عموی پویا بختیاری به 'پنج سال حبس' محکوم شده است | DW | 19.12.2020

19/12/2020 04:57:00 ب.ظ

پدر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد، برادرش به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

منوچهر بختیاری, پویا بختیاری

پدر پویا بختیاری ، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد، برادرش به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

منوچهر بختیاری ، پدر پویا بختیاری ، یکی‌ از جان‌باختگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ اعلام کرد، برادرش مهرداد بختیاری به پنج‌ سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

پدر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ می‌گوید، برادرش مهرداد بختیاری روز پنج‌شنبه ۲۷ آذرماه بعد از ۴۷ روز بازداشت توسط دادستانی آزاد شده است.منوچهر بختیاری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام افزود، برادرش به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

او در مورد جزئیات این حکم و اتهامات منتسب به مهرداد بختیاری توضیحی نداده است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدپویا بختیاری در ۲۵ آبان ۹۸ در فاز چهار مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. پدرش که به کشته شدن پسرش اعتراض داشت آخرین بار در ۱۵ آذر سال جاری پس از نزدیک به پنچ ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

خوش به سعادتش، گناهانش کمی سبک تر میشه

عموی پویا بختیاری، از جانباختگان اعتراضات آبان سال ۱۳۹۸ به زندان تعلیقی محکوم شدعموی پویا_بختیاری، از جانباختگان اعتراضات_آبان سال ۱۳۹۸ به زندان تعلیقی محکوم شد پیشتر برخی اعضای این خانواده در آستانه چهلم جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند. اینا همش نتیجه بی تدبیری در گرانی یکباره بنزین بوده.

عموی پویا بختیاری به ۵ سال زندان محکوم شد

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری با ضرب و شتم بازداشت شد

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری دوباره دستگیر شد | DW | 29.04.2021منوچهر_بختیاری، پدر پویا_بختیاری یکی از جان‌باختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ پس از ضرب و شتم در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. مقامات قضایی و امنیتی کشور علت دستگیری آقای بختیاری را اعلام نکرده‌اند. اینها زورشون فقط به مردم بی دفاع میرسه تا کی سرکوب و ارعاب جواب میده کاسه صبر حدی داره بلاخره لبریز میشه بترسید از اون روز.......... پویا_بختیاری منوچهربختیاری_را_آزاد_کنید نه_به_جمهوري_اسلامي رای_بی_رای ننگ ایل بردی آقای بختیاری

پدر پویا بختیاری: با فشار و بازداشت می‌خواهند مانع دادخواهی فرزندم شوند

منوچهر بختیاری در کنار مادر و برادرش پدر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ می‌گوید، برادرش مهرداد بختیاری روز پنج‌شنبه ۲۷ آذرماه بعد از ۴۷ روز بازداشت توسط دادستانی آزاد شده است.اعتراضات آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.استان‌وایر- «مهرداد بختیاری»، عموی پویا بختیاری از جانباختگان اعتراضات آبان سال ۱۳۹۸ به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.استان‌وایر- «منوچهر بختیاری»، پدر «پویا بختیاری»، از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بازداشت شد.

منوچهر بختیاری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام افزود، برادرش به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است. او در مورد جزئیات این حکم و اتهامات منتسب به مهرداد بختیاری توضیحی نداده است. منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری، پس از پنج ماه «به صورت موقت» آزاد شد پدر پویا بختیاری، جوانی که در اعتراضات آبان ماه سال گذشته به ضرب گلوله نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به قتل رسید،‌ پس از ماه‌ها بازداشت با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید پویا بختیاری در ۲۵ آبان ۹۸ در فاز چهار مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. منوچهر بختیاری نیز روز ۲۳ تیرماه سال جاری هنگام بازگشت از جزیره کیش به تهران، توسط ماموران امنیتی در فرودگاه بازداشت و ۱۵ آذر با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. پدرش که به کشته شدن پسرش اعتراض داشت آخرین بار در ۱۵ آذر سال جاری پس از نزدیک به پنچ ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شد. مهرداد بختیاری، برادر منوچهر بختیاری، پیش از بازداشت خود توسط نیروهای امنیتی در گفتگویی با صدای آمریکا،‌ دلیل بازداشت برادرش را «جو خفقان و امنیتی حاکم بر ایران» عنوان کرده بود. او که در اعتراض به کشته شدن پسرش بارها اقدام به انتشار پیام در شبکه‌های اجتماعی و همچنین مصاحبه کرده بود پیش از این نیز در سوم دی‌ماه ۹۸ پیش از برگزاری مراسم چهلم پسرش به همراه ناهید شیرپیشه، همسر و چند عضو خانواده‌‌اش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چندی آزاد شده بود. مادربزرگ پویا بختیاری در این ویدیو با اشاره به این که ماموران امنیتی همسر و فرزند کوچک منوچهر بختیاری و همین‌طور خانواده برادرش را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند، می‌پرسد: «در جمهوری اسلامی من به کی شکایت کنم؟» منوچهر بختیاری و همسرش، «ناهید شیرپیشه»، پیش از این نیز بارها توسط نیروهای امنیتی حکومت ایران بازداشت و مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید آبان‌ماه امسال بی‌بی زهرا بختیاری با انتشار ویدئویی از بازداشت مهرداد بختیاری، پسرش توسط نیروهای امنیتی در تهران و انتقال او به مکانی نامعلوم خبر داد. بازداشت مجدد پدر پویا بختیاری، از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸؛ پاسخ رژیم به دادخواهی «زندانی کردن افراد» است عموی پویا بختیاری، جوانی که در اعتراضات آبان ماه به ضرب گلوله ماموران رژیم جمهوری اسلامی به قتل رسید، می‌گوید که نیروهای امنیتی برادرش، منوچهر بختیاری، را به اتهام واهی «سرقت گوشی موبایل» بازداشت کرده‌اند.     📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. منوچهر بختیاری بعد از کشته شدن پسرش گفته بود، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت. عفو بین‌الملل تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه را دست‌کم ۳۱۴ نفر و خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی در داخل دولت ایران قربانیان را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده‌اند. او زمانی که در دومین روز از اعتراضات به افزایش قیمت بنزین به همراه دیگر اعضای خانواده خود به راهپیمایی رفته بود هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. در همین زمینه: .