عوامل انتشار آگهی فروش سؤالات کنکور 99 بازداشت شدند- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

02/06/1399 02:48 ب.ظ

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ: عوامل انتشار آگهی فروش سؤالات کنکور ۹۹ بازداشت شدند

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت عوامل انتشار آگهی کذب فروش سؤالات کنکور 99 در فضای مجازی خبر داد. ؛ سردار حمید هداوند با اعلام خبر بازداشت عامل انتشار آگهی فروش سؤالات کنکور، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ روز گذشته با بهره‌گیری از قابلیتهای نرم‌‌افزاری و سخت‌‌افزاری، پروفایلی را در شبکه‌ اجتماعی تلگرام...

؛ سردار حمید هداوند با اعلام خبر بازداشت عامل انتشار آگهی فروش سؤالات کنکور، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ روز گذشته با بهره‌گیری از قابلیتهای نرم‌‌افزاری و سخت‌‌افزاری، پروفایلی را در شبکه‌ اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که آگهی فروش سؤالات کنکور 99 را منتشر کرده بود.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: با توجه به اهمیت موضوع، پس از بررسی‌‌های کارشناسانه و انجام هماهنگی‌های لازم، پرونده مقدماتی تشکیل شد و رسیدگی آن در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت. وی تصریح کرد: با بررسی صفحه تلگرامی متهمان و اقدامات تخصصی و پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد این افراد با استفاده از بستر شبکه‌اجتماعی تلگرام، با ایجاد کانالی جعلی اقدام به انتشار آگهی فروش سؤالات کنکور در فضای مجازی با قیمتهای گزاف کرده‌اند.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

عوامل تاثیرگذار در افت شاخص بورس کدامند؟تهران - ایرنا - شاخص کل بورس تهران که از دو هفته اخیر وارد مسیر نزولی شد، در هفته پایانی مرداد ماه با سرعت بیشتری در سراشیبی اصلاح قرار گرفت و به رکوردشکنی‌های جدیدی در افت شاخص بورس دست پیدا کرد که در نهایت با افت بیش از ۱۱ درصدی به معاملات هفته گذشته پایان داد.

انتشار ویروس کرونا در ایران از کجا شروع شد؟انتشار ویروس کرونا در ایران از کجا شروع شد؟ نتایج یک مطالعه نشان داد که بیشترین انتشار فضایی ویروس کرونا در استان‌های تهران، البرز، قم، مازندران، گیلان، قزوین، اصفهان، سمنان، مرکزی و یزد بوده است و به استان‌های دیگر کشور گسترش یافته است.

استعفای مرد شماره ۲ پلیس فدرال بلژیک در پی انتشار ویدئوی بدرفتاری ماموراناخیرا ویدئویی منتشر شده که در آن یک افسر پلیس را ایستاده روی بدن یک مرد در اتاق بازداشت فرودگاه شارلروآ بروکسل نشان می‌دهد و در همان حال یک افسر پلیس دیگر در حال نشان دادن سلام نازی دیده می‌شود بیشتر بخوانید🔽

شورای شهر می‌تواند اسامی افرادی را که املاک شهر دست‌شان است، منتشر کند/ شهرداری اجازه انتشار اطلاعات املاک را ندارد/ بررسی وضعیت ۱۰۰ ملک در کمیته ویژهرئیس سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران گفت: شورای شهر می‌تواند به تشخیص و صلاحدید اسامی افرادی که املاک شهرداری دست‌شان است را منتشر کند و یا این مساله را مصوب کنند و به ما بگویند اسامی را منتشر کنیم.

انتشار نامه تاریخی عفو بین‌الملل؛ مسئولان وقت دولت جمهوری اسلامی از اعدام های سال ۶۷ خبر داشتند🔺انتشار نامه تاریخی عفو_بین‌الملل؛ مسئولان وقت دولت جمهوری_اسلامی از اعدام های سال ۶۷ خبر داشتند پژوهشگر عفو بین‌الملل، تصویر نامه تاریخی این سازمان به مقامات ایران را منتشر کرده است که نشان می‌دهد مقام‌های دولت از اجرای اعدام‌های_۶۷ اطلاع داشتند.

رئیس پلیس تهران: مجرمان جری‌تر و وقیح‌تر شدند- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimرئیس پلیس تهران گفت: به نظر می‌رسد مجرمان جری‌تر و وقیح‌تر شدند، خیلی بی‌تعارف می‌گویم مجرمان باید هزینه بیشتری بدهند و توقع ما از عزیزان ایثارگر دستگاه قضائی این است که قدری قاطع‌تر با این افراد برخورد کنند.

باشگاه خبرنگاران پویا

؛ سردار حمید هداوند با اعلام خبر بازداشت عامل انتشار آگهی فروش سؤالات کنکور، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ روز گذشته با بهره‌گیری از قابلیتهای نرم‌‌افزاری و سخت‌‌افزاری، پروفایلی را در شبکه‌ اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که آگهی فروش سؤالات کنکور 99 را منتشر کرده بود.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: با توجه به اهمیت موضوع، پس از بررسی‌‌های کارشناسانه و انجام هماهنگی‌های لازم، پرونده مقدماتی تشکیل شد و رسیدگی آن در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با بررسی صفحه تلگرامی متهمان و اقدامات تخصصی و پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد این افراد با استفاده از بستر شبکه‌اجتماعی تلگرام، با ایجاد کانالی جعلی اقدام به انتشار آگهی فروش سؤالات کنکور در فضای مجازی با قیمتهای گزاف کرده‌اند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس امنیت عمومی با بررسی پروفایل متهمان و با اقدامات تخصصی و اطلاعاتی مخفیگاه سه نفر از افراد مرتبط با پرونده را در یکی از استانهای شمال غربی کشور شناسایی و در نهایت در یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی این مجرمان سایبری را به همراه ادله دیجیتال مجرمانه دستگیر کردند.

هداوند بیان کرد: متهمان پس از دستگیری در ابتدا سعی در گمراه کردن و فریب پلیس را داشتند که با هوشیاری کارشناسان پلیس امنیت عمومی تهران لب به سخن گشودند و به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را کسب منفعت مالی بیان کردند.

جانشین رئیس پلیس تهران با اشاره به اینکه متهمان به بهانه در اختیار گذاشتن سؤالات، مبلغی بیش از یک میلیارد ریال در نظر گرفته بودند، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب با تکمیل پرونده متهمان برای ادامه سیر مراحل قضائی به دادسرا ارسال شدند.

وی یادآور شد: با تلاش پلیس و دیگر دستگاه‌های اجرایی کشور، خوشبختانه هیچ خدشه‌ای به سلامت کنکور امسال وارد نشد.