عملیات جست‌وجو و نجات مفقودان انفجار بندر بیروت پایان یافت | DW | 06.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تلاش امدادگران شیلیایی برای یافتن افراد زنده در زیر آوار بر جای مانده از انفجار مهیب بندر بیروت پایان یافته است. امدادگران یک ماه پس از انفجار اعلام کرده‌اند که امیدی به پیدا کردن افراد زنده در زیر آوار ندارند.

بیش از یک ماه از انفجار مهیب بندر بیروت می‌گذرد. به‌رغم آن، تلاش‌ها برای جست‌وجوی افراد زنده در زیر آوارهای بر جای مانده از این انفجار تا روز شنبه پنجم سپتامبر ادامه داشت. خبرگزاری‌های بین‌المللی از پایان تلاش امدادگران برای یافتن افراد زنده در زیر آوار خبر داده‌اند.

امید به"معجزه" زمانی در بین مردم بیروت افزایش یافت که گروه امدادگر شیلیایی"توپوس" اعلام کرد که اعضای یکی از تیم‌های نجات همراه با سگ جستجوگر خود به نام"فلش" نشانه‌‌هایی از احتمال وجود یک فرد زنده در زیر آوار یکی از ساختمان‌ها به دست آورده‌اند.حتی گفته شده بود که امدادگران موفق به دریافت و ثبت علائم ضعیف مربوط به صدای تنفس کسی در زیر آوار آن ساختمان شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده و اطلاعاتی که از سوی وزارت بهداشت لبنان رسانه‌ای شده است، هنوز هفت نفر از مردم این شهر مفقودالاثر هستند.تیم امدادگر پس از سه روز جستجو در زیر آوار ساختمان یاد شده به کار خود پایان داده است. فرانسیسکو لرماندا، سرپرست گروه امدادگر شیلیایی روز شنبه پنجم سپتامبر خطاب به خبرنگاران گفته بود که از"منظر فنی"، دیگر امیدی به یافتن فرد زنده‌ای زیر آوار بر جای مانده از آن انفجار مهیب وجود ندارد.

پس از آن، یک تیم پنجاه نفره از امدادگران با دستگاه‌های پیشرفته در محل حضور یافتند. پس از آن بود که علائم مربوط به صدای تنفس کسی در زیر آوار نیز توسط این دستگاه‌های جستجو ثبت شده بود. تلاش امدادگران پس از سه روز، نتیجه‌ای به همراه نداشت.سرپرست تیم امدادگر شیلیایی اعلام کرده است که در جریان این جستجو، اعضای تیم او ۹۵ درصد از ساختمان مخروبه را کنترل کرده ‌و نشانه‌ای از فردی زنده‌ نیافته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک ماه پس از انفجار بندر بیروت عملیات جستجو و نجات ادامه دارد🔺یک ماه پس از انفجار بندر بیروت عملیات جستجو و نجات ادامه دارد ⚡️تیم های امداد و نجات در لبنان روز شنبه ۱۵ شهریور، به کار جستجو برای پیدا کردن نجات یافتگان احتمالی انفجار مهیب بندر بیروت، ادامه دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انفجار بیروت؛ 'به امید معجزه' امدادگران بعد یک ماه از زیر آوار صدای ضربان قلب شنیدند - BBC News فارسیحدود یک ماه بعد از انفجار بیروت، امدادگران شیلیایی صدای ضربان ضعیف قلبی را از زیر خرابه ساختمانی شنیدند و به دنبال این خبر، شمار زیادی به امید معجزه اطراف ساختمان جمع شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انفجار خط لوله انتقال گاز در بنگلادش؛ افزایش شمار جان‌باختگان به 16 نفرشمار جان‌باختگان انفجار خط لوله انتقال گاز در نزدیکی مسجد جامع بیت الصلات در حومه داکا، پایتخت بنگلادش به 16 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انفجار کپسول ۸۰۰ کیلویی گاز کلر در ایلام؛ شمار مصدومان به ۲۱۷ نفر رسیددر اثر رخداد حادثه انفجار گاز کلر در روستای زنجیره علیا از توابع شهرستان چرداول استان ایلام ۲۱۷ نفر مجروح شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انفجار مین در مریوان یک عضو بسیج را کشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انفجار کپسول کلر در چرداول؛ ۲۱۷ نفر مصدوم شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »