عکس روز: دم را غنیمت شمار! | DW | 16.11.2020

26/08/1399 12:52:00 ب.ظ

دم را غنیمت شمار! آفتاب مطبوع پاییزی و دمای ملایم هوا در روزهای آخر هفته در آلمان بسیاری را پیاده یا سواره به دامان دشت و دمن کشاند. این هوا در دوران خانه‌نشینی کرونا و تعطیلی کافه‌ها یک غنیمت بود. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. در نپال روزی از سال به بزرگداشت سگ‌ها اختصاص دارد. سگ‌ها در آنجا مورد احترام‌‌اند چون آن‌ها را پیام‌آوران یاماراج یا خدای مرگ می‌دانند و تصور می‌کنند محبت به آن‌ها عمر را طولانی می‌کند.

این سگ در این روز در پناهگاه حیوانات به حلقه گلی آذین شده و بر پیشانی‌اش تیکا یا علامت قرمزرنگی نقش کرده‌اند که علامت خاص هندوها برای تبرک است.

باله در دوران کرونا عکس این مرغ مگس‌خوار در بوگوتا، پایتخت کلمبیا گرفته شده است. کلمبیا از لحاظ تنوع پرندگان گوی سبقت را از دیگر کشورهای جهان ربوده است. در این کشور ۱۹۳۴ نوع پرنده گوناگون زندگی می‌کنند. مرغ‌های مگس‌خوار هنر پرواز را به اعتلا رسانده‌اند. آنها در هر ثانیه بین ۴۰ تا ۵۰ بار بال می‌زنند.

گل‌های خوشمزه در دل دود ۴۴ هزار و ۹۹۶ کیلومتر در عرض دو ماه و نیم؛ چالشی بزرگ برای قایقرانان بادبانی مسابقه جهانی وِندی در فرانسه. شرکت کنندگان این مسابقه که به گروه‌های کوچک تقسیم شده‌اند، شامل راهبرها، برنامه‌ریزها، تمرین‌کنندگان قایق بادبانی و تعمیرکاران هستند. غذای آنها نیز از بسته‌های یخ‌زده و خشک‌شده مواد غذایی تامین می‌شود و در شبانه‌روز تنها می‌توانند بین سه تا چهار ساعت بخوابند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>