عملیات‌ دولت ترکیه برای دستگیری عاملان حوادث 6-8 اکتبر 2014 ادامه دارد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تحقیق و عملیات‌های دولت ترکیه برای دستگیری عاملان حوادث 6-8 اکتبر 2014 که به دستور سرکردگان گروه تروریستی پ.ک.ک انجام گرفته و به قتل و جراحت تعداد زیادی از مردم انجامید، ادامه دارد.گروه تروریستی پ.ک.

ک در سال 2011 با سوءاستفاده از ضعف قدرت ناشی از جنگ داخلی در سوریه، به خاک این کشور نفوذ کرده و در راستای اهداف و منافع خود از تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بهره‌مند شد. این گروه با هدف تشکیل یک منطقه خودمختار کردنشین در شمال شرق سوریه، در شهرهای عفرین، عین العرب و الجزیره کانتون‌های محلی ایجاد کرد.

نمایندگان سیاسی پ.ک.ک به‌ویژه سرکردگان این گروه؛ عبدالله اوجالان، مراد کاراییلان و جمیل باییک حملات گروه تروریستی داعش به عین‌العرب را که در تاریخ 22 سپتامبر تا 6 اکتبر 2014 انجام گرفت، با ترکیه مرتبط دانسته و علیه دولت اظهارات کذب و تحریک‌آمیز داشتند. هیئت مرکزی تصمیم گیری و اجرایی حزب دموکراتیک خلق‌ها در 6 اکتبر 2014 با انتشار بیانیه‌ای تحت عنوان «فراخوان اضطراری از مردم» اعلام کرد: مردم‌ را به تظاهرات علیه رویکرد تحریمی دولت در قبال کوبانی و حمایت از کسانی که به تظاهرات دست زده‌اند، دعوت می‌کنیم.

در پی این اظهارات و فراخوان، در 131 منطقه مسکونی تظاهرات همزمان و اقدامات گسترده مسلحانه صورت گرفت که در بین مردم به «حوادث 6-8 اکتبر» معروف شد. تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ در جریان این حوادث 35 شهروند را به قتل رسانده و 761 تن دیگر را مصدوم کردند. این تروریست‌ها همچنین به تعداد زیادی خودرو و ساختمان‌ خسارت وارد کردند.

نهادهای مرتبط دولت ترکیه در نتیجه تحقیقات دقیق و گسترده موفق به دستگیری بسیاری از عاملان این حوادث شدند و مراحل محاکمه این افراد در دادگاه را آغاز کردند. تحقیقات برای دستگیری سایر عاملان و سازمان‌دهندگان حوادث 6-8 اکتبر همچنان ادامه دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پادیادآوری کنید سهم ما از خزر نباید کمتر از ۱۱٪ شود! نقش روسیه در بازرسی های هسته ای پس از برجام هم نکته مورد اشاره مقامات مسکو بوده است شاید اینجا بیش از یاداوری کاردانی، شجاعت آقای ظریف جالب است که رکورد دیدار از مسکو را از آن خود کرده است، وزیر دولتی که رقبای انتخاباتی خود را با ابزار روسیه هراسی تخریب می کرد این پیرزن 'مهوش امینزاده' یکی از خدمتکاران کاخ نیاوران بود که در شهر گرداندند مشت و لگدش زدند و زنده زنده سوزاندند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مردی که کنار زن ایستاده 'سردار سلامی' فرمانده فعلی سپاه! ایشان در کرک و پشم ریزان مردمِ کشورخود سابقه دیرینه دارد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

هیأت مذاکره‌کننده دولت افغانستان روی دیوار دیجیتالی قابل کلیک - BBC News فارسیبا آغاز مذاکرات صلح افغانستان، دو هیأت مذاکره‌کننده دولت افغانستان و گروه طالبان در ده روز گذشته مشغول بحث در مورد شیوه مذاکرات هستند. در این جدول قابل کلیک با هر یک از اعضای مذاکره‌کننده دولت افغانستان آشنا شوید.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گواه دیگری بر موثر بودن کارزار فشار حداکثری دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی؛ درآمد ارزی رژیم به یک چهارم کاهش یافته استگواه دیگری بر موثر بودن کارزار فشار حداکثری دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی؛ درآمد ارزی رژیم به یک چهارم کاهش یافته است در همین حال استیو هانكى، اقتصاددان آمریکایی دانشگاه جانز هاپکینز، هفته پیش هشدار داد که نرخ تورم واقعی ایران به ۱۱۳ درصد رسیده است. ممنون که بجای کارزار علیه ایران از کارزار علیه جمهوری اسلامی استفاده کردین....!!! لطفا ممبعد ..این را هم عوض کنیین چون دیگه کارزار علیه مردم بدبخت ایران است..!!!!! آمریکا به اسم حقوق بشر با اون کاور خوشرنگ و لعابش چه جنایت ها در حق بشریت نمیکنه تحریم ها تنها راه حل نیستند. فقط یک عملیات چند مرحله ای به ایران کمک خواهد کرد. فشار دیپلماتیک و تهدیدهای نظامی نیز لازم است. IranRegimeChange اما در پشت صحنه همه کارها باید انجام شود تا به اپوزیسیون در کشور فرصت قدرت گرفتن دست یابد. جمهوری_اسلامی_باید_برود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمار فوتی‌های کرونا در تهران به ۷۰ نفر رسید/ کم‌کاری دولت و شهرداری در زمینه حمل و نقل عمومیرئیس شورای شهر تهران گفت: تعداد فوتی‌های کرونا در تهران پیش از این تا بیش از صد نفر در روز بالا رفت و مجددا نزولی شد و به تعداد ۴۹ نفر رسید، اما مجدد این آمار افزایش یافته و به ۷۰ نفر رسیده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فصل نهم لیگ‌برتر فوتبال افغانستان با حمایت دولت و زیر سایه کرونا آغاز می‌شود - BBC News فارسیدور نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال افغانستان از امروز (پنجشنبه،۳ مهر/میزان) توسط فدراسیون فوتبال افغانستان آغاز شد. این رقابت‌ها برای سه هفته ادامه خواهد یافت.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »