عکس روز: آرامش قبل از طوفان | DW | 12.01.2022

22/10/1400 01:36 ب.ظ

آرامش قبل از طوفان ۱۶ استان ایران با بارش باران و وزش شدید باد روبرو شده‌اند و دما در شمال و غرب تا ۱۰ درجه کاهش یافته است. آسمان تهران نیمه‌ابری و غبارآلود خواهد بود. باد اما تا حدودی از آلودگی کاسته است. غروب دل‌انگیز در دهکده المپیک. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. مسابقات رالی داکار در مقایسه با مسابقات رالی دیگر، ماراتن محسوب می‌شود. در مراحل مختلف این مسابقه رانندگان و موتورسواران مسافت‌های بیابانی بالای ۸۰۰ کیلومتر در روز را پشت سر می‌گذارند.

شرایط آب و هوا می‌تواند سختی‌های پیش‌روی شرکت‌کنندگان را دوچندان کند. این مسابقات از سال ۲۰۲۰ در عربستان سعودی برگزار می‌شوند. آن چه در تصویر همچون سوار شدن بر امواج شن به نظر می‌رسد در واقعیت بسیار دشوارتر است.

موج‌های غول‌پیکر در نازاره کلمبیا هر ساله در اوایل ماه ژانویه شاهد برگزاری کارناوال سیاهان و سفیدها است. این جشن باشکوه برخلاف نامش البته"سیاه‌ و سفید" نیست، بلکه مراسمی است چندروزه و رنگارنگ. این جشن یا جشنواره که معمولا از ۲ تا ۷ ژانویه برگزار می‌شود در سال ۲۰۰۹ به عنوان شاهکاری ناملموس، در فهرست میراث بشری سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسید.

بیا پرواز کنیم! اهالی دهکده کوهستانی ریبنوو در جنوب غربی بلغارستان، علیرغم چندین دهه آزار و اذیت کمونیست‌ها و به دنبال آن فقری که بسیاری از مردان را مجبور به جستجوی کار در خارج از کشور کرد، مراسم ازدواج زمستانی خود را زنده نگه داشته‌اند."پوماک‌ها" اسلاوهایی هستند که پس از حمله دولت عثمانی به اسلام گرویدند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

گزارش‌ها از دومین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از یک هفته خبر می‌دهند🔺 ویلیام گالو، خبرنگار صدای آمریکا مستقر در شرق آسیا، صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی به نقل از ارتش کره جنوبی گزارش داد که کره_شمالی یک پرتاب دیگر را به سمت دریا در سواحل شرقی خود انجام داده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

ابراز نگرانی از شیوع بیماری سالک در مناطقی از استان تهران | DW | 11.01.2022پس از سرخک و سرخجه، نوبت به کرونا رسید. در حالی که مقابله با کرونا به فرجام نرسیده، از شیوع بیماری سالک سخن می‌رود. پس‌ماندها، اختلال در جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی از جمله موارد موثر در شیوع بیماری سالک هستند.

صادرات بیش از یک میلیارد دلاری از استان ترابزون در سال 2021میزان صادرات استان ترابزون ترکیه در سال گذشته میلادی به 1 میلیارد و 183 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

گزارش موارد «سالک» در مناطق روستایی تهران / مرگ ناشی از «اُمیکرون» در کشور نداریمرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به مشاهده مواردی از بیماری سالک در مناطق روستایی استان تهران و همچنین ورود استانداری به این موضوع، گفت: اگر سریع اقدام کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم بیماری به سرعت کنترل شود. ثم في الحلم في أبريل 2014 ، أخبرني الله لأول مرة 'قاسم يروي أحلامك للعالم كله ، أريد أن يعرف الجميع من أنت'. محمد قاسم نفسه ينفي لكن الكثير من المسلمين يقولون إنه الإمام المهدي!

شماری از زنان در کابل با مطالبه مشارکت زنان در دولت تجمع کردندشماری از زنان روز سه‌شنبه، ۲۱ دی، در کابل با مطالبه مشارکت زنان افغانستان در تصمیم‌گیری‌های سیاسی تجمع کردند. بر اساس فیلمی که خبرگزاری آماج‌نیوز منتشر کرده‌است، تجمع‌کنندگان...

جهان فناوری در سال ۲۰۲۱؛ از سیستم‌عامل‌های جدید تا تغییر در معادلات سخت‌افزارمجله فناوری: سال ۲۰۲۱ سال مهمی در جهان فناوری بود. چندین سیستم عامل جدید در این سال معرفی شدند و جهان مجازی متاورس هم متولد شد.