عملیات گسترده پلیس در ارتباط با حمله اتریش؛ رئیس آژانس منطقه‌ای ضد تروریسم وین برکنار شد

16/08/1399 09:21 ب.ظ

عملیات گسترده پلیس در ارتباط با حمله اتریش؛ رئیس آژانس منطقه‌ای ضد تروریسم وین برکنار شد جزئیات بیشتر🔽

در ادامۀ رسیدگی به پرونده حملۀ دوشنبه شبِ یک مهاجم مسلح در مرکز شهر وین، پایتخت اتریش به عابران که ۴ کشته و ۲۰ زخمی برجای گذاشت، مقامات این کشور از یوروش پلیس به خانۀ چهار فرد مظنون، برکناری رئیس آژانس منطقه‌ای ضد تروریسم وین و تعطیلی دو مسجد خبر دادند. پلیس آلمان و نیروهای واحد ضدتروریسم این کشور روز جمعه به خانه و محل کار چهار مرد در شهرهای «کاسل» و «پينه برگ» در نزدیکی هامبورگ یورش بردند.

پلیس می‌گوید اگرچه این چهار نفر مظنون به مشارکت در تیراندازی دوشنبه شب نیستند اما شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه آنها با فرد مهاجم ارتباط داشتند.

هدف از این یورش‌ها، جمع آوری اسناد و مدارک بوده و کسی دستگیر نشده است. بنا بر اعلام دادستان‌های فدرال آلمان، دو تن از این چهار نفر که در محل مورد تفتیش قرار گرفتند، تابستان امسال با مهاجم حملۀ وین ملاقات کرده‌اند.

مرد سوم از طریق اینترنت و بصورت آنلاین با او ارتباط داشته است و فرد چهارم نیز اگرچه بطور مستقیم با مهاجم تماسی نداشته اما با افرادی که او را می‌شناختند در ارتباط بوده است. مقامات اتریش هویت مهاجم را که در جریان این حمله کشته شده، فردی ۲۰ ساله و مسلمان، دارای دو تابعیت از اتریش و مقدونیه شمالی اعلام کرده‌اند که پیش از این به دلیل تلاش برای پیوستن به داعش در سوریه، محکوم شده و درنهایت در دسامبر گذشته از زندان آزاد شده بود. headtopics.com

پس از این حمله نیز داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت آن را برعهده گرفت.برکناری رئیس آژانس منطقه‌ای ضد تروریسم وین

ادامه مطلب:
euronews_pe »

لحظه تیراندازی پلیس به مهاجم مسلح در کلیسایی در نیویورکاو که یک ماسک منقش به پرچم دومینیکن بر چهره داشت، رو به پلیس فریاد می‌زد: «مرا بکشید.» اونم بریده بود، مثل ما قصد خودکشی بدست پلیس داشته

پلیس آمریکا: مظنون به بمب‌گذاری در نشویل در انفجار کشته شد | DW | 28.12.2020پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌‌آی) بعد از تحقیقات در پرونده انفجار یک خودروی کاروان بمب‌گذاری‌شده در شهر نشویل در صبح روز اول کریسمس (۲۵ دسامبر) از کشته شدن عامل احتمالی حین این انفجار خبر داد. احمقا خب چرا نمی گن این حمله توسط تجهیزات ماهواره ای انجام شده بوده و خلاص..؟؟!! :)

تظاهرات گسترده در اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا در سال 2020کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس فلوریدا و اعتراضات گسترده علیه نژادپرستی در آمریکا و جهان علی‌رغم پاندمی کرونا یکی از مهمترین رویدادهای سال 2020 در ایالات متحده بود. - خبرگزاری آناتولی

ویدئو؛ تظاهرات در مینیاپولیس در آستانه محاکمه پلیس متهم به قتل جورج فلویدمرگ جورج فلوید که ساعاتی پس از بازداشت توسط پلیس روی داد موجی از اعتراض‌ها و تظاهرات کم‌سابقه بر ضد نژاپرستی را ابتدا در ایالات متحده و سپس در بسیاری از کشورهای جهان رقم زد. آمریکا نماد مردم سالاری جهان !!!!!

دستگیری بیش از ۷۰۰ سارق در پایتخت/واکنش پلیس به فروش واکسن کرونا در ناصرخسروواکنش پلیس به فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو سردار رحیمی: به ندرت چنین مواردی را نیز ما هم شنیده‌ایم اینطور نیست که بگویم یک پدیده شایع است نمی‌شود یک واکسن را که اصلا معلوم نیست تقلبی است را از کنار خیابان خریداری و تزریق کرد در این فضا اشراف خوبی داریم

راهپیمایی معترضان به خشونت پلیس در میانمار باز هم به خون کشیده شددست کم در دو مورد مشخص شده است که افراد بازداشت‌شده چند ساعت پس از ربوده شدن به دست پلیس، در بازداشتگاه جان سپرده‌اند. دموکراسی آمریکایی همچنان قربانی میگیرد.

در ادامۀ رسیدگی به پرونده حملۀ دوشنبه شبِ یک مهاجم مسلح در مرکز شهر وین، پایتخت اتریش به عابران که ۴ کشته و ۲۰ زخمی برجای گذاشت، مقامات این کشور از یوروش پلیس آلمان به خانۀ چهار فرد مظنون، برکناری رئیس آژانس منطقه‌ای ضد تروریسم وین و تعطیلی دو مسجد خبر دادند.

پلیس آلمان و نیروهای واحد ضدتروریسم این کشور روز جمعه به خانه و محل کار چهار مرد در شهرهای «کاسل» و «پينه برگ» در نزدیکی هامبورگ یورش بردند.

پلیس می‌گوید اگرچه این چهار نفر مظنون به مشارکت در تیراندازی دوشنبه شب نیستند اما شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه آنها با فرد مهاجم ارتباط داشتند.

هدف از این یورش‌ها، جمع آوری اسناد و مدارک بوده و کسی دستگیر نشده است.

بنا بر اعلام دادستان‌های فدرال آلمان، دو تن از این چهار نفر که در محل مورد تفتیش قرار گرفتند، تابستان امسال با مهاجم حملۀ وین ملاقات کرده‌اند.

مرد سوم از طریق اینترنت و بصورت آنلاین با او ارتباط داشته است و فرد چهارم نیز اگرچه بطور مستقیم با مهاجم تماسی نداشته اما با افرادی که او را می‌شناختند در ارتباط بوده است.

مقامات اتریش هویت مهاجم را که در جریان این حمله کشته شده، فردی ۲۰ ساله و مسلمان، دارای دو تابعیت از اتریش و مقدونیه شمالی اعلام کرده‌اند که پیش از این به دلیل تلاش برای پیوستن به داعش در سوریه، محکوم شده و درنهایت در دسامبر گذشته از زندان آزاد شده بود.

پس از این حمله نیز داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت آن را برعهده گرفت.برکناری رئیس آژانس منطقه‌ای ضد تروریسم وین

کارل نهامر، وزیر کشور اتریش روز جمعه از برکناری چند مقام رسمی به دلیل اشتباهاتی که پیش از وقوع این حمله انجام داده بودند، خبر داد.

گفته می‌شود فرد مهاجم در ژوئیه گذشته تلاش داشته از فروشگاهی در براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی اسلحه و مهمات تهیه کند که از سوی مقامات اسلواکی شناسایی و به مقامات اتریش گزارش می‌شود. اکنون دستگاه قضایی اتریش در حال تحقیق در این باره است که چرا پس از گزارشات مقامات اسلواکی، فرد مهاجم از سوی دستگاه امنیت اتریش تحت نظر گرفته نشده است؟

بر این اساس مقامات اتریش به دلیل آنچه «غفلت در توجه به نشانه‌هایی که باعث وقوع این حمله شده» از جمله ماجرای اسلواکی، رئیس آژانس منطقه‌ای ضد تروریسم وین را از سمت خود برکنار و چند مقام دیگر دخیل در تیم تحقیق را جابجا کرده‌اند.

کارل نهامر، وزیر کشور اتریش به خبرنگاران گفت: «از نظر ما، اشتباهات غیرقابل تحملی در تحقیقات انجام شده است.»پلیس اتریش تا کنون ۱۶ نفر را در ارتباط با این حمله بازداشت کرده است؛ چهار نفر از بازداشت شدگان سابقه محکومیت مرتبط با ترور و چند نفر دیگر نیز سابقه کیفری داشته‌اند.

کشور همسایه، سوئیس نیز اعلام کرد این هفته دو نفر را بازداشت کرده‌اند.مقامات اتریش همچنین اعلام کردند که دستور تعطیلی دو مسجد در شهر وین را که مهاجم به آنجا رفت و آمد داشت، صادر کرده‌اند. این دستور روز جمعه با مشارکت ۷۰ پلیس اجرا شد.

بنا بر اعلام سوزان راب، وزیر ادغام اتریش به نظر می‌رسد در این مساجد «زمینه پرورش ایدئولوژیهای خطرناک» در ذهن افراد فراهم بوده است.

او افزود: «می‌خواهم تأكید كنم كه این مبارزه علیه مسلمانان در اتریش نیست و همه ما در کنار هم می‌جنگیم. زیرا مسلمانان نیز در اتریش از سوی اسلام سیاسی و افراط گرایان تهدید می‌شوند.»