عملیات احداث طولانی‌ترین پل معلق جهان در ترکیه رو به اتمام است

09/08/1400 05:24 ب.ظ

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه از مراحل پایانی عملیات احداث پل «چاناک‌قلعه 1915» طولانی‌ترین پل معلق جهان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه از مراحل پایانی عملیات احداث پل «چاناک‌قلعه 1915» طولانی‌ترین پل معلق جهان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه عملیات احداث پل چاناک‌قلعه 1915 رو به اتمام است، افزود: بزرگراه مالکارا-چاناک‌قلعه که شامل پل 1915 چاناک‌قلعه نیز می‌شود، پس از اتمام استانبول را به چاناک‌قلعه و سپس به دریای اژه شمالی متصل می‌کند. این طرح جزو پروژه‌های افتخار آمیز کشورمان است.

اسماعیل‌اوغلو تصریح کرد: 99 درصد ساخت بلوک‌های لازم در بخش اروپایی و آسیایی تکمیل شده است. مونتاژ 81 بلوک از 87 بلوک نیز به پایان رسیده و بقیه هم در مدت زمان کوتاهی به پایان خواهد رسید. گفتنی است پل چاناک‌قلعه 1915 که به دلیل ویژگی‌های منحصر بفرد خود به"پل نمادها" معروف است، «طولانی ترین پل معلق جهان به لحاظ فاصله بین دو پایه اصلی» خواهد بود و فاصله آنها برای گرامیداشت صدمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه 2023 متر در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

بعد از ۲۲۶ روز هنوز دولت جدید در هلند تشکیل نشده استبا وجود مذاکرات فراوان هنوز احزاب مختلف در هلند نتوانسته‌اند بر سر تشیکل دولت جدید به توافق برسند و طولانی‌ترین دوره مذاکره برای تشکیل دولت در این کشور را به ثبت رسانده‌اند.

تورم ۴۷۵ درصدی کالاهای وارداتیتورم ۴۷۵ درصدی کالاهای وارداتی کالاهای وارداتی در سال گذشته با افزایش ۴۷۵ درصدی قیمت نسبت به قبل همراه بوده است.

پیام آلتون درباره برگزاری اجلاس گروه 20پیام آلتون درباره برگزاری اجلاس گروه 20 رئیس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه گفت اردوغان در حاشیه اجلاس گروه 20 در ایتالیا با شماری از رهبران جهان دیدار کرده است.

بایدن: مذاکرات وین از سر گرفته خواهد شدرئیس جمهوری آمریکا که برای شرکت در نشست G۲۰ به ایتالیا سفر کرده است، به سوالی درباره از سرگیری مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین پاسخ داد.

مایلی‌کهن: نرفتن ما به المپیک فاجعه نیست/اگر به جادوگری باشد، هندی‌ها باید قهرمان جهان باشندپرسپولیس در این فصل کم هزینه نکرده است مایلی‌کهن: نرفتن ما به المپیک فاجعه نیست/اگر به جادوگری باشد، هندی‌ها باید قهرمان جهان باشند

حمله جنگنده‌های روسیه به ادلب در مرز ترکیهجنگنده‌های روسیه مقر ارتش ملی سوریه در اطراف روستای قاح ادلب در نزدیکی مرز ترکیه را بمباران کردند. - خبرگزاری آناتولی پوتین با این کارش به ترکیه فشار میاره تا با آمریکا توافق نکنه...