عملیات گسترده پلیس فرانسه برای مقابله با اسلام‌گرایی؛ «برای قتل معلم فتوا صادر شده بود»

19/10/2020 01:17:00 ب.ظ

عملیات گسترده پلیس فرانسه برای مقابله با اسلام‌گرایی؛ «برای قتل معلم فتوا صادر شده بود» جزئیات بیشتر🔽

فرانسه, سیاست فرانسه

عملیات گسترده پلیس فرانسه برای مقابله با اسلام‌گرایی؛ «برای قتل معلم فتوا صادر شده بود» جزئیات بیشتر🔽

وزیر کشور فرانسه در خصوص عملیات پلیسی که به گفته وی از سحرگاه روز دوشنبه آغاز شده گفت: «این عملیات حاصل تصمیم اتخاذ شده در جلسه روز یکشنبه شورای دفاع است و لزوما تنها افرادی که مرتبط با تحقیقات قتل ساموئل پاتی هستند را هدف نمی‌گیرد.»

ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز دوشنبه از انجام عملیات پلیسی بر ضد ده‌ها‌ نفر در چارچوب تحقیقات جاری پس از کشته شدن یک معلم تاریخ در این کشور خبر داد.آقای دارمنن که با شبکه رادیویی «اروپ ۱» گفتگو می‌کرد همچنین مدعی شد که برضد ساموئل پاتی، معلم تاریخ یک مدرسه راهنمایی در حومه پاریس به دلیل نشان دادن کاریکاتور‌های پیامبر اسلام «فتوا» صادر شده بود.

وی با اشاره به تحقیقات جاری تصریح کرد که فتوا از سوی پدر یک دانش‌آموز دختر مدرسه‌‌ای در «کنفلان-سنت-اونورین» و نیز یک فعال اسلامگرا به نام عبدالکریم صفریوی صادر شده است.این دو فرد بخشی از یازده نفری هستند که پس از سربریده شدن معلم تاریخ فرانسوی بدست یک جوان ۱۸ ساله چچن در چارچوب تحقیقات اولیه بازداشت شده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

براى قتل مسلمانان نيوزلندى هم فتوا صادر شده بود؟؟؟؟ Down to Islam and Islamic mentality they are fucked up

واکنش ترکیه به حمله موشکی ارمنستان به گنجه با انتشار تصاویر نوزادان کشته شدهوزارت دفاع ملی ترکیه با انتشار تصاویر نوزادان و کودکان کشته شده در حمله موشکی شب گذشته ارمنستان به غیرنظامیان در شهر گنجه جمهوری آذربایجان واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

پول بلوکه شده در چین نداریم/ژاپن برای دسترسی ایران به منابع مالی‌اش همکاری کندسخنگوی وزارت خارجه: *کانادا در موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی طرفیتی ندارد *ادبیات وزیر خارجه کانادا بسیار سخیف است *پول بلوکه شده در چین نداریم *پیروزی ترامپ یا بایدن برای‌مان فرقی ندارد *البته ترامپ جنایت‌هایی مرتکب شده که بایدن نشده است ارواح خیگ عمت! اینقد که شما منتظر بایدن هستین منتظر امام زمان نیستین.😂😂

سردار جلالی: تهدید نظامی علیه ما منتفی شده استسردار جلالی: تهدید نظامی علیه ما منتفی شده است بنظر می‌رسد فشارهای آمریکا روزهای پایانی خود را طی می‌کند با اطمینان می‌گویم که در حال عبور از این فشارها هستیم پالس ضعف به بیرون ندهیم برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌تواند برکات خوبی برای ما داشته باشد دو پرس چلوکباب کوبیده با دو سیخ جوجه اضافی بیارید خدمت سردار،یه پارچ دوغ و پیاز هم باشه دو پرس چلو کباب سردار چی شددددددد؟ این نژادش چیه؟ بولداگ؟

از خلبانان کشته شده افغان در هلمند چه می‌دانیم؟ - BBC News فارسیهفته گذشته (چهارشنبه ۲۳ میزان/مهر) وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در نتیجه سقوط دو هلی‌کوپتر نظامی در هلمند دست‌کم ۹ نفر کشته شدند. در میان کشته‌شدگان، حشمت الله غزالی، پرویز استانکزی، محمد ادریس بخشی و عبیدالله احمدی، ، چهار خلبان/پیلوت ارتش نیز بودند.

اردوغان: آنچه ما نیاز داریم نوآوری الهام گرفته شده از سنت استاردوغان: باید تربیت فرزندان‌مان را با اولویت قرار دادن خانواده‌ها طی دوره آموزش و تحصیل سرلوحه کارهایمان قرار دهیم اردوغان: آنچه ما نیاز داریم نوآوری الهام گرفته شده از سنت است

اختصاصی ایران‌وایر: سفیر ایران در یمن سه روز پیش وارد صنعا شده است

Aa ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز دوشنبه از انجام عملیات پلیسی بر ضد ده‌ها‌ نفر در چارچوب تحقیقات جاری پس از کشته شدن یک معلم تاریخ در این کشور خبر داد.October 17, 2020 این وزارتخانه با انتشار تصاویر فوق خطاب به افکار عمومی جهان اعلام کرد: این نوزاد کوچک در خواب با موشک بالستیک ارتش ارمنستان به قتل رسید.به گزارش ایسنا، سعید خطیب‌زاده، در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه مقداری از دارایی‌های ایران در چین بلوکه شده است، تصریح کرد: ما پول بلوکه شده‌ای در چین نداریم.به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی در نشست خبری به مناسبت هفته پدافند غیرعامل گفت: ماموریت سازمان پدافند غیرعامل ایجاد هماهنگی در تامین سیاست‌های دفاعی و نهادینه سازی دفاع در برنامه توسعه و پیشرفت کشور است.

آقای دارمنن که با شبکه رادیویی «اروپ ۱» گفتگو می‌کرد همچنین مدعی شد که برضد ساموئل پاتی، معلم تاریخ یک مدرسه راهنمایی در حومه پاریس به دلیل نشان دادن کاریکاتور‌های پیامبر اسلام «فتوا» صادر شده بود. وی با اشاره به تحقیقات جاری تصریح کرد که فتوا از سوی پدر یک دانش‌آموز دختر مدرسه‌‌ای در «کنفلان-سنت-اونورین» و نیز یک فعال اسلامگرا به نام عبدالکریم صفریوی صادر شده است.  وزارت دفاع ترکیه تاکید کرد: شاید برای اولین بار این عکس را دیده باشید ولی مردم آذربایجان از سی سال گذشته تا کنون با این تصاویر زندگی می‌کنند. این دو فرد بخشی از یازده نفری هستند که پس از سربریده شدن معلم تاریخ فرانسوی بدست یک جوان ۱۸ ساله چچن در چارچوب تحقیقات اولیه بازداشت شده‌اند. خطیب زاده با تاکید بر اینکه ما پولی بلوکه شده در چین نداریم، گفت: ایران منابعی در چین دارد که از آن منابع برای تامین نیازهای خود استفاده می‌کند و این جدا از پولی است که ما مثلا در ژاپن، عراق و یا کره جنوبی به صورت بلوکه شده داریم. وزیر کشور فرانسه بدون ارائه جزئیات بیشتر در خصوص عملیات پلیسی که به گفته وی از سحرگاه روز دوشنبه آغاز شده گفت: «این عملیات حاصل تصمیم اتخاذ شده در جلسه روز یکشنبه شورای دفاع است و لزوما تنها افرادی که مرتبط با تحقیقات قتل ساموئل پاتی هستند را هدف نمی‌گیرد. ما در برابر این کشتار سکوت نخواهیم کرد.» به گفته آقای دارمنن انجام عملیات پلیسی بر ضد چندین فرد مرتبط با گرایش‌های افراطی یک پیام ویژه دارد و آن «برخورد جدی و فوری با دشمنان جمهوری» است. نمونه آن در واکنش آنان به حمله ما به پادگان نیروهای آمریکایی در عراق بود که پاسخ شان به سمت گزینه نظامی نرفت چرا که از قدرت نظامی ما در صورت برخورد نظامی برحذر بودند.

وزیر کشور فرانسه با اشاره به این نکته که چندین نهاد و انجمن اسلامی از جمله «جمعیت ضد اسلام‌هراسی در فرانسه» در راستای اقدامات جدید دولت به زودی منحل می‌شوند، یادآور شد که بیش از هشتاد تحقیق بر ضد نفرت پراکنی در اینترنت آغاز شده و چندین نفر نیز در چارچوب این تحقیقات بازداشت شده‌اند.. مردم ما در یک جنگ ناخواسته و تحمیلی از سوی آمریکا قرار گرفته اند و ما چاره ای جز پیروزی در این جنگ نداریم. معلم فرانسوی که کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را در کلاس درس نشان داده بود سر بریده شد ژرار دارمنن با تاکید بر اینکه در جلسه شورای وزیران خواستار انحلال «جمعیت ضد اسلام‌هراسی در فرانسه» شده، تصریح کرد تحقیقات نشان می‌دهد که این نهاد برغم دریافت کمک‌های دولتی و برخورداری از معافیت‌های مالیاتی برخلاف رویکرد دولت عمل می‌کند و دشمن جمهوری است. وی همچنین در این راستا از یک نهاد غیردولتی دیگر موسوم به «برکه سیتی» Baraka City نام برد که ادریس یمو رئیس آن روز پنجشنبه در چارچوب تحقیقات انجام شده در باره فعالیت شبکه‌های اجتماعی تحت پیگرد قضایی گرفت. وزیر کشور فرانسه همچنین روز یکشنبه اعلام کرده بود که به فرمانداری‌های کلیه مناطق کشورش دستور داده تا ۲۳۱ فرد شناخته شده به دلیل گرایش‌های افراط‌گرایانه را اخراج کنند. خطیب زاده با بیان اینکه به خاطر فشارهای آمریکا و ناتوانی اروپایی ها در اجرای تعهداتشان و نقض تعهدات از سوی آنها ما اکنون دچار مشکل هستیم گفت: ولی این از وظیفه دولت نمی کاهد و وظیفه دولت تامین نیازهای مردم است و همه تلاش ها در همین چارچوب صورت می گیرد. . رییس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: امروز همه عملیات تهدیدی دشمن بر مردم و اثر آن بر روان شان معنا پیدا می‌کند و قابل مشاهده و محاسبه است.