عملیات پاکسازی مین در دریای سیاه در سایه جنگ روسیه-اوکراین

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 16 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترکیه، بلغارستان و رومانی در چارچوب 'ابتکار سه گانه' که تحت رهبری ترکیه آغاز شده است، برای پاکسازی مین‌های دریایی که امنیت دریای سیاه را تهدید می‌کند، به توافق رسیدند. - Anadolu Ajansı

ترکیه، بلغارستان و رومانی در چارچوب "ابتکار سه گانه" که تحت رهبری ترکیه آغاز شده است، برای پاکسازی مین‌های دریایی که امنیت دریای سیاه را تهدید می‌کند، به توافق رسیدند.در حالی که جنگ روسیه و اوکراین بیش از 2 سال است که ادامه دارد، در چارچوب"ابتکار سه‌گانه" که تحت رهبری ترکیه آغاز شده است، ترکیه، بلغارستان و رومانی برای پاکسازی مین‌های دریایی که امنیت دریای سیاه را تهدید می‌کند، به توافق رسیدند.

کشورهایی که ارتباط فیزیکی با دریای سیاه که از نظر استراتژیک یکی از نقاط کلیدی جهان است، ندارند نیز نگران وضعیت ناامن این منطقه هستند. در این زمینه، ترکیه که اهمیت زیادی به امنیت در دریای سیاه می‌دهد، در انهدام مین‌های دریایی که از بنادر روسیه و اوکراین به دریای سیاه سرازیر می‌شوند، نقش دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سرنگونی پهپاد فوق مدرن روسیه بر فراز دریای سیاهایلیا یولاش رئیس روابط عمومی نیروی هوایی ارتش اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور یک پهپاد فوق مدرن روسیه را بر فراز دریای سیاه سرنگون کرده است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

اروپا وارد دوره پیش از جنگ شده استنخست‌وزیر لهستان، گفت که حمله روسیه به اوکراین، نمایانگر دوره جدیدی از جنگ در اروپا بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روسیه طرح صلح پیشنهادی اوکراین را رد کرداحمد وخشیته: روسیه هم از داخل و هم در جنگ اوکراین با افراط‌گری‌های دینی درگیر است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیدار زلنسکی و اردوغان در استانبولرئیس‌جمهوری اوکراین که به ترکیه سفر کرده است، با همتای ترکیه‌ای خود دیدار و درباره جنگ با روسیه و محموله‌های غلات دریای سیاه رایزنی کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ بریتانیا ۱۰ هزار پهپاد به کی‌یف می‌دهد؛ زلنسکی به ترکیه سفر می‌کنددولت بریتانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که ۱۰ هزار پهپاد در اختیار اوکراین قرار می‌دهد تا در جنگ با روسیه و تهاجم نظامی جاری در این کشور از آنها استفاده کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اوکراین: روسیه در حمله به کی‌یف از موشک‌های مافوق صوت استفاده کرده استسخنان دانیلا سپهری در تجمع حمایت از اوکراین در مقابل سفارت روسیه در برلین
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »