یابند و تمامی ندارند.

فوتبال به جای خشونت

کاملا متمرکز، چشم‌ها تنها به توپ خیره شده‌ و البته راضی و خوشحال؛ این تصویری از یک نوجوان در برزیل است؛ کشور فوتبال و خشونت، کشوری که بالاترین آمار قتل در دنیا را دارد. بسیاری از ورزشکاران نیز قربانی حملات مرگبار شده‌اند. امید که این نوجوان خشنود از بلای خشونت مصون بماند.

پرچمی برای عشق‌های رنگین

پرچم رنگین‌کمان که از جمله نماد دگرباشان جنسی است در این روزها در جلوی برج تلویزیونی برلین برافراشته شده است. این ابتکار عمل در راستای مبارزه با همجنس‌گراهراسی به جریان افتاده است. تا تاریخ ۲۴ ژوئیه که رژه و مراسم روز خیابان کریستوفر برگزار می‌شود، این پرچم همچنان در اهتزاز خواهد بود.

آینده‌ای شکننده چون یخ

گروهی هنرمند در نزدیکی والاسی واقع در غرب بریتانیا با تهیه و ارائه این مجسمه‌های کودکانه یخی می‌کوشند توجه جهانیان را به تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین جلب کند. این ابتکار عمل هنری مجموعا ۲۶ مجسمه یخی را دربرمی‌گیرد که نمایانگر آینده شکننده و آسیب‌پذیر اقلیم و افزایش سطح آب در کره زمین است.

لذت خنک شدن در مسابقه دو

شهر اومسک واقع در سیبری در روسیه روز یکشنبه میزبان برگزاری مسابقات دو نیمه‌ماراتن بود. با نزدیک شدن فصل گرما دمای هوا در این کلانشهر نیز به شدت افزایش یافته است. علیرغم همه‌گیری کرونا زندگی در این شهر آرام‌آرام به روال عادی بازمی‌گردد. برگزاری رویدادهایی ورزشی از جمله گام‌ها در این راستاست. تصویری از یک دونده ‌دو نیمه‌مارتون که در زیر قطرات آب گرمای راه را وامی‌نهد و خنک می‌شود.

میهن‌دوست پشمالو

در آمریکا هر ساله مراسم یادبودی برای سربازان جانباخته در اواخر ماه مه برگزار می‌شود. بسیاری از آمریکایی‌ها به این مناسبت در راه‌پیمایی‌ها یا جشن‌های خیابانی شرکت می‌جویند. این روز یادبود به‌طور غیررسمی آغاز تابستان نیز محسوب می‌شود. این سگ کوچولو نیز در ایالت کارولینای جنوبی برای شرکت در جشن حامل پرچم آمریکا شده است.

هشتگ دست‌نویس

اتهامی که مطرح شده، سنگین است. روی ساعد این بومی برزیلی نوشته شده است: دولت دست به کشتار قومی می‌زند. این بومی متعلق به قوم پاتاکسو است که در شمال شرق ایالت باهیا سکونت دارد. بومیان این منطقه از جمله به خاطر پیامدهای پروژه‌های استخراج از معدن‌ دست به اعتراض زده‌اند.

در پی دیدن و دیده شدن

باز هم زمان برگزاری مسابقات اسب‌دوانی"رویال اسکات" در شهر برکشایر بریتانیا رسید؛ رویدادی که مورد علاقه شهروندان طبقه مرفه و اشراف این کشور است. برخی از بازدیدکنندگان مسابقات اسکات برای دیدن مسابقات به برکشایر می‌آیند و برخی دیگر برای دیدن و دیده شدن. از جمله جاذبه‌های این مسابقات کلاه‌های غیرمعمول بازدیدکنندگان است. مطمئنا طراحان کلاه از طرفداران همیشگی"رویال اسکات" هستند.

دوش آب سرد

موج گرمایی که امسال از میانه ماه ژوئن آلمان را فرا گرفته دمای هوا را در برخی مناطق این کشور به ۳۷ درجه سانتی‌گراد رسانده است. بازار راه‌کارهای مفید برای خنک کردن هم داغ است. اگرچه این مرد هندی می‌داند چطور با گرمای سوزان کنار بیاید اما متاسفانه روش او در دفتر کار قابل اجرا نیست.

طلوع افسونگر خورشید بر فراز"گلاستون‌بری تور"

در آستانه فرارسیدن اولین امواج گرمای تابستانی در اروپا نگاهی می‌اندازیم به طلوع خورشید برفراز تپه"گلاستون‌بری تور" در جنوب غربی انگلستان. زوجی بر روی تپه به تماشای طلوع این ستاره گرمابخش ایستاده‌اند تا جاذبه این لحظه آنان را نیز همچون ما افسون کند.

زیبایی اسطوخودوس در خاور دور

تا چشم کار می‌کند، می‌توان در این مزرعه رنگ زیبای اسطوخودوس را دید و عطر آن را هم استنشاق کرد. اگر فکر می‌کنید این مزارع در فرانسه واقع هستند، اشتباه می‌کنید. آنها در هوچن در چین قرار دارند و کشت این گیاه در آنجا بسیار مرسوم است. اسطوخودوس حدود ۶۰ سال پیش از ناحیه مدیترانه به چین برده شد.

جلبک‌های چسبنده در سواحل ترکیه

سواحل ترکیه در کنار دریای مرمره چند هفته‌‌ای است که از شر لجن‌های چسبنده‌ای رها نمی‌شود. دمای بالا و فاضلاب آلوده که هم‌چون کود شیمیایی عمل می‌کند باعث شده که جلبک‌های دریایی به طرز بی‌سابقه‌ای رشد کنند و سواحل را به لجنزار تبدیل کنند. نه تنها شنا کردن در این سواحل ممکن نیست، بلکه ماهیگیران نیز جرئت نمی‌کنند که با قایق‌های خود از میان این جلبک‌ها عبور کنند.

استقبال باکو از مسابقات جام ملت‌های اروپا

مسابقات جام ملت‌های اروپا با یک سال تاخیر آغاز شد. بر خلاف دوره‌های پیشین یک یا دو کشور میزبان این مسابقات نیستند، بلکه بازی‌ها در ۱۰ کشور مختلف برگزار می‌شود. جمهوری آذربایجان یکی از میزبانان این دوره است. به یوفا، فدراسیون فوتبال اروپا، به دلیل این انتخاب انتفادهای فراوانی شده است. اما همانطور که در این عکس دیده می‌شود باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان به استقبال این مسابقات رفته است.

سلفی با کرکس ریشو

حدود ۱۴۰ سال از انقراض کرکس ریش‌دار در آلمان می‌گذرد اما دو جوجه پرورشی نر و ماده به تازگی در پارک ملی بایرن رهاسازی شده‌اند. به این دو پرنده استخوان‌خوار، ردیاب و دوربین متصل شده تا محیط بانان بتوانند آنها را در همه حال تحت نظر داشته باشند. آنها فعلا در حال خورد و خواب هستند اما به زودی خودشان به جست‌و‌جوی طعمه خواهند رفت. در اینترنت هم وبلاگی برای رصد کردن تحرکات این شکاری‌ها باز شده است.

از کوه راشمور تا کوه آشغال

کوهستان راشمور در ایالت داکوتا به خاطر مجسمه‌های حکاکی شده چهار رئیس جمهور آمریکا بر صخره‌ها شهرت دارد. حالا جو راش، یک هنرمند انگلیسی به مناسبت اجلاس سران هفت کشور صنعتی در کورن‌وال، چیدمان مشابهی خلق کرده اما در ریشخند رهبران. این بار روسای دولتی از دل خاک سر برآورده‌اند و از پسماند اقلام الکتریکی ساخته شده‌اند. کنایه‌ای به فجایع زیست محیطی و اهمال کشورهای صنعتی در بازیافت وسایل برقی دور ریخته.

چرت گروهی فیل‌ها

این فیل‌های وحشی که این چنین از نفس‌افتاده‌اند و زیر آفتاب در آرامش چرت می‌زنند بیش از ۵۰۰ کیلومتر از زیست‌گاه طبیعی خود در جنوب غربی چین فاصله دارند.مسئولان حیات‌وحش چین می‌گویند علت ترک زیست‌گاه طبیعی این گله فیل و شروع این راهپیمایی طولانی مشخص نیست. برای دور نگه‌داشتن این گله از مناطق پرجمعیت مسیر حرکت این ۱۵ فیل با پهپاد تعقیب می‌شود.

ادای احترام به ماه

لوک جرام، هنرمند بریتانیایی به دلیل چیدمان‌های تماشایی‌اش معروف است. او ویروس کرونا و کره زمین را نیز به گونه‌ای هنری بازسازی کرده است. از سال گذشته نیز ماهی با شعاع هفت متری ساخته که نه در آسمان بلکه همین نزدیکی در"چرخش" است. در حال حاضر این کره عظیم نورانی و بی‌وزن در کلیسای جامع استراسبورگ در حالت بی‌وزنی شناور است؛ ادای احترام به ماهی که در نزدیکی ماست اما همچنان برایمان ناشناخته است.

بادبادک به جای پهپاد در آسمان بغداد

اینبار خبر از پرواز پهپادهای مسلح و جت‌های جنگی نیست؛ آسمان بغداد در آخرهفته گذشته شاهد پرواز بادبادک‌های قابل کنترل بود."جشنواره کایت بغداد" فرصتی بود تا آسمان این شهر به جای دود ناشی از انفجار، پهنه پرواز بادبادک‌های رنگی باشد.

