عمیق تر شدن بحران اقتصادی در ایران؛ قیمت مسکن طی سه سال ۵ برابر شده است

29/05/1399 10:26:00 ب.ظ

عمیق تر شدن بحران اقتصادی در ایران؛ قیمت مسکن طی سه سال ۵ برابر شده است همزمان با وخیم‌تر شدن بحران اقتصادی ایران، روند رشد قیمت مسکن در آن کشور موجب شده است که نرخ هر متر آپارتمان در تهران طی سه سال گذشته، پنج برابر شود.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. همزمان با وخیم‌تر شدن بحران اقتصادی ایران، روند رشد قیمت مسکن در آن کشور موجب شده است که نرخ هر متر آپارتمان در تهران طی سه سال گذشته، پنج برابر شود.

افزایش سریع قیمت خانه و اجاره خانه در تهران و دیگر شهرهای ایران در حالی است که در دو دهه اخیر خانه دار شدن برای طبقه متوسط و طبقه کم درآمد در ایران هر سال دشوارتر شده و حال به جایی رسیده است که یکی از نشریات ایران در یادداشتی به قلم رئیس سابق شورای شهر اصفهان نوشته است که دیگر «امکان خانه‌دار شدن وجود ندارد.»

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

اثر فساد مقامات، بر روی دوش مردم است. رسانه‌های داخل ایران، سه شنبه ۲۸ مرداد بنا بر آمار رسمی منتشر شده گزارش دادند که طی ۳ سال گذشته، متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی از ۴ میلیون و ۶۱۹ هزار تومان به ۲۱ میلیون و ۷۷۵ هزار تومان (۵ برابر قیمت مبدأ مقایسه) رسیده است که این رشدی در حدود ۴۰۰ درصد را نشان می‌دهد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

مشکلات اقتصادی مردم ایران عمیق تر شده است؛ کوچکتر شدن سفره خانواده‌ها و بیکار شدن میلیون‌‌ها نفر در ماه‌های اخیرمشکلات اقتصادی مردم ایران عمیق تر شده است؛ کوچکتر شدن سفره خانواده‌ها و بیکار شدن میلیون‌‌ها نفر در ماه‌های اخیر این گزارش همچنین نشان می‌دهد که نرخ تورم طی دو سال از زیر ۱۰ درصد در سال ۹۶ به حدود ۳۵ درصد در پایان سال ۹۸ رسیده است.

دو نوبته شدن معاملات بورس خطرناک است/ بازار اول به بازار دوم تقلب می‌رساند/ «شاپور محمدی» مقصر استرییس کانون کارگزاران اظهار داشت: بازار اول می‌تواند به بازار دوم سیگنال بدهد. اگر در بازار اول شاهد یکسری اتفاقاتی باشیم دیگر در بازار دوم مساله حل شده است به این معنا که می‌دانیم که اگر در بازار اول همه در صف خرید هستند همین اتفاق در بازار دوم رخ می‌دهد. اگر در بازار اول صف فروش باشد دیگر برای بازار دوم تحلیلی نیاز نیست و می‌دانیم که در نوبت دوم همه سهام در صف فروش خواهند بود.

زمان کلاس‌های غیرحضوری ۳۰ تا ۴۵ دقیقه/ تشکیل کلاسها با ۱۰ دانش آموز مجاز استوزیر آموزش‌وپرورش بر برنامه‌ریزی متنوع و منعطف آموزش‌وپرورش برای استمرار آموزش در شرایط کنونی خبرداد و بر ارائه آموزش از طریق چهار شبکه تلویزیونی از ۱۵ شهریورماه و بارگذاری محتوای آموزشی تمام پایه‌ها در شبکه شاد و در دسترس معلمان و دانش آموزان تأکید کرد.

ستاد کل نیروهای مسلح: دفاع علیه تهدید سایبری حق ایران است | DW | 17.08.2020ستاد کل نیروهای مسلح ایران در بیانیه‌ای پاسخ به حملات سایبری را جزیی از استراتژی امنیت ملی خواند. بیانیه می‌گوید که 'تهدیدات سایبری در هر سطحی' با پاسخ شدید روبرو می‌شود. ایران هم آماج حملات سایبری و هم از متهمان آن است.

مشکلات جمهوری اسلامی در تامین حقوق شبه‌نظامیان ایران در سوریه به نفع روسیه است؟

'گازهای موذی' چگونه جان کارگران نفت و گاز را می‌گیرند؟/ نصب گازسنج‌‌‌های پیشرفته الزامی استیک مدرس مرکز آموزش HSE جنوب کشور با اشاره به افزایش موارد نشت گاز در محیط‌های کارگاهی (پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، معادن زغال سنگ و... )، گفت: نشت گاز و سوانح فاجعه‌بار آن برای کارگران به راحتی با نصب گازسنج‌‌‌های پیشرفته، قابل پیشگیری است؛ مشروط به اینکه اصول تعمیر، نگهداری و کالیبراسیون آنها رعایت شود. همچنین باید روش کار با گازسنج به دقت آموزش داده شود.