منوچهر بختیاری, پویا بختیاری, مهرداد بختیاری, اعتراضات آبان ۹۸

منوچهر بختیاری, پویا بختیاری

عموی پویا بختیاری به 'پنج سال حبس' محکوم شده است | DW | 19.12.2020

پدر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد، برادرش به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

19/12/2020 04:57:00 ب.ظ

پدر پویا بختیاری ، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد، برادرش به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

منوچهر بختیاری ، پدر پویا بختیاری ، یکی‌ از جان‌باختگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ اعلام کرد، برادرش مهرداد بختیاری به پنج‌ سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

پدر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ می‌گوید، برادرش مهرداد بختیاری روز پنج‌شنبه ۲۷ آذرماه بعد از ۴۷ روز بازداشت توسط دادستانی آزاد شده است.منوچهر بختیاری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام افزود، برادرش به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم برگزاری مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی؛ علی خامنه‌ای: حضور مردم در انتخابات خوب بود اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد

او در مورد جزئیات این حکم و اتهامات منتسب به مهرداد بختیاری توضیحی نداده است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدپویا بختیاری در ۲۵ آبان ۹۸ در فاز چهار مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. پدرش که به کشته شدن پسرش اعتراض داشت آخرین بار در ۱۵ آذر سال جاری پس از نزدیک به پنچ ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شد.

او که در اعتراض به کشته شدن پسرش بارها اقدام به انتشار پیام در شبکه‌های اجتماعی و همچنین مصاحبه کرده بود پیش از این نیز در سوم دی‌ماه ۹۸ پیش از برگزاری مراسم چهلم پسرش به همراه ناهید شیرپیشه، همسر و چند عضو خانواده‌‌اش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چندی آزاد شده بود. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدآبان‌ماه امسال بی‌بی زهرا بختیاری با انتشار ویدئویی از بازداشت مهرداد بختیاری، پسرش توسط نیروهای امنیتی در تهران و انتقال او به مکانی نامعلوم خبر داد.منوچهر بختیاری بعد از کشته شدن پسرش گفته بود، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت.

عفو بین‌الملل تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه را دست‌کم ۳۱۴ نفر و خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی در داخل دولت ایران قربانیان را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده‌اند. ادامه مطلب: DW فارسی »

Telegram: Instant View

خوش به سعادتش، گناهانش کمی سبک تر میشه

عموی پویا بختیاری، از جانباختگان اعتراضات آبان سال ۱۳۹۸ به زندان تعلیقی محکوم شدعموی پویا_بختیاری، از جانباختگان اعتراضات_آبان سال ۱۳۹۸ به زندان تعلیقی محکوم شد پیشتر برخی اعضای این خانواده در آستانه چهلم جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند. اینا همش نتیجه بی تدبیری در گرانی یکباره بنزین بوده.

عموی پویا بختیاری به ۵ سال زندان محکوم شد

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری با ضرب و شتم بازداشت شد

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری دوباره دستگیر شد | DW | 29.04.2021منوچهر_بختیاری، پدر پویا_بختیاری یکی از جان‌باختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ پس از ضرب و شتم در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. مقامات قضایی و امنیتی کشور علت دستگیری آقای بختیاری را اعلام نکرده‌اند. اینها زورشون فقط به مردم بی دفاع میرسه تا کی سرکوب و ارعاب جواب میده کاسه صبر حدی داره بلاخره لبریز میشه بترسید از اون روز.......... پویا_بختیاری منوچهربختیاری_را_آزاد_کنید نه_به_جمهوري_اسلامي رای_بی_رای ننگ ایل بردی آقای بختیاری

پدر پویا بختیاری: با فشار و بازداشت می‌خواهند مانع دادخواهی فرزندم شوند