عملیات جست‌وجو و نجات مفقودان انفجار بندر بیروت پایان یافت | DW | 06.09.2020

16/06/1399 10:05:00 ق.ظ

تلاش امدادگران شیلیایی برای یافتن افراد زنده در زیر آوار بر جای مانده از انفجار مهیب بندر بیروت پایان یافته است. امدادگران یک ماه پس از انفجار اعلام کرده‌اند که امیدی به پیدا کردن افراد زنده در زیر آوار ندارند.

تلاش امدادگران شیلیایی برای یافتن افراد زنده در زیر آوار بر جای مانده از انفجار مهیب بندر بیروت پایان یافته است. امدادگران یک ماه پس از انفجار اعلام کرده‌اند که امیدی به پیدا کردن افراد زنده در زیر آوار ندارند. ضرب‌آهنگ قلب مردم بیروت در روزهای گذشته شتاب گرفته بود.

بسیاری از مردم شهر امید بسته بودند که امدادگران شیلیایی بتوانند در واپسین روزهای فعالیت خود افراد زنده‌ای را در زیر آوار این انفجار مهیب بیابند و نجات دهند.

امید به"معجزه" زمانی در بین مردم بیروت افزایش یافت که گروه امدادگر شیلیایی"توپوس" اعلام کرد که اعضای یکی از تیم‌های نجات همراه با سگ جستجوگر خود به نام"فلش" نشانه‌‌هایی از احتمال وجود یک فرد زنده در زیر آوار یکی از ساختمان‌ها به دست آورده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید حتی گفته شده بود که امدادگران موفق به دریافت و ثبت علائم ضعیف مربوط به صدای تنفس کسی در زیر آوار آن ساختمان شده‌اند. همین موضوع باعث شده بود که یک جستجوی سه روزه در زیر آوارهای آن ساختمان آغاز شود. مردم بیروت، پس از فاجعه انفجار روز چهارم اوت بندر بیروت، در انتظار شنیدن خبر خوبی بودند. headtopics.com

بر اساس گزارش‌های منتشر شده و اطلاعاتی که از سوی وزارت بهداشت لبنان رسانه‌ای شده است، هنوز هفت نفر از مردم این شهر مفقودالاثر هستند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

یک ماه پس از انفجار بندر بیروت عملیات جستجو و نجات ادامه دارد🔺یک ماه پس از انفجار بندر بیروت عملیات جستجو و نجات ادامه دارد ⚡️تیم های امداد و نجات در لبنان روز شنبه ۱۵ شهریور، به کار جستجو برای پیدا کردن نجات یافتگان احتمالی انفجار مهیب بندر بیروت، ادامه دادند.

انفجار بیروت؛ 'به امید معجزه' امدادگران بعد یک ماه از زیر آوار صدای ضربان قلب شنیدند - BBC News فارسیحدود یک ماه بعد از انفجار بیروت، امدادگران شیلیایی صدای ضربان ضعیف قلبی را از زیر خرابه ساختمانی شنیدند و به دنبال این خبر، شمار زیادی به امید معجزه اطراف ساختمان جمع شده‌اند.

انفجار خط لوله انتقال گاز در بنگلادش؛ افزایش شمار جان‌باختگان به 16 نفرشمار جان‌باختگان انفجار خط لوله انتقال گاز در نزدیکی مسجد جامع بیت الصلات در حومه داکا، پایتخت بنگلادش به 16 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

انفجار کپسول ۸۰۰ کیلویی گاز کلر در ایلام؛ شمار مصدومان به ۲۱۷ نفر رسیددر اثر رخداد حادثه انفجار گاز کلر در روستای زنجیره علیا از توابع شهرستان چرداول استان ایلام ۲۱۷ نفر مجروح شدند.

انفجار مین در مریوان یک عضو بسیج را کشت

انفجار کپسول کلر در چرداول؛ ۲۱۷ نفر مصدوم شدند