رویداد

رویداد

عکس روز: در آستانه انقراض | DW | 07.10.2019

عکس روز: در آستانه انقراض هفت روز تظاهرات در سراسر جهان. این تظاهرات را جنبش جدید طرفدار محیط زیست موسوم به 'شورش انقراض' یا 'شورش علیه انقراض' برنامه‌ریزی کرده است.

08/10/2019 10:47:00 ق.ظ

عکس روز: در آستانه انقراض هفت روز تظاهرات در سراسر جهان. این تظاهرات را جنبش جدید طرفدار محیط زیست موسوم به 'شورش انقراض' یا 'شورش علیه انقراض' برنامه‌ریزی کرده است.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

هفت روز تظاهرات در سراسر جهان. این تظاهرات را جنبش جدید طرفدار محیط زیست موسوم به"شورش انقراض" یا"شورش علیه انقراض" برنامه‌ریزی کرده است. جنبش"شورش علیه انقراض" در نخستین روز از تظاهرات خود توجه بسیاری را جلب کرد. این ماسک (تصویر) بر روی پل وست‌مینستر لندن از تظاهرات روز دوشنبه شورشیان طرفدار محیط زیست باقی مانده است.

زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند طوفان توییتری کاربران ایرانی با هشتگ 'کولبر نکشید' - BBC News فارسی دانشمند زنی که باروری انسان را برای همیشه تغییر داد - BBC News فارسی

کاباره مولن روژ پاریس ۱۳۰ ساله شددختران جوان در حال اجرای"کن‌کن"، رقص مشهور فرانسوی هستند؛ رقصی که کاباره مولن روژ با آن در سطح اروپا و حتی جهان به شهرت رسید. بعدها هنرمندانی چون الویس پریسلی، فرانک سیناترا و لاتویا جکسون کنسرت اجرا کردند. این کاباره در سال ۱۸۸۹ آغاز به کار کرد. جوزف اولر، پایه‌گذار این کاباره کاشف بلیط‌های بخت‌آزمایی (لوتو) هم هست. امروزه این کاباره به یک اثر تاریخی و جاذبه توریستی شهر پاریس تبدیل شده است.

رقابت کدوهای سنگین ‌وزنجشن پامپکین در ایالت اونتاریو کانادا محلی برای نمایش بزرگترین کدوهای سال است. کشاورزان این کدوها را تمیز و براق کرد‌ه‌اند تا بیش‌تر جلب نظر کنند. اما در این جشن جایزه‌ای برای زیبایی کدوها در نظر نگرفته نشده و تنها بزرگی و وزن آن‌ها معیار است. رکورد سنگین‌ترین کدو ۸۵۱ کیلوگرم است، اما هنوز معلوم نیست که این رکورد در سال جاری شکسته شود.

نمایشگاه مرد عنکبوتی در نیویورکیکی از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه مرد عنکبوتی در نیویورک خود را از یک دیوار شیشه‌ای آویزان کرده است، اما حاضران توجه زیادی به او نمی‌کنند. شاید به نظر مردم این مرد عنکبوتی کار فوق‌العاده‌ و خطرناکی انجام نمی‌دهد. مرد عنکبوتی یکی از محبوب‌ترین قهرمانان داستان‌ها و فیلم‌های کمیک است.

خون برای شورش در لندنگروه"شورش علیه نابودی" که طرفدار محیط زیست در بریتانیا به شمار می‌آید در اقدامی استثنایی و تحریک‌آمیز شهروندان لندن را متوجه آثار مخرب و مرگبار تغییرات اقلیمی کرد. فعالان گروه حدود ۱۸۰۰ لیتر خون مصنوعی را در منطقه حکومتی با یک خودرو قدیمی آتش‌نشانی بر روی زمین ریختند و از این طریق مسئولیت دولت بریتانیا را در وخامت شرایط اقلیمی یاد‌آور شدند.

تجمع خودروهای قدیمی در روز وحدت آلمانبرنامه‌های دیدنی و مختلفی در روز وحدت آلمان در این کشور برگزار می‌شود. امسال در روز سوم اکتبر خودروهای قدیمی از دوران آلمان شرقی در دهکده‌ای در ایالت زاکسن به نمایش گذاشته می‌شوند. اغلب این خودروها متعلق به صاحبان خصوصی‌اند که با عشق و علاقه زیادی از این خودروها نگهداری می‌کنند.

خطای چشم یا کارکرد نادرست مغز؟آیا چهارخانه‌های آبی در اطراف این دو چشم در حال حرکت هستند­؟ مسلماً نه، این تنها یک تصویر است که با فریب بصری این احساس را القا می‌کند. این عکس را می‌توان در نمایشگاهی با عنوان"فریب" در شهر کمنیتس آلمان دید. در این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌ها عرضه شده‌اند که در ارتباط با خطای بصری و کارکرد مغز هستند.

چین و هند در امتداد مرز مورد اختلاف چه می‌سازند؟ - BBC News فارسی اعتراض کاربران ایرانی به اقدام سپاه و نیروهای مرزبانی؛ هشتگ «کولبر نکشید» در توئیتر داغ شد مخترع «ماوس» کامپیوتر در ۹۱ سالگی درگذشت

۱۵۰مین سالگرد تولد مهاتما گاندیچهارشنبه دوم اکتبر ۲۰۱۹، ۱۵۰مین سالگرد تولد مهاتما گاندی، رهبر بزرگ استقلال هند است. این روز در بسیاری از مناطق هند جشن گرفته می‌شود. تصویر دانش‌آموزان مدرسه‌ای را نشان می‌دهد که در حیاط مدرسه تصویر گاندی را بازسازی کرده‌اند. گاندی در مبارزه‌ برای استقلال هند، استفاده از هرگونه خشونت را رد می‌کرد. راه و روش خشونت‌پرهیز او (ساتیاگراها) هنوز هم الهام‌بخش جنش‌های سیاسی در کشورهای توسعه‌نیافته است.

موهای پریشان بوریس جانسونموهای پریشان نخست‌وزیر بریتانیا ۱۵ پوند (۱۷ یورو) برایش آب خورد. بوریس جانسون پیش هر آرایشگری نمی‌رود، درست برعکس: برای ظاهر شدن جلوی دوربین تلویزیون قبل از شروع نشست یک روزه حزب محافظه‌کار، نخست‌وزیر خودش شخصا موهایش را به آرایشگر سپرد. کسی چه می‌داند، شاید در پایان روز دوباره موهایش سیخ شوند!

شکارچی درخشانالکساندر کوتنتسوف، عکاس و روزنامه‌نگار، یکی از شکارچیان موفق شفق قطبی است. این عکاس روس در فنلاند زندگی می‌کند و موتیف‌های کم‌نظیر خود را در آنجا پیدا می‌کند. او تجهیزات، محل مناسب و شکیبایی را رمز ثبت موفقیت‌آمیز این پدیده زیبا اما زودگذر می‌داند. و این‌که عکس باید روایتگر یک داستان باشد. کوتنتسوف با همین هدف وارد عکس‌های خود می‌شود.

آزمایشی برای نجات مرجان‌هامرجان‌های سنگی بیمار طی تنها چند هفته از بین می‌روند. بیماری مرجان‌های سنگی از سال ۲۰۱۴ در حوزه کارائیب در حال گسترش است. در این تصویر یک محقق از دانشگاه جزایر ویرجین آمریکا در حال آزمایش یک خمیر ضدباکتری روی یک تکه مرجان سنگی است؛ روشی که به آن امید زیادی بسته شده. محققان مجموعه‌ای کامل از ژن مرجان‌های سنگی در معرض خطر را جمع‌آوری کرده‌اند تا در صورت شکست تلاش‌ها، بتوان این گیاهان را حفظ کرد.

برداشت پیاز در استان چهارمحال و بختیاریکل اعضای خانواده؛ زن و مرد و پیر و جوان حتی کودکان خردسال نیز در برداشت محصول و جمع‌آوری و کیسه کردن پیازها مشارکت دارند. خبرگزاری مهر نوشته است برداشت پیاز اغلب توسط کارگران مهاجر خوزستانی صورت می‌پذیرد که برای امرار معاش به‌صورت خانوادگی در فصل برداشت محصول به استان چهارمحال و بختیاری مهاجرت می‌کنند.

رهایی در دریااین لاک‌پشت سبز دریایی که به تازگی از تخم زاییده شده، در دریا رها می‌شود. این نوزاد در پایگاه پرورشی اسرائیل در سواحل دریای مدیترانه به دنیا آمده و سپس در دریا رها می‌شود. بر اساس داده‌های صندوق جهانی طبیعت WWF، این نوع لاک‌پشت دریایی سبز در سطح جهان در معرض انقراض قرار دارد. فعالان حفاظت از حیوانات می‌کوشند مانع انقراض این نوع از لاک‌پشت شوند.

«کولبر نکشید»؛ طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به مرگ مرزنشینان ارتش اسرائیل می‌گوید به مواضعی در جنوب سوریه حمله کرده است - BBC News فارسی وزیر خارجه آمریکا: نباید به پکن اجازه داده شود که مدل حکمرانی استبدادی خود را صادر کند

پاندا در خدمت تبلیغات سیاسیپرورش‌دهندگان پاندا با توله‌های خود و پرچم چین با قرار گرفتن در مقابل دوربین‌ها به استقبال هفتادمین سالگرد بنیانگذاری جمهوری خلق چین می‌روند. بزرگترین جمعیت حیوان پاندا که در حبس به سر می‌برد را می‌توان در پایگاه تحقیقات چنگدو برای پرورش پاندا یافت. دو پاندای باغ‌ وحش برلین که اخیرا دو توله زاییده‌اند نیز از همین مرکز پرورش آمده‌اند.

کارناوال امسال با ماسک ترامپشاید رییس‌جمهور فعلی آمریکا هوادارن زیادی نداشته باشد اما با نزدیک شدن به ایام کارناوال، آدم‌های زیادی هستند که مایلند ماسک ترامپ را بر چهره بگذارند. کارخانه‌ای در شهر کورناواکا در مکزیک در حال تهیه ماسک ترامپ و فروش آن در سراسر دنیاست. البته این ماسک‌های لاتکس بیشتر ته‌زمینه سبز رنگ دارند در حالی که رنگ مشخصه ترامپ زرد و صورتی است.

پاییز، اول مهر، شروع مدارساول مهر هم‌زمان با آغاز فصل پاییز سال تحصیلی جدید در ایران آغاز می‌شود."کلاس‌ اولی‌ها" نقش اصلی جشن‌های این روز در ایران هستند."خانه ما در حال سوختن است"صدها هزار دانش‌آموز، روز جمعه ۲۰ سپتامبر، در سراسر جهان تظاهرات کردند و از بزرگسالان خواستند تا برای مقابله با تغییرات اقلیمی تلاش کنند. این جنبش تابستان سال گذشته از سوی گرتا تونبرگ، دانش‌آموز سوئدی و فعال محیط‌زیست به راه افتاد. او در نیویورک هم سخنران تظاهرات بود و در سخنانی پرشور، از جمله گفت: «زمین، خانه ما در حال سوختن است. این خانه فقط خانه ما جوانان نیست، خانه همه است.»

اعتراض جهانی به تخریب محیط زیست و اقلیم زمینروز جمعه، ۲۹ شهریور، کارزارهای جهانی برنامه‌ریزی شده برای حفاظت بیشتر از اقلیم با تجمع‌های اعتراضی به جریان افتاد. ده‌ها هزار دانش‌آموز به نشانه اعتراض علیه سیاست‌ها و تدابیر ناکافی برای کنترل تغییرات اقلیمی، سر کلاس‌های درس حاضر نشدند. این دانش‌آموزان سریلانکایی هم به شیوه خود به اعتراضات علیه سیاستمداران و بی‌توجهی آنها به تخریب اقلیم زمین پیوسته‌اند.

غلبه فانتزی بر فقردر محله‌ای فقیر در داکا، پایتخت بنگلادش مشغول بازی‌اند. بر قراضه یک مسند اشرافی نشسته‌اند و شاید یکی نقش هنرپیشه را بازی می‌کند و دیگری نقش عکاس و فیلمبردار را. هر چه که هست در این فضای فقیرانه هم زندگی ادامه دارد و فانتزی بچه‌گانه در کار است؛ تلنگری برای جهان، در آستانه روز جهانی کودک (۲۰ سپتامبر)، تا به بهبود شرایط زیست آنها بیشتر بیاندیشد.

بیش از ۴۰ هزار فلامینگو در پارک ملی دریاچه ارومیهخبرگزاری تسنیم با انتشار این تصویر از حضور بیش از ۴۰ هزار بال فلامینگو در پارک ملی دریاچه ارومیه خبر داده است. اخیرا اعلام شده بود که سطح آب این دریاچه که در معرض خشکی قرار داشت، پس از بارش‌های شدید بیش از یک متر بالا آمده و پرندگان به این دریاچه برگشته‌اند. کارشناسان نسبت به احیای دریاچه ارومیه خوشبین شده‌اند.

نمای جدیدی از طریق بازیافت پلاستیکنمای بیرونی این مرکز فرهنگی و اقتصادی در برلین کلاً از بازیافت بطری‌های پلاستیکی ساخته شده است. شرکت معروف"بیگ رپ" نیز با چاپگر سه بعدی این نما برای نخستین بار در جهان را تولید کرده است. این نما با گیاهان و پیچک‌ها تزیین داده شده است.

در آستانه انقراضهفت روز تظاهرات در سراسر جهان. این تظاهرات را جنبش جدید طرفدار محیط زیست موسوم به"شورش انقراض" یا"شورش علیه انقراض" برنامه‌ریزی کرده است. جنبش"شورش علیه انقراض" در نخستین روز از تظاهرات خود توجه بسیاری را جلب کرد. این ماسک (تصویر) بر روی پل وست‌مینستر لندن از تظاهرات روز دوشنبه شورشیان طرفدار محیط زیست باقی مانده است.

کاباره مولن روژ پاریس ۱۳۰ ساله شددختران جوان در حال اجرای"کن‌کن"، رقص مشهور فرانسوی هستند؛ رقصی که کاباره مولن روژ با آن در سطح اروپا و حتی جهان به شهرت رسید. بعدها هنرمندانی چون الویس پریسلی، فرانک سیناترا و لاتویا جکسون کنسرت اجرا کردند. این کاباره در سال ۱۸۸۹ آغاز به کار کرد. جوزف اولر، پایه‌گذار این کاباره کاشف بلیط‌های بخت‌آزمایی (لوتو) هم هست. امروزه این کاباره به یک اثر تاریخی و جاذبه توریستی شهر پاریس تبدیل شده است.

رقابت کدوهای سنگین ‌وزنجشن پامپکین در ایالت اونتاریو کانادا محلی برای نمایش بزرگترین کدوهای سال است. کشاورزان این کدوها را تمیز و براق کرد‌ه‌اند تا بیش‌تر جلب نظر کنند. اما در این جشن جایزه‌ای برای زیبایی کدوها در نظر نگرفته نشده و تنها بزرگی و وزن آن‌ها معیار است. رکورد سنگین‌ترین کدو ۸۵۱ کیلوگرم است، اما هنوز معلوم نیست که این رکورد در سال جاری شکسته شود.

نمایشگاه مرد عنکبوتی در نیویورکیکی از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه مرد عنکبوتی در نیویورک خود را از یک دیوار شیشه‌ای آویزان کرده است، اما حاضران توجه زیادی به او نمی‌کنند. شاید به نظر مردم این مرد عنکبوتی کار فوق‌العاده‌ و خطرناکی انجام نمی‌دهد. مرد عنکبوتی یکی از محبوب‌ترین قهرمانان داستان‌ها و فیلم‌های کمیک است.

خون برای شورش در لندنگروه"شورش علیه نابودی" که طرفدار محیط زیست در بریتانیا به شمار می‌آید در اقدامی استثنایی و تحریک‌آمیز شهروندان لندن را متوجه آثار مخرب و مرگبار تغییرات اقلیمی کرد. فعالان گروه حدود ۱۸۰۰ لیتر خون مصنوعی را در منطقه حکومتی با یک خودرو قدیمی آتش‌نشانی بر روی زمین ریختند و از این طریق مسئولیت دولت بریتانیا را در وخامت شرایط اقلیمی یاد‌آور شدند.

تجمع خودروهای قدیمی در روز وحدت آلمانبرنامه‌های دیدنی و مختلفی در روز وحدت آلمان در این کشور برگزار می‌شود. امسال در روز سوم اکتبر خودروهای قدیمی از دوران آلمان شرقی در دهکده‌ای در ایالت زاکسن به نمایش گذاشته می‌شوند. اغلب این خودروها متعلق به صاحبان خصوصی‌اند که با عشق و علاقه زیادی از این خودروها نگهداری می‌کنند.

خطای چشم یا کارکرد نادرست مغز؟آیا چهارخانه‌های آبی در اطراف این دو چشم در حال حرکت هستند­؟ مسلماً نه، این تنها یک تصویر است که با فریب بصری این احساس را القا می‌کند. این عکس را می‌توان در نمایشگاهی با عنوان"فریب" در شهر کمنیتس آلمان دید. در این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌ها عرضه شده‌اند که در ارتباط با خطای بصری و کارکرد مغز هستند.

۱۵۰مین سالگرد تولد مهاتما گاندیچهارشنبه دوم اکتبر ۲۰۱۹، ۱۵۰مین سالگرد تولد مهاتما گاندی، رهبر بزرگ استقلال هند است. این روز در بسیاری از مناطق هند جشن گرفته می‌شود. تصویر دانش‌آموزان مدرسه‌ای را نشان می‌دهد که در حیاط مدرسه تصویر گاندی را بازسازی کرده‌اند. گاندی در مبارزه‌ برای استقلال هند، استفاده از هرگونه خشونت را رد می‌کرد. راه و روش خشونت‌پرهیز او (ساتیاگراها) هنوز هم الهام‌بخش جنش‌های سیاسی در کشورهای توسعه‌نیافته است.

موهای پریشان بوریس جانسونموهای پریشان نخست‌وزیر بریتانیا ۱۵ پوند (۱۷ یورو) برایش آب خورد. بوریس جانسون پیش هر آرایشگری نمی‌رود، درست برعکس: برای ظاهر شدن جلوی دوربین تلویزیون قبل از شروع نشست یک روزه حزب محافظه‌کار، نخست‌وزیر خودش شخصا موهایش را به آرایشگر سپرد. کسی چه می‌داند، شاید در پایان روز دوباره موهایش سیخ شوند!

شکارچی درخشانالکساندر کوتنتسوف، عکاس و روزنامه‌نگار، یکی از شکارچیان موفق شفق قطبی است. این عکاس روس در فنلاند زندگی می‌کند و موتیف‌های کم‌نظیر خود را در آنجا پیدا می‌کند. او تجهیزات، محل مناسب و شکیبایی را رمز ثبت موفقیت‌آمیز این پدیده زیبا اما زودگذر می‌داند. و این‌که عکس باید روایتگر یک داستان باشد. کوتنتسوف با همین هدف وارد عکس‌های خود می‌شود.

آزمایشی برای نجات مرجان‌هامرجان‌های سنگی بیمار طی تنها چند هفته از بین می‌روند. بیماری مرجان‌های سنگی از سال ۲۰۱۴ در حوزه کارائیب در حال گسترش است. در این تصویر یک محقق از دانشگاه جزایر ویرجین آمریکا در حال آزمایش یک خمیر ضدباکتری روی یک تکه مرجان سنگی است؛ روشی که به آن امید زیادی بسته شده. محققان مجموعه‌ای کامل از ژن مرجان‌های سنگی در معرض خطر را جمع‌آوری کرده‌اند تا در صورت شکست تلاش‌ها، بتوان این گیاهان را حفظ کرد.

برداشت پیاز در استان چهارمحال و بختیاریکل اعضای خانواده؛ زن و مرد و پیر و جوان حتی کودکان خردسال نیز در برداشت محصول و جمع‌آوری و کیسه کردن پیازها مشارکت دارند. خبرگزاری مهر نوشته است برداشت پیاز اغلب توسط کارگران مهاجر خوزستانی صورت می‌پذیرد که برای امرار معاش به‌صورت خانوادگی در فصل برداشت محصول به استان چهارمحال و بختیاری مهاجرت می‌کنند.

رهایی در دریااین لاک‌پشت سبز دریایی که به تازگی از تخم زاییده شده، در دریا رها می‌شود. این نوزاد در پایگاه پرورشی اسرائیل در سواحل دریای مدیترانه به دنیا آمده و سپس در دریا رها می‌شود. بر اساس داده‌های صندوق جهانی طبیعت WWF، این نوع لاک‌پشت دریایی سبز در سطح جهان در معرض انقراض قرار دارد. فعالان حفاظت از حیوانات می‌کوشند مانع انقراض این نوع از لاک‌پشت شوند.

پاندا در خدمت تبلیغات سیاسیپرورش‌دهندگان پاندا با توله‌های خود و پرچم چین با قرار گرفتن در مقابل دوربین‌ها به استقبال هفتادمین سالگرد بنیانگذاری جمهوری خلق چین می‌روند. بزرگترین جمعیت حیوان پاندا که در حبس به سر می‌برد را می‌توان در پایگاه تحقیقات چنگدو برای پرورش پاندا یافت. دو پاندای باغ‌ وحش برلین که اخیرا دو توله زاییده‌اند نیز از همین مرکز پرورش آمده‌اند.

کارناوال امسال با ماسک ترامپشاید رییس‌جمهور فعلی آمریکا هوادارن زیادی نداشته باشد اما با نزدیک شدن به ایام کارناوال، آدم‌های زیادی هستند که مایلند ماسک ترامپ را بر چهره بگذارند. کارخانه‌ای در شهر کورناواکا در مکزیک در حال تهیه ماسک ترامپ و فروش آن در سراسر دنیاست. البته این ماسک‌های لاتکس بیشتر ته‌زمینه سبز رنگ دارند در حالی که رنگ مشخصه ترامپ زرد و صورتی است.

پاییز، اول مهر، شروع مدارساول مهر هم‌زمان با آغاز فصل پاییز سال تحصیلی جدید در ایران آغاز می‌شود."کلاس‌ اولی‌ها" نقش اصلی جشن‌های این روز در ایران هستند."خانه ما در حال سوختن است"صدها هزار دانش‌آموز، روز جمعه ۲۰ سپتامبر، در سراسر جهان تظاهرات کردند و از بزرگسالان خواستند تا برای مقابله با تغییرات اقلیمی تلاش کنند. این جنبش تابستان سال گذشته از سوی گرتا تونبرگ، دانش‌آموز سوئدی و فعال محیط‌زیست به راه افتاد. او در نیویورک هم سخنران تظاهرات بود و در سخنانی پرشور، از جمله گفت: «زمین، خانه ما در حال سوختن است. این خانه فقط خانه ما جوانان نیست، خانه همه است.»

اعتراض جهانی به تخریب محیط زیست و اقلیم زمینروز جمعه، ۲۹ شهریور، کارزارهای جهانی برنامه‌ریزی شده برای حفاظت بیشتر از اقلیم با تجمع‌های اعتراضی به جریان افتاد. ده‌ها هزار دانش‌آموز به نشانه اعتراض علیه سیاست‌ها و تدابیر ناکافی برای کنترل تغییرات اقلیمی، سر کلاس‌های درس حاضر نشدند. این دانش‌آموزان سریلانکایی هم به شیوه خود به اعتراضات علیه سیاستمداران و بی‌توجهی آنها به تخریب اقلیم زمین پیوسته‌اند.

غلبه فانتزی بر فقردر محله‌ای فقیر در داکا، پایتخت بنگلادش مشغول بازی‌اند. بر قراضه یک مسند اشرافی نشسته‌اند و شاید یکی نقش هنرپیشه را بازی می‌کند و دیگری نقش عکاس و فیلمبردار را. هر چه که هست در این فضای فقیرانه هم زندگی ادامه دارد و فانتزی بچه‌گانه در کار است؛ تلنگری برای جهان، در آستانه روز جهانی کودک (۲۰ سپتامبر)، تا به بهبود شرایط زیست آنها بیشتر بیاندیشد.

بیش از ۴۰ هزار فلامینگو در پارک ملی دریاچه ارومیهخبرگزاری تسنیم با انتشار این تصویر از حضور بیش از ۴۰ هزار بال فلامینگو در پارک ملی دریاچه ارومیه خبر داده است. اخیرا اعلام شده بود که سطح آب این دریاچه که در معرض خشکی قرار داشت، پس از بارش‌های شدید بیش از یک متر بالا آمده و پرندگان به این دریاچه برگشته‌اند. کارشناسان نسبت به احیای دریاچه ارومیه خوشبین شده‌اند.

نمای جدیدی از طریق بازیافت پلاستیکنمای بیرونی این مرکز فرهنگی و اقتصادی در برلین کلاً از بازیافت بطری‌های پلاستیکی ساخته شده است. شرکت معروف"بیگ رپ" نیز با چاپگر سه بعدی این نما برای نخستین بار در جهان را تولید کرده است. این نما با گیاهان و پیچک‌ها تزیین داده شده است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

جنبش 'شورش علیه انقراض' در نخستین روز از تظاهرات خود توجه بسیاری را جلب کرد. این ماسک (تصویر) بر روی پل وست‌مینستر لندن از تظاهرات روز دوشنبه شورشیان طرفدار محیط زیست باقی مانده است.

تردد بیش از ۱۰۳هزار زائر اربعین از مرزهای ۳گانه در ۲۴ ساعت گذشتهفرمانده مرزبانی ناجا: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۳ هزار زائر اربعین از مرزهای سه گانه تردد داشته‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته بیش از ۲.۵ برابر شده است امیدوارم که همون جا بمونن و بر نگردن به ایران. هر چه زباله کمتر، بهتر. 💩💩💩

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سبد معاش در ایران از ۸ میلیون تومان گذشتکاش فقط مردم از محصولات دخانی میکشیدند اما از حکومت فاشیستی ایران میکشند این خودش بدترین سم هست که میکشند اینم بگو ک تنها کالایی ک از طرف امریکا مشمول تحریم نیست همین دخانیات است. ای ب گور باباتون وطن فروشای(ایرانی)صدای دولت تروریستی امریکا.

مرگ شش فیل در حین نجات یکدیگر از سقوط در آبشاریک بچه فیل سه ساله نیز در میان فیل‌های مرده به چشم می‌خورد.

وقوع انفجار در کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستانشاهدان عینی و پلیس غزنی به بی‌بی‌سی گفته که دقایق قبل انفجاری در داخل یک کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده است. به گفته این افراد، انفجار تلفاتی نیز در پی‌داشته است.

«کامیل احمدی» کیست و چه پروژه‌ای را در ایران دنبال می‌کرد؟ +تصاویرچندی قبل خبر بازداشت یک عنصر دو تابعیتی نفوذی در پوشش 'مردم شناس' و 'پژوهش‌گر' اجتماعی منتشر شد. در این گزارش با تفکرات و اقدامات این فرد آشنا می‌شوید. واقعا خسته نمی شید از این همه چرند نویسی!

عراق: عواملی پلید در ناآرامی‌های اخیر دخیل هستند/درباره این عوامل تحقیق می‌کنیمسخنگوی وزارت کشور عراق: یک سری دستهای پلید در حمله به معترضان در کار هستند. تحقیقات درباره عوامل پشت هدف گرفتن تظاهرکنندگان شروع شده است