عکس روز: دیسک یخی گردان | DW | 14.01.2022

24/10/1400 01:30:00 ب.ظ

دیسک یخی گردان یک پدیده طبیعی نادر در رودخانه پریسامپسکات که سال ۲۰۱۹ نیز نظرهای زیادی را به خود جلب کرده بود می‌تواند بار دیگر گردشگران را به سوی این شهر بکشد. یک صفحه مدور یخی عظیم که با جریان رودخانه به چرخش درمی‌آید. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. مردی ۵۴ ساله‌ که ده سال پیش در برلین به شریک سابق زندگی خود به طرز مرگبار آسیب رسانده بود، برای رسیدگی به اتهاماتش در دادگاه حاضر شد. این مرد ایرانی−عراقی پس از ارتکاب جرم به ترکیه و سپس به ایران گریخته و در ایران زندانی شده بود.

او پس از آزادی به هلند رفته بود. این مرد شریک زندگی سابق‌اش را به صندلی بسته و با چاقو مثله کرده بود. او متهم به قتل عمد، تجاوز و ضرب و جرح شدید است.

سوار بر امواج شن بخشی از آیین باستانی سال نو شینتو غسل در آبی است که بلوک‌های بزرگ یخ در آن شناورند. شرکت‌کنندگان در این مراسم آن را آغازی نیک برای سال جدید می‌دانند. یکی از زنان شرکت‌کننده در مراسم امسال سال نو شینتو می‌گوید برای پایان همه‌گیری کرونا دعا کرده است.

کارناوال رنگارنگ در کلمبیا پس از یک سال توقف به دلیل پاندمی کرونا، از پنج شنبه شب ۶ ژانویه آثار هنری خلق‌شده با نور بر دیوارها، سقف کلیساها و میادین شهر لوتسرن سویس به نمایش درآمدند. هنرمندان از سراسر دنیا چیدمان‌های نوری خود را در این جشنواره عرضه می‌کنند. مثل اینجا در این عکس که اثر هنری"اوکوبو"، خلق شده توسط جمعی از هنرمندان پرتغالی برروی پل تاریخی"کاپل" به نمایش درآمده است: دنیای زیر آب بر روی برجی از آب. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

حکومت‌ها و دولت‌ها برای به این به وجود نمی آیند که مردم را دعوت به فقر کنند/ چرا عده‌ای می‌خواهند چهره ای مفلوک و درمانده از مردم و کشور به نمایش بگذارندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حکومت‌ها و دولت‌ها برای این به وجود نمی‌آیند که مردم را دعوت به فقر کنند، برای این به وجود می‌آیند که با استفاده از امکاناتی که مردم در اختیارشان می گذارند شرایط رشد، توسعه و رفاه عمومی را فراهم کنند.

نواک جوکوویچ به انجام «اشتباهاتی» پیش از سفر به استرالیا اعتراف کردمرد شماره یک تنیس جهان با ادعای این‌ که قربانی «اطلاع رسانی نادرست» شده که زمینه «ناراحتی خانواده‌اش» را نیز فراهم کرده، تاکید می‌کند که روز هفدهم دسامبر هنوز نتیجه مثبت آزمایش پی سی آر خود را دریافت نکرده بود.

«مجوز ویژه» آمریکا به کره جنوبی برای انتقال ده‌ها میلیون دلار پول به ایرانوزارت خارجه کره‌جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد آمریکا به دولت این کشور مجوز داده تا غرامت معوقه یک شرکت ماشین‌سازی ایرانی به مبلغ دست‌کم ۶۳ میلیون دلار را بپردازد. پول خورد میفرستی 7 میلیارد رو بده تف تو شانسمون

تجمع سراسری معلمان: به خیابان آمدیم چون به درخواست‌ ما پاسخ ندادند

هیچ ضمانتی در بازگشت آمریکا به برجام، مهمتر از عمل نیست/به دنبال توافق دائم هستیمرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: ما برای انرژی هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم ما برای لغو تحریم پای میز مذاکره می‌رویم آمریکا برخی شروط ایران را پذیرفته و برخی را نه! آمریکایی‌ها می‌گویند هر چقدر امضا بخواهید ما به شما خواهیم داد اما از ما ضمانت مدت‌دار نخواهید

سرهنگ پیشین سوری به جرم جنایت علیه بشریت در آلمان به حبس ابد محکوم شداین سرهنگ پیشین سوری در دوران حضور خود در رژیم بشار اسد، نقش پررنگی در شکنجه و آزار زندانیان و مخالفان سیاسی بر عهده داشته است.