ماسکی می‌بینید؟!

هزاران نفر برای لذت بردن از هوای آفتابی و زیبا در ساحل"ال استریت" در بوستون جمع شده‌اند، البته نه از ماسک خبری است و نه از فاصله‌گذاری اجتماعی. اصلا کسی را در این تصویر پیدا می‌کنید که ماسک زده باشد؟ بوستون و مناطق پیرامونی آن از لحاظ میزان واکسیناسیون علیه کرونا در آمریکا از شهر‌های پیشتاز هستند. این تصویر به‌گونه‌ای دوران پساکرونایی را نشان می‌دهد، اگر چه در این ایام کمی عجیب به نظر می‌رسد.

نهایت تمرکز و انعطاف

آنچه نله آرند، ورزشکار نوجوان آلمانی در نهایت سبکی به نمایش می‌گذارد، حاصل تلاش و تمرین چندین ساله است. او که ۱۵ سال بیشتر ندارد، یکی از استعدادها و امیدهای بزرگ آلمان در رشته ژیمناستیک ریتمیک است. تمرکز و انعطاف او از ویژگی‌های است که هر انسان می‌تواند با تکیه به آ‌ن‌ها در زندگی شخصی و کاری خود به اهدافش برسد.

دوچرخه‌های ابدی

هنرمند چینی آی وی‌وی از متصل کردن ۹۶۰ دوچرخه از مارک"forever" سازه‌ای آهنی خلق کرده که ده سال است در شهرهای مختلف به نمایش در می‌آید. این اثر در نمایشگاه بزرگ او که جمعه چهارم ژوئن در لیسبون پرتغال افتتاح می‌شود، مرکز توجه خواهد بود. دوچرخه‌هایی در هم آمیخته و فاقد پدال و زین که از هر زاویه شکل دیگری می‌یابند و تمامی ندارند.

فوتبال به جای خشونت

کاملا متمرکز، چشم‌ها تنها به توپ خیره شده‌ و البته راضی و خوشحال؛ این تصویری از یک نوجوان در برزیل است؛ کشور فوتبال و خشونت، کشوری که بالاترین آمار قتل در دنیا را دارد. بسیاری از ورزشکاران نیز قربانی حملات مرگبار شده‌اند. امید که این نوجوان خشنود از بلای خشونت مصون بماند.

پرچمی برای عشق‌های رنگین

پرچم رنگین‌کمان که از جمله نماد دگرباشان جنسی است در این روزها در جلوی برج تلویزیونی برلین برافراشته شده است. این ابتکار عمل در راستای مبارزه با همجنس‌گراهراسی به جریان افتاده است. تا تاریخ ۲۴ ژوئیه که رژه و مراسم روز خیابان کریستوفر برگزار می‌شود، این پرچم همچنان در اهتزاز خواهد بود.

آینده‌ای شکننده چون یخ

گروهی هنرمند در نزدیکی والاسی واقع در غرب بریتانیا با تهیه و ارائه این مجسمه‌های کودکانه یخی می‌کوشند توجه جهانیان را به تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین جلب کند. این ابتکار عمل هنری مجموعا ۲۶ مجسمه یخی را دربرمی‌گیرد که نمایانگر آینده شکننده و آسیب‌پذیر اقلیم و افزایش سطح آب در کره زمین است.

لذت خنک شدن در مسابقه دو

شهر اومسک واقع در سیبری در روسیه روز یکشنبه میزبان برگزاری مسابقات دو نیمه‌ماراتن بود. با نزدیک شدن فصل گرما دمای هوا در این کلانشهر نیز به شدت افزایش یافته است. علیرغم همه‌گیری کرونا زندگی در این شهر آرام‌آرام به روال عادی بازمی‌گردد. برگزاری رویدادهایی ورزشی از جمله گام‌ها در این راستاست. تصویری از یک دونده ‌دو نیمه‌مارتون که در زیر قطرات آب گرمای راه را وامی‌نهد و خنک می‌شود.

میهن‌دوست پشمالو

در آمریکا هر ساله مراسم یادبودی برای سربازان جانباخته در اواخر ماه مه برگزار می‌شود. بسیاری از آمریکایی‌ها به این مناسبت در راه‌پیمایی‌ها یا جشن‌های خیابانی شرکت می‌جویند. این روز یادبود به‌طور غیررسمی آغاز تابستان نیز محسوب می‌شود. این سگ کوچولو نیز در ایالت کارولینای جنوبی برای شرکت در جشن حامل پرچم آمریکا شده است.

مطالب بیشتر از مدیا سنتر