عمویی: ایران گفت‌وگوهایی برای خرید و فروش سلاح انجام داده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران از انجام گفت‌وگوهایی برای خرید و فروش سلاح با برخی از کشورها از سوی وزارت دفاع این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران از انجام گفت‌وگوهایی برای خرید و فروش سلاح با برخی از کشورها از سوی وزارت دفاع این کشور خبر داد.ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران گفت: گفت‌وگوهایی را با بعضی کشورها برای تامین نیازهای محدودمان در حوزه دفاعی آغاز کردیم که در صورتی که بتوانند نیازهای ما را تامین کنند هم خرید سلاح از این کشورها داشته باشیم و هم صادرات آن را انجام دهیم.

به گزارش سایت خبری عصرایران، وی با بیان اینکه این گفت‌وگوها از سوی وزارت دفاع ایران در حال انجام است، ادامه داد: در مرحله‌ای هستیم که نمی توان نامی از هیچ کدام از این کشورها برد، قراردادها هنوز قطعی نشده است. گفتنی است، پس از لغو تحریم تسلیحاتی ایران، ایالات متحده آمریکا نسبت به این وضوع واکنش تندی نشان داد و مایک پمپئو، وزیر امورخارجه این کشور گفت: حاضریم هر نهاد و فردی که با ایران تجارت تسلیحاتی داشته باشد را تحریم کنیم.

از طرفی، لغو تحریم تسلیحاتی در ایران با واکنش‌های متفاوتی از سوی کاربرای ایرانی شبکه‌های اجتماعی روبرو شد. برخی از افراد آن را به کمبود دارو در این کشور ربط دادند و نوشتند: لغو تحریم تسلیحاتی اثبات مجددی بود که نوک پیکان تحریم‌ها فقط رو به سوی ملت‌هاست و هدف تنها خانه‌ خرابی مردم است که محتاج غذا و دارو و نیازهای اولیه‌شون میشن نه سران حکومت‌ها!

یک خبرنگارحوزه دفاعی هم نوشت: «هنوز چند ساعت نیست تحریم تسلیحاتی تمام شده و معلوم نیست اصلا خریدی بشه یا به سرانجام برسه. اما از همین چند ساعت پیش در توئیتر شروع کردند: آی به جای اسلحه فلان چیزو بخرید و کاش به جای سلاح فلان دارو بیاد. دوستان! اینکه فلان دارو یا هرچی در کشور نیست ربطی به خرید سلاح ندارد، مشکل جای دیگه است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتخابات آمریکا: برای ایران پیروزی دموکراتها بهتراست یا جمهوری‌خواهان؟تاریخ چه می‌گوید؟ تحولات سرنوشت‌ساز ایران در ۷۰ سال اخیر عمدتا در دورۀ رئیس جمهور وابسته به کدام حزب آمریکا روی داده است؟ جمهوری خواهان خاک برسره ژورنالیستی که فرق ایران و جمهوری اسلامی رو نمیدونه.خاک
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برنامه‌ی تازه نمایندگان مجلس برای منابع همسان‌سازی!/ دریافت بودجه کالابرگ از تامین اجتماعی «ایراد شرعی» دارددبیر خانه کارگر مازنداران می‌گوید: هر اقدامی از سوی دولت برای دریافت ۱۵ هزار میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی به منظور تامین کسری منابع طرح توزیع کالابرگ الکترونیک در میان ۶۰ میلیون نفر، ایراد شرعی دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تصویب تشدید محدودیت‌ها این بار از بیت رهبری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ از محدودیت شدید در ۴۳ شهر تا دورکاری ۵۰ درصدی در تهراناین محدودیت‌ها در گروه مشاغل دو، سه و چهار از روز دوشنبه پنجم آبان ماه به مدت یک هفته اعمال می‌شود. در وعضش امنیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییت داریم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پاک کردن تصویر زنان از سنگ‌های گورستانی در شمال ایران - BBC News فارسیدر گورستانی در رویان در شمال ایران، عده‌ای تصویر زنان را از روی سنگ‌های قبر پاک کرده‌اند که این موضوع باعث اعتراض و شکایت رسمی خانواده‌ها شده است. اینا روی طالبان رو سفید کردن 😯😯😯 صد رحمت به داعش و طالبان
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: اقدامات تروریستی حزب‌الله نقاب را از چهره «حکومت یاغی» ایران برداشته است🔺مایک پمپئو: اقدامات تروریستی حزب‌الله نقاب را از چهره «حکومت یاغی» ایران برداشته است ⚡️وزیرخارجه آمریکا رژیم ایران را «حکومتی یاغی که مایل است به هر قیمتی منافع شرورانه خود را دنبال کند»، دانست. پمپئو وزیر خارجه گردن کلفت دولت رو به اضمحلال ترامپ،حرکات تبلیغاتی جدیدی را علیه حزب الله لبنان آغاز کرده پومپئوی دروغگو نمی تواند درک کند که حزب الله پایدار و دولت مفلوک امریکا رو به اضمحلال است دلقک مسغره جو از اخورش کم شده جفتک میندازه پمپئو،یک دروغگویِ شیّاد است! نگاه کنید،این عین عبارت خود اوست در معرفی خود! «وقتی ما در سیا بودیم، دروغ می‌گفتیم، تقلب می‌کردیم و می‌دزدیدیم! ما این آموزش‌ها را کاملاً گذرانده‌ایم!!».
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »