فرانسه, سیاست فرانسه, اسلام هراسی, اسلامگرا, قتل

فرانسه, سیاست فرانسه

عملیات گسترده پلیس فرانسه برای مقابله با اسلام‌گرایی؛ «برای قتل معلم فتوا صادر شده بود»

عملیات گسترده پلیس فرانسه برای مقابله با اسلام‌گرایی؛ «برای قتل معلم فتوا صادر شده بود» جزئیات بیشتر🔽

19/10/2020 01:17:00 ب.ظ

عملیات گسترده پلیس فرانسه برای مقابله با اسلام‌گرایی؛ «برای قتل معلم فتوا صادر شده بود» جزئیات بیشتر🔽

وزیر کشور فرانسه در خصوص عملیات پلیسی که به گفته وی از سحرگاه روز دوشنبه آغاز شده گفت: «این عملیات حاصل تصمیم اتخاذ شده در جلسه روز یکشنبه شورای دفاع است و لزوما تنها افرادی که مرتبط با تحقیقات قتل ساموئل پاتی هستند را هدف نمی‌گیرد.»

ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز دوشنبه از انجام عملیات پلیسی بر ضد ده‌ها‌ نفر در چارچوب تحقیقات جاری پس از کشته شدن یک معلم تاریخ در این کشور خبر داد.آقای دارمنن که با شبکه رادیویی «اروپ ۱» گفتگو می‌کرد همچنین مدعی شد که برضد ساموئل پاتی، معلم تاریخ یک مدرسه راهنمایی در حومه پاریس به دلیل نشان دادن کاریکاتور‌های پیامبر اسلام «فتوا» صادر شده بود.

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021 دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 ادامه اعتراضات در ایران؛ تجمعات در اصفهان و ایوان غرب | DW | 28.07.2021

وی با اشاره به تحقیقات جاری تصریح کرد که فتوا از سوی پدر یک دانش‌آموز دختر مدرسه‌‌ای در «کنفلان-سنت-اونورین» و نیز یک فعال اسلامگرا به نام عبدالکریم صفریوی صادر شده است.این دو فرد بخشی از یازده نفری هستند که پس از سربریده شدن معلم تاریخ فرانسوی بدست یک جوان ۱۸ ساله چچن در چارچوب تحقیقات اولیه بازداشت شده‌اند.

وزیر کشور فرانسه بدون ارائه جزئیات بیشتر در خصوص عملیات پلیسی که به گفته وی از سحرگاه روز دوشنبه آغاز شده گفت: «این عملیات حاصل تصمیم اتخاذ شده در جلسه روز یکشنبه شورای دفاع است و لزوما تنها افرادی که مرتبط با تحقیقات قتل ساموئل پاتی هستند را هدف نمی‌گیرد.» headtopics.com

به گفته آقای دارمنن انجام عملیات پلیسی بر ضد چندین فرد مرتبط با گرایش‌های افراطی یک پیام ویژه دارد و آن «برخورد جدی و فوری با دشمنان جمهوری» است.وزیر کشور فرانسه با اشاره به این نکته که چندین نهاد و انجمن اسلامی از جمله «جمعیت ضد اسلام‌هراسی در فرانسه» در راستای اقدامات جدید دولت به زودی منحل می‌شوند، یادآور شد که بیش از هشتاد تحقیق بر ضد نفرت پراکنی در اینترنت آغاز شده و چندین نفر نیز در چارچوب این تحقیقات بازداشت شده‌اند.

معلم فرانسوی که کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را در کلاس درس نشان داده بود سر بریده شدژرار دارمنن با تاکید بر اینکه در جلسه شورای وزیران خواستار انحلال «جمعیت ضد اسلام‌هراسی در فرانسه» شده، تصریح کرد تحقیقات نشان می‌دهد که این نهاد برغم دریافت کمک‌های دولتی و برخورداری از معافیت‌های مالیاتی برخلاف رویکرد دولت عمل می‌کند و دشمن جمهوری است.

وی همچنین در این راستا از یک نهاد غیردولتی دیگر موسوم به «برکه سیتی» Baraka City نام برد که ادریس یمو رئیس آن روز پنجشنبه در چارچوب تحقیقات انجام شده در باره فعالیت شبکه‌های اجتماعی تحت پیگرد قضایی گرفت. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

براى قتل مسلمانان نيوزلندى هم فتوا صادر شده بود؟؟؟؟ Down to Islam and Islamic mentality they are fucked up

واکنش ترکیه به حمله موشکی ارمنستان به گنجه با انتشار تصاویر نوزادان کشته شدهوزارت دفاع ملی ترکیه با انتشار تصاویر نوزادان و کودکان کشته شده در حمله موشکی شب گذشته ارمنستان به غیرنظامیان در شهر گنجه جمهوری آذربایجان واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

پول بلوکه شده در چین نداریم/ژاپن برای دسترسی ایران به منابع مالی‌اش همکاری کندسخنگوی وزارت خارجه: *کانادا در موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی طرفیتی ندارد *ادبیات وزیر خارجه کانادا بسیار سخیف است *پول بلوکه شده در چین نداریم *پیروزی ترامپ یا بایدن برای‌مان فرقی ندارد *البته ترامپ جنایت‌هایی مرتکب شده که بایدن نشده است ارواح خیگ عمت! اینقد که شما منتظر بایدن هستین منتظر امام زمان نیستین.😂😂

سردار جلالی: تهدید نظامی علیه ما منتفی شده استسردار جلالی: تهدید نظامی علیه ما منتفی شده است بنظر می‌رسد فشارهای آمریکا روزهای پایانی خود را طی می‌کند با اطمینان می‌گویم که در حال عبور از این فشارها هستیم پالس ضعف به بیرون ندهیم برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌تواند برکات خوبی برای ما داشته باشد دو پرس چلوکباب کوبیده با دو سیخ جوجه اضافی بیارید خدمت سردار،یه پارچ دوغ و پیاز هم باشه دو پرس چلو کباب سردار چی شددددددد؟ این نژادش چیه؟ بولداگ؟

از خلبانان کشته شده افغان در هلمند چه می‌دانیم؟ - BBC News فارسیهفته گذشته (چهارشنبه ۲۳ میزان/مهر) وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در نتیجه سقوط دو هلی‌کوپتر نظامی در هلمند دست‌کم ۹ نفر کشته شدند. در میان کشته‌شدگان، حشمت الله غزالی، پرویز استانکزی، محمد ادریس بخشی و عبیدالله احمدی، ، چهار خلبان/پیلوت ارتش نیز بودند.

اردوغان: آنچه ما نیاز داریم نوآوری الهام گرفته شده از سنت استاردوغان: باید تربیت فرزندان‌مان را با اولویت قرار دادن خانواده‌ها طی دوره آموزش و تحصیل سرلوحه کارهایمان قرار دهیم اردوغان: آنچه ما نیاز داریم نوآوری الهام گرفته شده از سنت است

اختصاصی ایران‌وایر: سفیر ایران در یمن سه روز پیش وارد صنعا شده است