عون بنابر درخواست حریری رایزنی‌های پارلمانی را به تعویق انداخت

25/09/1398 02:55 ب.ظ

عون بنابر درخواست حریری رایزنی‌های پارلمانی را به تعویق انداخت العربية

ریاست جمهوری لبنان امروز (دوشنبه) اعلام كرد كه میشل عون رئیس جمهوری بنا به درخواست سعد حریری نخست به تعویق انداختن رایزنی‌های پارلمانی، دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که درگیری‌های شدیدی در مرکز بیروت میان نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان رخ داد، نظاهرکنندگانی که با معرفی مجدد سعد حریری به عنوان نخست وزیر کابینه جدید مخالفت می ورزند.

ریاست جمهوری لبنان در توئیتی نوشت: «رئیس جمهور عون به خواسته سعد حریری نخست وزیر برای به تعویق انداختن رایزنی‌های مجلس تا پنجشنبه 19 دسامبر به هدف اجرای مشاوره‌های بیشتر درباره موضوع تشکیل دولت پاسخ مثبت داد».

از دیگر سو، منابع رسانه‌ای اعلام كردند كه نبیه بری رئیس مجلس در تماس با عون از وی خواست با درخواست حریری برای به تعویق انداختن رایزنی‌های پارلمانی، موافقت کند. این منابع افزودند، حریری درخواست كرده رایزنی‌ها به مدت یک هفته به تعویق افتد اما رئیس جمهوری با این مدت مخالفت کرد و آن را فقط تا پنجشنبه آینده به تعویق انداخت. headtopics.com

اختلاف مواضع جناح‌های سیاسی درمورد دولت جدید عون هفته گذشته به دلیل عدم توانایی جناح‌های اصلی قدرت سیاسی در دستیابی به توافق پیرامون شماری از نامزدهای احراز منصب نخست وزیری که نامشان مطرح گردید، رایزنی‌های الزامی با نمایندگان مجلس را برای یک هفته به تعویق انداخت.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

مجلس کودک همسری را ممنوع کند/ وام ازدواج منوط به سن رشد باشدنجفی توانا: *مجلس کودک_همسری را ممنوع کند *متاسفانه مجلس نتوانسته به صراحت حتی عربستان ممنوعیت قاطعی را در این زمینه پیش بینی کند *وام ازدواج منوط به سن رشد باشد احمق هایی که ملت را به فحشا کشاندند حرف از کودک همسری میزنند در حالی که ناموسشان جای دیگری سرش گرم است دیدیم_که_میگیم ضایع شدن حق زنان در قانون در اینجا عادیه 🤨 مرحبابااین راهکارها؟؟ !

رحمتی: به AFC اطلاعات غلط داده‌اند/ تا ظهر به استقلال وقت می‌دهم مشکلم را حل کند!رحمتی: *به AFC اطلاعات غلط داده‌اند *تا ظهر به استقلال وقت می‌دهم مشکلم را حل کند! مهدی رحمتی با انتشار نامه‌ای در صفحه مجازی خود اعلام کرد که اموالش توقیف شده و به خاطر استقلال ممنوع المعامله است. او مدیران این باشگاه را تهدید به شکایت کرد.

بوکو حرام با حمله به روستایی در نیجریه 15 نفر را کشت

«عصائب اهل حق» شبه‌نظامیان متهم به قتل معترضان عراقی برخی خیابان‌ها بغداد را می‌بندندچند روز پس از حمله خونین افرادی مسلح نقابدار به تظاهر کنندگان در بغداد که طی آن ده‌ها نفر با گلوله دستورات تهران و قم

هشدار دانشمندان: رژیم غذایی کنونی به فاجعه بشری منتهی می‌شودمحققان با انتشار گزارشی در تارنمای لانست، سوء تغذیه را عامل چاقی و لاغری مفرط دانسته و از دولت‌ها خواسته‌اند تا هر چه سریعتر برای حل این بحران رژیم‌های غذایی جدید اعمال کنند. شما کمک کنین آخوندا رو ببریم بسادگی این مشکل حل میشه. شما هم گاییدید ملتو. تهش قراره همه بمیرن. هر روز هشدار میدید که چی کار کنیم؟ تا دو دههٔ پیش همان دانشمندان نون به نرخ روز خور دنیا را از قحطی و یخبندان درازمدت میترساندند. الان که کاپیتالیزم و پیشرفتهای تکنولوژیک کشاورزی و انتقال و انبار کردن غذا را ارزان و فراوان کرده، پرخوری را خطر جدی به بشریت میدانند! رژیم غذایی مردم به سطح حوششان بستگی داره

لیبی خطاب به مصر: حاکمیت ملی ما را تهدید نکنید